Prognoza na Luty w roku Wodnego Tygrysa

pig

Luty według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Tygrysa i będzie trwać od 3 lutego do 5 marca.

Luty jako pierwszy miesiąc roku (jednocześnie zaczyna się nowy rok Wodnego Tygrysa - prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, przyniesie nam energie występujące względem siebie w relacji wspierającej. Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Wody oraz żywioł Drzewa, które jest związane ziemnym konarem Tygrysa, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Z uwagi na wspomnianą relację wspierającą (Woda wspiera Drzewo) miesiąc powinien przejawiać większość dobrych cech, choć oczywiście będziemy obserwować również tę mniej przyjemną stronę nadchodzącej energetyki, a przyczyną tego będzie charakter tych dwóch energii.
Jak już zauważyliście, energetyka miesiąca jest identyczna jak nowo rozpoczętego roku, zatem oddźwięk energii będzie bardzo wyraźny.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest żywioł Wody o polaryzacji Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Drugi składnik to Drzewo Yang, które można porównać do wysokiego drzewa o solidnym pniu, co może z kolei przedstawiać charakter ludzkich zachowań. Ono działa według sztywnych reguł i bardzo trudno jest to zmienić. Zestawiając dwa podstawowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy porównać to do szaleńca, który wpadł w amok, nie móc się pogodzić z rzeczywistością, która go otacza. To jest właśnie ten ciemniejszy obraz energetyki lutego, o której wspomniałem wcześniej.  To porównanie wcale nie musi być traktowane, jako klasyczna przenośnia, i może mieć to dokładnie takie efekty w praktyce, ponieważ połączenie nieustępliwości, gwałtowności i żywiołowości, które to się wiążą z owymi żywiołami, może niestety wywołać tego typu zachowania wśród ludzi.
Jak widzimy, wcale nie musimy mieć energii w konflikcie, aby otrzymać rzeczywisty konflikt oraz odwrotnie, czyli energie będące wobec siebie w symbiozie, wcale nie muszą gwarantować spokoju.

Trzeba dodać, że Ziemski Konar Tygrysa oprócz Drzewa, zawiera jeszcze w sobie żywioł Ognia i Ziemi, co dodatkowo ubarwi efekty działania tej naszej energetycznej mieszanki. Najważniejszym składnikiem w konarze Tygrysa jest żywioł Ognia, który zaczyna się teraz odradzać, a on oznacza miłość, dobroć i dobre intencje. To właśnie te cechy będą w tym miesiącu mogły tłumić wszelkie problemy, więc wysyłajmy w świat dobrą energię, a ta na pewno tez później wróci do nas. Dodatkowo Ogień będzie obecny w energii nowego roku, który zaczyna się wraz z początkiem miesiąca Tygrysa. Drugi składnik konaru Tygrysa, czyli Ziemia, również może być pożyteczna w użyciu, ponieważ żywiołowa Woda Yang musi mieć solidną linię brzegową, aby nie wylała i nie narobiła szkód. To oznacza, ze w tym miesiącu trzeba będzie używać mocnych argumentów, aby sprowadzić poniektóre osoby na ziemię.

Połączenie Wody Yang i Drzewa Yang może oznaczać powstanie jakichś ruchów społecznych, które mogą mieć dosyć duży zasięg działania. Ich powstanie może mieć genezę w poczuciu strachu, oraz w bezkompromisowym systemie myślenia. Powstanie niektórych z nich może być w pełni uzasadnione, ale większość będzie efektem celowego wprowadzenia chaosu, co może na przykład mieć coś wspólnego z polityką.  Takie sytuacje mogą wywołać społeczne rozruchy i destabilizację w państwach. Żywioł Wody jest ściśle związany z umiłowaniem życia, dlatego kwestie sporne mogą też dotyczyć tematu aborcji, ale i również spraw związanych z eutanazją, transplantologią i ogólnie pojęciem leczenia i medycyny. Te wszystkie tematy mogą znów podzielić i skłócić społeczeństwo. Aktywną formę działania w w/w zdarzeniach, mogą przyjąć media, a Internet będzie jednym z pól, na którym zderzą się zwolennicy i przeciwnicy poszczególnych frakcji. Generalnie w tym miesiącu dużo się będzie właśnie mówiło o mediach, o wolności słowa, podsłuchiwaniu, inwigilacji, o manipulacjach i innych aspektach, które związane są z różnymi formami komunikacji.  Możemy też usłyszeć o jakiejś wpadce lub skandalu związanym z jakąś telewizją lub radiem. Możemy się dowiedzieć, że jakaś telewizja, radio lub wydawnictwo jest na skraju bankructwa. Niewykluczone, że wróci temat abonamentu telewizyjnego dotyczący telewizji publicznej i wywoła niemałe emocje.
Połączenie działania żywiołów miesiąca może przynieść wydarzenia związane ze stoczniami i statkami oraz platformami wiertniczymi, gdzie może dojść do wybuchów, ponieważ Drzewo Yang niestety sprzyja takim zdarzeniom. Możemy usłyszeć o wybuchu lub pożarze w w/w obiektach.  Problemy mogą dotyczyć też rafinerii i rurociągów, gdzie mogą wystąpić rozszczelnienia lub wybuchy. Problemy z wybuchami mogą również dotyczyć gospodarstw domowych a na cenzurowanym będą piece gazowe i jakieś zbiorniki z paliwem.

Skutki działania energii lutego mogą mieć też znaczenie dla pogody i zjawisk w przyrodzie. Aura może nas teraz zaskoczyć trochę jesienną pogodą, ponieważ możemy obserwować silne opady deszczu a padający śnieg będzie szybko topniał, co z kolej może powodować wylewanie rzek i podtopienia a nawet powodzie. Na morzach i oceanach może dochodzić do silnych sztormów a może nawet gdzieś pojawi się efekt tsunami, ponieważ konar Tygrysa w tym miesiącu jest ukryty pod żywiołem Wody, a jego specyfika bardzo często uaktywnia wstrząsy i wybuchy. Niewykluczone, że nastąpi też erupcja podwodnego wulkanu.
To będzie miesiąc, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość rozprzestrzeniania się jakiegoś agresywnego wirusa. Niech was nie zwiedzie cieplejsza aura, ponieważ mogą się zdarzać jakieś wirusowe epidemie z przykrymi powikłaniami. Powinniśmy wykorzystać moc energii Wody, i wspomóc w sposób naturalny nasz organizm poprzez metody oczyszczania z toksyn.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Wody Yang niektórzy z nich będą mieć nieodpartą ochotę na wykrzyczenie swojego niezadowolenia. Jeśli uczestniczyliście z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować was zdyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Wody, czyli mądrość, ignorując te ataki, ewentualnie, jeśli sprawy rzeczywiście pójdą za daleko, próbujcie rozwiązać to za pomocą narzędzi prawa. Wspomniałem o cesze żywiołu Wody, czyli uczuciu strachu, który może w tym miesiącu uprzykrzyć życie osób chorujących na depresję i wszelkie nerwicowe schorzenia. Możemy niestety słyszeć o załamaniach nerwowych, incydentami z przedawkowaniem alkoholu czy narkotyków, i związanymi z tym tragicznymi zdarzeniami. Może być więcej prób samobójczych, gwałtów i desperackich ataków na czyjeś życie. Niestety, ale moje wcześniejsze porównanie energii lutego do szaleńca znajdzie też swoje miejsce w realnych wydarzeniach. Możemy obserwować wysyp wszelkiego rodzaju szaleńców, którzy owładnięci bądź to chorobą psychiczną, bądź rządzą pieniądza, sławy czy nienawiści, będą się uaktywniać w życiu publicznym.
Żywioł Wody przyniesie też ludziom więcej mądrości i tak zwanego ludzkiego odruchu, co może zaowocować rozwiązywaniem konfliktów. Ten żywioł to też komunikacja międzyludzka, więc teraz wielu skłóconych ze sobą ludzi będzie chciało się pojednać i odnowić kontakty. Woda to mądrość, a zatem ten miesiąc będzie wspierał naukę, dlatego jeśli chcemy nadrobić zaległości lub poprawić oceny, to teraz jest właściwy moment. To powinien być dobry czas dla studentów aby sesje zaliczyć w pierwszym terminie.

W świecie polityki ten układ energii będzie bardzo widoczny, ponieważ żywioł Drzewa jest powiązany z polityką a żywioł Wody z manifestacją woli społeczeństwa, dlatego możemy teraz słyszeć o wielu protestach i demonstracjach, jednak mogą być one wzniecane w sposób celowy, bazując na ludzkiej niewiedzy lub po prostu na zasadach manipulacji. Inicjatorem owych wydarzeń może być tak zwana „totalna opozycja”, która jest już dobrze zanana z takich akcji. Niektórzy politycy opozycji oraz inne osoby związane pośrednio z polityką, będą teraz wychodzić ze skóry, aby coś nagłośnić, zakrzyczeć, ryzykując przy tym nawet utratę honoru i powagi. Na światło dzienne wyjdą też jakieś materiały czy dokumenty, które mogą wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi w polskiej polityce. Wpadki nie ominą również ekipy rządzącej i prawdopodobnie dojdzie do zaskakujących dymisji wśród szeregów ministrów i ich współpracowników. W lutym może również dojść do zmian prawa w zakresie gospodarki wodnej, farmaceutyki, medycyny, transportu czy handlu międzynarodowego.
 

W polityce międzynarodowej niestety też nie będzie spokoju, a żywioł Wody Yang spotęguje strach, ponieważ stosunki między największymi mocarstwami świata mogą nawet wytworzyć początek zimnej wojny. Chodzi oczywiście o USA i Rosję, oraz o sytuację na wschodzie związaną z Ukrainą.
 Możemy usłyszeć o jakimś incydencie na morzu lub oceanie, a  może to być ostrzał jakiegoś statku wojennego albo jakaś podwodna próba bombowa. Możemy również usłyszeć o incydencie związanym z zablokowaniem jakiegoś statku podwodnego, lub o jego awarii. Energie lutego mogą też wywołać wśród najbardziej wpływowych polityków świata jakąś awanturę, która pogorszy stosunki między tymi krajami. Mogą się zdarzać wybuchy bombowe z udziałem zamachowców samobójców i samochodów pułapek. Problem może dotyczyć rejonów w bliskim sąsiedztwie wody, czyli mórz, oceanów lub jezior i rzek.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się żywioł Wody i Drzewa może wywołać panikę na światowych rynkach. Pojawiający się silny żywioł Wody może spowodować osłabienie nastrojów na giełdach, ponieważ Woda oznacza strach przez inwestowaniem. Na wykresach giełdowych może pojawić się w przewadze kolor czerwony, czyli dominujące spadki.  Prawdopodobnie dojdzie teraz do jakiejś zaskakującej fuzji lub upadku w sektorze bankowym, co również wpłynie na świat ekonomii i wywoła panikę na rynkach. Coś niespodziewanego może się teraz stać z jedną z najpopularniejszych walut świata. Jeśli macie konta walutowe, to pomyślcie o wycofaniu i przewalutowaniu swoich zasobów. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: transport, turystyka, handel, sektor medyczny oraz co ważne, mogą wzrosnąć ceny ropy naftowej, co spowoduje poniesienie cen wielu usług i towarów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to luty może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie uważać. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień, co może mieć teraz duże zainteresowanie u ludzi. Niewykluczone, że w związku z tym drugim tematem, dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu, który zostanie nagłośniony i powstanie duży skandal. Energia Ziemi spowoduje, że w lutym bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach, głównie pożary, wybuchy ale i osunięcia urobku i zasypania górników.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lutego w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”, która teraz będzie tam szczególnie silna, ponieważ znajdzie się w swoim ziemnym kierunku i w towarzystwie rocznej energii żywiołu Ziemi. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Te ostatnie też lepiej trzymać z dala od ognia i gorącej wody, ponieważ może być zagrożenie poparzeniem. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tę energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

Gui.gif Wody Yin będą zmuszone stawić czoła konkurencji, i aby mieć szansę w tej rywalizacji, będą musiały działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na zaskoczenie przeciwnika. Bieżące działania mogą zakłócić jakieś niedokończone sprawy z przeszłości i może to dotyczyć natury prawnej, dlatego kluczem będzie zasięgnięcie porady dobrego prawnika.

 

ren.gif Wody Yang poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak podołacie wszystkim wyzwaniom, jakie sobie założyliście.  Kreatywność i upór będą teraz w cenie, ponieważ na efekty naszej pracy trzeba będzie trochę poczekać.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw, ponieważ okoliczności przyniosą im trochę oddechu i swobody. Dobry czas, aby wynagrodzić rodzinie waszą absencję spowodowaną wytężoną pracą w ostatnim czasie. Konkurencja będzie wam deptała po piętach, ale czapka z głowy wam nie spadnie. Dobry czas na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji.

 

ija.gif Drzewa Yang mogą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności, a wszystkie sprawy będą się toczyć wręcz same. Znajdziecie się wśród przyjaciół i przychylnych ludzi, którzy mogą wam pomóc w rozwiązaniu wielu spraw. Miejcie jednak oczy szeroko otwarte, ponieważ wśród najbardziej przyjaznych wam osób, mogą się trafić wilki w owczej skórze.

 

ding.gif Ognie Yin będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Będą mieć poparcie innych, oraz moce decyzyjne, dlatego wszystko, co sobie teraz zaplanują, nie będzie trudne do zrealizowania. Samotne panie Ognie Yin mogą mieć teraz okazję do poznania swojego przyszłego partnera, dlatego bądźcie czujne.

 

Bing.gifOgnie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czeka was problem natury prawnej, który z pozoru będzie nie do przeskoczenia, ale dobry prawnik sobie z tym poradzi. Zanim coś zrobicie, warto się będzie najpierw dobrze zastanowić, ponieważ teraz będzie łatwiej o błąd.

 

Ji.gif Ziemie Yin mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale odpowiednie znajomości powinny być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa. Generalnie passa finansowa powinna wam dopisywać, jednak będziecie mogli to okupić problemami zdrowotnymi, dlatego zadbajcie o odpowiednią dietę i nie zapomnicie o regeneracji organizmu.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą teraz mieć ogromny fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy. Będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc sprowokujcie los i spróbujcie skreślić parę kuponów. Niestety energetyka może wam też przynieść jakieś problemy, dlatego nie ryzykujcie zanadto i ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

 

Xin.gif  Metale Yin będą miały teraz pełne ręce pracy, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wyzwaniom, a nie będzie z tym problemu, ponieważ wokół was pojawią sie ludzie wam przychylni. Warto będzie teraz posłuchać kogoś bardziej doświadczonego, aby osiągnąć sukces.

 

geng.gif  Metale Yang mogą być w tym miesiącu największymi szczęściarzami wśród wszystkich żywiołów. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną w biznesie, może się zamieniać w pieniądze. Będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego spróbujcie szczęścia w grach losowych.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

 

1105