Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2024 roku.

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wraz z jego początkiem wchodzimy w kolejny 20-letni okres, który zmieni hierarchię energii w wykresach Feng Shui.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. W przypadku pogorszenia sytuacji, należy zaordynować stosowne kroki, o ile takie są możliwe i o tym będzie można się dowiedzieć w aktualizacjach do okresu 9, które również będzie można zamówić.

Włodzimierz Buliński

Rok Ognistej Małpy

ognista malpa
Z dniem 4 lutego 2016 roku o godzinie 10:46 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Ognistej Małpy.
Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. Nadchodzący rok Ognistej Małpy, posiada w pniu Ogień a w konarze Małpę, która jest z natury Metalem, ale posiada również domieszkę żywiołu Wody i Ziemi.

Jak widzimy, energetyka roku będzie zawierała praktycznie wszystkie rodzaje żywiołów, z wyjątkiem tylko jednego, czyli Drzewa, które było obecne przez poprzednie dwa lata. To będzie rzutowało na różnorodność wydarzeń, jakie będziemy mogli obserwować w nadchodzącym roku.
Patrząc na całą energetykę zbliżającego się roku, nie widać tam niestety harmonii (Ogień atakuje Metal), czyli podobnie, jak to miało miejsce z energiami w poprzednim roku Drewnianej Owcy (Drzewo atakowało Ziemię). W tym przypadku mamy oczywiście całkowicie inne żywioły, dlatego efekty będą inne, ale cały czas kontynuujemy układ konfliktu żywiołów, zatem znajdzie to podobne odzwierciedlenie w wydarzeniach, które będą się charakteryzować nieporozumieniami i napięciami wśród ludzi.
Jak widzimy, aktualna energetyka to dwie walczące ze sobą energie, co generalnie oznacza dysharmonię, jednak nie oznacza to, że czeka nas czas absolutnego chaosu, na co wskazuje charakter energii Niebiańskiego Pnia. Chodzi tutaj o energię Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia oznacza radość, miłość i otwartość, zatem nie zabraknie i takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, na które wskazuje cała energetyka nadchodzącego roku. Oczywiście Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, nieco podsycając atmosferę w owych konfliktach. Generalnie Ogień zawsze przynosi coś pozytywnego, dlatego w nadchodzącym roku będzie to stanowić przeciwwagę dla efektów wcześniej wspomnianego konfliktu. W dodatku konar Małpy to czas, kiedy rodzi się żywioł Wody (obecny zresztą w konarze Małpy), który nieco ostudzi moc Ognia, zresztą ten w konarze Małpy nie ma dobrej jakości, dlatego jego siła wypadkowa nie będzie aż tak duża. Ogień może dać się we znaki, podczas pierwszej połowy roku (luty – lipiec), kiedy jego jakość będzie wspierana odpowiednimi ziemskimi konarami.

Konflikt Ognia i Metalu w ludzkich zachowaniach może oznaczać przedkładanie temperamentu ponad logikę, co może powodować, że w nadchodzącym roku będziemy obserwować działania, które będą się opierać na metodzie robienia tak zwanego wielkiego szumu. Co ciekawe, wiele takich działań będzie sprzecznych z zasadami zdrowego rozsądku i logiki. To będą też działania zmierzające do obalenia prawa, wszak żywioł Metalu oznacza ład, porządek i prawo. Jak widać, pierwsza połowa roku będzie bardzo dynamiczna w wydarzenia i zacznie się już wtedy, kiedy przywitamy nowy rok i pierwszy jego miesiąc pod wodzą ziemskiego konaru Tygrysa. Ten miesiąc może przynieść jakieś zaskakujące wydarzenia, ponieważ Tygrys jest w konflikcie z Małpą, która jest ziemskim konarem nadchodzącego roku. W wielu krajach możemy obserwować protesty przeciw rządom i ich działaniu oraz prawu, które tworzą. Ogień Yang to szerokie rozprzestrzenianie emocji, które mogą ogarnąć Europę borykającą się z problemem masowo napływających uchodźców, a co w praktyce powoduje liczne problemy i zagrożenia dla państw wspólnoty. Społeczeństwo może przestać tolerować takie działania władzy i wyjść na ulice, aby protestować przeciwko takiemu stanowi rzeczy. Protesty mogą również ogarnąć Polskę za sprawą organizacji KOD, która też będzie wyrażała swój sprzeciw wobec działaniom rządu, ale w jej działaniu będzie więcej wspomnianego wcześniej temperamentu i efektu wielkiego szumu, niż logicznych przesłanek. Biorąc pod uwagę wykres urodzeniowy rządu Beaty Szydło, to pierwsza połowa roku może nie być dla niego zbyt dobra, ale gdy w tym okresie mądrze rozegra swoje działania, sytuacja w drugiej połowie będzie znacznie lepsza. Biorąc natomiast pod uwagę wykres osobisty szefowej rządu, której żywiołem urodzeniowym jest Ziemia Yang, to ten rok powinien być dla niej dobry z uwagi na energię wsparcia, którą właśnie jest Ogień, dlatego to pierwsze półrocze nie powinno jej przysporzyć większych problemów.
Ogień jest żywiołem, który przynosi rozgłos, dlatego formacja aktualnie sprawująca władzę w Polsce nie będzie siedziała bezczynnie i pewnie w pierwszej połowie nadchodzącego roku nastąpi nagłośnienie afer i nieprawidłowości z czasów poprzedniej władzy. Jest to tym bardziej prawdopodobne, ponieważ energetyka roku wskazuje na to, że politycy w Brukseli będą mieć coraz więcej zastrzeżeń do praworządności w naszym kraju.

Roczna natura Ognia Yang może niestety udzielić się w temacie zagrożenia terrorystycznego ze strony Państwa Islamskiego, które może przeprowadzać zamachy terrorystyczne. Najbardziej zagrożona może być zachodnia część kontynentów i państw, ponieważ żywioł przewodni Małpy oznacza właśnie zachód i północny zachód, ale również północny wschód może nie być spokojnym kierunkiem w nadchodzącym roku. Pierwsze wzmianki o działaniu islamskich terrorystów mogą się już pojawić w lutym, którego ziemski konar ma konflikt z ziemskim konarem roku.
Luty może też być bardzo dynamicznym miesiącem w świecie polityki, gdzie politycy będą na cenzurowanym, ponieważ żywioł Drzewa będzie atakowany przez żywioł Metalu. Mogą wtedy zostać nagłośnione przypadki łamania i naginania prawa.

Pojawienie się żywiołu Ognia w energetyce rocznej, może przynieść ożywienie w świecie biznesu a głównie dla giełdy, ponieważ ten żywioł z reguły przynosi optymizm, a to z kolei ożywia konsumpcję oraz nastroje inwestorów. Wygląda na to, że w pierwszym półroczu nadchodzącego roku będzie można zrobić dobry interes handlując akcjami. W sierpniu możemy zacząć obserwować już tendencją spadkową, dlatego warto wcześniej zaplanować swoje inwestycje.
Żywioł Ognia powinien pozytywnie wpłynąć na dziedziny gospodarki z nim związane a zatem należy w przyszłym roku oczekiwać progresu w dziedzinach związanych z energetyką, przemysłem lotniczym, show biznesem, usługowymi charakterami biznesu, odlewnictwem, wydobyciem gazu oraz ropy naftowej.
Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Wody, czyli: media, telekomunikacja, transport, informatyka i Internet, oraz rybołówstwo, stocznie, przemysł spożywczy związany z produkcją napojów oraz alkoholi, turystyka, oraz niektóre dziedziny związane z handlem.
Przyszły rok może nie być dobrym okresem dla sektora bankowości, przemysłu samochodowego, metalurgii, przemysłu zbrojeniowego, jubilerstwa i handlu kruszcami.

Ogień Yang symbolizuje dużą energię, która musi być w jakiś sposób kontrolowana, dlatego w miesiącach letnich może dojść do jej przesytu i możemy wtedy obserwować awarie w elektrowniach oraz liczne pożary spowodowane suszą. Jeśli chodzi o pogodę, to nadchodzące lato może być bardzo gorące, co oczywiście dobrze wpłynie na turystykę, ale niekoniecznie na sektor rolnictwa i leśny.
Ogień Yang to również radość i emocje, które w czerwcu zagoszczą na stadionach Francji za sprawą Euro 2016. Niestety, ale Ogień Yang może zostać użyty również do złych celów, czyli może wystąpić realne zagrożenie terrorystyczne. Mogą się też zdarzać liczne alarmy, wywołujące u ludzi fale paniki.

Jako, że ziemski konar Małpy nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Tygrysa, to w miesiącu lutym lub w dniach z tą energią mogą w roku 2016 wystąpić groźne wypadki w transporcie zarówno lądowym oraz lotniczym. Małpa to tak zwany „Koń podróżny” dla osób urodzonych w roku lub dniu Tygrysa, Konia i Psa, oraz w roku Świni, Królika i Owcy, dlatego takie osoby będą więcej podróżować w roku 2016.
Konflikt ziemskich konarów Małpy i Tygrysa może również wpłynąć na ludzi urodzonych w roku Tygrysa (np. lata: 1998, 1986, 1974, 1962, 1950) którzy mogą doświadczyć w roku 2016 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli np. zmian pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania.
Tacy ludzie nie powinni zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o zdrowie, powinni uważać na choroby związane z układem kostnym, nerwowym, wątrobą i woreczkiem żółciowym. Jeśli takie osoby mają w swoich wykresach osobistych również konar Węża, wtedy utworzy się tak zwany układ kary Ognia, co może powodować problemy zdrowotne związane z sercem, układem krążenia, oczami i głową.
O tych osobach w tym roku może być głośno, a znani ludzie, urodzeni w roku Tygrysa to np: Marek Kondrat, Hanna Bakuła, Paula Abdul, Tom Cruise, Stevie Wonder , Jodie Foster, Jon Bo Jovi, Demi Moore, Victoria Beckham, Penelope Cruz, Leonardo DiCaprio, Usain Bolt, Paris Jackson.

Rok Małpy może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Małpy, a zatem również oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych ziemskich konarów) ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Małpy są np. 1992, 1980, 1968 czy 1956. Znani ludzie urodzeni w roku Małpy to np: Anna Mucha, Maja Sablewska, Agnieszka Włodarczyk, Maciej Zakościelny, Przemysław Saleta, Małgorzata Socha, Selena Gomez, Miley Cyrus, Christina Aguilera, Macaulay Culkin, Celine Dion, Venus Williams, Kylie Minogue.
Te osoby mogą w roku 2016 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki. Osoby urodzone w roku Małpy, dla których żywioł Metalu jest niekorzystny, mogą mieć problemy ze zdrowiem a szczególnie z płucami, oskrzelami skórą, gardłem, zębami i jelitem grubym. Te osoby powinny zadbać o odpowiednią dietę, która wspiera immunologię oraz uważać z uprawianiem sportu, który wiąże się z szybkością i ryzykiem kontuzji.

Energetyka roku Ognistej Małpy, zaznaczy się też w zjawiskach otaczającej nas przyrody. To może być rok o małej liczbie opadów i obfitujący w wysokie temperatury, natomiast zima może nie być długa, ale za bardzo mroźna. Jako, że W energetyce roku Ogień atakuje Metal, dlatego w tym roku może być dużo przypadków zapalenia płuc, stanów zapalnych jelit, częstych infekcji gardła, problemów z zębami oraz poparzeń skórnych.
Rok ten za sprawą tych dwóch wiodących żywiołów będzie czasem wielkich innowacji, postępu, wprowadzania nowoczesnych technologii do medycyny oraz optymistycznych efektów tych działań. Więcej ludzi będzie zwracać uwagę na krzywdę ludzką i więcej będzie solidarności z pokrzywdzonymi. Niestety będzie również druga strona medalu, a zatem niektórzy będą chcieli ubić interes lub zrobić karierę na takich sprawach, a niektórzy z nich mogą zostać zdemaskowani.

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.

Wydarzenia w roku Ognistej Małpy, będą też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, tylko musimy je odpowiednio „ugościć”.

W centrum naszych wykresów, znajdzie się teraz energia 2 o naturze żywiołu Ziemi, która jest związana z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w nadchodzącym roku pojawi się dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a w szczególności dotyczących samotnych matek, tych, które mają chore dzieci oraz kobiet w ciąży. Ziemia to również matka Ziemia, dlatego dużą rolę odegrają sprawy klimatyczne a przy tym sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przenieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Łącząc to ze znaczeniem ziemskiego konaru Małpy, możemy mieć w nadchodzącym roku jakąś epidemię grypy, która będzie się charakteryzowała nie tylko stanami zapalnymi układu oddechowego, ale również efektami jelitowymi.
Energia Ziemi 2 spowoduje, że w nadchodzącym roku wiele się będzie mówić o służbie zdrowia, leczeniu konwencjonalnym, ale również alternatywnym. Na świecie, ale niewykluczone, że również w Polsce może się coś zmienić w temacie dopuszczenia do użytku tak zwanej leczniczej marihuany.

Będąca przez ostatni rok na zachodzie energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, powędruje teraz do sektora północno wschodniego. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Nie jest to zatem miejsce wskazane w tym roku do spania dla ciężarnych kobiet i małych dzieci. Uważajmy również w czasie podroży w tym kierunku.
Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”, która przez ostatni rok rezydowała w centrum, nadając wydarzeniom na świecie bardzo dynamiczny i agresywny wymiar. W roku Ognistej małpy, będzie rezydować w sektorze północno zachodnim. Może ona przynieść kłótnie oraz urazy nóg i stóp.
Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Na południowym zachodzie znajduje się najsilniejsza energia roku Tai Sui, czyli tak zwany „Wielki Książę”, którego nie wolno niepokoić hałasem, remontami wewnątrz domu oraz naruszaniem ziemi na zewnątrz w tym kierunku, ponieważ może to skutkować problemami oraz przeszkodami w życiu zawodowym i osobistym. Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora południowo zachodniego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z ekspertem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.


Buliński Włodzimierz

6270