Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2024 roku.

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wraz z jego początkiem wchodzimy w kolejny 20-letni okres, który zmieni hierarchię energii w wykresach Feng Shui.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. W przypadku pogorszenia sytuacji, należy zaordynować stosowne kroki, o ile takie są możliwe i o tym będzie można się dowiedzieć w aktualizacjach do okresu 9, które również będzie można zamówić.

Włodzimierz Buliński

Rok Królika - prognoza ogólna.

My europejczycy jesteśmy ściśle związani z kalendarzem gregoriańskim, dlatego dla nas rozpoczęcie roku następuje w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Astrologia wschodnia opiera się na kalendarzu Rolniczym, który wiąże się ściśle z wędrówką słońca, dlatego jest nazywany też, jako kalendarz słoneczny.
Właśnie w dniu 4 lutego 2011 roku, witamy nowy rok według kalendarza słonecznego i tym razem będzie to rok metalowego Królika, zwany w Chinach Złotym Królikiem. Czas rozpoczęcia jest uzależniony od położenia geograficznego i tak na przykład na zachodzie Polski zacznie się on piętnaście minut po północy (np. w Szczecinie), a czterdzieści minut po północy zacznie się na wschodzie (np. Białystok).
Czas w kalendarzu słonecznym jest oznaczony poprzez dwa znaki: Niebiański Pień i Ziemski Konar. Zarówno rok jak i miesiąc, dzień i godzinę możemy zapisać w postaci takich dwuznaków, co stanowi podstawę w znanej technice astrologicznej BaZi, czyli sławnych ostatnio Czterech Filarach Przeznaczenia. Dzięki temu możemy stworzyć mapę energetyczną człowieka i sprawdzać jak przychodzący czas będzie na niego wpływał. Jest to złożona technika i zawsze rozpatruje się ją indywidualnie dla każdego człowieka.
My tutaj skupimy się na ogólnym przekazie energetyki roku metalowego Królika, biorąc pod uwagę symbolikę dwuznaku, który go określa.

Xin - Niebiański Pień oznaczający energię żywiołu Metalu o polaryzacji Yin
Mao - Ziemski Konar zwany Królikiem, zawierający energię Drzewa o polaryzacji Yin

Jak widać mamy doczynienia z energią Metalu ponad Drzewem, co w rozpatrywaniu powiązania miedzy żywiołami oznacza konflikt, jako że żywioł Metalu kontroluje żywioł Drzewa. Jest to sytuacja podobna do poprzedniego roku Metalowego Tygrysa, w którym też był konflikt miedzy tymi samymi żywiołami. Patrząc na poprzedni rok można powiedzieć, że obecny będzie jakby kontynuacją poprzedniego. Metal Yin można porównać do drobnych metalowych przedmiotów np. biżuterii, ale w swojej naturze potrafi być podstępny, co wróży kolejne niespokojnie wydarzenia na świecie. Przykładem może być tak zwana „wiosna ludów” w Afryce, gdzie z pozoru piękny i atrakcyjny Egipt padł ofiarą wewnętrznych konfliktów. Za nim przykład biorą następne państwa gdzie obserwuje się demonstracje oraz dochodzi do krwawych rozruchów. Żywioł Metalu Yin jest właśnie kojarzony ze spiskowaniem, zdradą i zabójstwami, co w pełni tłumaczy wyżej wymienioną sytuację.
Metal Yin jest związany z pięknem i wdziękiem, ale to raczej zewnętrzna cecha, ponieważ w środku kryje się cos niezmiernie twardego jak stal. Pokazuje to obraz niezadowolonego społeczeństwa w państwie z pozoru spokojnym i atrakcyjnym na oko opinii publicznej. Przekaz ten może oznaczać wewnętrzne spory i konflikty, co nie tylko obserwujemy w Egipcie, ale najlepszym przykładem może być nasza Polska. To, co się teraz dzieje w polityce jest niczym innym jak wbijaniem przysłowiowego noża w plecy, którego można porównać właśnie do Metalu Yin.
Możemy się spodziewać jeszcze ostrzejszej walki wyborczej związanej z wyborami parlamentarnymi niż przed wyborami prezydenckimi, jakie odbyły się w roku poprzednim. Będzie to walka na „haki” z niejednokrotnym obrażaniem i pomawianiem swoich przeciwników.
Królik, który jest Drzewem Yin i oznacza miedzy innymi kręgosłup, co może oznaczać trzon władzy i to w połączeniu z uderzeniem Metalu Yin może nam dać obraz uszkodzenia tego kręgosłupa, na którym przecież wszystko bazuje. Znowu mamy tu za przykład trudną sytuację prezydentów i rządów w wielu krajach, które padły ofiarą wewnętrznego niezadowolenia oraz globalnego kryzysu gospodarczego.
Konflikt Metalu i Drzewa może również oznaczać konflikty międzynarodowe a zatem świat bacznie będzie się przyglądał konfliktowi na półwyspie koreańskim. Podstępność Metalu Yin może również oznaczać ataki terrorystyczne.
W chińskim kalendarzu istnieje tak zwany cykl, który powoduje, że każdy rok powtarza się, co sześćdziesiąt lat i ciekawostką może być to, że w 1951 roku mieliśmy doczynienia z konfliktem na szeroką skalę właśnie z udziałem północnej Korei, która wraz z pomocą Chin zajęła stolicę Korei południowej.
Wspomniałem wcześniej, że Metal Yin symbolizuje wdzięk, dlatego ten rok będzie szczególnie udany dla pięknych aktorek oraz modelek, które mogą liczyć na spore wpływy ze swojej pracy. Łącząc to z symboliką wiosny, odrodzenia, czyli Drzewem Yin, jakim jest Królik, można powiedzieć, że inicjatywę w działaniu przejmą ludzie młodzi, tworząc nowe mody, niejednokrotnie szokując społeczeństwo. W tym roku może również dochodzić do wielu zdrad i romansów, które zniszczą niejedno małżeństwo, ponieważ Królik jest tak zwaną gwiazdą romansu.
Walka Metalu z Drzewem to obraz zagrożenia wypadkami komunikacyjnymi, czyli samoloty, kolej i samochody, będą niosły ze sobą zagrożenia związane z uszkodzeniami ciała. W tym roku szczególnie powinniśmy zachować ostrożność w podróżach w kierunku wschodnim. Jeśli rozmawiamy o szybkości to nie sposób nie wspomnieć o wyścigach Formuły 1, która w tym roku może być zagrożona różnymi wypadkami. Tak się składa, że zawodnicy Ferrari, czyli Felipe Massa i Fernando Alonso, którzy są rówieśnikami i urodzili się w roku Koguta (1981 r.), będą narażeni na kolizje i wypadki w wyniku, których możliwe są zagrożenia poważnych kontuzji. Jest tak, ponieważ roczny Królik jest w konflikcie z Ziemskim konarem Koguta w ich wykresie osobistym. Jeśli chodzi o naszego jedynaka w F1, Roberta Kubicę, to w tym roku może czekać go spektakularny sezon. Jednak ten rok i dla niego może być niebezpieczny a szczególnie początek sezonu.
Jeśli już jesteśmy przy zdrowiu to należy wspomnieć, że rok metalowego Królika niesie ze sobą zapowiedzi pojawienia się rożnych schorzeń. Metal oznacza skórę oraz układ oddechowy (płuca) a więc nie przesadzajmy z wylegiwaniem się na słońcu i zainwestujmy w nasz system immunologiczny, ponieważ będą nas gnębić w tym roku wirusy oddziałujące na górne drogi oddechowe. Już notuje sie wzmożony przyrost zakażeń a nawet zgonów za sprawą wirusa AHN1. Biorąc pod uwagę żywioł Drzewa atakowany przez Metal, trzeba również wspomnieć o narządach ruchu i problemach z tym związanych. Kontrolujmy wady postawy u naszych dzieci i sami nie przesadzajmy z dźwiganiem czy sportami, które narażają na kontuzje. Ostrożnie z uprawianiem sportów związanych z szybkością, czyli np. jazda samochodem czy jazda na nartach.
Szczególnie powinni uważać ludzie urodzeni w latach Koguta, czyli lata 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993 i 2005. Osoby takie też mogą doświadczyć w tym roku wielu zmian, czyli zmiany pracy, przeprowadzki, nowe wyzwania i oczywiście wyżej wspomniane problemy.

Włodzimierz Buliński
konsultant Feng Shui I Ba zi
FSRC Practitioner

6349