Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2024 roku.

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wraz z jego początkiem wchodzimy w kolejny 20-letni okres, który zmieni hierarchię energii w wykresach Feng Shui.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. W przypadku pogorszenia sytuacji, należy zaordynować stosowne kroki, o ile takie są możliwe i o tym będzie można się dowiedzieć w aktualizacjach do okresu 9, które również będzie można zamówić.

Włodzimierz Buliński

Rok Drewnianego Smoka

wodny krolik

Z dniem 4 lutego 2024 roku o godzinie 09:27 (czas dla Warszawy) rozpoczyna się nowy chiński rok, który będzie posiadał nazwę roku Drewnianego Smoka.

Chiński system czasowy opiera się na kalendarzu słonecznym, który przedstawia każdy odcinek czasowy (rok, miesiąc, dzień i godzinę) w postaci dwóch znaków, jeden ponad drugim. Górny znak nazywany jest Niebiańskim Pniem, a dolny Ziemskim Konarem. W nadchodzącym roku Pień jest Drzewem a Konar Smokiem, stąd jego nazwa.

Mijający rok Wodnego Królika posiadał zupełnie inną energetykę, od tej, której doświadczymy teraz, choć co prawda, również zawierał żywioł Drzewa, ale jednak była to jego polaryzacja Yin . Tym razem na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, który obrazuje okoliczności, zobaczymy Drzewo, ale w polaryzacji odwrotnej czyli Yang, które już nie jest tak subtelne w działaniach jak Drzewo Yin. Biorąc pod uwagę fakt, że przeważającą energetyką Ziemskiego Konaru będzie znana z nieustępliwości Ziemia Yang, to już widać, że dojdzie do bardzo silnego konfliktu, który może wywołać szerokie skutki, od relacji między ludźmi, aż po globalne wydarzenia oraz zjawiska w przyrodzie.

Jak widzimy, w roku Drewnianego Smoka, nie będzie już relacji w łagodnym i harmonijnym cyklu generującym, ale będzie to ostry konflikt, bazujący na upartości i nieustępliwości. Na szczęście, czasami będzie można liczyć na mały kompromis w tej walce, z naciskiem, na „mały”. Będzie to zasługa pewnej składowej energetycznej Ziemskiego Konaru Smoka.  Należy oczywiście pamiętać, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, dlatego ten rok może nie być spokojnym czasem.
Najlepszym antidotum na konflikt między Drzewem a Ziemią jest żywioł Ognia, który umie pogodzić obie energie, ponieważ wtedy Drzewo zamiast atakować Ziemię, przekazuje swoją energię do Ognia, a ten dalej do Ziemi, tworząc harmonijny związek. Niestety żywioł Ognia jest nieobecny w nadchodzącej rocznej energetyce, zatem pozostaje nam wytworzyć sobie go we własnym zakresie. Ta energia oznacza radość, miłość i otwartość, zatem powinniśmy teraz wykazywać takie zachowania, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, na które wskazuje energetyka nadchodzącego roku.
Ogień będzie też bardziej aktywny w letnich miesiącach roku, ponieważ to nominalna pora roku tego żywiołu, dlatego wtedy to energetyczne napięcie powinno nieco odpuścić, ale na początku roku w okresie wiosennym, oraz na koniec roku w okresie zimowym, konflikt ten może przybierać na sile.

 

Wchodząc w szczegóły energetyki rocznej, na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy żywioł Drzewa o polaryzacji Yang, które to można porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co zresztą jest bardzo rzadkim zjawiskiem.  Drzewo Yang nie uznaje kompromisów, chyba, że taki kompromis jest nagięty na jego korzyść, co można porównać do autorytarnych rządów. Energia ta może się teraz silnie objawić w wydarzeniach, jakich przyjdzie nam doświadczać i może się okazać, że będziemy obserwować twarde rządy nie tylko w poszczególnych państwach, ale na przykład w takiej wspólnocie państw, jak Unia Europejska. Styl takiego rządzenia będzie chyba najbardziej widoczny w Rosji, gdzie dyktaturę sprawuje Władimir Putin. Gwałtowność Drzewa Yang może też oznaczać jakieś rozruchy, niebezpieczne w skutkach konfrontacje oraz wybuchy. Te ostatnie mogą dotyczyć na przykład wybuchów gazu, dlatego warto skontrolować wszelkie instalacje mające związek z gazem, ponieważ szczególnie w tym roku może to nabrać ogromnej mocy i może dochodzić nawet do zawalenia budynków z tego powodu.

 

Drugi rodzaj energetyki roku to żywioł Ziemi i będzie to również polaryzacja Yang, symbolizująca solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów, a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. To właśnie to Drzewo, które posiada polaryzację Yin, będzie umożliwiało nam wcześniej wspomniane kompromisy, choć mogą to być jednostkowe przypadki na tle nieporównywalnie większego wpływu Drzewa Yang z głównej energetyki roku. Trzeba również wspomnieć, że Smok jest specyficznym ziemskim konarem, ponieważ razem z ziemskim konarem Psa tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w miesiącu Psa możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, powodzie, tsunami czy nawet zakłócenia magnetyzmu ziemskiego. Dodatkowo ziemski konar Smoka w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może nasilić wspomniane wyżej kataklizmy związane z rzeczywistą wodą.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja głównych energii rocznych jest konfliktem, ponieważ Ziemia jest atakowana przez Drzewo i jest to dosyć intensywne działanie, a bardzo dobrze obrazuje moc tego konfliktu, widok rozsadzanych fundamentów domu przez korzenie ogromnego i starego drzewa. Innym porównaniem, chyba nawet bardziej przemawiającym do wyobraźni, jest widok rozsadzanych skał w kamieniołomach, za pomocą materiałów wybuchowych. To nieprzypadkowe porównanie, ponieważ Drzewo Yang oznacza między innymi właśnie wybuchy i eksplozje, czyli już pewnie się domyślacie, że w tym roku będziemy mieli do czynienia właśnie z wybuchami. Powinniśmy, zatem w nadchodzącym roku uważać na sprawy związane z instalacjami i urządzeniami gazowymi, oraz z wszelkimi sytuacjami, które mogą generować eksplozje i pożary. Problemy związane z wybuchami mogą występować w kopalniach, rafineriach czy w obiektach magazynujących i przesyłających gaz. Niestety, ale najbardziej niebezpieczne wybuchy możemy obserwować na ogarniętej wojną Ukrainie. To pokazuje, że ten konflikt się raczej nie skończy, a nawet może się to teraz zaostrzyć.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to wybuchowo może być również w sferze naszego charakteru, ponieważ jedna z głównych energii roku sprawi, że będziemy bardziej uparci i bezkompromisowi w działaniach, a druga umocni nas w tym przekonaniu. Efekty konfliktu Drzewa i Ziemi mogą się również objawiać sporami na punkcie światopoglądowym. Żywioł Drzewa Yang jest ściśle związany z wszelkimi rewolucjami i przewrotami, natomiast Ziemia a szczególnie ta o odmianie Yang, jest związana z konserwatyzmem. Taki charakter sporów może podzielić i skłócić społeczeństwo, szczególnie nasze polskie społeczeństwo, które jest podatne na wpływy socjologiczne serwowane przez polityków i media, które rzadko bywają niezależne.
W kontaktach międzyludzkich będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Drzewa Yang niektórzy z nich będą działać bardzo nerwowo a nawet wręcz desperacko i agresywnie. Możemy obserwować sytuacje z ludźmi, którzy mają ogromne problemy życiowe, w tym psychiczne. Niektóre z nich mogą być niewytłumaczalne a zarazem szokujące. Energie roku mogą wywołać chaos w głowie takiego sfrustrowanego człowieka, który może się nawet targnąć na życie swoje lub kogoś. Ta druga sytuacja może być podyktowana wysypem wszelkiego rodzaju szaleńców, których energetyka roku Smoka dodatkowo sprowokuje do anormalnych zachowań. Możemy zatem częściej słyszeć o incydentach związanych z użyciem broni w miejscach publicznych oraz o samobójczych atakach terrorystycznych.
Żywioł Drzewa może przynieść i dobre efekty, a mianowicie determinację i kreatywność w działaniu, dobre wyniki w sporcie, szczególnie wymagającym sprawności ruchowej i takiego, który promuje silę mięśni. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym roku będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw.

To będzie rok, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, a dokładnie o układ pokarmowy, ponieważ składowe energii pokazują właśnie możliwość problemów w obrębie żołądka, i jelit, czyli będą występować epidemie grypy żołądkowej. Szczególnie powinny uważać osoby chorujące przewlekle na efekt tak zwanego jelita drażliwego, osoby mające problem z trawieniem oraz refluksem i chorobą wrzodową żołądka. Problem mogą mieć też alergicy, dlatego warto zastosować terapię oczyszczającą jelita oraz zwracać uwagę na to, co jemy. Szczególnie powinniśmy uważać na wszelkie produkty, które są naszpikowane nawozami i wszelką inną chemią.

 

Efekty konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i o ile w poprzednim roku, obserwowaliśmy jakieś dziwne gierki i prowokacje, to już w roku Smoka walka przyjmie wymiar bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Władza może się zdecydować na wiele gwałtownych i niezapowiedzianych decyzji, co będzie głośno krytykowane przez opozycję. Ten trend może podchwycić społeczeństwo i mogą się uformować bardzo zdecydowane ruchy w postaci demonstracji i protestów. Będziemy też obserwować niezadowolonych ludzi na ulicach. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentów i konieczności użycia nawet środków przymusu bezpośredniego.

W świecie polityki światowej konflikt tych dwóch agresywnych energii będzie oczywiście najbardziej widoczny w działaniach wojennych na terenie Ukrainy oraz w konflikcie Izraelsko-Palestyńskim. Drzewo Yang kojarzone z wybuchami, to oczywiście zapowiedź okoliczności, czyli wzmożenia bombardowań, jednak te działania napotkają na ostry opór, a ich skutki mogą nie być do końca po myśli atakujących, ponieważ Ziemię Yang trudno złamać. Ten konflikt energetyczny może zapowiadać bardzo ostre starcia, których skutki mogą być wielce nieprzewidywalne, ale na pewno ich kaliber będzie ogromny.  Niewykluczone, że do tego celu zostanie użyta jakaś nowa broń o większej mocy.
Za sprawą energii roku, możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Odnosząc się do wcześniej wspomnianych zagrożeń wybuchami, mogą się zdarzać zamachy bombowe, szczególnie w centrach większych miast. Zagrożone mogą być szczególnie linie metra i podziemne tunele oraz wieżowce. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć nawet charakter samobójczy. Niewykluczone, że może dojść do prób zniszczenia rafinerii, rurociągów lub magazynów gazu i ropy naftowej. W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności dochodzenia do kompromisów.

 

Tak się składa, że czas w wymiarze chińskiej metafizyki jest pętlą, zatem co jakiś czas energie się powtarzają, wywołując podobne skutki. Idąc tym tropem, bliźniaczy energetycznie rok 1964 również nie był spokojny. Był to czas, kiedy w Wietnamie trwała wojna, a w Stanach Zjednoczonych organizowano masowe protesty przeciwko działaniom wojennym, natomiast w Europie  nasilał się militarny spór między Turcją a Grecją o kontrolę nad Cyprem. Rok ten również był szczególny pod względem katastrof naturalnych, ponieważ w marcu na Alasce miało miejsce trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,2, które zniszczyło miasto Anchorage i poczyniło szkody w innych miastach. Wywołało ono również  tsunami, które nawiedziło Zatokę Alaską, zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i Hawaje. W wyniku trzęsienia ziemi zginęło 250 osób.
Jak widać, połączenie Drzewa Yang i Ziemi Yang to bardzo ostry konflikt, który można porównać do rozsadzania skalnego podłoża przez masywne korzenie dużego drzewa, co może przynieść poważne skutki, jak te wymienione wyżej.

 

Jeśli chodzi o wpływ energii Drewnianego Smoka na gospodarkę, to możemy obserwować polepszenie nastrojów na giełdach, ponieważ słabość żywiołu Wody i zdecydowane działanie Drzewa oznacza możliwość szybkich zysków. Na wykresach giełdowych może pojawić się kolor zielony, czyli dominujące zwyżki, ale ta tendencja może mieć charakter czasowy, ewentualnie będzie to najbardziej widoczne w okresie letnim, który przynosi żywioł Ognia, a to ten żywioł jest napędem dla wszelkich inwestycji. W roku Drewnianego Smoka Ogień jest całkowicie nieobecny, wiec generalnie to nie będzie zbyt dobry rok dla inwestycji i gospodarki.  Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: wydobycie surowców kopalnianych, czyli węgiel, ropa naftowa, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury, czyli przemysł drzewny, elektrownie wiatrowe, źródła geotermalne i elektrownie wodne.

 

Jako, że astrologiczny ziemski konar Smoka nie lubi się z naprzeciw leżącym konarem Psa, i mimo tego, że głównymi żywiołami obydwóch konarów jest Ziemia, to jednak ten konflikt może być dość intensywny w skutkach. Zderzenie dwóch ziemnych konarów Smoka i Psa, czyli dwóch tak zwanych ziemnych magazynów, porównywany jest do zderzenie dwóch urn, z których wysypuje się ich zawartość wraz z pyłem, który unosi się długi czas w powietrzu. To specyficzne zjawisko takiej energetycznej bitwy, które zazwyczaj przynosi rożnego rodzaju niespodzianki, zarówno te dobre jaki złe. Takie starcie może nastąpić w miesiącu Psa, czyli w październiku.

Konflikt ziemskich konarów Smoka i Psa może również wpłynąć na ludzi urodzonych w roku Psa (np. lata: 2018, 2006, 1994, 1982, 1970, 1958, 1946, 1934, 1922), którzy mogą doświadczyć w roku 2024 wielu zmian w życiu osobistym, ale przede wszystkim zawodowym, czyli np. zmian szkoły, pracy, stanowisk czy miejsca zamieszkania. Niektórzy z nich mogą też osiągnąć duży sukces lub zdobyć fortunę. Tacy ludzie nie powinni zbytnio ryzykować w tym roku oraz uprawiać sportów, które mogą narazić ich na problemy zdrowotne.
O tych osobach w tym roku może być też głośno, a znani ludzie, urodzeni w roku Psa to np: Sophia Loren, Brigitte Bardot, Elżbieta Jaworowicz, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Donald Trump, Leszek Miller, George W. Bush, Irena Jarocka, Bill Clinton, Adam Michnik, Steven Spielberg, Sharon Stone, Alec Baldwin, Tomasz Grodzki, Olaf Scholtz, Kate Bush, Andrea Bocelli, Czesław Michniewicz, Mariah Carey, Melania Trump, Hanna Lis, Zbigniew Ziobro, Michał Milowicz, Łukasz Kubot, Sebastian Mila, Nick Vujicic, Harry Styles, Justin Bieber, Piotr Zieliński.

 

Rok Smoka może być też specyficzny dla osób urodzonych w roku Smoka, a zatem również i oni mogą doświadczyć burzliwych wydarzeń, problemów, sukcesów, zwrotów kariery, (spotkanie dwóch takich samych ziemskich konarów), ponieważ mówi się, że obrażają Wielkiego Księcia, czyli energię, która jest bardzo silna w danym roku. Latami Smoka są np. 2012, 2000, 1988, 1976, 1964, 1952, 1940 czy 1928 rok. Znani ludzie urodzeni w roku Psa to np: Andrzej Strejlau, Emilia Krakowska, Chuck Norris, Al. Pacino, Jerzy Buzek, Ringo Star, Andrzej Grabowski, Steven Seagal, Bronisław Komorowski, Bogusław Linda, David Hasselhoff, Krystyna Janda, Nicolas Cage, Jeff Bezos, Michelle Obama, Russel Crowe, Piotr Gąsowski, Lenny Krawitz, Boris Johnson, Wojciech Cejrowski, Andrzej Chyra, Kamala Harris, Janusz Palikot, Daniel Obajtek, Natalia Kukulska, Agnieszka Chylińska, Paweł Małaszyński, Szymon Howołnia, Rihanna, Adele, Robert Lewandowski.     .

Te osoby mogą w roku 2024 być na pierwszych stronach gazet, osiągać duże sukcesy, ale i również zaliczyć dotkliwe porażki. Wszystko zależy od układu ich energetyki osobistej Czterech Filarów Przeznaczenia.
 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to w roku Drewnianego Smoka  w centralnym pałacu pojawi się energia, trygramu Zhen nazywanego Grzmotem, co oczywiście jest też związane z występowaniem burz, które mogą trapić ludzkość swoją mocą w nadchodzącym roku. Możemy teraz częściej słyszeć o wybuchach gazu, a nawet o zawaleniu się budynków w wyniku takiego wybuchu. Niestety wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów, ponieważ energia tego trygramu jest związana ze sportem wyczynowym oraz  ogromną rywalizacją. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt oraz o ukąszeniach i pogryzieniach. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia niestety możemy obserwować wzmożony atak wirusów, co w połączeniu z dużym wpływem żywiołu Ziemi może przynieść wzmożone ataki grypy żołądkowej i różnych zatruć pokarmowych. Ta energia jest bardzo gwałtowna i jest też związana z mężczyznami w sile wieku i to oni mogą być teraz w centrum wydarzeń, szczególnie w świecie polityki i biznesu. W tym roku będzie też łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć naszej głowie.
Uwaga w tym roku na komputery i smartfony, ponieważ mogą się pojawić wirusy komputerowy, które będą nastawione na wykradanie danych, zatem nie instalujcie tego, czego nie znacie i nie eksperymentujcie w czymś, na czym się nie znacie.
Energetyka ta może też przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ wspiera wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Ten rok będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach oraz o religii.

 

To są zapowiedzi o charakterze globalnym, natomiast jak kolejny rok wpłynie na każdego z Was, może pokazać tylko analiza zależności energii roku do wykresu osobistej energetyki. Aby to sprawdzić, trzeba sporządzić wykres Czterech Filarów Przeznaczenia (Ba Zi) i zobaczyć jak będzie na niego oddziaływała energetyka roku.
(Na taką okoliczność, co roku dla swoich klientów sporządzam prognozy roczne, gdzie można zobaczyć jak dany rok, a nawet jego poszczególne miesiące wpływają na daną osobę.)

 

Wydarzenia w roku Drewnianego Smoka, będą też zależne od energii związanych z naszym otoczeniem, czyli od Feng Shui naszych domów, mieszkań czy firm. Każdy rok, przynosi nam zmianę tak zwanych energii rocznych, które goszczą w poszczególnych sektorach naszego wykresu i mogą powodować różne efekty. Niektóre mogą nam zaszkodzić a inne mogą nam przynieść pieniądze i sukces zawodowy, a efekty będą zależne od tego, jak je odpowiednio „ugościmy”.

(Jeśli ktoś z Was chce dokładne wytyczne dotyczące wpływu gwiazd rocznych i miesięcznych na dom, mieszkanie lub firmę, może zamówić u mnie aktualizację roczną, w której dodatkowo znajdzie szczegółową prognostykę na każdy miesiąc.)

 

Będąca przez ostatni rok w północno zachodnim sektorze wykresu energia Ziemi 5, tak zwana „Żółta Piątka”, powędruje teraz do sektora zachodniego, w którym również będzie nieco słabsza, przez to, może trochę mniej szkodzić, niż zwykle. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania, możemy za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych, a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy na zachodzie naszą sypialnię, to możemy doświadczyć problemów zdrowotnych związanych z urazami szczęki, problemów z gardłem, zębami oraz infekcjami układu oddechowego.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie zachodnim, mogą się zdarzyć problemy z prawem, dokumentami i organizacją pracy. W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Nie jest to również miejsce wskazane w tym roku do spania dla ciężarnych kobiet i noworodków. Uważajmy również w czasie podroży w tym kierunku, ponieważ mogą się przydarzać wypadki komunikacyjne, oraz awarie samochodów.

Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo przejawów żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, np. układ He Tu z kul w okrągłej misie. Można zastosować kolor biały i szarości, ale przyda się również dużo koloru granatowego i czerni. Warto postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Najlepszy będzie jednak dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Jeśli wisi on w innym sektorze, to nie ma potrzeby go przewieszać, tylko zadbać, aby dźwięk przez niego generowany, docierał do sektora zachodniego.

 

Na południowym wschodzie znajdzie się tak zwana energia choroby i zastoju, i ona również będzie tam trochę słabsza, chyba że przegapimy jakieś symptomy, wtedy może to przynieść poważne następstwa. Z uwagi na kierunek, w którym będzie teraz rezydować, może ona tam najczęściej powodować problemy z wątrobą i woreczkiem żółciowym. Za sprawą tej energii mogą się szybciej w naszym organizmie kumulować toksyny i możemy też przybierać na wadze. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten rok remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się kłótni, problemów z łączami teleinformatycznymi, odpływami wodnymi, a jeśli mamy tam komputer lub serwer firmowy, to powinno się zwrócić uwagę na bezpieczeństwo danych.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara oraz akcenty żywiołu Metalu w wystroju wnętrz.

 

W tym roku w sektorze/kierunku południowo wschodnim (dokładnie między 112,5 - 127.5, stopnia) przebywa energia Tai Sui czyli tak zwany Wielki Książę, dlatego nie wolno tam prowadzić remontów, burzyć, wiercić i hałasować, a na zewnątrz tego sektora naruszać ziemi i ścinać drzew, ponieważ może to wprowadzić jakieś złe wydarzenia w życiu domowników.

Jeśli musimy zrobić remont w naszym domu, mieszkaniu czy firmie to nie zaczynajmy go od sektora wschodniego a najlepiej skonsultujmy plany naszej inwestycji z ekspertem Feng Shui, który wybierze odpowiednie daty oraz zastosuje dodatkowe zabezpieczające remedia.

 

Ten rok będzie specyficzny, ponieważ zapoczątkuje nowy dwudziestoletni okres, który zmieni hierarchię wśród energii w naszych podstawowych wykresach Feng Shui. Wpłynie to również na specyfikę działania czasowych energii rocznych i miesięcznych, ale w tym przypadku będzie to postępowało etapami na przestrzeni kolejnych lat. W kończącym się okresie ósmym, energią prominentną w wykresach Feng Shui była energia Gen (Ziemia) oznaczana cyfrą 8, natomiast w nowym okresie dziewiątym, energią prominentną będzie energia Li (Ogień) oznaczana cyfrą 9. Swoje właściwości zmienią też inne energie, stając się bardziej przyjazne lub bardziej problematyczne.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. Na przestrzeni dwudziestoletnich okresów obserwuje się upadki wielu biznesów, właśnie z powodu tego, że nowa energia prominentna jest zablokowana i energetyka takiego miejsca staje się nagle fatalna. Wykonując wcześniej stosowny audyt, można taką energię uruchomić, o ile jest taka fizyczna możliwość.
Taka sytuacja może również dotyczyć domu czy mieszkania, zatem warto taki audyt zrobić, nie czekając na to, aż na własnej skórze doświadczymy ewentualnego załamania energii naszego Feng Shui

 

 

Buliński Włodzimierz

1660