Rok Wodnego Smoka
wodnysmokZ dniem 4 lutego 2012 roku wkraczamy w nowy chiński rok Wodnego Smoka, który posiada całkowicie inną energetykę niż dwa poprzednie lata. Częścią wspólną miedzy poprzednimi dwoma latami a nadchodzącym rokiem, jest charakter cyklu między energiami a chodzi tu o cykl niszczący, inaczej nazywany cyklem kontroli. Może to oznaczać kolejny trudny rok.
Jako, że chiński kalendarz słoneczny opiera się na energiach złożonych z Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów, każdy odcinek czasowy, czyli i rok, posiada w swojej energetyce te dwa składniki energii.
W poprzednich dwóch latach mieliśmy konflikt miedzy Pniem żywiołu Metalu a konarem żywiołu Drzewa (Metal atakuje Drzewo), to teraz szykuje nam się konflikt miedzy Konarem żywiołu Ziemi a Pniem żywiołu Wody (Ziemia kontroluje Wodę). Jest w tym układzie zasadnicza różnica, ponieważ w poprzednich dwóch latach to Pień kontrolował Konar a zatem można to przetłumaczyć, że okoliczności miały pod kontrolą ludzkie poczytania. Musieliśmy się poddać wyższej mocy energetycznej. Teraz mamy odwrotną sytuację, gdzie ludzie i to, co z nimi związane, mogą zacząć kontrolować (wykorzystywać) energie, które przychodzą do nas z czasem. Biorąc pod uwagę, że przychodzi do nas, w Niebiańskim Pniu Woda, to można domniemywać, że ludzie zaczną postrzegać wykorzystanie mądrości i inteligencji, jako nadzieję na lepsze jutro.
Żywioł Wody to nie tylko mądrość, ale również ochrona i wspieranie życia oraz odwaga i potrzeba zmian. Widzimy, że ten konflikt nie powinien być już tak groźny w skutkach dla ludzi tym bardziej, że to oni będą starali się wykorzystywać energetykę wyższego poziomu na swoje cele. W praktyce może to wywołać falę zmian społecznych, politycznych, ale również duchowych.
Nadchodzi, zatem rok Wodnego Smoka, który swoją nazwę zawdzięcza właśnie składnikom swojego filaru, czyli zestawu Niebiańskiego Pnia, który jest Wodą Yang i Ziemskiego Konaru, który jest Ziemią Yang.
Jak widzimy, rok nie zapowiada się spokojnie z racji tego, że mamy tutaj zderzenie Wody Yang (porównywanej z oceanem) i Ziemi Yang (porównywanej z dużą mocną górą).
Wizualnie układ wody ponad ziemią może oznaczać powódź, zalanie czy katastrofy związane z ze zmianami klimatu (topniejące lodowce). Może też dochodzić do katastrof typowo morskich, związanych z żeglugą. Mogą występować zderzenia statków z przeszkodami w dnie akwenów oraz zatonięcia w wyniku złych warunków pogodowych.
To, że taki układ żywiołów może wywołać katastrofy naturalne, potwierdziły wydarzenia z lat zawierających w swoim składzie konar Smoka. Ten konar przychodząc z czasem, przynosił silne trzęsienia ziemi. W tym roku mamy jeszcze silną Wodę Yang a zatem możemy się spodziewać przemieszczania płyt tektonicznych ziemi pod powierzchnią oceanów a te z kolei mogą wywalać uderzenia tsunami i masowe podtopienia.
Miesiącem, na który trzeba zwrócić uwagę, będzie październik, ponieważ jego konar będzie pod znakiem Psa. Oba zwierzęta, czyli Smok i Pies są w konflikcie a w wyniku ich starcia, ten pierwszy może uwolnić dodatkowe zasoby żywiołu wody. Wtedy to może dojść do obfitych opadów deszczu, podtopień lub powodzi czy nawet fal tsunami.
Jeśli chodzi o wspomniany konflikt zwierząt, trzeba wspomnieć o bardzo interesującym zjawisku zwanym „Bramą Niebios i Piekieł”. Ludzie, którzy posiadają w swoich Czterech Filarach Przeznaczenia taką kombinację energii, mogą mieć ponadprzeciętne wyniki w różnych aspektach życia poprzez używanie mocy swojej podświadomości. Osoby urodzone w roku Psa mogą doświadczyć w tym roku wielu zmian związanych z miejscem zamieszkania i pracą. Jest jeszcze pewna niespodzianka związana z obecnością konaru Psa w wykresie Ba Zi osoby, ale pod warunkiem, że jej główny żywioł (Dzień Mistrz) jest Wodą.
Takim osobom rok Smoka może przynieść nagrodę w postaci wyraźnego poprawienia finansów a nawet wygranej.
Wspomniałem wcześniej, że Woda Yang jest jak ocean lub rwąca rzeka, czyli jest to żywioł powodujący zmiany a nawet zniszczenie. W tym przypadku ma ona nad sobą strażnika w postaci Ziemi Yang, która ma utrzymywać ją w pewnych ramach. W praktyce może to oznaczać dążenia ludzi do zmian społecznych oraz politycznych. W tym roku na świecie odbędą się wybory prezydenckie w takich mocarstwach jak Stany Zjednoczone, Rosja czy Francja. Cześć wyborców bazując na odczuciu strachu związanego z żywiołem Wody, będzie pewnie głosować wbrew zmianom, wybierając dotychczasowych przywódców, ale znajdą się też przeciwnicy, chcący wykorzystać żywioł Wody do poczynienia zmian.
Wspomniany wcześniej strach będzie towarzyszył rynkowi finansowemu na świecie a szczególnie będzie to widoczne na giełdach, dlatego kryzys, (choć będzie lżej) nie odpuści. Sprawy mogą się wyraźnie ruszyć z miejsca dopiero w przyszłym roku, kiedy to wejdziemy w rok Wodnego Węża. W roku Wodnego Smoka, jednak trochę będzie się działo na rynkach finansowych i inwestycyjnych a będą temu sprzyjać energie letnie. Są kraje, gdzie obywatele mimo kryzysu zaoszczędzili trochę kapitału a okazuje się, że w Europie, Polska jest na przedzie tej listy.
Jeśli już mówimy o Polsce to w okresie letnim będziemy gospodarzami mistrzostw Europy w piłce nożnej - Euro2012. Miesiąc czerwiec będzie miesiącem Węża, który pozwoli zapomnieć o trudach sytuacji gospodarczej. Druga połowa roku może okazać się już mniej optymistyczna i może się to pokryć z zapowiedziami słabej opłacalności a nawet starty finansowej w związku z Euro 2012.
Kryzys w roku Wodnego Smoka nie będzie przypominał tego z poprzednich dwóch lat, ponieważ wolno, ale sukcesywnie światowa gospodarka będzie iść do przodu. Powinniśmy mieć wzrost w sektorze budowlanym, wydobywczym, technologiach związanych z wykorzystywaniem naturalnych bogactw naszej planety, suplementów diety czy ekologiczną żywnością.
Niestety rok ten może nie być dobry pod względem chorób i tutaj trzeba wspomnieć o układzie immunologicznym, układzie moczowym czy rozrodczym, które to mogą być zagrożone. Trzeba prowadzić profilaktykę opartą na zdrowym odżywianiu, diecie i suplementach. Z tymi ostatnimi radze uważać, ponieważ będzie bardzo dużo pseudo środków, których jakość będzie miała wiele do życzenia a firmy będą chciały wykorzystać naiwność klientów, dając im środki w atrakcyjnie niskich cenach. Jeśli chodzi o suplementy to używajmy tylko tych, które są wyprodukowane w stu procentach z naturalnych składników i nie zawierają konserwantów. Problemy zdrowotne, jakie mogą dręczyć ludzkość w Roku Wodnego Smoka to wszelkiego rodzaju wirusy, bakterie, nowotwory, piasek lub kamienie w nerkach czy problemy z układem rozrodczym.
Brak w energetyce żywiołu Ognia a obecność silnej Wody, która go kontroluje i Ziemi, która go osłabia, może przyczyniać się również do chorób układu krążenia. Najbardziej narażone są osoby otyłe oraz nadużywające leków i alkoholu.

Rok 2012 czyli rok Wodnego Smoka przynosi ze sobą również zmianę tak zwanych energii rocznych w wykresach Feng Shui. Ich obecność może przynieść różne wydarzenia, zarówno te dobre jak i złe.
W centrum jest w tym roku energia Metalu 6. Wprowadzi ona pewną otoczkę na wszystkie wydarzenia związane z domem i jego mieszkańcami. Jest związana z precyzją, porządkiem i szlachetnością w odróżnieniu od swojej poprzedniczki 7-ki, która w działaniu była bardziej agresywna. Może ona spowodować, że ludzie będą na siebie spoglądać nieco inaczej, spokojniej i z szacunkiem. Jej charakter może się udzielić domownikom czy szefom poprzez zwiększenie dyscypliny budżetowej i dokładniejszym planowaniu wydatków i inwestycji. Metalowa 6-ka to również płuca, głowa rodziny, ojciec, zarządca, czyli w tym roku trzeba będzie uważać na infekcje układu oddechowego, choroby i urazy związane z głową a rok będzie silnie akcentował poczynania mężczyzn oraz osoby, które zajmują stanowiska kierownicze, w zarządach, polityce oraz służbach mundurowych. Możliwe będą pewne przetasowania, gdzie niektórzy na tym skorzystają, podczas gdy inni stracą. Pamiętajmy, że szlachetne oraz przemyślane działania, w tym roku bardzo się opłacą.
W tym roku musimy zwrócić uwagę na sektor północny gdzie zawita gwiazda 2 Ziemia, która może przyczyniać się do powstawania chorób. Przez cały rok, zaleca się w tym miejscu remedium z kalabasza (tykwy butelkowej), które ma nas zabezpieczać przed jej nie najlepszym działaniem.
W sektorze południowo wschodnim gościmy jedną z najgorszych energii rocznych a mianowicie Ziemistą energię 5. Może ona przynosić różne przeszkody, problemy i niepowodzenia. Zaleca się powieszenie tam w tym roku metalowych dzwonków wietrznych i nie wykonujmy tam żadnych remontów, nie hałasujmy i nie naruszajmy ziemi, ponieważ możemy zostać przez nią skarceni.


Buliński Włodzimierz
10018