Prognoza na Październik w roku Drewnianej Owcy

bing
piesPaździernik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 8 października do 7 listopada.

Październik to miesiąc, który w odróżnieniu od kilku poprzednich miesięcy, nie będzie zawierał energii, które są wobec siebie w opozycji. Taki stan skonfliktowanych miesięcy utrzymuje się, bowiem aż od miesiąca maja. W październiku, tak zwany niebiański pień będzie wspierał ziemski konar, co może oznaczać, że okoliczności i szczęście mogą teraz bardziej dopisywać ludziom. Oczywiście nie na wszystkich będzie to działało w jednakowy sposób, ale w większości łatwiej będzie można realizować swoje zamierzenia. To, że dwie podstawowe energie miesiąca są wobec siebie w pokojowych relacjach, wcale nie oznacza realnego pokoju na świecie, ale o tym za chwilę.

Tym razem głównymi składnikami energetyki miesiąca będzie żywioł Ognia oraz Ziemi. Wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Ogień Yang, który możemy porównać do wulkanu lub największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli słońca.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ziemi o polaryzacji Yang, symbolizującej solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.
Jak widzimy, w tym miesiącu nie będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, tak jak w poprzednim, ale takich składowych energetycznych będzie więcej, co urozmaici efekty działania tej energetyki. Tak jak wspomniałem wcześniej, układ energii miesięcznych jest w relacji generującej, ponieważ Ogień wspiera Ziemię, dlatego obydwa żywioły mogą ze sobą współpracować. W wyniku tego energetycznego aliansu, dojdzie do silnego wpływu żywiołu Ziemi, ponieważ to ona będzie stanowiła energetykę wypadkową. Może się to zamanifestować w aurze, która przyhamuje pojawienie się nadchodzących symptomów zimy. Ogień może przynieść nam jeszcze kilka naprawdę ciepłych dni, co w jak na październik, nie jest zbyt częste. Ta energia sprawi, że będziemy bardziej pod wpływem optymistycznych wizji, ale za sprawą Ziemi, będziemy też bardziej uparci i skoncentrowani na osiągnięciu zamierzonego celu. Jeśli użyjemy tych energii w odpowiedni sposób, będziemy mogli zrealizować coś, co przez ostatnie miesiące spędzało nam sen z oczu.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że bycie na przysłowiowym świeczniku może być teraz dla niektórych pokusą nie do opanowania. Jedni będą chcieli się najzwyczajniej czymś pochwalić lub pokazać, a inni będą mieli bardziej ambitne plany, na przykład, aby przekonać kogoś do swoich racji. Kluczem do sukcesu może być teraz zwykły ludzki odruch, uśmiech i gest solidarności. Miesiąc silnie wspiera medialność i rozgłos, dlatego jeśli chcecie coś sprzedać lub znaleźć pracę, to teraz może być na to bardzo sprzyjający czas. Musicie jednak pamiętać, aby wasze działania były autentyczne, zgodne z prawdą, ponieważ bardzo łatwo będzie teraz stracić czyjeś zaufanie. Jeśli teraz ktoś podważy waszą wiarygodność lub wytknie wam złe zamiary, efekty mogą być dla was opłakane, a zła opinia rozniesie się z prędkością światła i pozostanie w głowach ludzi na długi czas. W tym miesiącu może się też wiele dziać w sprawach uczuć, dlatego jeśli chcemy, aby wspomóc nasz przyszły związek, warto się umawiać we wschodnich częściach miejscowości. Tak samo, jeśli ktoś zamierza ratować swój dotychczasowy związek, powinien zaplanować podróż w kierunku wschodnim i tam rozwiązać problemy. Wschodniej części naszego domu będziemy mogli w tym miesiącu użyć do aktywacji energii, która sprzyja związkom. Aby to zrobić, trzeba będzie umieścić tam wazon z kwiatami w wodzie. To miejsce będzie również dobre do nauki przed ważnymi egzaminami, dlatego warto się tam uczyć.

W świecie polityki, połączenie Ognia Yang i Ziemi Yang, może przybrać teraz bardzo ciekawe efekty. Energetyka miesiąca będzie wspierać ugrupowania o podłożu konserwatywnym, na co wskazuje charakter energii wypadkowej, o której pisałem wcześniej. Oczekiwania obywateli będą teraz oscylować wokół potrzeby osiągnięcia stabilizacji i bezpieczeństwa, dlatego nawet ci, którzy nie mają poglądów konserwatywnych, wesprą idee takich ugrupowań. Wyżej wymienione priorytety będą miały oczywiście swój wydźwięk w październikowych wyborach parlamentarnych, które odbędą się w Polsce. Energie miesiąca będą w szrankach wyborczych najbardziej wspierać koalicję Zjednoczonej Prawicy i Ruchu Kukiza. Jeśli te ugrupowania dobrze wykorzystają końcówkę kampanii wyborczej, mają szansę na zdecydowane zwycięstwo. Najprawdopodobniej znowu poznamy „(nie)sprawdzalność” przedwyborczych sondaży, jak to miało miejsce w majowych wyborach prezydenckich. Może też dojść do spektakularnych niespodzianek, gdzie pewne partie z długą tradycją, w ogóle nie wejdą do sejmu, a ich miejsce zajmie jakieś ugrupowanie antysystemowe. Na pewno bardzo gorąca i intensywna będzie końcówka kampanii wyborczej, a niektóre z ugrupowań politycznych wyciągną z rękawa swojego asa, który albo pogrąży konkurencje, albo spowoduje ich polityczne samobójstwo.

W polityce międzynarodowej może się teraz wręcz zagotować. Niestety będzie to miało bezpośredni związek z konfliktem w Syrii i sprawami związanymi z ISIS. Połączenie energii Ognia Yang i Ziemi Yang może oznaczać rzeczywiste działania wojenne, głównie prowadzone z powietrza za pomocą lotnictwa. Będziemy również obserwować wojnę medialną, która będzie miała za zadanie zmanipulować opinię publiczną oraz ukryć pewne niewygodne fakty. Wśród krajów europejskich może dojść do solidarności wokół jakiejś wspólnej idei i niewykluczone, że będzie to miało wymiar zbiorowego protestu. Może to być związane z tematem uchodźców.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się żywioł Ognia może wywołać wzmożony ruch na światowych rynkach i na wykresach giełdowych może częściej pojawiać się kolor zielony. Najprawdopodobniej wzrosną kursy akcji związanych z przemysłem medialnym, wydobywczym, hutniczym, zbrojeniowym oraz paliwowym. To będzie dobry czas dla show biznesu, artystów oraz agencji reklamowych. Październik będzie miesiącem, gdzie bardzo ważny wpływ na wyniki każdej firmy będzie miała właśnie odpowiednia reklama, dlatego warto teraz zrobić wokół trochę medialnego szumu, ale jak pisałem wcześniej, zróbmy to z głową, ponieważ bardzo łatwo będzie można zaliczyć spektakularną wpadkę.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie października, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia .

W centrum wydarzeń pojawi się energia, która w chińskiej metafizyce jest określana, jako ojciec, mąż, właściciel, prezydent czy król, zatem w centrum wydarzeń pojawią się przede wszystkim mężczyźni, ale również i kobiety na ważnych stanowiskach. Ta energia może przynieść wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm, instytucjami zarządzającymi, światem sportu czy wojskowości. Może, zatem dojść do przetasowań na wysokich stanowiskach, mogą nastąpić zmiany prawa, doktryn obronnych, zmian fundamentalnych zasad w świecie gospodarki. W świecie polityki znajdą się osoby, które będą chciały wytknąć pewne błędy przeciwnikom i będą to bardzo agresywne działania. Będzie się teraz dużo mówiło o porządku, nieudolnym prawie, oraz posypią się propozycje uzdrowienia wielu dziedzin życia.
Wiele osób będzie teraz przesadnie demonstrowało, jacy to są szlachetni i wspaniałomyślni, ale nie wiele osób się na to nabierze. Jeśli chodzi o zdrowie, szczególnie w większych aglomeracjach miejskich możemy teraz mieć plagę infekcji górnych dróg oddechowych. Będą też częste przypadki uszkodzenia ciała a w szczególności nóg, dlatego szczególnie uważajmy na śliskiej nawierzchni.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki października, czyli miesiąca Ognistego Psa w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie znajdzie się miesięczna tak zwana „żółta piątka”, która połączy się z roczną energią choroby i zastoju, tworząc jedną z najgroźniejszych kombinacji energetycznych. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na wypadki związane z kręgosłupem i dolną częścią tułowia. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Oczywiście przypominam, że przez cały rok powinien tam stać nasz kalabasz. Udając się w tym kierunku możemy napotkać problemy logistyczne i zagrożenia wypadkami, dlatego nie jedźmy bezpośrednio w tym kierunku.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, ponieważ tutaj zjawi się tak zwana energia choroby. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu. Ta energia może przynieść problemy związane z nerkami, krwią i odpornością, dlatego trzeba mieć baczenie na te rejony naszego organizmu. Również podróżowanie w tym kierunku może powodować awarie i wypadki, dlatego nie jedźcie bezpośrednio w tym kierunku. Tutejsze energie mogą powodować złą przemianę materii i przybieranie na wadze.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tamtejsze energie mogą spowodować jakieś kontuzje oraz choroby związane z jamą ustną, dlatego jeśli mamy w tym sektorze sypialnię lub spędzamy tutaj dużo czasu, możemy doświadczyć takich efektów. Przyda się tam więcej granatowego koloru w tym miesiącu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz skoncentrowane na pracy, której będzie pod dostatkiem. Zanosi się na poprawę w sprawach finansowych, ale kluczem do działania będzie dobra organizacja oraz współpraca z innymi. Możliwy będzie również awans. Dla samotnych pań będzie to dobry czas, aby znaleźć partnera, dlatego miejmy oczy szeroko otwarte.

renWody Yang będą teraz zmuszone do większej dyscypliny i koncentracji, ponieważ mogą się pojawić dosyć intensywne wydarzenia. W sprawach zawodowych pojawi się możliwość zarobienia tak zwanych łatwych pieniędzy, ale trzeba będzie uważać na podejrzane propozycje. Będzie możliwość wygranej, dlatego próbujmy szczęścia w lotto.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz bardzo twórczy czas i wiele nowatorskich pomysłów, dzięki którym będą chciały pokazać się światu z jak najlepszej strony. Nie powinny jednak zbytnio skupiać się na sobie, ponieważ mogą zaniedbać swoje obowiązki, których będzie bez liku. To powinien być dobry czas, jeśli chodzi o sprawy finansowe, a dla panów możliwość spotkania kobiety ich życia.

jiaDrzewa Yang będą musiały zejść na przysłowiową ziemię, zanim najnormalniej same na nią spadną. Niewskazane będzie forsowanie zbyt ryzykownych pomysłów, ponieważ może być to źle odebrane przez innych. Warto dwa razy się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję. Na osłodę czekają jakieś łatwo zarobione lub wygrane pieniądze, za sprawą kogoś z otoczenia.

dingOgnie Yin mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będzie atak z zaskoczenia. Ten miesiąc może się wydać trochę monotonny, ponieważ będziemy działać, ale nie będzie zbyt wiele namacalnych efektów naszej pracy. Matki będą musiały poświecić więcej uwagi sprawom swoich dzieci.

bingOgnie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same będą na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią nam działania w kierunku uniknięcia przyszłych kłopotów. Trzeba się teraz starać podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje, ponieważ w przyszłym miesiącu mogą wyniknąć jakieś kłopoty.

jiZiemie Yin otrzymają od okoliczności solidne wsparcie, które pozwoli im poczuć moc do działania. Będzie to o tyle ważne, ponieważ czeka je dużo pracy i ktoś będzie chciał z nimi rywalizować o ważne profity. Watro ten miesiąc poświęcić dla rodziny i najbliższych, ponieważ w przyszłym nie będzie na to czasu. Dobry czas do załatwiania wszelkich zaległych spraw.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz wspaniały czas we wszelkich dziedzinach swojego życia. Wydarzenia będą się toczyć wręcz same, dlatego warto ten czas przeznaczyć na sprawy trudne i za które dotąd baliśmy się wziąć. Gdy połączymy siły z innymi, możemy być nie do pokonania. Zapowiada się na miłe wydarzenia w rodzinnym gronie.

xinMetale Yin będą miały teraz okazję do zyskania sobie przychylności szefa i uzyskania obiecanej premii lub awansu. Ważne, aby korzystać teraz z rad osób starszych i bardziej od nas doświadczonych, a sukces będzie na wyciągniecie reki. Będą moce decyzyjne, dlatego będzie okazja na ważne życiowe zmiany, które planowaliśmy od dawna.

gengMetale Yang mogą mieć teraz jakieś kłopoty prawne lub urzędowe a wszelkie ich działania mogą być kontrolowane, dlatego nie warto teraz chadzać na skróty. Ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat. W tym miesiącu nie warto działać w pojedynkę, tym bardziej, że obok nas pojawi się ktoś, dzięki komu możemy wyjść obronną ręką z pewnego problematycznego impasu.

 


Buliński Włodzimierz

3098