Rok Wodnego Tygrysa

wodny tygrys

Z dniem 3 lutego 2022 roku o godzinie 21:51 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Wodnego Tygrysa.

Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. W nadchodzącym roku Pień jest Wodą a Konar Tygrysem, stąd jego nazwa.


Mijający rok Metalowego Wołu zawierał mieszaninę żywiołu Metalu i Ziemi, gdzie to ta pierwsza energia była energią wypadkową. Tym razem zobaczymy nieco inną energetykę roczną. W roku Wodnego Tygrysa żywioł Wody będzie wzmacniał żywioł Drzewa, co sprawi, że energią wypadkową nadchodzącego roku będzie właśnie żywioł Drzewa i będzie to bardzo silny wpływ, a dodatkowo  jakość tej energii będzie na wysokim poziomie, zatem w wydarzeniach mogą przeważać jego lepsze cechy. Drzewo to nowe idee, pomysły i kreatywność, zatem ten czas może przynieść wiele dobrego w przeróżnych dziedzinach naszego życia. Biorąc jednak pod uwagę ekspansywność charakteru przychodzącej teraz Wody, która go wspiera, pewne nowe idee mogą nie mieć do końca dobrych intencji i mogą wywołać pewne zamieszanie oraz sprzeciw.

Ta sytuacja może mieć coś wspólnego z pandemią covid-19, która przez ostatnie dwa lata odcisnęła piętno w ludzkiej świadomości i w obecności silnego żywiołu Wody, który generuje strach, a który towarzyszył nam przez ubiegły czas, nadal będzie go generować, dlatego tak bardzo potrzebny będzie teraz żywioł Ognia, który to jest w stanie zbalansować tak zwaną nierównowagę temperaturową w energetyce czasu, która będzie nas otaczać. Pozytywne jest to, że teraz będzie można liczyć na żywioł Ognia, ponieważ w ziemskim konarze Tygrysa ten żywioł niejako odradza się, więc będzie teraz bardziej dostępny, choć potrzebne będą też nasze działania, które go wytworzą i pozwolą na późniejsze jego wzmocnienie. Ogień to miłość i dobro, zatem gdy te cechy dojdą do świadomości ludzi, wtedy żadne działanie niosące krzywdę nie zyska ich poparcia  i wzbudzi potrzebny sprzeciw, a właśnie ten zbiorowy sprzeciw będzie kluczem do osiągnięcia zwycięstwa dobra nad złem. 

Generalnie składniki energetyki  nadchodzącego roku, tak jak i zeszłego, będą w relacji wspierającej czyli może to oznaczać więcej harmonii w naszym życiu i w wydarzeniach ogólnoświatowych. To może spowodować, że więcej nawet nie do końca korzystnych sytuacji, może się teraz kończyć pozytywnie.

Wchodząc w szczegóły energetyki rocznej, to na pozycji niebiańskiego Pnia zobaczymy żywioł Wody, a będzie to jej polaryzacja Yang. Ten rodzaj Wody symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać rzeczywiste wodne kataklizmy ale i też nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia ale również rewolucje lub spektakularne katastrofy.  Ta energetyka również znajdzie swoje odniesienie w pogodzie, gdzie pojawi się więcej mokrych i zimnych dni, więc warto wnikliwie obserwować prognozy pogody, i zbyt wcześnie nie planować wakacyjnych wyjazdów. To będzie też dobry rok na wszelkie kuracje zdrowotne i wszelkie naturalne formy leczenia, z którymi będą teraz silnie a nawet bardzo agresywnie konkurować szeroko reklamowane formy leczenia konwencjonalnego. Żywioł Wody jest związany z wszelkiego rodzaju lekami i preparatami, zatem możemy się spodziewać gwałtownego wzrostu produkcji i kampanii reklamowej preparatów zwanych szczepionkami.

Druga część energetyki rocznej, skupiona w konarze Tygrysa, od którego nazwę bierze rok 2022, będzie przede wszystkim zawierała Drzewo Yang, które można porównać do wysokiego drzewa o solidnym pniu, co może z kolei przedstawiać charakter ludzkich zachowań, z jakimi będziemy mieli teraz do czynienia. Ono działa według sztywnych reguł i bardzo trudno jest to zmienić. To jest solidne drzewo, które posiada mocny pień, który to prędzej się złamie, niż ugnie. To pokazuje, że we wszelakich sporach może dominować taki styl walki. Dodatkowo to Drzewo zasilane Wodą Yang może być zdolne do spektakularnych posunięć. To pokazuje sytuację, kiedy okoliczności napędzają ludzi do działania, a w zasadzie do przeciwdziałania pewnym sytuacjom.
Ten rodzaj Drzewa oznacza też nagłość oraz intensywny ruch w górę, zatem jest to synonim wybuchu i właśnie z takimi efektami możemy mieć doczynienia w 2022 roku. Będzie zatem więcej wybuchów w kategoriach emocji ale również tych fizycznych, dlatego warto dobrze sprawdzić wszelkie instalacje gazowe oraz paliwowe. Zwróćcie też uwagę na wschodnie części waszych domów i jeśli posiadacie tam garaż, to nie przechowujcie tam żadnych łatwopalnych substancji. Takie efekty moze już pokazać pierwszy miesąc roku, niosący identyczą energie jak sam rok.
Ta nagłość i intensywny ruch w górę może też oznaczać zagrożenia wynikające z działań wojennych. Niewykluczone, że jakaś wystrzelona rakieta strąci samolot albo inny cel. Widmo konfliktu zbrojnego niestety może wchodzić w grę w przyszłym roku, ale również dobrze może to też oznaczać próby militarne oraz prowokacje. Tutaj też kierunek wschodni może odegrać ważną rolę, ponieważ zawiera bardzo agresywną energię.
Pozostałe składniki ziemskiego konaru Tygrysa to Ogień Yang oraz Ziemia Yang, które będą dopełniać obraz całościowej energetyki roku. Najważniejszym składnikiem w konarze Tygrysa jest wspomniany wcześniej żywioł Ognia, który według kalendarza solarnego zaczyna się teraz odradzać, a on oznacza miłość, dobroć i dobre intencje. To właśnie te cechy będą w tym roku mogły tłumić wszelkie problemy, więc wysyłajmy w świat dobrą energię. Niestety, ale rola Ognia ma tutaj również i tą ciemniejszą bardziej niebezpieczną twarz, jak wspominałem wcześniej na konkretnym przykładzie. Biorąc pod uwagę gwałtowny charakter żywiołu Drzewa, wynikający z jego polaryzacji Yang, to może on stanowić rolę zapalnika dla dużej ilości Ognia, dlatego drugi składnik konaru Tygrysa, czyli Ziemia, może być pożyteczna w użyciu, ponieważ ten żywioł oznacza opanowanie i koncentrację na rzeczach ważnych. To oznacza, że w tym roku trzeba będzie używać mocnych i konkretnych argumentów, aby sprowadzić poniektóre osoby na przysłowiową ziemię.

Wracając do energii wypadkowej roku , to Drzewo może wspomóc wszelkie dyscypliny sportowe, w których podstawą jest sprawność fizyczna, ponieważ żywioł ten oznacza w naszym organizmie między innymi mięśnie, zatem w nadchodzącym roku będzie dobry czas zarówno dla zawodowych sportowców, ale również dla osób, które chcą podnieść swoją kondycję oraz masę mięśniową.
Tak się składa, że praktycznie z rozpoczęciem nowego chińskiego roku Wodnego Tygrysa, startują zimowe igrzyska w Pekinie, zatem rok Tygrysa oraz miesiąc Tygrysa nada tej imprezie odpowiednie wsparcie.  Inną dużą imprezą sportową, która przypada na rok Tygrysa, będą mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, gdzie siła mięśni, upór, nieustępliwość też są bardzo ważne, a przecież to cechy żywiołu Drzewa.
Skutki działania energii roku mogą mieć też znaczenie dla zjawisk w przyrodzie. Lato może się skończyć szybciej i powitać wcześniej typową jesienną pogodą, a w okresie zimowym możemy obserwować silne opady deszczu, a padający śnieg będzie szybko topniał, co z kolej może powodować wylewanie rzek i podtopienia a nawet powodzie. Na morzach i oceanach w ciągu całego roku może dochodzić do silnych sztormów a może nawet gdzieś pojawi się efekt tsunami, ponieważ konar Tygrysa w tym roku jest ukryty pod żywiołem Wody, a jego specyfika bardzo często uaktywnia wstrząsy i wybuchy. Niewykluczone, że nastąpi też erupcja podwodnego wulkanu. Nie zabraknie tez trzęsień ziemi oraz katastrof w kopalniach, ponieważ silne Drzewo swoimi korzeniami potrafi rozdzielić pokłady zwartej ziemi.
To będzie rok, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość rozprzestrzeniania się jakiegoś agresywnego wirusa, niekoniecznie pochodzenia naturalnego, wszak Drzewo oznacza kreatywność, a Woda strach. Będzie też więcej incydentów związanych z pogryzieniami przez dzikie zwierzęta.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to nadchodzący rok spowoduje, że  ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Wody Yang niektórzy z nich będą mieć nieodpartą ochotę na wykrzyczenie swojego niezadowolenia. To może się przerodzić nawet w jakieś wielkie ruchy społeczne, do których będzie się przyłączać coraz więcej osób. Jeśli uczestniczyliście wcześniej z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować was zdyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Wody, czyli mądrość, ignorując te ataki, ewentualnie, jeśli sprawy rzeczywiście pójdą za daleko, pokarzcie jak wygląda prawda i próbujcie rozwiązać to za pomocą narzędzi prawa. Wspomniałem wcześniej o cesze żywiołu Wody, czyli uczuciu strachu, który może w tym roku uprzykrzyć życie osób chorujących na depresję i wszelkie nerwicowe schorzenia. Możemy niestety słyszeć o załamaniach nerwowych, incydentami z przedawkowaniem alkoholu czy narkotyków, i związanymi z tym tragicznymi zdarzeniami. Może być więcej prób samobójczych, gwałtów i desperackich ataków na czyjeś życie. Niestety, ale możemy też obserwować wysyp wszelkiego rodzaju szaleńców, którzy owładnięci bądź to chorobą psychiczną, bądź rządzą pieniądza, sławy czy nienawiści, będą się uaktywniać w życiu publicznym. Będzie też więcej przypadków skutków ubocznych stosowanych leków i preparatów. Niestety też na drogach będzie więcej pijanych kierowców, zatem jeśli zauważycie kogoś pijanego za kierownicą, a macie możliwość to zastosujecie obywatelską interwencję, wyjmując kluczyki ze stacyjki samochodu.
Żywioł Wody na szczęście przyniesie też ludziom więcej mądrości i tak zwanego ludzkiego odruchu, co może zaowocować skuteczniejszemu rozwiązywaniu konfliktów. Ten żywioł to też komunikacja międzyludzka, więc niewykluczone, że teraz wielu skłóconych ze sobą ludzi będzie chciało się pojednać i odnowić kontakty. Woda to mądrość, a zatem ten miesiąc będzie wspierał naukę, dlatego jeśli chcemy nadrobić zaległości lub podnieść kwalifikacje, to teraz jest właściwy moment.

 

W świecie polityki ten układ energii będzie dosyć wyraźnie zaakcentowany, ponieważ żywioł Drzewa jest powiązany z polityką a żywioł Wody z manifestacją woli społeczeństwa, dlatego możemy teraz słyszeć o wielu protestach i demonstracjach anty politycznych, choć niektóre z nich mogą być wzniecane w sposób celowy, bazując na ludzkiej niewiedzy lub po prostu na zasadach manipulacji. Niektórzy politycy oraz inne osoby związane pośrednio z polityką, będą teraz wychodzić ze skóry, aby coś nagłośnić, zakrzyczeć, ryzykując przy tym nawet utratę honoru i powagi. Pewne działania polityków czy rządów mogą ocierać się teraz o szaleństwo. Na światło dzienne mogą też wyjść  jakieś materiały czy dokumenty, które mogą wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi i prawdopodobnie dojdzie do zaskakujących dymisji wśród szeregów ministrów i ich współpracowników. W roku 2022 może również dojść do wielu zmian prawa w zakresie gospodarki wodnej, farmaceutyki, medycyny, transportu czy handlu.
W polityce międzynarodowej niestety nie będzie spokoju, a żywioł Wody Yang wprowadzi strach, ponieważ może dojść do pogorszenia stosunków między największymi mocarstwami świata. To może być nawet początek zimnej wojny między Stanami Zjednoczonymi a którymś z innych atomowych mocarstw i najprawdopodobniej będzie to Rosja.
Możemy usłyszeć o jakimś incydencie na morzu lub oceanie. Może to być ostrzał jakiegoś statku wojennego albo jakaś podwodna próba bombowa. Może to być również jakiś incydent związany z zablokowaniem jakiegoś statku podwodnego, który może mieć awarię, lub po prostu zapuści się na wody terytorialne przeciwnika. Energie roku Wodnego Tygrysa mogą wywołać wśród najbardziej wpływowych polityków świata jakąś awanturę, która pogorszy stosunki między krajami. Mogą się też zdarzać wybuchy bombowe.

 

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się żywioł Wody i Drzewa może wywołać panikę na światowych rynkach w niektórych sektorach. Powód może dotyczyć oczywiście polityki i nowych ustaleń międzynarodowych. Może to dotyczyć sprzedaży gazu lub ropy naftowej.  Prawdopodobnie dojdzie teraz do jakiejś zaskakującej fuzji lub upadku w sektorze bankowym, co również wpłynie na świat ekonomii i wywoła panikę na rynkach. Coś niespodziewanego może się teraz stać z jedną z najpopularniejszych wirtualnych walut świata.
Pojawiający się silny żywioł Wody może spowodować osłabienie nastrojów na giełdach, ponieważ Woda oznacza strach przez inwestowaniem. Na wykresach giełdowych może pojawić się w przewadze kolor czerwony, czyli dominujące spadki, ale w lecie możemy obserwować jakieś zaskakujące zwyżki i wzrost inwestycji.  Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: transport, turystyka, handel, sektor medyczny oraz co ważne, mogą wzrosnąć ceny ropy naftowej z uwagi na podnoszący się popyt wynikający z ożywienia ruchu samolotowego i turystycznego, co spowoduje również  poniesienie cen wielu usług i towarów.

 

Jako, że ziemski konar Tygrysa nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Małpy, to w nadchodzącym roku mogą się zdarzać konflikty międzynarodowe ponieważ naprzeciw siebie stają, nieugięte Drzewo Yang oraz bezwzględny Metal Yang. To zapowiedź ostrego konfliktu, w dodatku takiego, który może wywołać totalne spustoszenie, ale jeśli władza jest w rękach ludzi świadomych, to taki konflikt może również zostać zażegnany, i tak rzeczywiście było w ostatnim roku Metalowego Tygrysa, kiedy to świat doświadczał efektów zimnej wojny między USA a Związkiem Radzieckim. Miejmy nadzieję, że i teraz, jeśli konflikt między dwoma największymi mocarstwami wejdzie w podobna fazę, to górę weźmie zdrowy rozsądek i chęć kompromisu.
Konflikt ziemskich konarów Tygrysa i Małpy może również wpłynąć na ludzi urodzonych w roku Małpy (np. lata: 2016, 2004, 1992, 1980, 1968, 1956, 1944, 1932, 1920), którzy mogą doświadczyć w roku 2022 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli np. zmian szkoły, pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania. Niektórzy z nich mogą też osiągnąć duży sukces lub zdobyć fortunę. Tacy ludzie nie powinni zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne.
O tych osobach w tym roku może być też głośno, a znani ludzie, urodzeni w roku Małpy to np: Hanna Gucwińska, George Lucas, Ryszard Bugaj, Jimmy Page, Artur Barciś, Celine Dion, Andrzej Gołota, Przemysław Saleta, Steven Gerard, Xavi, Monika Kruszyńska, Jenson Button, Anna Mucha, Venus Williams, Marta Kaczyńska, Mamed Chalidow, Dorota Szelągowska, Christina Aguilera, Neymar, Selena Gomez, Miley Cyrus.

 

Rok Tygrysa może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Tygrysa, a zatem również i oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, problemów, sukcesów, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych ziemskich konarów), ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Tygrysa są np. 2010, 1998, 1986, 1974, 1962, 1950, 1938 czy 1926 rok. Znani ludzie urodzeni w roku Tygrysa to np: królowa Elżbieta II, Beata Tyszkiewicz. Bohdan Łazuka, Jon Voight, Goran Bregović, Bogusław Wołoszański, Marek Kondrat, Axl Rose, Krzysztof Hołowczyc, Jom Carrey, Robbie Wiliams, Marcin Wójcik, Martyna Wojciechowska, Leonardo Dicaprio, Tomasz frankowski, Lady Gaga, Rafael nadal, Grubson, Robert Pattinson, Oscar Pistorius. Te osoby mogą w roku 2022 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki. Wszystko zalezy od ukądu ich energetyki osobistej Czterech Filarów Przeznaczenia.
 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to w roku Wodnego Tygrysa  w centralnym pałacu pojawi się tak zwany cesarz czyli żółta gwiazda oznaczona numerem 5. To energia, która zazwyczaj wszystkim spędza sen z oczu, jeśli odwiedza któryś z ośmiu podstawowych sektorów, ponieważ wtedy wraz z nią pojawiają się wydarzenia, które najczęściej nie przynoszą nic dobrego. Tym razem nasz cesarz idzie na urlop i zostanie przez najbliższy rok w swoim pałacu, skąd będzie obserwował wydarzenia.
Jego przybycie do pałacu centralnego oznacza, że w nadchodzącym roku silnie zaznaczą się wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Przywódcy państw lub osoby na wpływowych stanowiskach będą mały tendencje do wyolbrzymiania problemów oraz do atakowania innych w bardzo agresywny sposób, ale również oni sami zostaną poddani pod ataki innych. Możemy też obserwować wdrażanie dyktatury i rządzenia tak zwaną silną ręką. Mogą się też takim osobom przytrafiać medialne wpadki oraz mogą też wychodzić na światło dzienne jakieś tajne ustalenia, które mogą spowodować duże niepokoje oraz gwałtowne spadki statystyk ich politycznego poparcia.  Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego wypadku lub zamachu na znaną osobę. W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które to może się nie spodobać obywatelom lub innym państwom. W wielu przypadkach zmiany prawa mogą być wręcz narzucane bez żadnych konsultacji społecznych, co tylko zaogni sprawy. W jakimś państwie może zostać wprowadzony nawet stan wyjątkowy. Niewykluczone, że i między głowami państw dojdzie do ogromnych napięć a nawet do zerwania stosunków dyplomatycznych. Może też dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa wolności, ale również prawa międzynarodowego a jakieś państwo może zagrozić zerwaniem najważniejszych układów międzynarodowych, albo nawet zagrozić konfliktem militarnym.

 

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.
(Na taką okoliczność, co roku dla swoich klientów sporządzam prognozy roczne, gdzie można zobaczyć jak dany rok, a nawet jego poszczególne miesiące wpływają na daną osobę.)

 

Wydarzenia w roku Wodnego Tygrysa, będą też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, a efekty będą zależne od tego, jak je odpowiednio „ugościmy”.

(Jeśli ktoś z Was chce dokładne wytyczne dotyczące wpływu gwiazd rocznych i miesięcznych na dom, mieszkanie lub firmę, może zamówić u mnie aktualizację roczną, w której dodatkowo znajdzie szczegółową prognostykę na każdy miesiąc.)

 

Będąca przez ostatni rok na południowym wschodzie energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, powędruje teraz do sektora centralnego, czyli w tym roku nie będziemy musieli na nią stosować żadnego remedium.

 

Na południowym zachodzie, czyli w swoim nominalnym kierunku, znajdzie się tak zwana energia choroby i zastoju i będzie ona tam silna. Z uwagi na kierunek, w którym będzie teraz rezydować, może ona tam najczęściej powodować problem z układem pokarmowym, brzuchem oraz może wzmacniać efekt kumulowania się toksyn w organizmie oraz szybsze przybieranie na wadze. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten rok remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z płynnością finansową, transportem, łączami teleinformatycznymi, a jeśli mamy tam komputer lub serwer firmowy, to powinno się zwrócić uwagę na bezpieczeństwo danych.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara oraz akcenty żywiołu Metalu w wystroju wnętrz.

 

Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”,  a w roku Wodnego Tygrysa, będzie rezydować w sektorze wschodnim, i tak jak poprzednio opisywana energia choroby, będzie tam silniejsza w działaniu, dlatego warto mieć ją na oku. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania w tym sektorze, może czekać nas bardzo intensywny rok z licznymi zwrotami wydarzeń, a może nawet i niespodziewane zastrzyki finansów. To oznacza również niestety zagrożenia włamaniem, dlatego trzeba dobrze sprawdzić zabezpieczenia antywłamaniowe drzwi czy okien znajdujących się w tym sektorze. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. Dobrze będzie też sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui.

 

W tym roku w sektorze i kierunku północno wschodnim (dokładnie między 52,5 - 67.5, stopnia) przebywa energia Tai Sui czyli tak zwany Wielki Książę, dlatego nie wolno tam prowadzić remontów, burzyć, wiercić i hałasować, a na zewnątrz tego sektora naruszać ziemi i ścinać drzew, ponieważ może to wprowadzić jakieś złe wydarzenia w życiu domowników.

Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora północnego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z ekspertem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.

Buliński Włodzimierz

1756