Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2024 roku.

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wraz z jego początkiem wchodzimy w kolejny 20-letni okres, który zmieni hierarchię energii w wykresach Feng Shui.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. W przypadku pogorszenia sytuacji, należy zaordynować stosowne kroki, o ile takie są możliwe i o tym będzie można się dowiedzieć w aktualizacjach do okresu 9, które również będzie można zamówić.

Włodzimierz Buliński

« Powrót
Artykuły: Inne

I Ching a wybory prezydenckie. - W. Buliński

I Ching I Ching (Księga przemian) to jeden z najważniejszych dzieł kultury starożytnych Chin. Potocznie nazywana jest księgą wróżebną, ponieważ jest głównie wykorzystywana do przepowiadania przyszłości. Stanowi ona zbiór 64 heksagramów utworzonych z podstawowych 8 trygramów, które znamy z Feng Shui czyli: Nieba, Ziemi, Ognia, Wody, Góry, Jeziora, Grzmotu i Wiatru.

I Ching a wybory prezydenckie - komentarz.

Komentarz do artykułu: I Ching a wybory prezydenckie. W związku z pytaniami, które były kierowane do mnie odnośnie próby prognozowania wyborów prezydenckich chciałbym wytłumaczyć, dlaczego moja dywinacja nie pokryła się z wynikami, jakie mieliśmy okazję śledzić.

Rok Królika - prognoza ogólna.

My europejczycy jesteśmy ściśle związani z kalendarzem gregoriańskim, dlatego dla nas rozpoczęcie roku następuje w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Astrologia wschodnia opiera się na kalendarzu Rolniczym, który wiąże się ściśle z wędrówką słońca, dlatego jest nazywany też, jako kalendarz słoneczny. Właśnie w dniu 4 lutego 2011 roku, witamy nowy rok według kalendarza słonecznego i tym razem będzie to rok metalowego Królika, zwany w Chinach Złotym Królikiem.

Qi - wszechobecna energia.

W tym jakże krótkim określeniu kryje się nieskończoność. Qi (wym. czi) jest wielowymiarową energią, którą kiedyś Chińczycy nazwali, to wszystko, co nas otacza na Ziemi, ale również to, co otacza naszą planetę, czyli wpływy kosmosu.

Rok 2012 - końcem świata?

Zgodnie z chińskim kalendarzem słonecznym, 4 lutego 2012 roku rozpocznie się rok Wodnego Smoka, który swoją nazwę zawdzięcza dwóm składnikom: Wodzie, która stanowi tak zwany Niebiański Pień oraz Ziemi, która to jest głównym żywiołem tak zwanego Ziemskiego Konaru, zwanego dalej Smokiem.

Rok Wodnego Smoka

Z dniem 4 lutego 2012 roku wkraczamy w nowy chiński rok, który posiada całkowicie inną energetykę niż dwa poprzednie lata. Częścią wspólną miedzy poprzednimi dwoma latami a nadchodzącym rokiem, jest charakter cyklu między energiami a chodzi tu o cykl niszczący, inaczej nazywany cyklem kontroli. Może to oznaczać kolejny trudny rok.

Feng Shui a wiara katolicka.

„W człowieku jest wiele możliwości i Pan Bóg nie zabronił mu używania rozumu dla godziwych celów nieobrażających Boga” – Jan Paweł II Wielu ludzi o wyznaniu katolickim zadaje sobie pytanie: czy Feng Shui koliduje z zasadami ich religii? Wywołuje to pewien niepokój, tym bardziej, że niektórzy przedstawiciele kościoła wypowiadają się o tym krytycznie, przyrównując Feng Shui do New Age, religii lub próby zastąpienia Boga, czczeniem magicznych przedmiotów.

Rok Wodnego Węża

Z dniem 3 lutego 2013 roku o godzinie 17:14 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Wodnego Węża. Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. Nadchodzący rok Wodnego Węża, posiada w pniu Wodę a w konarze Węża, który jest z natury Ogniem, ale posiada też domieszkę Ziemi oraz Metalu.

Rok Drewnianego Konia

Z dniem 3 lutego 2014 roku o godzinie 23:04 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Drewnianego Konia. Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. Nadchodzący rok Drewnianego Konia, posiada w pniu Drzewo a w konarze Konia, który jest z natury Ogniem, ale posiada również domieszkę żywiołu Ziemi. Jak widzimy, połowa składników energii nadchodzącego roku a dokładnie jego ziemski konar, przypomina nam rok poprzedni, ponieważ jego natura również zawiera się w żywiole Ognia.