Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2023 roku.

Włodzimierz Buliński

Rok Wodnego Królika

wodny krolik

Z dniem 4 lutego 2023 roku o godzinie 03:43 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Wodnego Królika.

Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. W nadchodzącym roku Pień jest Wodą a Konar Królikiem, stąd jego nazwa.
Mijający rok Wodnego Tygrysa zawierał podobną mieszaninę żywiołów, czyli  Wody i Drzewa, ale posiadały one polaryzację Yang. Tym razem zobaczymy podobną energetykę roczną, czyli znów Wodę i Drzewo, ale w polaryzacji odwrotnej czyli Yin, które są bardziej subtelne w działaniach. Jak widzimy, w roku Wodnego Królika żywioł Wody również będzie wzmacniał żywioł Drzewa obecny w ziemskim konarze Królika, co sprawi, że energią wypadkową nadchodzącego roku będzie właśnie żywioł Drzewa i będzie to bardzo silny wpływ, a dodatkowo  jakość tej energii będzie na dobrym poziomie, zatem w wydarzeniach mogą przeważać jego lepsze cechy. Drzewo to nowe idee, pomysły i kreatywność, zatem ten czas może przynieść wiele dobrego w przeróżnych dziedzinach naszego życia. Ten wpływ będzie zatem podobny, jak w zeszłym roku, ale działanie Drzewa będzie teraz bardziej elastyczne i dążące do kompromisów. To oznacza, że na przykład wytwory ludzkiej kreatywności mogą być teraz proponowane a nie narzucane, jak to miało miejsce na przykład podczas pandemii, gdzie bezpośrednio lub pośrednio przymuszano ludzi do przyjęcia szczepionek. To narzucanie bazowało na strachu, który był potęgowany bardzo silnym wpływem żywiołu Wody Yang, a metody były bezkompromisowe, czyli w stylu działania Drzewa Yang. W tym roku ten żywioł będzie w polaryzacji Yin, więc ten strach może być nadal odczuwalny, ale już nie powinniśmy obserwować go w takim nasileniu, jak wcześniej. Siła żywiołu Wody jest również spowodowana nieobecnością  żywiołu Ognia, który jest w stanie zbalansować tak zwaną nierównowagę temperaturową w energetyce czasu. W zeszłym roku można było liczyć na żywioł Ognia zawarty w ziemskim konarze Tygrysa, natomiast teraz będziemy musieli sobie ten Ogień wykrzesać sami poprzez wszelkie działania, które go produkują, czyli: otoczenie, stosowne emocje, dietę czy choćby kolory, którymi się otaczamy. 

Generalnie składniki energetyki  nadchodzącego roku, tak jak i zeszłego, będą w relacji wspierającej czyli może to oznaczać więcej harmonii w naszym życiu i w wydarzeniach ogólnoświatowych, co z kolei spowoduje, że więcej, nawet nie do końca korzystnych sytuacji, może się teraz kończyć w miarę pozytywnie.
Trzeba będzie jedynie pamiętać o wcześniej wspomnianym Ogniu, który świetnie zbalansuje chłodniejszy wpływ żywiołu Wody.

Wchodząc w szczegóły energetyki rocznej, to na pozycji niebiańskiego Pnia zobaczymy żywioł Wody o polaryzacji Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. To przeciwność gwałtownej i ekspansywnej zeszłorocznej Wody Yang, która mocno wdała się nam wszystkim we znaki, poprzez wszechobecny strach, przede wszystkim za sprawą wojny na Ukrainie. Tegoroczna Woda Yin występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może zatem przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Za sprawą tego żywiołu może być teraz więcej spokojnych i mądrych reakcji, zatem można liczyć na jakieś wyciszenie działań wojennych lub nawet jakieś pertraktacje pro pokojowe, ale to może mieć również cechy skrytych działań i dziwnych zachowań, których powody nie do końca będzie można zrozumieć, ponieważ Woda Yin jest bardzo tajemnicza.  Żywioł Wody jest też związany z wszelkiego rodzaju lekami i preparatami, zatem znów ożywi się sektor farmaceutyczny i możemy się spodziewać gwałtownego wzrostu produkcji i szeroko rozpowszechnianych kampanii reklamowych, leków i  preparatów medycznych, z których nie wszystkie będą działać tak, jak to będą przedstawiać producenci. Najprawdopodobniej znów wróci grypa, aby przejąć pałeczkę od korona wirusa, ponieważ energie roczne wskazują na taką ewentualność.

Druga część energetyki rocznej, skupiona w konarze Królika, od którego nazwę bierze rok 2023, będzie zawierała tylko czysty żywioł Drzewa Yin, czyli delikatniejszą polaryzację, w stosunku do tej, która gościła w energetyce zeszłego roku. Ten rodzaj Drzewa można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów, które poddają się podmuchom wiatru. Ten rodzaj żywiołu Drzewa jest uosobieniem kompromisu, elastyczności oraz kreatywności. Ten żywioł potrafi przybrać też ciemniejszą postać, powodując jakieś skryte i przebiegłe działania, oparte na misternie uknutym planie.

Zestawiając dwa podstawowe składniki energetyki roku, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy je porównać z osobą ewangelicznego Judasza, którego występek trudno zrozumieć, tym bardziej wiedząc, jaką pozycję zajmował wśród apostołów. Judasz był znaczącym uczniem Jezusa, który siedział zaraz po jego prawicy, a do tego był skarbnikiem apostołów, co oznacza, że darzono go zaufaniem. W chwili słabości, zdradził jednak swojego nauczyciela za trzydzieści srebrników, co w kontekście jego osoby wydaje się trochę dziwne. To porównanie, którego użyłem, może być teraz bardzo powszechne i niekoniecznie może mieć negatywny oddźwięk, co szerzej opiszę w części o wydarzeniach politycznych.
W ogólnoświatowych wydarzeniach będzie zatem więcej skrytej walki o posady, zaszczyty oraz majątki. Najprawdopodobniej będziemy mogli usłyszeć o niespodziewanych zmianach na wysoko postawionych stanowiskach oraz o spektakularnych rozwodach znanych ludzi.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to właśnie tutaj będzie najbardziej dostrzegalny charakter rocznej energetyki Wodnego Królika. Pojawią się wokół nas ludzie o mianie wspomnianego wcześniej Judasza, którzy mogą nas zdradzić, lub najnormalniej oszukać. Najczęstszym motywem będzie ten, związany z karierą, przywilejami, ale również z pieniędzmi. Co ciekawe, będą to osoby mające miano tak zwanego konia trojańskiego, czyli posiadające nasze zaufanie i które znamy od lat. Będziemy teraz doświadczać więcej tak zwanych cichych konfliktów międzyludzkich, gdzie po jednej stronie barykady pojawi się nieprzewidywalność i skrytość, a po drugiej przebiegłość i klasyczna dwulicowość. To również pokazuje, że osoby nieszczere z tak zwaną podwójną moralnością, mogą teraz zostać zdemaskowane i ukarane. Najbardziej będzie to dotyczyło osób urodzonych w dniu Drzewa Yin, ale nie bierzmy tego jako żelaznej reguły.
Woda Yin oraz Drzewo Yin może również spowodować wysyp ludzi z dziwnymi zachowaniami, dlatego możemy teraz słyszeć więcej o oszustach, naciągaczach, pedofilach i gwałcicielach. Niestety, ale jedna z energii rocznych może sprzyjać występowaniu załamań, depresji a nawet samobójstw, dlatego jeśli widzicie dziwnie zachowujących się bliskich lub dalszych znajomych, zbliżcie się do nich i porozmawiajcie z nimi, a być może komuś uratujecie nawet życie. Czasami jest tak, że wystarczy jedna rozmowa, która może stanowić dla zdesperowanego człowieka, swoistą  „zwrotnicę kolejową”, która poprowadzi jego życie na zupełnie inne, lepsze tory. Najbardziej będzie to odczuwalne w okresie zimowym, wtedy, kiedy żywioł Wody, który za to odpowiada, jest najsilniejszy w roku.
Tandem energii rocznych może również przynieść wiele dobrego, ponieważ wśród ich dobrych cech możemy wyróżnić mądrość i kreatywność, dlatego to będzie dobry czas dla pisarzy i artystów, ale również wynalazców oraz wybitnych polityków. Może teraz dochodzić do prowokacji artystycznych oraz do kontrowersyjnych publikacji, ale mogą mieć one na względzie zwrócenie uwagi na ważne sprawy lub problemy, które nie były ostatnio zauważane. Możemy się też dowiedzieć o skrywanych szczegółach życia jakiegoś artysty lub celebryty, które zaszokują fanów i opinię publiczną.
Energie roczne przyniosą też wiele dobrego dla naszego rozwoju, ponieważ jak wspomniałem już wcześniej, Drzewo to kreatywność a Woda to mądrość zatem mogą teraz powstawać bardzo pożyteczne działania, dzięki którym będzie można rozwiązać niejeden problem. Te dwa żywioły również są podwaliną kompromisu, zatem wykorzystajmy ten czas na gaszenie pożarów w naszych relacjach i na leczenie starych ran, które powodują, że od dłuższego czasu nie utrzymujemy relacji z naszymi bliskimi lub przyjaciółmi.
Nadchodzący rok to również dobry czas na zadbanie o nasze ciało, a więc dobrze będzie częściej odwiedzać Spa i pracować nad kondycją fizyczną w siłowni. Jeśli już mowa o zdrowiu, to w nadchodzącym roku może być więcej urazów związanych z małymi kośćmi, czyli uważajmy na place rąk oraz stóp, ale szczególnie uważajmy na kręgi, zatem warto już teraz zabrać się za wszelkie problemy związane z kręgosłupem. Uważajmy też podczas uprawiania sportów, szczególnie wyczynowych i tych ekstremalnych, ponieważ uszkodzenia kręgosłupa to może być plaga w nadchodzącym roku. Również należy mieć na uwadze problemy ze zdrowiem wynikające z braku w energetyce żywiołu Ognia i wpływu żywiołu Wody, czyli szczególnie powinni zadbać o siebie osoby z chorobami układu krążenia. Taka energetyka stwarza też ryzyko zagrożenia zawałami oraz udarami mózgu. W sferze psychicznej niestety bardziej też będzie dokuczać depresja i nerwica.
Nadchodzący rok może być też trochę nieprzewidywalny w pogodzie, ponieważ żywioł związany z naszą planetą, czyli Ziemia, będzie teraz nieco osłabiona w wyniku działania Wody i Drzewa, jednak będzie to działanie nie do końca widoczne i przewidywalne. Mogą się zatem zdarzać zaskakujące osunięcia ziemi, zawalenia czy podmycia a nawet trzęsienia ziemi. Jeśli chodzi o miesiące letnie, to pogoda może być dość mocno zmienna, więc trudno będzie trafić na stuprocentową pogodę podczas wakacyjnego wyjazdu.

Efekty rocznej mieszanki energetycznej będą też widoczne w świecie polityki, gdzie zaobserwujemy pozorny spokój i zawieszenie broni, zarówno w wykonaniu zarówno obozu rządzącego oraz opozycji. Rząd może się teraz starać wdrażać nowe prawo w pośpiechu, nie zdradzając wcześniej swoich zamiarów. Wiele z tym działań może być poprawianiem czegoś, co zostało wcześniej źle przygotowane. Wiele działań może być teraz prowadzonych z zaskoczenia. Mogą się też pojawiać liczne kontrole oraz akcje służb bezpieczeństwa, które ujawnią pewne afery. Mogą być również prowadzone akcje mające zdyskredytowanie w oczach opinii publicznej jakiegoś ważnego polityka. Niewykluczone, że dojdzie w tym czasie do zaskakującej zmiany barw partyjnych przez polityka lub polityków, ewentualnie utworzy się jakaś nowa formacja polityczna.

W świecie polityki światowej możemy obserwować wydarzenia związane z działaniami szpiegowskimi i informacyjną wojną hybrydową. Niewykluczone, że dojdzie do planowanego ujawnienia jakiegoś skandalu obyczajowego związanego z jakimś ważnym światowym politykiem, który będzie miał na celu wyeliminowanie go z gry. Może również dojść do zamachu na jakąś ważną osobę, ewentualnie zostaną ujawnione fakty związane z taką próbą. Być może wyjdą na światło dzienne zaskakujące informacje o kluczowych osobach w Rosji za sprawą grupy hackerskiej Anonymous. Jeśli chodzi o wojnę na Ukrainie, to energie roczne mogą wskazywać na możliwość osiągania kompromisów i możliwości negocjacji, ale niestety może być to też wykorzystane jako podstęp. Wspomniany wcześniej efekt Judasza może wywołać wśród najbliższych i zaufanych współpracowników Putina, plany puczu a nawet zamachu, co może być tą pozytywną cechą, o której wspominałem na początku prognozy.
 

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się tandem Wody i Drzewa może spowodować jakieś zmiany prawa, które wpłyną na funkcjonowanie firm, ale z drugiej strony mogą ukrócić szarą strefę. W tematyce giełdy lub krypto walut może się pojawić jakieś zamieszanie, które spowoduje panikę i dominowanie spadków. Może wyniknąć zamieszanie związane z rynkiem walut albo jakąś decyzją polityczną. Może też dojść do jakiejś fuzji lub sprzedaży na rynku giełdy, która wywoła panikę wśród inwestorów. Niewykluczone, że będziemy obserwować jakieś spekulacje giełdowe, w wyniku czego wielu inwestorów straci dużą część albo nawet całość swojego zaplecza finansowego.  To może mieć coś wspólnego z krypto walutami. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: transport, turystyka, handel, sektor medyczny. Na dobre obroty nie powinni też narzekać producenci sprzętu AGD, elektroniki, urządzeń sportowych, producenci samochodów czy broni. Za sprawą energetyki rocznej powinien się zacząć stabilizować rynek ropy naftowej i paliw.

Jako, że astrologiczny ziemski konar Królika nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Koguta i z pozoru nie jest to silny konflikt, ponieważ może przypominać przycinanie kwiatów, to jednak w nadchodzącym roku mogą się nadal zdarzać konflikty polityczne czy międzynarodowe, ale mogą one nieco zelżeć na sile. Może dochodzić do tajnych akcji wywiadowczych, powrotu ataków terrorystycznych, a nawet może dojść do zamachu na głowę jakiegoś państwa. Tak się składa, że czas w wymiarze chińskiej metafizyki jest pętlą, zatem co jakiś czas energie się powtarzają, wywołując podobne skutki. Idąc tym tropem, w bliźniaczym energetycznie roku 1963 doszło do zamachu, w wyniku którego zginał od strzału amerykański prezydent John Kennedy. Wcześniej wspominałem o tak zwanym efekcie Judasza w świetle środowiska politycznych elit w Rosji, zatem niewykluczone, że historia może się powtórzyć, a jeśli tak, to możliwe jest zakończenie wojny, jak w przypadku roku 1945 czyli roku Koguta.

Konflikt ziemskich konarów Królika i Koguta może również wpłynąć na ludzi urodzonych w roku Koguta (np. lata: 2017, 2005, 1993, 1981, 1969, 1957, 1945, 1933, 1921), którzy mogą doświadczyć w roku 2023 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli np. zmian szkoły, pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania. Niektórzy z nich mogą też osiągnąć duży sukces lub zdobyć fortunę. Tacy ludzie nie powinni zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne.
O tych osobach w tym roku może być też głośno, a znani ludzie, urodzeni w roku Owcy to np: Yoko Ono, Zenon Laskowik, Eric Clapton, Tadeusz Rydzyk, Ian Gillan, John Lithgow, Maryla Rodowicz, Ryszard Kalisz, Donald Tusk, Witold Waszczykowski, Katarzyna Grochola, Adam Nawałka, Tomasz Zimoch, Elżbieta Witek, Michael Shumacher, Renata Dancewicz, Zenon Martyniuk, Jarosław Jakimowicz, Jennifer Lopez, Mariusz Błaszczak, Catherine Zeta-Jones, Jacek Łągwa, Jacek Sasin, Justin Timberlake, Paris Hilton, Fernando Alonso, Roger Federer, Władysław Kosiniak-Kamysz, Beyonce, Serena Williams, Mariusz Kałamaga, Britney Spears, Dawid Podsiadło, Wilfredo Leon.

Rok Królika może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Królika, a zatem również i oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, problemów, sukcesów, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych ziemskich konarów), ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Królika są np. 2011, 1999, 1987, 1975, 1963, 1951, 1939 czy 1927 rok. Znani ludzie urodzeni w roku Królika to np: Benedykt XVI, Stanisław Dziwisz, Phil Collins, Ewa Bem, Kurt Russell, Anna Dymna, John Deacon, Sławomir Łosowski, Sting, Zbigniew Hołdys, Dariusz Kozakiewicz, Michael Jordan, Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski, Kazik Staszewski, Quentin Tarantino, Beata Szydło, Viktor Orban, Johnny Depp, Paweł Kukiz, Kuba Wojewódzki, Robert Makłowicz, Robert Gawliński, Eros Ramazzotti, Przemysław Babiarz, Brad Pitt, David Beckham, Angelina Jolie, Maciej Sthur, Michael Buble, Tiger Woods, Novak Jokovic, Kamil Stoch.

Te osoby mogą w roku 2023 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki. Wszystko zależy od układu ich energetyki osobistej Czterech Filarów Przeznaczenia.
 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to w roku Wodnego Królika  w centralnym pałacu pojawi się energia, która może przynieść wydarzenia związane z kobietami, które to mogą teraz odegrać kluczową rolę w wielu aspektach, szczególnie w temacie prawa i polityki. To będą raczej kobiety dojrzałe i doświadczone, zatem niewykluczone, że w centrum uwagi pojawi się na przykład Usula von der Lyen.  Niestety niekoniecznie mogą to być chlubne dla nich wydarzenia. Jakaś kobieta stojąca na czele dużej firmy lub organizacji, ewentualne rządu, może zrezygnować ze swojego stanowiska poprzez skandal. Mogą się pojawić też wydarzenia z kobietami w tle w tematyce kultury i sztuki i prawdopodobnie nie obędzie się bez skandali obyczajowych. Generalnie będzie to rok, gdzie dużo się będzie mówić właśnie o kulturze, sztuce oraz szkolnictwie. Mogą się pojawić propozycje zmian w zasadach dotyczących edukacji, lub takie zmiany zostaną wdrożone. To będzie też kreatywny czas dla artystów, pisarzy czy wynalazców.  Nawet skandale mogą być teraz wykorzystywane do promocji i zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli ktoś chce popracować nad swoją książką, lub zacząć nowy program badawczy, to teraz jest idealny czas na takie przedsięwzięcia. W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. W centrum uwagi może się tez znaleźć jakaś nowo wydana książka, która zbulwersuje wielu ludzi. W świecie artystycznym może być głośno na temat pewnego kontrowersyjnego artysty, który zaszokuje wszystkich swoim nietypowym dziełem lub happeningiem. Mogą się pojawić wydarzenia związane z ujawnieniem jakiegoś plagiatu, nieuprawnionego użycia czyjegoś dzieła lub wizerunku. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach. Trygram Xun, który stanowi centralną energię roczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej, dlatego koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę na odpowiednią higienę osobistą i naturalne wspomaganie systemu immunologicznego.  Jeśli już mowa o zdrowiu, to niewykluczone, że wróci temat planów przymuszania ludzi do szczepień, za sprawą pojawiania się kontrowersyjnych projektów rozwiązań prawnych na ten temat. Możliwe też, że nagle wróci grypa, o której nie słyszeliśmy przez poprzednie dwa lata. Trygram Xun jest też związany z wiatrem, zatem w pogodzie mogą nas trapić jakieś wichury a nawet trąby powietrzne. Mogą się zdarzać jakieś incydenty z samolotami w tle, gdzie wietrzna pogoda może być powodem awarii lub katastrof.

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.
(Na taką okoliczność, co roku dla swoich klientów sporządzam prognozy roczne, gdzie można zobaczyć jak dany rok, a nawet jego poszczególne miesiące wpływają na daną osobę.)

Wydarzenia w roku Wodnego Królika, będą też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, a efekty będą zależne od tego, jak je odpowiednio „ugościmy”.

(Jeśli ktoś z Was chce dokładne wytyczne dotyczące wpływu gwiazd rocznych i miesięcznych na dom, mieszkanie lub firmę, może zamówić u mnie aktualizację roczną, w której dodatkowo znajdzie szczegółową prognostykę na każdy miesiąc.)

Będąca przez ostatni rok w centrum wykresu energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, powędruje teraz do sektora północnozachodniego, w którym będzie nieco słabsza, przez to, może trochę mniej szkodzić, niż zwykle. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania, możemy za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy na północnym zachodzie naszą sypialnię, to możemy doświadczyć problemów zdrowotnych związanych z infekcjami układu oddechowego oraz możliwe są urazy głowy lub klatki piersiowej.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północno zachodnim, mogą się zdarzyć problemy z prawem, szefem lub zarządem. W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Nie jest to również miejsce wskazane w tym roku do spania dla ciężarnych kobiet i noworodków. Uważajmy również w czasie podroży w tym kierunku, ponieważ mogą się przydarzać wypadki komunikacyjne, oraz awarie samochodów.

Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, np. układ He Tu z kul w okrągłej misie. Można zastosować kolor biały i szarości, ale przyda się również dużo koloru granatowego i czerni. Warto postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Jeśli wisi on w innym sektorze, to nie ma potrzeby go przewieszać, tylko zadbać, aby dźwięk przez niego generowany, docierał do sektora północno zachodniego.

Na wschodzie znajdzie się tak zwana energia choroby i zastoju i będzie ona tam trochę słabsza, jednak może też wykazywać swoje gorsze cechy, ponieważ nie będzie się tam czuła zbyt komfortowo. Z uwagi na kierunek, w którym będzie teraz rezydować, może ona tam najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym, brzuchem oraz może wzmacniać efekt kumulowania się toksyn w organizmie oraz szybsze przybieranie na wadze. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten rok remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z konkurencją, łączami teleinformatycznymi, a jeśli mamy tam komputer lub serwer firmowy, to powinno się zwrócić uwagę na bezpieczeństwo danych.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara oraz akcenty żywiołu Metalu w wystroju wnętrz.

Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”,  a w roku Wodnego Królika, będzie rezydować w sektorze południowo wschodnim. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania w tym sektorze, może czekać nas bardzo intensywny rok z licznymi zwrotami wydarzeń, a może nawet i niespodziewane zastrzyki finansów. To oznacza również niestety zagrożenia włamaniem, dlatego trzeba dobrze sprawdzić zabezpieczenia antywłamaniowe drzwi czy okien znajdujących się w tym sektorze. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. Dobrze będzie też sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui.

W tym roku w sektorze/kierunku wschodnim (dokładnie między 82,5 - 97.5, stopnia) przebywa energia Tai Sui czyli tak zwany Wielki Książę, dlatego nie wolno tam prowadzić remontów, burzyć, wiercić i hałasować, a na zewnątrz tego sektora naruszać ziemi i ścinać drzew, ponieważ może to wprowadzić jakieś złe wydarzenia w życiu domowników.

Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora wschodniego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z ekspertem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.

Buliński Włodzimierz

1039