Rok Ziemnej Świni

ziemna świnia

Z dniem 4 lutego 2019 roku o godzinie 04:15 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Ziemnej Świni.

Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem.
 

Po mijającym roku Ziemnego Psa, czyli roku jednolitego i bardzo silnego żywiołu Ziemi, nadchodzący rok Ziemnej Świni, co prawda będzie posiadał w Niebiańskim Pniu jeszcze Ziemię, ale będzie to jej odmiana Yin, czyli ta bardziej delikatniejsza i mniej ekspansywna. Za to w Ziemskim Konarze zobaczymy silny żywioł Wody, choć jeszcze w swoim składzie będzie posiadał pewną domieszkę żywiołu Drzewa, które wprowadzi pewną kontrę do wyżej wspomnianego żywiołu Ziemi (Drzewo kontroluje Ziemię).

Jak widzimy, energetyka tego roku, nie będzie już zdominowana przez żywioł Ziemi, jak w zeszłym roku, a Woda i Drzewo również zaznaczą w wydarzeniach swoją obecność.
W filarze czasu, którym jest opisywana energia Niebiańskiego Pnia i Ziemskiego Konaru, zabraknie natomiast żywiołu Ognia, który był w pewnym zakresie dostępny w energetyce zeszłego roku. Wspominam o nim nie bez przyczyny, ponieważ jego nieobecność, szczególnie przy silnej Wodzie, jaką będziemy mieć w konarze Świni, pozbawi nas łagodnego przepływu rocznej energii. Jest tak, ponieważ Woda wzmocni Drzewo, a ono silnie zaatakuje Ziemię. Generalnie już między głównymi energiami roku, wystąpi konflikt, ponieważ jak wcześniej wspomniałem, Ziemia z Niebiańskiego Pnia zaatakuje Wodę, której nośnikiem jest Ziemski Konar Świni. To oznacza, że w tym roku będzie więcej sytuacji konfliktowych, gdzie okoliczności nie będą sprzyjać ludziom, a zatem trzeba będzie wykazać się większą elastycznością w planowaniu swoich przedsięwzięć, ponieważ nie wszystko może teraz iść zgodnie z planem. Będziemy mieć zatem więcej przysłowiowych kłód rzucanych pod nogi przez los, dlatego trzeba będzie w sposób bardziej dynamiczny kierować swoim życiem, biorąc pod uwagę ciągłe zmiany.

 

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim roku zobaczymy w akcji żywioł Ziemi, ale tym razem będzie to jej polaryzacja Yin, czyli już nie moc symbolu naszej planety lub ogromnej skalistej góry (Ziemia Yang) , tylko coś na rodzaj sypkiej ziemi lub pustynnego piasku, który odpowiada właśnie za polaryzację żywiołu Ziemi Yin.  Taka Ziemia znajdująca się nad konarem Świni nie jest w najlepszej jakości, ponieważ bardzo szybko może się zamienić w coś na rodzaj błota, czyli może się zmienić w bardzo niestabilne podłoże. Ta przenośnia może mieć dosłowne odzwierciedlenie w rzeczywistości, biorąc pod uwagę warunki pogodowe, które będą charakteryzowały nadchodzący rok. Bardzo prawdopodobne, że doświadczymy większej ilości dni z licznymi opadami deszczu, a w sezonie jesienno-zimowym, śniegu z deszczem, co może prowadzić do wielu kolizji i wypadków, dlatego w nadchodzącym roku nie lekceważmy zmiany opon w okresie jesienno-zimowym, a w okresie letnim zainwestujmy w nowe opony. Jeśli już mówimy o warunkach pogodowych, to w nadchodzącym roku mogą też częściej występować osunięcia ziemi pod wpływem wody, lawiny błotne, oraz możemy obserwować podmycia dróg, które mogą powodować zapadanie się jezdni.

Drugi rodzaj energetyki roku to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem Ziemskiego Konaru Świni, a jej polaryzacja to Yang. Ten rodzaj Wody symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia, ale również spektakularne katastrofy.  Dobrze, że mamy w energetyce roku obecną energię Ziemi, czyli żywioł, który może przytrzymać w ryzach rozpędzoną Wodę Yang, co może wprowadzić więcej bezpieczeństwa, choć trzeba przypomnieć, że to rodzaj Ziemi Yin, która nie do końca jest zdolna przytrzymać w ryzach silną Wodę Yang.

Chcąc obrazowo przedstawić tą sytuację energetyczną (Ziemia Yin kontra Woda Yang) można porównać ją do widoku dużej porywistej rzeki, której poziom znacznie się podniósł, zalewając okoliczne tereny. Ludzie chcąc ratować swój dobytek, układają worki z piaskiem, jako wały antypowodziowe. Jeśli będzie wystarczająco dużo rąk do pracy i zdążą na czas, mogą uratować dobytek przed szalejącym żywiołem.
Właśnie tak obrazowo można porównać konflikt energetyczny roku Ziemnej Świni, którego skutki będą zależeć od odpowiednich decyzji i wspólnego działania.

Musimy pamiętać, że Konar Świni będzie zawierał jeszcze w sobie również żywioł Drzewa Yang. Oprócz głównego składnika ziemskiego konaru, czyli Wody symbolizującej mądrość, to właśnie ten drugi rodzaj żywiołu będzie musiał być używany przez ludzi, aby próbować zapanować nad sytuacją, a nawet wykorzystać to, co przyniosą nam okoliczności. Ten rodzaj Drzewa to przede wszystkim upór i kreatywność, dlatego taka taktyka się teraz przyda najbardziej. Drzewo kontroluje Ziemię, czyli będzie mogło nam pomóc w układaniu tych worków z piaskiem, aby w pełni zapanować nad żywiołem Wody. To właśnie dzięki powyższym cechom (mądrość, kreatywność i upór) będzie można przetrwać ewentualny zły okres.

Uzupełniając opis czekających nas ewentualnych warunków pogodowych, trzeba też wspomnieć o możliwości występowania powodzi i wylewania rzek, dlatego należałoby zawczasu sprawdzić zabezpieczenia przeciwpowodziowe, zanim nie będzie za późno na ich ewentualne usprawnienie. Uwagę służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, powinny również przykuć stany zbiorników retencyjnych oraz zabezpieczenia elektrowni wodnych i tam. W swoich domach i mieszkaniach zróbcie audyt instalacji wodnych, ponieważ w nadchodzącym roku będzie się zdarzało więcej wycieków wodnych i zalań. Dobrze będzie też sprawdzić szczelność dachu, szczególnie w jego południowo zachodniej części.  

 

Energetyka roczna znajdzie swoje odniesienie również w ludzkich reakcjach, a teraz na przykład łatwiej będzie przekonać ludzi do swojej racji, czy zachęcić ich do uczestnictwa w jakichś ruchach, organizacjach czy protestach. Biorąc pod uwagę całą energetykę roku, to widać, że taka zachęta może się szybko skończyć, gdy pojawią się jakiekolwiek trudności czy przeciwności losu.  Jak widać, ludzie będą teraz mieć dużo słomianego zapału, lub po prostu będzie tendencja do typowych pokazówek pod publiczkę lub działań dla zasady, nie zawsze jednak sensownej. Woda również przyniesie też wiele mądrych decyzji i zachowań, jednak musimy pamiętać, że w zimowej części roku, który jest sezonem żywiołu Wody, zbyt wiele myślenia może przynieść negatywne skutki. Mowa oczywiście o ludziach ze słabą psychiką, dla których ten żywioł nie jest korzystny i często wywołuje depresje, nerwice a nawet załamania nerwowe. Tacy ludzie mogą też szukać rozwiązania swoich wewnętrznych problemów, sięgając po alkohol i narkotyki. Tacy ludzie powinni w przyszłym roku, a szczególnie w jego okresie zimowym, otaczać się żywiołem Ognia, czyli np. nosić ubrania w kolorze czerwieni, palić w domu świece, uczęszczać częściej na imprezy lub zaplanować wyjazd w cieplejsze klimaty. Generalnie brak żywiołu Ognia w rocznej energetyce może obniżyć nastroje i przynieść więcej pesymizmu. Ludzie będą mniej czuli na ludzkie potrzeby i mniej skorzy do pomocy. Również w związkach mogą się znacznie ochłodzić relacje, co może zaowocować powstawianiem kryzysów i konfliktów.

Niestety ten rok może spowodować, że w stosunkach międzyludzkich górę wezmą emocje i to nie zawsze te pozytywne. Będzie również wiele zbiorowych obywatelskich akcji, które będą miały na względzie krytykę wszystkiego, co nowe, jednak niektóre protesty będą miały swoje logiczne uzasadnienie i poparcie zdecydowanej większości społeczeństwa. Może się teraz również pojawić wiele protestów związanych ze służbą zdrowia, mediami oraz tematem swobody obywatelskiej. Na główny plan wyjdą sprawy związane z ekologią, czyli zanieczyszczeniem środowiska oraz dokuczającym smogiem.


Jeśli już mówimy o emocjach, to aby wspomóc w tym roku sferę naszych uczuć lub poznać swoją przyszłą drugą połowę, warto swoje plany związać z kierunkiem północnym, ponieważ ten kierunek będzie silnie wzmacniał tego typu aspekty, szczególnie w towarzystwie rzeczywistej wody, zatem jeśli będziecie szukać w przyszłym roku nowej miłości, albo próbować naprawiać dotychczasowy związek, to tylko nad Bałtyk! Również tą część naszych domów będziemy mogli w tym roku użyć do aktywacji energii, która sprzyja związkom oraz wynikom akademickim.  Aby to zrobić, trzeba będzie umieścić tam wazon z kwiatami w wodzie, ale pilnować, aby kwiaty i woda były świeże.
Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to zmiana polaryzacji żywiołu Ziemi w porównaniu z zeszłym rokiem, na Ziemię Yin, może przynieść więcej konstruktywnej upartości i dążenia do osiągania kompromisów. Ziemia Yin jest mniej uparta i porywcza w działaniach, szukając zawsze najlepszego rozwiązania, które w miarę możliwości zadowoli każdego. Ta polaryzacja żywiołu Ziemi powoduje, ze stajemy się bardziej drobiazgowi, zatem może być to pomocne w rozwiązywaniu problemów.

 

W świecie polityki, połączenie Ziemi Yin i Wody Yang, może przynieść w przyszłym roku czas wielu zmian, ale również strachu, za co odpowiada energia w Ziemskim Konarze, jednak w niektórych przypadkach ten strach będzie tylko pozorny. Aby się zbytnio nie stresować, sprawdzajcie wiadomości w wiarygodnych źródłach oraz uważnie czytajcie wszystko od przysłowiowej deski do deski, ponieważ nie zabraknie licznych manipulacji w przekazywaniu informacji. Tą napiętą sytuację podchwycą niektóre media, które będą starały się pogłębić dezinformację i strach wśród obywateli.  Zanosi się również na wiele zmian, z którymi nie będzie się zgadzać większość społeczeństwa, a wiele z tym związanych faktów, które były wcześniej ukrywane, teraz wyjdzie na światło dzienne. Innym skutkiem działania energetyki roku mogą być jakieś zmiany związane z funkcjonowaniem opieki zdrowotnej, ewentualnie dojdzie do procedowania jakiejś ustawy, która wzbudzi kontrowersje wśród społeczeństwa.
Może dojść do wielkiego sprzątania i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które dopuściły się działań na szkodę państwa. Może to być powiązane z wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w Polsce w 2019 roku. Nie zabraknie też tematu związanego z matkami i dziećmi, czyli wróci temat dotyczący aborcji i wszystkiego, co z tym związane. Może to być również temat wrażliwy w kampanii wyborczej.

W centrum tak zwanego kwadratu Luo Shu znajdzie się ziemna energia, która może zapowiadać odegranie ważnej roli przez młodych mężczyzn. Być może w polskiej polityce pojawi się ktoś, kto zyska uznanie wyborców i namiesza w wynikach wyborczych.
 

W polityce międzynarodowej może teraz dojść do wielu napięć na szczycie, które mogą się zakończyć wzajemnym klinczem. Niektóre kraje mogą nawet zerwać ze sobą stosunki dyplomatyczne, a w pewnych przypadkach może dojść do zajęcia jakiegoś terytorium lub aresztowania obywateli innego państwa.  Może być teraz również wiele konfliktów zbrojnych w sceneriach pustynnych, a nie wykluczam jakiejś rewolucji lub buntu w kraju, które do tej pory jakoś utrzymywało standardy demokracji.
Niestety kierunek południowo zachodni może generować najpoważniejsze problemy natury politycznej, zatem sytuacja we Francji może się wymknąć z pod kontroli tamtejszej władzy i przybrać nieoczekiwany obrót. Dla prezydenta Francji Emmanuela Macrona rok Ziemnej Świni będzie bardzo specyficznym czasem, który może spowodować w jego karierze politycznej bardzo duże zmiany. Niewykluczone, że jego notowania znacznie spadną, a nawet możliwy jest wariant z rezygnacją, przez niego, ze sprawowania urzędu prezydenta.

Patrząc na energię roczną, to w świecie polityki może ona przynieść wzajemne straszenie, ponieważ silna Woda Yang oznacza również potęgowanie strachem i działaniem na podświadomość ludzką właśnie poprzez negatywne sygnały. Rządy państw mogą zatem sięgnąć po metody oparte na zastraszaniu i wprowadzaniu niepokoju, aby  usprawiedliwić wprowadzenie pewnych zmian. Prawdopodobnie wyjdzie na światło dzienne również jakiś ogromny skandal, i może on mieć podłoże seksualne, co może bezpowrotnie zakończyć karierę pewnych wysoko postawionych polityków.

 

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym.  Z drugiej strony, teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Najbardziej istotną wiadomością, która może zachwiać notowaniami krajowymi, może mieć związek z wyborami, zarówno tymi do parlamentu europejskiego oraz do parlamentu polskiego.
 Najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym roku będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, show biznes, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz paliwowy. Niestety giełda może w większości notować spadki, a silny żywioł Wody będzie generował wśród inwestorów bierność i brak zaufania.

 

Jako, że ziemski konar Świni nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Węża, to w nadchodzącym roku mogą się zdarzać wypadki z wiązane z lotnictwem, szczególnie na linii południowy zachód – północny wschód. Dobrze jest więc nie planować podróży bezpośrednio na tej linii i łatać nieco innym torem. Ten konflikt może też powodować awarie elektrowni, szczególnie atomowych, zatem w przyszłym roku możemy częściej słyszeć o takich zdarzeniach. Starcie Świni i Węża nie będzie również obojętne dla pogody, powodując tornada oraz anomalie zlokalizowane na morzach i oceanach. Konflikt tych konarów może mieć też silny wpływ na zdrowie i wywoływać udary oraz wylewy krwi do mózgu i krwotoki. Osoby narażone na tego typu zdarzenia powinny wprowadzić do swojego trybu życiu stosowne działania, aby uniknąć w/w komplikacji. Najbardziej newralgicznym miesiącem będzie maj, który jest miesiącem Węża.
Konflikt ziemskich konarów Świni i Węża może również wpłynąć na ludzi urodzonych w roku Węża (np. lata: 2001, 1989, 1977, 1965, 1953, 1941), którzy mogą doświadczyć w roku 2019 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli np. zmian szkoły, pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania.

Tacy ludzie nie powinni również zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o zdrowie, powinni uważać na choroby związane z układem krążenia, hormonalnym, wzrokowym, oraz na problemy z sercem, zatorami i otyłością.

O tych osobach w tym roku może być też głośno, a znani ludzie, urodzeni w roku Węża to np: Emmanuel Macron, Tomasz Kot, Edyta Geppert, Paweł Janas, Krzysztof Krauze, Cyndi Lauper, Halina Mlynkova, Marcin Lijewski, Edyta Golec, Mateusz Piskorski, Mariusz Pudzianowski, Kanye West, Adam Małysz, Adam Darski.

 

Rok Świni może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Świni, a zatem również oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, problemów, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych ziemskich konarów), ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Świni są np. 2007, 1995, 1983, 1971, 1959, 1947 czy 1935 rok. Znani ludzie urodzeni w roku Świni to np: Arnold Schwarzenegger, Woody Alen, Elton John, Hillary Clinton, Kim Jong Un, Książę Wiliam, piosenkarz PSY, Małgorzata Kożuchowska,  Kevin Spacey, Jarosław Gugała,  Jolanta Śleszyńska, Grażyna Torbicka.

Te osoby mogą w roku 2019 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki.
Osoby urodzone w roku Świni, dla których żywioł Ziemi jest niekorzystny, mogą mieć problemy ze zdrowiem a szczególnie z układem immunologicznym, pokarmowym, cukrzycą, zatorami czy otyłością. Te osoby powinny zadbać o odpowiednią dietę, która wspiera immunologię oraz uważać z uprawianiem sportu, który wiąże się z szybkością i ryzykiem kontuzji.

 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to rok Ziemnej Świni może przynieść wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy słyszeć o małych chłopcach. Mogą się częściej pojawić wydarzenia dotyczące szczególnie uzdolnionych dzieci, a nawet takich, które swoimi działaniami przyczynią się do zmiany wydarzeń globalnych. Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie swoje pociechy jak oka w głowie. Oczywiście najbardziej newralgicznym czasem będą wakacje, a wcześniej wspomniany silny żywioł Wody może być bardzo niebezpieczny w postaci rzeczywistej wody. Ostrożnie zatem podczas żeglowania, pływania czy skokach do wody.  Najbardziej niebezpieczny będzie miesiąc sierpień, dlatego uważajcie na wakacyjnych wojażach w tym czasie.
Możemy w przyszłym roku częściej słyszeć również o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Mogą też wyjść tego typu sprawy z przeszłości za sprawą ujawnienia pewnych informacji przez media lub samych ofiar.  Możemy też teraz usłyszeć o jakiejś epidemii lub zbiorowych zatruciach, w wyniku, czego mogą się pojawić nawet ofiary śmiertelne. Mogą być też przypadki ciężkich powikłań a nawet zgonów dzieci w wyniku podania leków, ewentualnie w wyniku niemożności podania leków. Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich rodziców. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. Niewykluczone, że będzie też głośno o nadużyciach związanych z fałszowaniem dokumentacji medycznej związanej ze skutkami ubocznymi działania leków a nawet szczepionek.
W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z awarią wielkich serwerów rządowych lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia lub zmiany wynikające ze zmiany prawa. Generalnie w tym roku zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu. Jeśli wasze komputery już dawno nie były audytowane pod kątem bezpieczeństwa, wasz dysk twardy pracuje zbyt głośno, a system nader często ulega awariom, nie czekajcie i udajcie się do serwisu lub sami zadbajcie o sprzęt, bo skutkiem ubocznym awarii może być utrata danych. Z tego ostatniego powodu wykonujcie kopie bezpieczeństwa częściej niż zwykle.
Energie centralne mogą przynieść w przyszłym roku więcej problemów związanych z logistyką transportu, a w szczególności awarii związanych z przesyłem surowców za pomocą rurociągów. Jakiś rurociąg może też zostać zablokowany w wyniku ostrego konfliktu międzynarodowego. Mogą się też zdarzać awarie i skażenia związane z dostarczaniem wody pitnej, dlatego warto zawsze mieć w domu zapasy wody.

 

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.
(Na taką okoliczność, co roku dla swoich klientów sporządzam prognozy roczne, gdzie można zobaczyć jak dany rok, a nawet jego poszczególne miesiące wpływają na naszą osobę.)

 

Wydarzenia w roku Ziemnej Świni, będą też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, tylko musimy je odpowiednio „ugościć”.

(Jeśli ktoś z Was chce dokładne wytyczne dotyczące wpływu gwiazd rocznych i miesięcznych na dom, mieszkanie lub firmę, może zamówić u mnie aktualizację roczną, w której dodatkowo znajdzie szczegółową prognostykę na każdy miesiąc.)

 

Będąca przez ostatni rok na północy energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, powędruje teraz do sektora południowo zachodniego, w którym będzie się czuła całkiem swojo, przez to, że to kierunek żywiołu Ziemi, zatem może być bardziej uciążliwa niż w poprzednim roku i szkodzić więcej. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania, możemy za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy na południowym zachodzie naszą sypialnię, to możemy doświadczyć problemów zdrowotnych związanych z układem pokarmowym, czyli żołądkiem, jelitami, oraz częściej mogą nas trapić infekcje grypowe, z tak zwaną żołądkową odmianą tej choroby.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowego zachodu, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Nie jest to również miejsce wskazane w tym roku do spania dla ciężarnych kobiet i noworodków. Uważajmy również w czasie podroży w tym kierunku, ponieważ mogą się przydarzać wypadki komunikacyjne, oraz awarie związane z płynami w samochodach.

Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, np. układ He Tu z kul w okrągłej misie. Można zastosować kolor biały i szarości, ale przyda się również dużo koloru granatowego i czerni. Warto postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

 

Na północnym wschodzie znajdzie się tak zwana energia choroby i zastoju. Może ona tam najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym oraz kontuzje rąk, a szczególnie palców. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten rok remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z płynnością finansową, dokumentami księgowymi i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara oraz akcenty żywiołu Metalu w wystroju wnętrz.

 

Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”,  a w roku Ziemnej Świni, będzie rezydować w sektorze południowym, przez co będzie mniej agresywna niż zazwyczaj, ale i tak trzeba ją będzie mieć na oku.

Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania w tym sektorze, może czekać nas bardzo intensywny rok z licznymi zaskakującymi wydarzeniami. To oznacza również zagrożenie włamaniem, dlatego trzeba dobrze sprawdzić zabezpieczenia antywłamaniowe drzwi czy okien znajdujących się w tym sektorze. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui.

 

Na północnym zachodzie (zakres stopniowy na kompasie 322.5 – 337,5) w tym roku znajdzie się najbardziej intensywna energia Tai Sui, czyli tak zwany „Wielki Książę”, którego nie wolno niepokoić hałasem, remontami wewnątrz domu oraz naruszaniem ziemi na zewnątrz w tym kierunku, ponieważ może to skutkować problemami oraz przeszkodami w życiu zawodowym i osobistym. Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora północno zachodniego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z ekspertem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.

 

Buliński Włodzimierz

4932