Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2024 roku.

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wraz z jego początkiem wchodzimy w kolejny 20-letni okres, który zmieni hierarchię energii w wykresach Feng Shui.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. W przypadku pogorszenia sytuacji, należy zaordynować stosowne kroki, o ile takie są możliwe i o tym będzie można się dowiedzieć w aktualizacjach do okresu 9, które również będzie można zamówić.

Włodzimierz Buliński

Rok Ognistego Koguta

ognisty kogut
Z dniem 3 lutego 2017 roku o godzinie 16:34 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Ognistego Koguta.
Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. Nadchodzący rok Ognistego Koguta, posiada w pniu Ogień a w konarze Koguta, który jest z natury Metalem, bez żadnych domieszek innych żywiołów, tak jak to miało miejsce w roku poprzednim, w przypadku konaru Małpy.

Jak widzimy, energetyka roku będzie zawierała tylko dwa rodzaje żywiołów, które niestety nie są względem siebie w harmonii, ponieważ Ogień atakuje Metal, czyli podobnie, jak to miało miejsce z energiami w poprzednim roku Ognistej Małpy. Wtedy jednak polaryzacją obu żywiołów było Yang, czyli coś o silnym i wyrazistym akcencie, natomiast teraz oba żywioły będą miały polaryzację Yin, czyli tą bardziej subtelną i mniej wyrazistą.
Czy to oznacza, że obecny konflikt będzie generował mniej problematyczne wydarzenia niż ten w poprzednim roku?

Niekoniecznie, ponieważ teraz w ziemskim konarze znajduje się jednolita energia, bez żadnych domieszek, które w poprzednim roku Ognistej Małpy, mogły nieco złagodzić efekty konfliktu Ognia i Metalu. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że energie Yin mogą ten konflikt inicjować w ukryciu, czyli stanowić swoistą bombę z opóźnionym zapłonem. Tak właśnie może działać energetyka nadchodzącego roku, gdzie pewne niespokojne wydarzenia mogą rozwijać się w ukryciu.
Jak widzimy, aktualna energetyka to dwie walczące ze sobą energie, co generalnie oznacza dysharmonię, jednak nie oznacza to, że czeka nas czas absolutnego chaosu, na co wskazuje charakter energii Niebiańskiego Pnia. Chodzi tutaj o energię Ognia Yin, który to można porównać do płomienia świecy, co oznacza też optymizm, radość i miłość, choć może nie tak widoczne jak w przypadku Ognia Yang. Będzie to jednak w większości szczere uczucie, nie tak jak w przypadku polaryzacji Yang, która często powodowała takie zachowania bardziej na pokaz.
Innym z pozytywów tej kombinacji żywiołów, jest też fakt, że konflikt Ognia Yin i Metalu Yin, można porównać do delikatnej i precyzyjnej obróbki biżuterii, czyli można z tego wywnioskować, że nadchodzący rok będzie dobrym czasem do pracy nad sobą oraz wieloma projektami, które mogą nam przynieść sławę i uznanie. Będzie to czas ulepszania starych pomysłów i dążenia do doskonałości, czego efektem może być wiele wynalazków i patentów, które mogą ułatwić nam życie. To może też oznaczać, że zamiast codziennej rutyny, w nasze życie wejdzie teraz więcej spontaniczności i zachowań, które będą miały więcej wspólnego z naszym wnętrzem i uczuciami. Po głębszej analizie, można również dostrzec, że Metal wcale nie jest na zdecydowanie przegranej pozycji tego konfliktu, ponieważ ten żywioł w Ziemskim Konarze Koguta jest w swojej najbardziej dojrzałej formie, zatem Ogień Yin będzie go bardziej kształtował, niż niszczył (konflikt to też walka, atak).
Generalnie Ogień zawsze przynosi coś pozytywnego, dlatego w nadchodzącym roku będzie to stanowić pewną przeciwwagę dla efektów wcześniej wspomnianego konfliktu. Jego oddziaływanie będzie najbardziej widoczne do końca lata, natomiast później zacznie słabnąć i zaniknie, ustępując swoje miejsce żywiołowi Wody.

Połączenie Ognia Yin i Metalu Yin może wpłynąć również na pogodę powodując, że lato nie będzie zbyt upalne a w dodatku możemy doświadczyć licznych opadów deszczu, natomiast zima może być dosyć mroźna i uciążliwa w skutkach. Energetyka roku może wywołać katastrofy związane z pożarami i wybuchami wulkanów. Konflikt ten nie będzie również obojętny dla naszego zdrowia, powodując problemy zlokalizowane w obrębie układu oddechowego, gardła, skóry czy zębów. Mogą nas częściej trapić infekcje górnych dróg oddechowych ze źródłem w gardle, dlatego tak ważne będzie dbanie o higienę osobistą a w szczególności czystość rąk.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia nadchodzącego roku z jej konfliktem Ognia i Metalu może oznaczać próbę przekierowywania uwagi na tak zwane sprawy zastępcze i rozmywanie rzeczy ważnych, aby zmniejszyć ich znaczenie. Na topie może być powszechne i celowe działanie, polegające na tym, że ludzie przyłapani na kłamstwie, przestępstwie czy w niewygodnej sytuacji, mogą grać tak zwane role ofiar, odwracając uwagę od zasadniczej sprawy. Będzie teraz dochodziło do wielu nieporozumień i kłótni z powodu plotek i pomówień. Ludzie nie będą wprost sobie mówić, co im leży na sercu, tylko najpierw będą o tym opowiadać w kręgach znajomych, psując celowo i czasami niesłusznie innym reputację. Będzie dużo przysłowiowego wbijania noża plecy, za pomocą słów i działań, które później trudno będzie odwrócić, gdy się okaże, że były zrobione niesłusznie.
Mimo wszystko, energetyka roku przyniesie też wiele pozytywnych sytuacji. Ludzie będą okazywać sobie też wiele wsparcia i często będzie to robione bez zbędnego rozgłosu, po prostu z potrzeby serca. Może być teraz więcej akcji dobroczynnych zupełnie spontanicznych, które zjednoczą ludzi o zupełnie różnych poglądach. Powinniśmy jednak być ostrożni w tym roku w temacie wspomagania akcji charytatywnych, ponieważ może dochodzić do oszustw i nadużyć. Sprawdźcie na wszelki wypadek dane wolontariuszy lub samych fundacji, wśród których może wybuchnąć duża afera.
Oczywiście tak jak w zeszłym roku, będą też incydenty związane z nagminnym przekraczaniem prawa, a że Ziemski Konar dostarczy nam w czystej postaci Metal Yin, możemy więcej słyszeć o wypadkach i napaściach z udziałem nożowników. Największa koncentracja tego typu zdarzeń może mieć miejsce na małych kameralnych imprezach i w małych klubach. Najbardziej zagrożone będą południowe części kontynentów, krajów i miast. Możemy również usłyszeć o tego typu incydentach w ośrodkach dla uchodźców. Mogą się też przydarzać podpalenia i wybuchy, a jednym z najbardziej zagrożonych państw europy mogą być Włochy. Będzie też więcej napadów i kradzieży z biżuterią w tle, a głównymi poszkodowanymi mogą być młode kobiety. Ten żywioł może również powodować okaleczenia przy użyciu ostrych lub szpiczastych metalowych przedmiotów lub narzędzi, dlatego uważajcie w tym roku podczas majsterkowania i prac z użyciem ostrych narzędzi. Ostrożność powinniśmy również zachować podczas gry na giełdzie, ponieważ może dojść do wielu spekulacji, które mogą bardzo poważnie zachwiać rynkami na świecie.

Nadchodzący rok będzie też ostatnim dzwonkiem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji w naszych firmach, ponieważ kilka kolejnych lat nie będzie zawierało energetyki żywiołu Ognia w swoim składzie. Niewykluczone, że nadchodzi kolejny kryzys, który wywróci do góry nogami sytuację na światowych rynkach, ponieważ wraz z zanikiem żywiołu Ognia spadnie też optymizm inwestorów.
Jeśli chodzi o gospodarkę, to energetyka roku Ognistego Koguta będzie wspierać dziedziny gospodarki związane z jego żywiołem przewodnim, czyli: energetyką, przemysłem lotniczym, show biznesem, restauracjami, sektorem paliwowym, usługowym charakterem biznesu, odlewnictwem, wydobyciem gazu oraz ropy naftowej. Najwięcej przychodów mogą natomiast odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Metalu, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami.

Efekty konfliktu energetycznego roku Ognistego Koguta będą najbardziej widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do zmiany prawa i przepisów, jednak decyzje mogą być podejmowane w wąskim gronie zaufanych najważniejszych polityków, co może spotkać się z dużym sprzeciwem opozycji. Zmiany mogą dotyczyć sądownictwa, spraw samorządowych a nawet ordynacji wyborczej. Znów może wrócić temat Trybunału Konstytucyjnego, którym znów zainteresują się władze Unii Europejskiej. Siła opozycji w Polsce będzie malała ze względu na liczne afery, które będą wychodzić na światło dzienne jak grzyby po deszczu. Jej główni liderzy, czyli Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna, mogą być przysłowiowym gwoździem do trumny koalicji antyrządowej. Spadek poparcia ich partii może się przełożyć na lepszy wynik Pawła Kukiza i jego ugrupowania. Niewykluczone, że w siłę zacznie rosnąc jakiś ruch obywatelski. Na pomoc polskiej opozycji może się zdecydować Donald Tusk, który jest urodzony w roku Koguta, czyli rok 2017 może dla niego oznaczać wielkie zmiany w zakresie pracy ale również i miejsca jej wykonywania. Niewykluczone zatem, że wróci do Polski, aby zasilić szeregi opozycji.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o szpiegach, wywiadzie i wszelkiego rodzaju prowokacjach. Na jaw mogą wyjść jakieś tajne działania lub dokumenty związane z próbą zamachu stanu. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Niektórzy z nich będą grali na dwa fronty, co może zostać im wytknięte i obniżyć ich notowania w sondażach. W nadchodzącym roku może również dochodzić do ataków terrorystycznych lub działań, które będą miały za zadanie takie ataki imitować. Mogą być z tym powiązane tajne służby jakiegoś kraju, które mogą zostać zdemaskowane. Niewykluczone, że dojdzie do zamachu na ważnego polityka lub głowę jakiegoś państwa. Połączenie Metalu i Ognia może być związane z tematem broni, dlatego może dojść do testu jakiejś nowej broni, niekontrolowanego wybuchu, czy pożaru magazynu broni. Niestety, ale tego typu konflikt sprzyja również działaniom wojennym, dlatego rok 2017 może nie być spokojnym rokiem pod tym względem.

Jako, że ziemski konar Koguta nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Królika, to w marcu a szczególnie w dniach z tą energią mogą wystąpić groźne wypadki w transporcie zarówno lądowym oraz lotniczym. Konflikt ziemskich konarów Koguta i Królika może również wpłynąć na ludzi urodzonych w roku Królika (np. lata: 1999, 1987, 1975, 1963, 1951) którzy mogą doświadczyć w roku 2017 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli np. zmian pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania.
Tacy ludzie nie powinni zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o zdrowie, powinni uważać na choroby związane z układem kostnym, nerwowym, wątrobą i woreczkiem żółciowym.

O tych osobach w tym roku może być głośno, a znani ludzie, urodzeni w roku Królika to np: Zbigniew Buczkowski, Michael Keaton, Chris Rea, Ryszard Rynkowski, Jane Seymour, Sting, Dariusz Szpakowski, Wiktor Zborowski, Johny Deep, Michael Jordan, Brad Pitt, Kazik Staszewski, Quentin Tarantino, Kuba Wojewódzki, 50 Cent, David Beckham, Michael Buble, Enrique Iglesias, Maciej Stuhr, Tiger Woods, Monika Brodka, Katarzyna Tusk, Andy Murray, Novak Djokovic i Maria Sharapova.

Rok Koguta może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Koguta, a zatem również oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych ziemskich konarów) ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Małpy są np. 1993, 1981, 1969 czy 1957. Znani ludzie urodzeni w roku Koguta to np: Donald Tusk, Joanna Pacuła, Bobby Brown, Gwen Stefani, Catherine Zeta-Jones, Alessandra Ambrosio, Mateusz Damięcki, Roger Federer, Serena Wiliams, Edyta Herbuś, Beyonce, Pitbull, Britney Spears i Ewa Farna.
Te osoby mogą w roku 2017 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki. Osoby urodzone w roku Koguta, dla których żywioł Metalu jest niekorzystny, mogą mieć problemy ze zdrowiem a szczególnie z płucami, oskrzelami skórą, gardłem, zębami i jelitem grubym. Te osoby powinny zadbać o odpowiednią dietę, która wspiera immunologię oraz uważać z uprawianiem sportu, który wiąże się z szybkością i ryzykiem kontuzji, ponieważ mogą się zdarzać złamania kości i uszkodzenia skóry.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to rok Ognistego Koguta może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni, czyli wszelkiego rodzaju dziennikarze, publicyści, aktorzy oraz osoby związane ze show biznesem. Może wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu i może dojść do upadku jakiejś rozgłośni radiowej lub telewizyjnej. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach, o romansach, zdradach małżeńskich czy nawet skandalach seksualnych z udziałem celebrytów, piosenkarzy czy dziennikarzy. Będą też celowe prowokacje artystyczne, często kontrowersyjne, ale po to, aby zwrócić uwagę na sprawy ważne. Na światło dzienne wyjdą też jakieś konflikty małżeńskie i rodzinne znanych osób, które dotąd były uznawane za wzór do naśladowania. Więcej się będzie mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z tymi dziedzinami. Być może wreszcie w Polsce wyjaśni się na korzyść chorych, sprawa medycznej marihuany. Kombinacja energii w centrum energetyki może również przynieść problemy z płynnością finansową przedsiębiorstw i możemy odnotować bankructwa, szczególnie w zakresie transportu, przemyśle stoczniowym, turystyki i usług medycznych. Energie w centrum mogą przynosić zakłócenia w sieciach internetowych, włamania do komputerów i serwerów, dlatego sprawdźmy zabezpieczenia i uważajmy na oszustwa. Być może z uwagi na zmiany prawne, zmienią się zasady korzystania z Internetu. Będą się pojawiać również częściej jakieś doniesienia o awariach związanych z przesyłem wody, gazu czy ropy naftowej. Może być też więcej katastrof związanych z wodą, czyli katastrofy statków, łodzi, problemy na platformach wiertniczych, wszelkiego rodzaju zalania, i skażenia.

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.

Wydarzenia w roku Ognistego Koguta, będą też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, tylko musimy je odpowiednio „ugościć”.

W centrum naszych wykresów, znajdzie się teraz energia 1 o naturze żywiołu Wody, która jest związana z trygramem Kan, co oznacza osobę średniego syna, lub po prostu mężczyzny w średnim wieku, dlatego w nadchodzącym roku pojawi się dużo wydarzeń związanych z przywódcami płci męskiej. To oni mogą odegrać kluczową rolę w wydarzeniach polityczno gospodarczych. Gwiazda Wody, która wiąże się z mądrością i umiłowaniem życia, może wywołać wiele dyskusji na temat ofiar wojny i terroryzmu, a co za tym idzie zmusić rządzących do konkretnych rozwiązań tych problemów. Woda to również wszelkiego rodzaju skandale obyczajowe z alkoholem, narkotykami i seksem w tle, dlatego częściej będziemy słyszeć o tego typu wydarzeniach z udziałem osób znanych z pierwszych stron gazet. Woda to wreszcie żywiołowość, która może wywołać jakieś spontaniczne akcje społeczne, ale również ruchy narodowo wyzwoleńcze, które mogą być początkiem większych zmian społeczno gospodarczych.
Generalnie ta energia nie będzie działać na energetykę naszych domów czy firm w tym roku, dlatego nie ma potrzeby stosować żadnych remediów i innych zaleceń.

Będąca przez ostatni rok na północnym wschodzie energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, powędruje teraz do sektora południowego, w którym będzie bardzo silna, ponieważ to kierunek żywiołu Ognia, który ją wzmocni. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania, możemy za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy tam drzwi naszej firmy, może nas nawiedzić kontrola, ewentualnie wybuchnie jakaś afera z działem marketingu i reklamy. Będzie tendencja do podejmowania złych decyzji i uleganiu emocjom, co może przyczynić się do straty finansowej a nawet plajty firmy. Jeśli mamy na południu naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem krążenia, sercem, układem hormonalnym, oczami, a najbardziej niebezpieczne może to być dla dzieci, dlatego nie powinny one w tym roku spać na południu. Nie jest to również miejsce wskazane w tym roku do spania dla ciężarnych kobiet. Uważajmy również w czasie podroży w tym kierunku, ponieważ mogą się przydarzać wypadki komunikacyjne, oraz awarie związane z układem zapłonu i paliwem.
Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, np. układ He Tu z kul w okrągłej misie. Można zastosować kolor biały i szarości, ale przyda się również dużo koloru granatowego i czerni. Warto postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”, która przez ostatni rok rezydowała w północno zachodnim sektorze, nadając wydarzeniom na świecie bardzo dynamiczny i agresywny wymiar. W roku Ognistego Koguta, będzie rezydować w sektorze zachodnim.
Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania na zachodzie, może czekać nas bardzo intensywny rok z licznymi zaskakującymi wydarzeniami. To oznacza również zagrożenie włamaniem, dlatego trzeba dobrze sprawdzić zabezpieczenia antywłamaniowe naszych drzwi głównych.
Jeśli nasza sypialnia znajduje się na zachodzie, mogą się nam zdarzać jakieś krwotoki, głównie z nosa, a nasz układ nerwowy może być narażony na duże przeciążenia.
W drzwiach głównych firmy ta energia może natomiast przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież a nawet przejęcia własności. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Na północnym zachodzie znajdzie się tak zwana energia choroby i zastoju. Może ona najczęściej przynosić problemy z układem oddechowym, ale również powodować załamania nerwowe, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy ją w drzwiach głównych naszego domu, to najprawdopodobniej będziemy trapieni problemami zdrowotnymi. Jeśli drzwi naszej firmy mieszczą się w sektorze z tą energią, to możemy mieć problemy z płynnością finansową lub przepływem informacji. Bądźmy rozważni podczas podróżowania w tym kierunku, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na północnym zachodzie na ten rok remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara.


Na zachodzie w tym roku znajdzie się jego najsilniejsza energia Tai Sui, czyli tak zwany „Wielki Książę”, którego nie wolno niepokoić hałasem, remontami wewnątrz domu oraz naruszaniem ziemi na zewnątrz w tym kierunku, ponieważ może to skutkować problemami oraz przeszkodami w życiu zawodowym i osobistym. Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora zachodniego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z ekspertem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.


Buliński Włodzimierz

 

5628