Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2024 roku.

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wraz z jego początkiem wchodzimy w kolejny 20-letni okres, który zmieni hierarchię energii w wykresach Feng Shui.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. W przypadku pogorszenia sytuacji, należy zaordynować stosowne kroki, o ile takie są możliwe i o tym będzie można się dowiedzieć w aktualizacjach do okresu 9, które również będzie można zamówić.

Włodzimierz Buliński

Rok Drewnianej Owcy

drewniana owca
Z dniem 4 lutego 2015 roku o godzinie 04:59 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Drewnianej Owcy lub Kozy (niektórzy używają innego tłumaczenia)
Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem a dolny Ziemskim Konarem. Nadchodzący rok Drewnianej Owcy, posiada w pniu Drzewo a w konarze Owcę, która jest z natury Ziemią, ale posiada również domieszkę żywiołu Ognia i Drzewa.

Jak widzimy, połowa składników energii nadchodzącego roku a dokładnie jego Niebiański Pień, przypomina nam rok poprzedni, ponieważ jego natura również zawiera się w żywiole Drzewa, jednak teraz będzie to polaryzacja Yin.
Patrząc na całą energetykę zbliżającego się roku, nie widać tam niestety harmonii (Drzewo atakuje Ziemię) w odróżnieniu od harmonii, którą obserwowaliśmy między energiami w roku Drewnianego Konia (Drzewo wspierało Ogień).
Jak widzimy, aktualna energetyka nie będzie już łagodnym odzwierciedleniem cyklu wspierającego, tylko dwóch walczących ze sobą energii, co generalnie oznacza dysharmonię, jednak nie oznacza to, że czeka nas czas absolutnego chaosu, na co wskazuje charakter energii Niebiańskiego Pnia. Chodzi tutaj o energię Drzewa Yin, które można porównać do widoku młodej trawy, czy delikatnych kwiatów. Takie Drzewo to symbol młodych gałązek wierzby, które poddają się wpływowi wiatru, kołysząc się w rytm jego działania, czyli nadchodzi czas zmian oraz kompromisów, które mogą zmiękczyć efekty konfliktu głównych żywiołów nadchodzącego roku. To wszystko mówi nam, że w nadchodzącym roku będziemy pod wpływem tego rodzaju zachowań, które to mogą stanowić przeciwwagę dla efektów wcześniej wspomnianego konfliktu. W dodatku konar Owcy zawiera w sobie również Ogień Yin, czyli taki zalążek ognia, który będzie starał się godzić Drzewo z Ziemią, ale nie będzie to silne działanie. Ten Ogień wprowadzi natomiast więcej optymizmu w działaniach ludzi na świecie, a to już coś.

Konflikt Drzewa i Ziemi w praktyce może oznaczać kontynuację ruchów narodowo-niepodległościowych, również tych z zeszłego roku, ale teraz te działania mogą nie mieć tak burzliwej otoczki, chociaż niektóre przypadki mogą nas zaskoczyć. W wielu krajach będziemy obserwować pewne niepozorne działania, które będą miały destabilizować i zmuszać ludzi do myślenia, ale będzie to tok myślenia narzucony przez innych. Drzewo Yin to szybki wzrost w górę, ponieważ młoda roślina w pierwszej fazie swojego życia daje najbardziej zauważalny efekt swojego rozwoju, to też może dochodzić do szybkich zmian i zwrotów akcji.
Drzewo jest też związane ze światem polityki a jego polaryzacja Yin manifestuje się elastycznością w działaniu i wspomnianymi wcześniej kompromisami. Unia Europejska oraz w Stany Zjednoczone, które to wprowadziły szereg sankcji wobec Rosji, w wyniku angażowania się jej w konflikt ukraiński, będą się starały te sankcje zmniejszać. Będzie to głównie dotyczyć wspólnych interesów i projektów, które zostały rozpoczęte przed konfliktem.
Inicjatorem europejskiej polityki sankcji może być osoba Angeli Merkel, która może przysporzyć sobie wielu przeciwników swoimi decyzjami, ponieważ jej główny żywioł urodzeniowy to Drzewo Yang, zatem w nadchodzącym 2015 roku energia Drzewa Yin przyniesie jej przeciwników i konkurentów. Mówiąc o ważnych osobistościach polityki europejskiej, urodzonych w dniu Drzewa Yang trzeba wymienić także byłego polskiego premiera a aktualnie przewodniczącego Unii Europejskiej Donalda Tuska, którego działania w zakresie polityki unijnej również znajdą wielu przeciwników w nadchodzącym roku, ponieważ on również jest osobą Drzewo Yang.

Roczna natura Drzewa Yin może niestety udzielić się w temacie zagrożenia terrorystycznego ze strony Państwa Islamskiego, które w zeszłym roku ogłosiło powstanie kalifatu na terenie Syrii i Iraku. Problem z tym związany będzie się pogłębiał a wskazuje na to właśnie specyfika konfliktu energii roku Drewnianej Owcy. Wynika to również ze specyfiki głównego żywiołu ziemskiego konaru Owcy, a chodzi o energie Ziemi Yin, która to może symbolizować sypką ziemię, ale również piaski pustyni. Niewykluczone, że w 2015 roku dojdzie do międzynarodowego paktu przeciwko bojownikom państwa Islamskiego i akcji zbrojnych przeciwko bazom tego terrorystycznego ugrupowania. Niewykluczone, że Rosja odegra tam pewną rolę, przyczyniając się do ocieplenia chłodnych stosunków z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.
Jako że, ziemski konar Owcy składa się głównie z żywiołu Ziemi, dlatego w roku 2015 spór polityczny o ziemie bogate w surowce naturalne w obrębie koła podbiegunowego, może wejść w fazę czynną i się zaostrzyć. Przysłuży się do tego rozbudowa i modyfikacja rosyjskich baz wojskowych oraz coraz częstsze incydenty z rosyjskimi okrętami.
Zimna wojna między Rosją a przeciwnikami jej działań może mieć również miejsce na płaszczyźnie gospodarczej i ta nie będzie mieć innego wyjścia jak zainicjować jakiś nowy pakt gospodarczy. Jest to możliwe, ponieważ ugodowy charakter Drzewa Yin oznacza zawieranie paktów i przymierzy.

Jeśli już mowa o pieniądzach i gospodarce światowej, to ten rok w stosunku do poprzedniego przyniesie nieco mniej optymizmu z uwagi na słabszą energię Ognia, jaką zawiera w sobie konar Owcy, jednak zupełny brak w energetyce żywiołu Wody, która przynosi niepokój i niepewność, uczyni ten Ogień bardziej użytecznym. Przełoży się to na dalsze ożywienie światowych rynków, giełdę, popyt na towary, ale nie będzie to miało takiego efektu jak w poprzednim 2014 roku.
Żywioł Ognia powinien pozytywnie wpłynąć na dziedziny gospodarki z nim związane a zatem należy w przyszłym roku oczekiwać progresu w dziedzinach związanych z energetyką, show biznesem, usługowym charakterem biznesu, odlewnictwem, wydobyciem gazu oraz ropy naftowej. Ten ostatni sektor może złapać drugi oddech i ceny ropy mogą zacząć wracać w kierunku tych z przed roku, choć nie powinny osiągnąć starego pułapu.
Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Metalu, czyli: producenci elektroniki, AGD, komputerów, samochodów, maszyn sterowanych komputerowo, przemysł zbrojeniowy, kosmetyczny, sportowy oraz metalurgiczny. Będzie to również czas ożywienia sektora bankowości, ale nie wykluczone, że cześć banków będzie musiała dokonać fuzji, aby przetrwać.
Bardzo dobre efekty będzie można odnieść w sferze biznesu związanego z żywiołem Ziemi a wpłynie to na wzrost cen w handlu ziemią i nieruchomościami.
Z racji specyfiki energetyki roku Drewnianej Owcy, najlepszego roku mogą nie zanotować firmy związane z żywiołem Wody, czyli zajmujące się np. informatyką, transportem, transportem morskim, rybołówstwem, turystyką, telekomunikacją, mediami, farmaceutyką oraz przemysłem muzycznym. Będzie to spowodowane między innymi brakiem tego żywiołu w rocznej energetyce.

Drzewo to żywioł związany z wiarą i religią, a więc nie zabraknie wątków związanych z duchowością oraz religią, jednak będzie to miało zupełnie inny wydźwięk nic w roku poprzednim. W poprzednim roku dominowało Drzewo Yang, czyli brak było elastyczności i chęci do kompromisu. Teraz będzie więcej woli wzajemnego pojednania i pójścia na kompromis. Sprawy oczywiście mogą dotyczyć Kościoła Katolickiego, który może w pewnych sferach dokonać zmian, aby zahamować odchodzenie wiernych. Więcej będzie też ataków na Kościół a głównym punktem zapalnym mogą być aspekty materialne. Z racji charakterystyki energii rocznej może chodzić o majątki w ziemi i nieruchomościach. Niewykluczone, że zostaną zainicjowane również kroki prawne w tym kierunku. Jeśli dojdzie do zmian w Kościele Katolickim to niewątpliwie będzie to inicjowane przez samego Papieża Franciszka, którego charakter działania ma wiele wspólnego z żywiołem Drzewa Yin.
Jeśli chodzi o zmiany, to energetyka roku będzie sprzyjała działaniom przeciwko tradycji i wszelkim przejawom konserwatyzmu. Nie będą to jakieś zdecydowane akcje, ale działania wieloetapowe dotyczące rożnych sfer życia, a główny atak może zostać skierowany na tradycyjny model rodziny. Mogą one zyskać również poparcie polityków, dlatego ich zasięg może mieć charakter masowy.

Jako, że ziemski konar Owcy nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Wołu, to w miesiącu styczniu lub w dniach z tą energią mogą w roku 2015 wystąpić kataklizmy związane z osuwaniem się, zapadaniem oraz trzęsieniami ziemi. Może to również powodować wypadki w kopalniach oraz uszkodzenia czy nawet zawalenia budynków. Jest to spowodowane konfliktem Owcy i Wołu, które to są energiami Ziemi i takie starcia mogą przynosić wspomniane wcześniej wydarzenia.
Konflikt tych dwóch ziemskich konarów może również wpłynąć na ludzi i tak, ludzie urodzeni w roku Wołu (np. lata: 1997, 1985, 1973, 1961, 1949) mogą doświadczyć w roku 2015 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli zmian pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania. Tacy ludzie nie powinni zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne. Jeśli chodzi o zdrowie, powinni uważać na choroby związane z osłabioną immunologią, żołądkiem, trzustką, cukrzycą i wszelkimi zagrożeniami nowotworowymi. O tych osobach w tym roku może być głośno. Znani ludzie, urodzeni w roku Wołu to np: Jerzy Bończak, Marcin Dorociński, Agnieszka Dygant, George Clooney, Michael J. Fox, Barack Obama, Zbigniew Zamachowski, Joanna Jabłczyńska, Cezary Kosiński, Kasia Kowalska, Paweł Królikowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Piszczek czy Cristiano Ronaldo.

Rok Owcy może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Owcy , a zatem również oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych konarów Owcy) ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Owcy są np. 1991, 1979, 1967 czy 1955. Znani ludzie urodzeni w roku Owcy to np: Kamilla Baar, Joanna Krupa, Mariusz Wach, Pink, Katarzyna Zielińska, Kayah, Nicole Kidman, Szymon Majewski, Julia Roberts, Kevin Costner, Bill Gates, Whoopi Goldberg czy Bruce Willis. Te osoby mogą w roku 2015 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki. Osoby urodzone w roku Owcy, dla których żywioł Ziemi jest niekorzystny, mogą mieć problemy ze zdrowiem a szczególnie z układem pokarmowym, trzustką oraz mogą być zagrożeni stanami nowotworowymi. Te osoby powinny zrezygnować w diecie z cukru, jasnego pieczywa, nadmiaru czerwonego mięsa i postawić na świeże owoce i warzywa oraz ruch i naturalne suplementy diety. Bardzo ważne będzie przyjmowanie selenu oraz witaminy C.

Energetyka roku drewnianej Owcy, zaznaczy się też w zjawiskach otaczającej nas przyrody. Połączenie Drzewa i Ziemi bez udziału żywiołu Wody, może przynieść fale upałów oraz co za tym idzie susze i pożary. Szczególnie obfity w takie wydarzenia może być miesiąc maj i czerwiec. Mogą wtedy występować bardzo intensywne burze oraz susze, sprzyjające rozprzestrzenianiu się ognia.
Również nasze zdrowie znajdzie się pod wpływem energetyki roku, co może przynieść problemy z układem pokarmowym a dokładnie z trzustką ( żywioł Drzewa zaatakuje Ziemię odpowiedzialną między innymi za ten organ). W związku z tym, wzrośnie liczba zachorowań na cukrzycę oraz osoby już chorujące, odczują nasilenie tej wyniszczającej organizm choroby.

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.

Wydarzenia w roku Drewnianej Owcy, są też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, tylko musimy je odpowiednio „ugościć”.
W centrum naszych wykresów, znajdzie się teraz energia 3 o naturze żywiołu Drzewa, która jest związana z trygramem Grzmotu, co zresztą może znale xc dosłowne odzwierciedlenie w postaci błyskawicy, grzmotu, czyli może to oznaczać występowanie gwałtownych burz, wichur, które będą zjawiskiem powszechnym w nadchodzącym roku. Jak wcześniej wspominałem może to być też przyczyna wielu pożarów a nawet katastrof lotniczych. Jest to również energia związana ze sportem, szczególnie tym, który polega na wykorzystywaniu szybkości, dlatego częściej się będzie mówić o takich dziedzinach sportu jak rajdy, wyścigi, boks, sztuki walki, kolarstwo czy biegi .
Ta energia może również zaznaczyć swój wpływ w polityce i możemy obserwować bardzo ostre konflikty a nawet starcia militarne. Politycy chcąc poprawić kondycję gospodarki, będą się uciekać do nagłych i kontrowersyjnych zmian podatków i ulg , co wywoła niezadowolenie obywateli, liczne protesty i strajki. Może się zaostrzyć prawo i znów wróci sprawa inwigilacji i kontroli społeczeństwa, ale to wszystko z powodu zagrożenia terroryzmem. Niestety możemy też doświadczać więcej zamachów terrorystycznych i mogą one objąć przeważnie zachodnią Europę.
Będzie to rok, który również będzie obfitował w nowe wynalazki oraz trendy w sztuce, które będą miały głównie zaskakiwać, niż wyrażać wartość artystyczną.

Będąca przez ostatni rok na północnym zachodzie energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, przesunie się teraz do sąsiedniego sektora, czyli zachodu. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą nas trapić problemy zdrowotne, związane z ustami, gardłem, zębami lub żyłami, ale również możemy doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet wypadków. Nie jest to miejsce wskazane w tym roku do spania dla ciężarnych kobiet i małych dzieci.
Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Inną ważną energią roczną, na którą musimy zwrócić uwagę, jest ziemna energia 2, nazywana „gwiazdą choroby”. W roku drewnianej Owcy, będzie rezydować w sektorze południowo wschodnim. Oprócz ogólnych problemów ze zdrowiem, może szczególnie przyczyniać się do problemów z wątrobą, woreczkiem żółciowym, układem oddechowym i biodrami. Ta energia może również przynieść zastoje w biznesie i zmniejszyć płynność finansową. Jeśli mamy drzwi wejściowe lub sypialnię w tym rejonie, musimy się mieć na baczności i dbać o zdrowie. To miejsce również nie jest wskazane do spania dla ciężarnych kobiet i małych dzieci. Najlepszym remedium na tą energię stanowi kalabasz, czyli zdrewniały owoc tykwy butelkowej, którą należy tam umieścić na cały rok. Dobrze będzie tam dodać również wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu.

Na południowym zachodzie znajduje się najsilniejsza energia Tai Sui, czyli tak zwany „Wielki Książę”, którego nie wolno niepokoić hałasem, remontami wewnątrz domu oraz naruszaniem ziemi na zewnątrz w tym kierunku, ponieważ może to skutkować problemami oraz przeszkodami w życiu zawodowym i osobistym. Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora południowo zachodniego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z konsultantem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.


Buliński Włodzimierz

 

8633