Pomiar magnetyczny, czyli zrób to sam!

Wykres naszego domu lub mieszkania możemy zrobić samodzielnie za pomocą dostępnej książki pt. Feng Shui dla żółtodziobów, których autorami są: Elizabeth Moran, Joseph Yu, Val Boktashev.
Jedyną rzeczą, jaka może sprawić nam kłopoty to zrobienie poprawnego pomiaru kierunku skierowania. Aby to zrobić musimy zaopatrzyć się w dowolny kompas z podziałką 360 stopni. Najlepszy będzie kompas techniczny, którego przykład pokazuje poniższe zdjęcie.

kompas


Po określeniu strony skierowania i osadzenia, przystępujemy do wykonywania pomiarów. Musimy pamiętać, że wszędzie mogą znajdować się elementy, które mogą zafałszować nasze pomiary. Mogą to być kable energetyczne, elementy zbrojenia, rury, barierki i inne metalowe składniki naszego otoczenia. W trakcie pomiaru lepiej zdjąć obrączkę, pierścionki czy odłożyć telefon komórkowy, aby mieć pewność, że nic nam nie będzie go zakłócać.

Pamiętajmy, aby nie robić podstawowego błędu i nie przeprowadzać pomiaru wewnątrz domu!

pom1


Pomiary najlepiej zrobić z różnych stron budynku, aby sprawdzić czy są one spójne. Jeśli różnice miedzy pomiarami będą wynosić wielokrotność dziewięćdziesięciu stopni to znaczy, że zrobiliśmy je prawidłowo. Oczywiście będzie to miarodajne, jeżeli ściany będą tworzyły klasyczny kwadrat lub prostokąt. Jeśli tak nie jest to podczas pomiarów koncentrujemy się na ścianie skierowania budynku. Mierzymy zawsze będąc skierowanymi twarzą do ściany budynku, aby mieć pewność, że stoimy do niej równolegle.
Czasami w ścianach znajduje się sporo metalowych elementów lub przewodów elektrycznych, wtedy musimy oddalić się na pewną odległość. Można zastosować prosty sposób polegający na wytyczeniu prostej równoległej do mierzonej ściany za pomocą miary technicznej. W dwóch miejscach ściany odmierzamy dwa punkty oddalone np. o dwa metry. Łączymy je potem uzyskując właśnie prostą równoległą do naszej ściany. Poniżej rysunek poglądowy.

pom2


Jak odczytać nasz pomiar na kompasie, pokazuje poniższy rysunek.


pom3


Pomiarów zawsze trzeba dokonać więcej, aby mieć pewność, że zrobiliśmy go prawidłowo. Źle wykonany pomiar zniweczy nasze dalsze wysiłki, polegające na sporządzeniu wykresu naszego domu lub mieszkania. Zwróćmy też uwagę na dokładność odczytu, w którym każdy stopień jest istotny.
Oczywiście kierunek skierowania będzie przesunięty o sto osiemdziesiąt stopni względem kierunku pomiaru pokazanego na rysunku.
Pomiar można sprawdzić z mapą satelitarną, ale musimy pamiętać o uwzględnieniu deklinacji magnetycznej, obliczonej dla danego miejsca i czasu.

Buliński Włodzimierz

10182