« Powrót
Artykuły: Feng Shui

Wiele twarzy Feng Shui. W. Buliński

Chwila, w której poznajemy pierwszy raz Feng Shui jest jak miłosne zauroczenie i zostawia w człowieku ślad na dłuższy czas. Dlatego bardzo ważne jest źródło, z którego wtedy skorzystamy, ponieważ nakieruje to nasze dalsze poszukiwania mające na celu odkrywanie tej nauki i zarazem sztuki.

Akwarium a Feng Shui

Wielu z Was zapewne wie, że jednym z atrybutów w stosowaniu Feng Shui jest akwarium. Widzi się wspaniałe akwaria w restauracjach, holach wielkich firm czy mieszkaniach. Kreuje się je na oznakę dostatku i w większości przypadków jest to zasadne.

Dom szyty na miarę.

Konsultanta Feng Shui, w pewnych sytuacjach możemy porównać do krawca, który szyje klientowi drogi smoking na wystawną biznesową kolację. Taka sytuacja zachodzi wówczas, kiedy konsultant ma przygotować dla klienta energetyczny projekt jego przyszłego domu.

Remedia Feng Shui

Jednym z najpopularniejszych terminów w tematyce Feng Shui jest „remedium”. Obecne znaczenie tego słowa związane jest z tolerancją, ale dawniej było synonimem lekarstwa i właśnie to drugie znaczenie, jest bliższe tematowi Feng Shui.

Najpopularniejsze mity Feng Shui

W mediach, Internecie i wielu kolorowych pismach, spotyka się bardzo często pewne sytuacje, powodujące ponoć katastrofalne skutki w naszym domowym lub firmowym Feng Shui. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym i obalmy je raz na zawsze!

Feng Shui Tradycyjne a Black Hat

Wielu ludzi wciąż myli autentyczne Feng Shui Tradycyjne, z wersją intuicyjną- tak zwaną Black Hat. Często w swojej pracy spotykam się z klientami, którzy pytają mnie o tak zwane Kąty bogactwa, kariery itd. Jest to pozostałość .....

Pomiar magnetyczny, czyli zrób to sam!

Wykres naszego domu lub mieszkania możemy zrobić samodzielnie za pomocą dostępnej książki pt. Feng Shui dla żółtodziobów, których autorami są: Elizabeth Moran, Joseph Yu, Val Boktashev. Jedyną rzeczą, jaka może sprawić nam kłopoty to zrobienie poprawnego pomiaru kierunku skierowania. Aby to zrobić musimy zaopatrzyć się w dowolny kompas z podziałką 360 stopni.

Kalabasz - zdrowe remedium

Wśród remediów Feng Shui spotykamy często tak zwany calabash, czyli zdrewniały owoc tykwy, znanej pod nazwą łacińską, jako Lagenaria siceraria oraz pod nazwą potoczną, jako tykwa zwyczajna lub butelkowa. Tą drugą nazwę zawdzięcza ona specyficznemu kształtowi, który przypomina właśnie butelkę. Jak się za chwilę okaże, kształt ten jest bardzo istotny i takie właśnie tykwy mają zastosowanie w Feng Shui jako remedium, które ma stanowić antidotum na energię, która lubi przynosić zastoje oraz choroby.

Zanim kupisz lub wynajmiesz nieruchomość - zleć wywiad Feng Shui

Zaprojektowanie domu lub firmy pod kątem Feng Shui, to nie jedyny przypadek skorzystania z dobrodziejstw tej sztuki, w celu stania się szczęśliwym posiadaczem własnego lokum. Coraz bardziej popularnym zjawiskiem jest zatrudnienie konsultanta Feng Shui, do sporządzenia wywiadu (ekspertyzy) na temat nieruchomości, którą chcemy kupić lub wynająć.

Feng Shui a zdrowie

Większość ludzi kojarzy działania Feng Shui głównie z pomnażaniem bogactwa lub z odblokowywaniem złej passy związanej z tym aspektem. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jeśli mamy złe Feng Shui, to może się też oberwać naszemu zdrowiu. Jest to proces znacznie wolniejszy niż ten związany z aspektem finansowym, który to potrafi przynieść dobre, ale i złe rezultaty, nawet  już po kilkunastu dniach.