Poznajmy lepiej nasze dzieci. - W. Buliński

wikigorWielu rodziców chce dla swoich dzieci jak najlepiej, ale czy to, co im się wydaje dobre dla swoich pociech, jest dla nich rzeczywiście dobre?
Możemy to sprawdzić za pomocą ich wykresu Ba Zi - Cztery Filary Przeznaczenia.

Do napisania tego artykułu natchnęły mnie ostatnie wydarzenia z mojego życia a dokładnie mówiąc urodziny mojego drugiego syna, który kończy właśnie swój drugi tydzień życia.
Jako że zajmuję się między innymi „zaglądaniem w ludzki los” poprzez Cztery Filary Przeznaczenia, postrzeganie tego tematu przeze mnie nabrało nieco szerszego pojęcia niż u większości ojców.
Pierwszym etapem było sprawdzenie czy data wyznaczonego porodu nie odbiega od informacji zawartych w wykresie matki dziecka. Jak się potem okazało, data którą wyznaczyłem za pomocą Ba Zi różniła się od rzeczywistej o jeden dzień a dokładnie mówiąc o cztery godziny ;-)
Jak widać na tym przykładzie, technika ta może już być pomocna przed urodzinami dziecka aby utwierdzić przyszłych rodziców czy oby termin wyznaczony przez lekarza jest prawidłowy.
Byłem świadkiem sytuacji gdzie kobieta (niby jedenaście dni po terminie porodu) była różnymi sposobami męczona, aby natychmiastowo urodzić dziecko. Finał był taki, że skrajnie wyczerpana dochodziła do siebie przez ponad miesiąc a dziecko, które urodziła, lekarze określili jako niedonoszone!

Gdy nasza pociecha jest już na świecie, warto znać dokładną godzinę urodzenia właśnie po to, aby mieć potem wgląd w jej wykres. Dlaczego jest to takie ważne?

Aby to zobrazować posłużę się przykładem pokazującym istotę sprawy. Wyobraźmy sobie wyścig Formuły 1 gdzie jeden z kierowców przyjeżdża na tor tuż przed samym wyścigiem. Znawcy tej dyscypliny sportu na pewno popukają się w głowę i powiedzą ze to szaleństwo. Rzeczywiście tak jest, ponieważ taki kierowca przed startem musi wcześniej zapoznać się kilkukrotnie z torem po to, aby podczas wyścigu z niego nie wypaść i nie zrobić sobie krzywdy.
Tak właśnie jest z życiem człowieka. Często wypada on z toru nadstawiając karku, wychodząc obronną ręką, ale czasami kończy się to niezbyt przyjemnie.
Mając w dłoni wykres osoby, posiadamy właśnie mapę tego życiowego toru wraz ze wskazówkami jak go pokonać, aby z trudnych zakrętów wychodzić zawsze na czterech kołach.
Mając wgląd w wykres naszego dziecka możemy określić następujące czynniki:

Zdrowie
Z wykresu można odczytać predyspozycje zdrowotne oraz określić schorzenia, na które będziemy najczęściej zapadać. Wśród informacji znajdą się organy, które będą najbardziej narażone na problemy. Informacje te nie mają charakteru statycznego, ponieważ uzyskamy również dane na temat przedziału czasowego, w którym owe problemy mogą wystąpić.
Mając takie informacje można dostatecznie wcześnie zacząć interweniować czy zapobiegać problemom, które mają objawić się w przyszłości.

Osobowość
Wykres jest zwierciadłem naszego charakteru i stylu bycia. Posiadamy cechy, które widzą inni oraz te, które siedzą w nas gdzieś głęboko, czekając na odpowiedni czas, aby je uwolnić na zewnątrz. To również można odczytać i często przydaje się to do wspomagania innych metod, które pracują nad problemami ludzkiej natury. Poznając osobowość dziecka można do niego szybciej dotrzeć i pomóc mu w wielorakich problemach.Predyspozycje
Czytając wykres możemy określić ludzkie predyspozycje, czyli cechy, które stanowią o naszej wartości w życiu zawodowym i nie tylko. Człowiek posiada różne talenty, o których czasami nawet nie wie a mogłyby mu przynieść zadowolenie, pieniądze a nawet sławę.
To jest ważne szczególnie przy wybieraniu szkoły dla dziecka, ponieważ powinno to leżeć w zgodzie z jego predyspozycjami. Nie można na siłę robić z kogoś lekarza czy prawnika, bo taka jest wola rodziców. Czasami ludzie po kilkunastu latach znajdują swoje miejsce, w którym czują się spełnieni.

Miłość
Ten temat (w sensie partnerstwa) nie dotyczy bezpośrednio dzieci, ale może nam dać obraz tego jak może wyglądać życie uczuciowe dziecka w przyszłości. Tu raczej trzeba się skupić na płci piękniejszej, która zaczynając dość wcześnie dorosłe życie może wplatać się w różnorakie problemy. Każdy troskliwy rodzic będzie chciał mieć na oku swoja urodziwą córkę, tym bardziej, że nieudane związki często są efektem zbyt wczesnego wejścia w dorosłe życie. To tez można wychwycić w wykresie.

Jak widać na podstawie wyżej przedstawionych punktów, możemy lepiej poznać nasze dziecko, rozwiązać jego różne problemy , oraz pomóc mu wkroczyć w jego własne życie, a to wszystko za pomocą tylko jego daty urodzin.
Tylko albo aż ……


 

Włodzimierz Buliński

 

9708