Komunikat

UWAGA 
Można już zamawiać aktualizacje roczne na 2020 rok do konsultacji Feng Shui, oraz prognozy roczne na 2020 rok do analiz Ba Zi.

Rok Metalowego Szczura

metalowy szczur

Z dniem 4 lutego 2020 roku o godzinie 10:04 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Metalowego Szczura.

 

Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem.
W nadchodzącym roku Pień jest Metalem a Konar Szczurem, stąd jego nazwa.
Po mijającym roku Ziemnej Świni, który zawierał mieszaninę żywiołu Ziemi i Wody, z domieszką żywiołu Drzewa, zobaczymy w tym roku nieco inną energetykę. W roku Metalowego Szczura powtórzy się jedynie żywioł Wody, choć tym razem będzie on w przeciwnej polaryzacji, bardziej delikatnej, ale za to popartej żywiołem Metalu. To sprawi, że energią wypadkową będzie właśnie żywioł Wody i będzie to silny wpływ. W tym roku nie będzie już żywiołu Ziemi, który co prawda uprzykrzał nam swoją obecnością poprzednie dwa lata, powodując wiele perturbacji (szczególnie w aspektach zdrowotnych), ale w nadchodzącym roku silna Woda bez solidnej linii brzegowej, którą może stanowić żywioł Ziemi, może stać się bardziej nieprzewidywalna, a nawet groźna. W nadchodzącym roku, tak jak w poprzednim, nie będzie też żywiołu Ognia, który jest ważny. Wspominam o nim nie bez przyczyny, ponieważ jego nieobecność, szczególnie przy silnej Wodzie, jaką będziemy mieć w nadchodzącym roku, spowoduje, że roczna energetyka będzie wyjątkowo chłodna . Jest tak, ponieważ zostanie zaburzony balans temperaturowy między Wodą a Ogniem. To oznacza, że w tym roku będzie więcej pesymizmu i strachu w ludzkich odczuciach. Będziemy bardziej bezsilni i obojętni na to, co będzie się działo wokół nas. Może to również wprowadzić pewną znieczulicę, w stosunku do spraw, na które powinniśmy reagować. Niestety będzie to rok egoizmu i zimnego kalkulowania.

 

Wchodząc w szczegóły, to na pozycji niebiańskiego Pnia zamiast zeszłorocznej Ziemi Yin zobaczymy teraz Metal Yang, który możemy porównać do ostrego ciężkiego miecza, tnącego wszystko, co spotka, lub do czołgu, który taranuje wszystkie przeszkody na swojej drodze, chcąc osiągnąć określony wcześniej cel.
Taki Metal znajdując się nad konarem Szczura, choć jest w polaryzacji Yang, to nie jest w najlepszej jakości, ponieważ może pordzewieć. Ta przenośnia może mieć dosłowne odzwierciedlenie w rzeczywistości, odnosząc się do prężonych muskułów przez jedno ze światowych mocarstw militarnych, jakim jest Rosja. Nieprzypadkowo padło właśnie na to państwo, ponieważ w roku 2020 najbardziej niespokojnym kierunkiem będzie wschód, z którym kojarzony jest ten kraj. Może zatem się okazać, że stan militarny tego kraju nie jest taki, jak się powszechnie myśli.
Żywioł Metalu nie będzie też zbyt silny z uwagi na brak żywiołu Ziemi w energetyce rocznej, a to właśnie Ziemia wspiera Metal. Mimo wszystko nie należy niedoceniać tego żywiołu, który będąc obecny w energetyce rocznej często wywołuje konflikty zbrojne.

Jeśli chodzi o Metal Yang i konar Szczura, to ten tandem może również wpłynąć na warunki pogodowe, które będą charakteryzowały nadchodzący rok. Bardzo prawdopodobne, że doświadczymy większej ilości dni z licznymi opadami deszczu, a w sezonie zimowym, śniegu okraszonego siarczystym mrozem, co może spowodować powrót prawdziwej zimy, jakiej doświadczaliśmy przed laty. Jeśli już mówimy o warunkach pogodowych, to w nadchodzącym roku mogą też częściej występować ulewy, tsunami oraz powodzie, a to z racji silnej pozycji żywiołu Wody.

Drugi rodzaj energetyki roku to właśnie żywioł Wody, która jest głównym składnikiem Ziemskiego Konaru Szczura, a jej polaryzacja to Yin. Ten rodzaj Wody symbolizuje mały strumyk, albo tajemniczą mglę, która może niespodziewanie pojawiać się i znikać, dlatego może to oznaczać pewne nieprzewidywalne i tajemnicze sytuacje.  Woda Yin jest delikatna i niepozorna, ale w energetyce roku mamy nieobecną energię Ziemi, czyli żywioł, który może przytrzymać w ryzach Wodę, dlatego pewne wydarzenia nadchodzącym roku będą wychodziły na światło dzienne bardzo powoli i w tajemniczych okolicznościach. Teraz trudno będzie dostrzec niektóre niebezpieczeństwa i kłopotliwe sytuacje. Mogą się one pojawiać jakby z ukrycia.
Metal Yang osłabiony Wodą Yin można obrazowo porównać do dużych metalowych konstrukcji, których połączenia zostały skorodowane, więc istnieje niebezpieczeństwo katastrofy. W rzeczywistości możemy w nadchodzącym roku słyszeć o katastrofach metalowych przęseł mostów, wież, platform wiertniczych na morzach i oceanach, oraz farm wiatrowych. Możemy też usłyszeć o awariach i zatonięciach statków morskich.

 

Energetyka roczna znajdzie swoje odniesienie również w ludzkich reakcjach, a szczególnie zaznaczy się teraz nadmiar żywiołu Wody, który może wywołać zbyt wiele myślenia, co z kolei może przynieść negatywne skutki. Mowa oczywiście o ludziach ze słabą psychiką, dla których ten żywioł nie jest korzystny i często wywołuje depresje, nerwice a nawet załamania nerwowe.  Tacy ludzie mogą też szukać rozwiązania swoich wewnętrznych problemów, sięgając po alkohol i narkotyki. Szczególną rolę w tym odegra polaryzacja Yin żywiołu Wody, która charakteryzuje się pewną nieprzewidywalnością. Ludzie, którzy mają silny akcent tej polaryzacji w swoim wykresie osobistym są skryci i trudno ich rozszyfrować. Czasami zamykają się we własnym wewnętrznym świecie, nie chcąc się dzielić swoimi problemami z innymi. Teraz, gdy przyjdzie z czasem dodatkowa silna dawka tego żywiołu, mogą nawet popaść w kłopoty o podłożu psychicznym. Tacy ludzie powinni w roku Metalowego Szczura, a szczególnie w jego okresie zimowym, otaczać się żywiołem Ognia, czyli np. nosić ubrania w kolorze czerwieni, palić w domu świece, uczęszczać częściej na imprezy lub zaplanować wyjazd w cieplejsze klimaty.
Generalnie brak żywiołu Ognia w kolejnej rocznej energetyce może obniżyć nastroje i przynieść więcej pesymizmu. Ludzie będą mniej czuli na ludzkie potrzeby i mniej skorzy do pomocy. W Internecie, który jest też związany z żywiołem Wody, pojawi się mnóstwo hejtu, który może wyrządzić wiele szkody. Również w związkach mogą się znacznie ochłodzić relacje, co może zaowocować powstawianiem kryzysów i konfliktów.

Aby wspomóc w tym roku sferę naszych uczuć lub poznać swoją przyszłą drugą połowę, warto swoje plany związać z kierunkiem południowozachodnim, ponieważ ten kierunek będzie silnie wzmacniał tego typu aspekty, szczególnie w towarzystwie rzeczywistej wody, zatem jeśli będziecie szukać w przyszłym roku nowej miłości, albo próbować naprawiać dotychczasowy związek, to polecam wybrzeża Hiszpanii lub Portugalii. Również tą część naszych domów będziemy mogli w tym roku użyć do aktywacji energii, która sprzyja związkom oraz wynikom akademickim.  Aby to zrobić, trzeba będzie umieścić tam wazon z kwiatami w wodzie, ale pilnować, aby kwiaty i woda były świeże.
Oczywiście żywioł Wody będzie w nadchodzącym roku energią wypadkową, ponieważ Metal ją wesprze, ale nie możemy i o nim zapomnieć, ponieważ ten element energetyki również wniesie ze sobą wiele do naszego życia.
Metal Yang, jak wspominałem wcześniej, jest porównywany do czołgu, który mimo przeszkód stara się wypełnić rozkaz zadany przez dowództwo. Tak właśnie będzie się zachowywać cześć ludzi, chcących zdobyć przychylność swoich przełożonych lub rozwinąć swoją karierę. Zdecydowane parcie do przodu i realizacja zamierzonego planu, punkt po punkcie, będą teraz gwarancją osiągnięcia zadanego celu. Należy jednak pamiętać, że gwarancją dobrego efektu będzie trzymanie się zasad i honoru, ponieważ Metal jest uosobieniem właśnie tych ważnych cech. Oczywiście Metal Yang ma też swoje ciemniejsze strony, dlatego niektórzy nie będą zważać na konwenanse i przeć do przodu jak ten wcześniej wspomniany czołg, jednak nie zabraknie skutków ubocznych w efekcie ich działania, czyli niesmaku i braku akceptacji wśród innych.
Metal jest związany z logiką, porządkiem i dobrą organizacją i naukami ścisłymi, dlatego w roku Metalowego Szczura zielone światło dla rozwoju kariery dostaną naukowcy oraz osoby zajmujący się technicznymi dziedzinami. Niektórzy z nas zaczną intensywniej planować swoje przedsięwzięcia a osoby z silnym Metalem w swoim wykresie mogą nawet popaść w przesadny pedantyzm.

 

W świecie polityki, połączenie Metalu Yang i Wody Yin, może przynieść czas gwałtownych zmian, determinacji w działaniu a czasami efektu tak zwanego rządzenia twardą ręką. Może się pojawić wiele zmian w tematyce prawa, szczególnie w zakresie podatków, przepisów celnych, wojskowości, sądownictwa czy zasad funkcjonowania ważnych instytucji zarządzających państwem. Szczur w systemie godzinowym obejmuje zakres północy, zatem niewykluczone, ze wiele z posiedzeń sejmu będzie się odbywało w porze nocnej. Mogą zostać przedstawione propozycje zmian w prawie, które wywołają powszechny strach oraz oburzenie pewnej części społeczeństwa, co może doprowadzić do wielu protestów i demonstracji. W niektórych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli, co będzie na rękę protestującym, a w zasadzie organizatorom tych protestów, ponieważ trzeba odróżnić protestujących w sposób merytoryczny oraz protestujących, którzy mają na celu jedynie protest sam w sobie. Patrząc jednak całościowo na energetykę roku, wszystko powinno się skończyć pokojowo, jednak jakiś niesmak na pewno pozostanie. Przewiduję również dalsze wyciąganie konsekwencji z działań poprzedniej ekipy politycznej, oraz wyjście na światło dzienne jakichś mrocznych faktów, które ogromnie zbulwersują opinię publiczną.  Efekty akcji wyciągania konsekwencji nie ominą też członków ekipy rządzącej. Niewykluczone, że pojawi się też sprawa dotycząca zdrady czy nawet szpiegostwa na rzecz innego państwa.

W polityce międzynarodowej możemy obserwować jakieś działania wojenne, które mogą przybrać zaskakująco silny wymiar. Może dojść do zestrzelenia samolotu lub pocisku, co może wstrząsnąć światową polityką. Będziemy też obserwować jakieś doniesienia związane z użyciem ciężkiego sprzętu bojowego. Może się zdarzyć jakiś incydent z ostrzelaniem statku wojennego, a nawet jego zatopienia. Na światło dzienne może wyjść też jakiś międzynarodowy skandal związany z handlem bronią. Możemy też usłyszeć o złapaniu jakiegoś szpiega na terenie obcego państwa, lub o skandalu w armii. Tak jak wspominałem na początku prognozy, tajne akcje wywiadowcze mogą obnażyć stan rosyjskiej armii, która stara się prężyć muskuły. Energetyka roku może również przynieść jakieś zmiany lub zerwania ważnych umów międzynarodowych, które mogą zmienić zasady funkcjonujące od wielu lat.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu, czyli tak jak w zeszłym roku zaobserwujemy spadki na giełdzie i rynku walutowym.  Dalej najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym roku będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, show biznes, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz paliwowy. Bardzo dobre wyniki mogą teraz zanotować producenci elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz producenci samochodów.

 

Jako, że ziemski konar Szczura nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Konia, to w nadchodzącym roku mogą się zdarzać wypadki z wiązane z lotnictwem, szczególnie we wschodnich i południowych rejonach państw i kontynentów. Ten konflikt może też powodować awarie elektrowni, szczególnie atomowych, zatem w przyszłym roku możemy częściej słyszeć o takich zdarzeniach. Starcie Szczura i Konia nie będzie również obojętne dla pogody, powodując gwałtowne burze, tornada oraz anomalie zlokalizowane na morzach i oceanach. Konflikt tych konarów może mieć też silny wpływ na zdrowie i wywoływać udary oraz wylewy krwi do mózgu i krwotoki. Osoby narażone na tego typu zdarzenia powinny wprowadzić do swojego trybu życiu stosowne działania, aby uniknąć w/w komplikacji. Najbardziej newralgicznym miesiącem będzie czerwiec, który jest miesiącem Konia.
Konflikt ziemskich konarów Szczura i Konia może również wpłynąć na ludzi urodzonych w roku Konia (np. lata: 2014, 2002, 1990, 1978, 1966, 1954, 1942, 1930, 1918), którzy mogą doświadczyć w roku 2020 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli np. zmian szkoły, pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania.

Tacy ludzie nie powinni również zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o zdrowie, powinni uważać na choroby związane z układem krążenia, hormonalnym, wzrokowym, oraz na problemy z sercem, zatorami i otyłością.

O tych osobach w tym roku może być też głośno, a znani ludzie, urodzeni w roku Konia to np: Angela Merkel, Harrison Ford, John Travolta, Paul Mccartney, Jackie Chan, Greta Thunberg, Joanna Koroniewska, Artur Żmijewski, Ewa Wisniewska, Wojciech Szczęsny, John Legend czy Carles Puyol.

 

Rok Szczura może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Szczura, a zatem również oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, problemów, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych ziemskich konarów), ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Szczura są np. 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936 czy 1924 rok. Znani ludzie urodzeni w roku Szczura to np: Andrzej Duda, Mark Zuckenberg, Scarlet Johanson, książę Hary i książę Karol, Agnieszka Warchulska, Carlos Tevez, Jan Wieczorkowski, Joszko Broda, Magdalena Cielecka, Tomasz Hajto, Grzegorz Kajdanowicz, Noriaki Kasai czy Tomasz Lubert.

Te osoby mogą w roku 2020 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki.
Osoby urodzone w roku Szczura, dla których żywioł Wody i Metalu jest niekorzystny, mogą mieć problemy ze zdrowiem a szczególnie z chorobami autoimmunologicznymi, oraz mogą nadużywać alkoholu i narkotyków.

 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to rok Metalowego Szczura może przynieść wydarzenia, w których główne role będą odgrywać młode kobiety i dziewczęta, które poprzez czasami zbyt kontrowersyjne słowa lub czyny, znajdą się na przysłowiowych językach. Może to też dotyczyć bardzo poważnych inicjatyw, które mogą się stać początkiem wielkich działań społecznych, a nawet ruchów międzynarodowych. Młoda kobietą i zarazem osoba urodzona w roku Konia jest Greta Thunberg, zatem w nadchodzącym roku może być o niej głośno Co ciekawe, ma ona w sowim wykresie urodzeniowym Az dwa konary Szczura!
To może być również dobry czas do wypromowania młodych wokalistek i aktorek, choć również te bardziej doświadczone mogą wznieść się na przysłowiowe wyżyny. Generalnie teraz w świecie muzyki i show biznesu, prym mogą wieść głównie kobiece głosy, a na scenę mogą znów wrócić stare girls bandy.
Bardzo często ludzkie osądy będą teraz bazować na plotkach i pomówieniach, które później trzeba będzie prostować, aby wyjść z problemów obronną ręką.  Siła plotki może być teraz na tyle niebezpieczna w skutkach, że konsekwencją tego mogą być sytuacje określane mianem życia i śmierci. W wyniku tego możemy słyszeć o zaszczuwaniu ludzi, z których ci bardziej słabi psychicznie mogą się targnąć na swoje życie. Najbardziej widoczne tego typu sytuacje będą w środowisku szkół, dlatego jeśli wasze dziecko będzie się skarżyć na jakiekolwiek oznaki dyskryminacji lub nacisku, zgłaszajcie to natychmiast do dyrekcji, aby uniknąć ewentualnych tragicznych następstw takich sytuacji. W przestrzeni publicznej będą się zdarzać częściej również ataki w pełni fizyczne, które mogą się wiązać z użyciem noża lub innego ostrego narzędzia. Tego typu zdarzenia mogą się też zdarzać ważnym ludziom i przywódcom państw, ale najbardziej może to dotknąć osoby ze świata show biznesu.
W centrum wydarzeń będą się pojawiać jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur i policji. To zasługa energii trygramu Dui, który jest ściśle związany z tą tematyką i uwielbia zmieniać, zastępując stary porządek, nowymi zasadami. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego, które wpłyną na tok bieżących wydarzeń. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi, ale cześć z ich będzie mogła zostać wprowadzona tak zwanymi tylnymi drzwiami, bez zbytniego rozgłosu.
 

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.
(Na taką okoliczność, co roku dla swoich klientów sporządzam prognozy roczne, gdzie można zobaczyć jak dany rok, a nawet jego poszczególne miesiące wpływają na daną osobę.)

 

Wydarzenia w roku Metalowego Szczura, będą też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, tylko musimy je odpowiednio „ugościć”.

(Jeśli ktoś z Was chce dokładne wytyczne dotyczące wpływu gwiazd rocznych i miesięcznych na dom, mieszkanie lub firmę, może zamówić u mnie aktualizację roczną, w której dodatkowo znajdzie szczegółową prognostykę na każdy miesiąc.)

 

Będąca przez ostatni rok na południowym zachodzie energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, powędruje teraz do sektora wschodniego, w którym nie będzie się czuła komfortowo, ponieważ to kierunek żywiołu Drzewa, a Cesarz, jak ją nazywają, nie lubi być kontrolowany, zatem może być teraz bardziej złośliwa w działaniu. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania, możemy za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy na wschodzie naszą sypialnię, to możemy doświadczyć problemów zdrowotnych związanych ze stopami, wątrobą, woreczkiem żółciowym lub mięśniami.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy z dokumentami oraz możemy zostać posądzeni o plagiat.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Nie jest to również miejsce wskazane w tym roku do spania dla ciężarnych kobiet i noworodków. Uważajmy również w czasie podroży w tym kierunku, ponieważ mogą się przydarzać wypadki komunikacyjne, oraz awarie związane z płynami w samochodach.

Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, np. układ He Tu z kul w okrągłej misie. Można zastosować kolor biały i szarości, ale przyda się również trochę  koloru czerwonego, aby złagodzić niegościnność kierunku wschodniego wobec Cesarza. Warto postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

 

Na południu znajdzie się tak zwana energia choroby i zastoju. Niestety będzie ona tam bardzo silna, ponieważ ten kierunek w sposób naturalny wzmocni jej działanie, dlatego powinniśmy uważać w tym roku na ten sektor. Może ona tam najczęściej powodować problem z oczami, głową i układem hormonalnym. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten rok remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z płynnością finansową, dokumentami księgowymi i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara oraz akcenty żywiołu Metalu w wystroju wnętrz.

 

Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”,  a w roku Metalowego Szczura, będzie rezydować w sektorze północnym i tak jak poprzednio opisywana energia choroby, będzie tam bardzo silna, ponieważ ten kierunek wzmocni jej działanie, przez co będzie bardziej agresywna niż zazwyczaj, więc trzeba ją będzie mieć na oku.

Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania w tym sektorze, może czekać nas bardzo intensywny rok z licznymi zaskakującymi wydarzeniami. To oznacza również zagrożenie włamaniem, dlatego trzeba dobrze sprawdzić zabezpieczenia antywłamaniowe drzwi czy okien znajdujących się w tym sektorze. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui.

 

Na północy (zakres stopniowy na kompasie 352.5 –7.5) w tym roku znajdzie się najbardziej intensywna energia Tai Sui, czyli tak zwany „Wielki Książę”, którego nie wolno niepokoić hałasem, remontami wewnątrz domu oraz naruszaniem ziemi na zewnątrz w tym kierunku, ponieważ może to skutkować problemami oraz przeszkodami w życiu zawodowym i osobistym. Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora północnego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z ekspertem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.

 

Buliński Włodzimierz

700