Rok Wodnego Węża
wodny waz
Z dniem 3 lutego 2013 roku o godzinie 17:14 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Wodnego Węża.
Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. Nadchodzący rok Wodnego Węża, posiada w pniu Wodę a w konarze Węża, który jest z natury Ogniem, ale posiada też domieszkę Ziemi oraz Metalu.

Jak widzimy, połowa składników energii roku a dokładnie jego pień, przypomina nam rok poprzedni, z tym, że mamy teraz nie Wodę Yang a Wodę Yin. Inne podobieństwo do poprzedniego roku to stosunek energii pnia do energii konaru, który określamy mianem konfliktu (Woda atakuje Ogień).
W poprzednim roku też mieliśmy konflikt, ale miedzy Ziemią a Wodą (Ziemia atakowała Wodę).
Konflikt energii z reguły nie zapowiada spokojnego roku i może wróżyć jakieś zawirowania na świecie, mogące dotyczyć wielu aspektów życia. Atmosfera tych konfliktów będzie związana z naturą Wody Yin, która jest tajemnicza, podstępna i nieprzewidywalna, dlatego mogą to być działania nieoficjalne i niemające charakteru otwartych konfliktów. Wcześniej wspomniałem, że konar Węża posiada jeszcze oprócz swojego głównego żywiołu, czyli Ognia, domieszkę Ziemi oraz Metalu i jak spojrzymy na te trzy żywioły to uzyskamy cykl wspierający, z końcowym akcentem na żywiole Metalu, który oznacza miedzy innymi broń. Zbierając to wszystko do kupy, uwidacznia nam się ewentualny powód konfliktów, które mogą mieć teraz miejsce. W tym przypadku, mogą to być konflikty międzypaństwowe z powodu niekontrolowanego wykorzystania technologii nuklearnej, krótkotrwałe konflikty militarne ale również konflikty polityczne z powodu afer finansowych oraz konflikty o podłożu ekonomicznym i narodowościowym. W roku Wodnego Węża musimy zwrócić uwagę na kraje, które w ukryciu rozbudowują swój potencjał nuklearny, czyli Korea oraz Izrael.
Europa też ostatnio zwróciła swoją uwagę na dwa kraje, w których narastają zapędy niepodległościowe a w tle są oczywiście podteksty narodowościowe i ekonomiczne a chodzi oczywiście o próby odłączenia się Katalonii od Hiszpanii oraz Szkocji od Wielkiej Brytanii. Problemy również mogą nie ominąć Polski, ale nie będą to oczywiście próby oderwania się jakiejś części kraju, lecz spory polityczne o charakterze korupcyjnym i generalnie afery z pieniędzmi w tle i osobami na wysokich stanowiskach.

Jeśli już mowa o pieniądzach to ten rok w stosunku do poprzedniego przyniesie jednak więcej optymizmu z uwagi na energię Ognia, jaką zawiera w sobie konar Węża. Przełoży się to na ożywienie światowych rynków, giełdę, zwiększy się popyt na towary oraz ożywi się ruch w niektórych gałęziach przemysłu.
Najwięcej przychodów mogą odnotować firmy budowlane pośrednicy nieruchomości, firmy specjalizujące się w przetwarzaniu źródeł naturalnych, firmy produkujące naturalne suplementy diety, biura księgowości, producenci materiałów budowlanych oraz niektóre gałęzie rolnictwa.
Dużo ruchu, ale już bez widocznych zysków, mogą zanotować producenci elektroniki, AGD, komputerów, przemysł drzewny i odzieżowy.
Również bankowość powinna zwiększyć swoje obroty z uwagi na odblokowanie się rynku kredytów, w związku z pozytywnym nastawieniem i większym ruchem na rynku nieruchomości.
Z racji specyfiki energetyki roku wodnego Węża, swoje dochody będą mogły też zwiększyć firmy zajmujące się przekazem medialnym, show biznesem, biura podroży, sektor paliwowy, energetyczny, restauracje oraz agencje reklamowe, ale w tych przypadkach będziemy mieli do czynienia z bardzo dużą konkurencją i niektórzy będą musieli odpaść z tego wyścigu a nawet zakończyć to bankructwem.
Specyfika energetyki roku może przynieść wiele wydarzeń medialnych, nowych trendów w sztuce i przemyśle rozrywkowym. Osoby z pierwszych stron gazet zaliczą wpadki, które mogą przekreślić raz na zawsze ich karierę a inne dzięki skandalom wywindują się na sam szczyt.

Jako, że energie składowe roku Wodnego Węża znajdują się w konflikcie, będziemy mogli obserwować efekty tej reakcji w otaczającej nas przyrodzie.
Może się sporo dziać i możemy zanotować wybuchy podwodnych wulkanów oraz trąby powietrzne i tornada. Ma to oczywiście związek z mieszaniną dwóch przeciwstawnych energii, czyli Wodą i Ogniem. Najprawdopodobniej owe anomalia mogą dotknąć cieplejszych miejsc na świecie. Mogą się też zdarzać katastrofy morskie, głównie na południowy wschód od krajów i kontynentów. Ponadto może w tym roku dochodzić do pandemii wirusów, które będą atakować nawet poza okresem zimowym.
Jeśli mowa o zdrowiu, w tym roku będzie więcej osób mających problemy z sercem, kłopotów z chorobami układu krążenia, mogą się zdarzać zatory i udary, dlatego pora na pozbycie się niezdrowej diety i rzucenie papierosów.
Z racji tego, że w energetyce roku Woda Yin znajduje się nad Ogniem Yang, osoby w wykresach których żywioł Wody nie jest za silny, mogą doświadczać problemów z nerkami, układem moczowym oraz układem rozrodczym.
Konar Węża to w astrologii Czterech filarów Przeznaczenia (Ba Zi) tak zwany „Koń podróżny”, co oznacza, że niektóre osoby w tym roku mogą doświadczyć potrzeby częstszego przemieszczania się, podróży a nawet może to generować zmiany miejsca zamieszkania oraz pracy. Najbardziej będzie to dotyczyć ludzi urodzonych w latach Węża oraz Świni.
Takie osoby muszą też uważać na ewentualne ryzyko i sporty ekstremalne. Jedną ze znanych osób w naszym kraju, urodzonych w roku Węża jest Adam Małysz. Dodatkowo urodził się on w miesiącu Świni, co zwiększa prawdopodobieństwo w/w sytuacji. Jak wiemy, po zakończeniu kariery skoczka narciarskiego, postanowił sprawdzić się w roli kierowcy rajdowego i rok Wodnego Węża może być dla niego bardzo intensywnym czasem, związanym z licznymi rajdami a co za tym idzie, musi unikać nadmiernego ryzyka, ponieważ istnieje możliwość poważnego wypadku. Najbardziej niebezpiecznym miesiącem może być maj i listopad.

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.

Wydarzenia w roku Wodnego Węża, są też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą one powodować różne efekty.
W centrum naszych wykresów, znajduje się energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”. Jest to w zasadzie dobra sytuacja, ponieważ nie będzie ona oddziaływała w żadnym z ośmiu sektorów a dodatkowo wejdzie ona do swojego pałacu, co na pewno ją zadowoli i uspokoi. W związku z tym, że znajdzie się ona w centrum, nie będzie bezpośrednio wpływać na konkretne osoby, ale po części będzie dotyczyć nas wszystkich. Energia ta jest związana z władcą, królem, prezydentem i ogólnie z osobami mającymi w życiu dużą władzę. W odróżnieniu od swojej poprzedniczki 6-ki, jest nieco bardziej ekspansywna i surowsza w działaniu a czasami może miewać humory i momenty gniewu. Może ona spowodować, że ludzie, którzy mają władzę i możliwości decyzyjne, staną się bardziej bezwzględni a nawet despotyczni. Jej charakter może się również udzielić osobom, które od dłuższego czasu zbierają siły, aby zrobić w życiu coś wielkiego. Jeśli ktoś zbuduje sobie silne zaplecze, obmyśli dobry i pewny plan oraz będzie działał z rozmachem, może odnieść niebywały sukces w roku Wodnego Węża. Jest to, zatem czas, w którym będzie można rozpocząć ciekawe inwestycje, objąć poważne stanowiska, otworzyć nowe firmy. Energia ta może również odbić się na nas wszystkich i powodować, że w nadchodzącym roku, niektórzy z nas będą próbować dominować i rządzić po swojemu, co w naszych domach może powodować pewne, napięcia a nawet małe wojny domowe ;-)

Ziemna 5-ka to również układ trawienny i trzustka, władca, król, prezes, właściciel oraz dyktator. W tym roku trzeba będzie uważać na wszystko, co związane z układem pokarmowym i uważać na to, co jemy i nie przesadzać z farmaceutykami i alkoholem, aby nie uszkodzić trzustki. Rok będzie silnie akcentował poczynania osób, które zajmują najwyższe stanowiska w państwie, prezesów i właścicieli dużych przedsiębiorstw oraz osoby posiadające dużą władzę. Możliwe są przetasowania, gdzie niektórzy na tym skorzystają, podczas gdy inni niestety stracą, ponieważ zasada równowagi jest bezkompromisowa. Dojdzie też do wielu pojedynków na górze. Pamiętajmy, że szlachetne oraz przemyślane działania, w tym roku mogą nie być docenione przez innych i częściej do głosu będę dochodzić osoby stojące po tej ciemniejszej stronie mocy. Przywódcy państw oraz rządzące partie, mogą teraz wprowadzać prawo i przepisy, z którymi większość społeczeństwa może się nie zgadzać.
Niewykluczone, że w większych aglomeracjach czy stolicach niektórych państw, wydarzą się jakieś zamachy lub katastrofy budowlane. Biorąc pod uwagę dodatkowo układ energetyki żywiołów roku, czyli Woda ponad Wężem, który ze względu na domieszkę żywiołu Metalu, może symbolizować też tory kolejowe, niewykluczone, że na przykład budowa nowej linii metra w Warszawie może napotkać poważne problemy. Jest to tym bardziej możliwe, że jej trasa, będzie przebiegać pod Wisłą, czyli pod wodą.

W naszym domu czy mieszkaniu, nie powinniśmy mieć w centrum akwarium czy fontanny a jeśli mamy taką możliwość, połóżmy gdzieś blisko centrum jakiś okrągły biały lub szary dywanik, ewentualnie zmieńmy tam nasz stary żyrandol na coś bardziej okazałego, np. coś z kryształów i dodatkiem złota i srebra. Jeśli mamy taką możliwość, nie palmy też w kominku, który wypada u nas w centrum domu. Jeśli mamy w centrum domu zabiegowe kręcone schody, musimy uważać podczas chodzenia po nich, ponieważ mogą się wydarzać wypadki i uszkodzenia ciała.
Na cały nadchodzący rok, możemy gdzieś blisko centrum postawić CD i puszczać tam niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.
Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest ziemna energia 2, nazywana „energią choroby”. W roku Wodnego Węża, będzie rezydować w sektorze południowo zachodnim. Oprócz problemów ze zdrowiem, może również przynieść zastoje w biznesie. Jeśli mamy drzwi lub sypialne w tym rejonie, musimy się mieć na baczności. Nie jest to miejsce wskazane dla ciężarnych kobiet i małych dzieci. Najlepszym remedium na tą energię stanowi kalabasz, czyli zdrewniały owoc tykwy butelkowej, którą należy tam umieścić na cały rok.
W sektorze na południowym wschodzie przebywa Tai Sui, czyli tak zwany „Wielki Książę”, którego nie wolno niepokoić hałasem, remontami wewnątrz domu oraz naruszaniem ziemi na zewnątrz w tym kierunku, ponieważ może to przynieść jakieś problemy domownikom.

Buliński Włodzimierz

11607