Michael Jackson, ofiara show biznesu? - W. Buliński


Michael jackson2
Każdy chyba ma swojego idola lub wielu idolów w świecie artystycznym, na których stara się wzorować lub, których po prostu lubi. Ja również mam ich kilku a jednym z nich był właśnie Michael Jackson.
Ostatnio wszyscy spekulują, kto lub, co doprowadziło do śmierci króla popu. Z racji tego, że zajmuję się badaniem ludzkiego losu za pomocą Ba Zi (Czterech Filarów Przeznaczenia), postanowiłem nieco przyjrzeć się jego wykresowi, ponieważ on pokazuje rzeczy bez emocji i w sposób obiektywny. Jest tak, ponieważ wykres Ba Zi pokazuje to, co widać oraz to, co ukryte w człowieku a to drugie nie zawsze wychodzi na wierzch jak przysłowiowa oliwa.
Właśnie ta część cech odgrywa tu decydującą rolę w jego burzliwym życiorysie.
Jako mały chłopiec został przymuszony wraz z rodzeństwem do pracy artystycznej i mimo tego, że lubił to zajęcie od samego początku, to jednak silny wpływ rodziców i ciężka praca jak dla kilkulatka wybiła w jego osobowości piętno, które nosił do końca swoich dni.
Wykres pokazuje, że stosunki z rodzicami były oschłe a próby rekompensowania trudów pieniędzmi nie do końca się sprawdziły. Nie widać tu miłości tylko obraz życia według narzuconych zasad, które ustalali oni, a w zasadzie show biznes. Generalnie to rodzice spowodowali ukierunkowanie kariery dla syna, ale chcieli, aby szła ona według ich planu, dlatego główne nieporozumienia miedzy nim a nimi zaczęły się momencie, kiedy Jackson wybrał swoją drogę – zupełnie odmienną od tej, jaką obmyślili jego rodzice.
Widać, że ten wpływ, który spowodował pójście swoją, zupełnie inną stroną, wskazuje na kogoś z jego otoczenia. Znalazł się ktoś, kto otworzył mu oczy, aby dostrzegł, że może układać życie po swojemu. Wykres pokazuje rozdarcie i konieczność wyboru miedzy zupełnie innymi światami. Widać tutaj zupełnie odwrotny nurt bazujący na czymś, co nowe, inne i intrygujące. Bardzo mu to spasowało, ponieważ stanowiło formę buntu przeciwko naciskom rodziców i pokazanie swojej wrażliwości, której jak wiadomo posiadał w ogromnej ilości.
Niestety wtedy zaczęła się droga przypominająca równię pochyłą, z której nie mógł zawrócić.
Wykres Jacksona a dokładnie jego główny żywioł, czyli Ziemia Yang jest słaba, dodatkowo jest silnie obciążona elementem dzieła, które stanowi jego zawodowy wizerunek oraz twórczość. Sytuację pogarsza fakt, że praktycznie nie posiada on elementu wsparcia, co czyni wykres słabym. Występując z rodzeństwem miałby jeszcze wsparcie w postaci jego osobistego elementu, czyli ziemi, ale dokonał wyboru i postawił na indywidualność.
Do tego wszystkiego, kiedy jego kariera się silnie rozwinęła, doszło do wzmocnienia żywiołu wody, która stanowi jego element bogactwa. Możemy sobie postawić pytanie: skoro to taki słaby wykres to, dlaczego przez taki szmat czasu on sobie bardzo dobrze radził?
Tajemnica tkwi w jego elemencie wsparcia, czyli w ogniu!
Ogień to wsparcie rodziny, ale też ekspresja oraz zdolność przyciągania ludzi a to nic innego jak jego koncerty, kręcone klipy i ekstrawaganckie pomysły, które przyciągały do niego rzesze fanów.
Wszystko to powodowało, że sprawy w wykresie miały się dobrze. Problem zaczął się w momencie, kiedy w wyniku przesytu pomysłów zaczęły się kurczyć finanse gwiazdy a jednocześnie znacznie spadła ilość koncertów i wydawanych krążków, nie wspominając nieporozumień z rodziną, która traciła z nim kontakt.
Jak wiadomo człowiek przyzwyczaja się do standardów i gdy przychodzi trudny czas zaciągania pasa , zaczyna tracić grunt pod nogami. Jackson wcale nie chciał rezygnować z dobrodziejstw dlatego zaczął popadać w finansowe tarapaty. Sytuacja niestety nie mogła się nie odbić na jego zdrowiu a dokładnie na psychice, więc postanowił szukać pomocy w narkotykach i lekach antydepresyjnych. Tak się składa, że żywioł wody stanowi w jego wykresie pieniądze i ten sam żywioł oznacza też sex, alkohol, narkomanię oraz leki.
Jak widać stało się to substytutem kurczącego się bogactwa. Jego silne parcie na żywioł wody powodował że żadna partnerka nie mogła wytrzymać z nim na dłuższą metę. Woda jego wykresie to bogactwo a dla mężczyzny są to też kobiety. Takiego ciśnienia nie wytrzymałaby żadna kobieta.
Niestety jednocześnie stawał się mniej aktywny zawodowo, co znacznie ograniczyło jego wsparcie, czyli ogień, którego tak silnie potrzebował.
Żeby tego było mało, pojawiły się problemy z prawem związane z aferą, sypiania w jednym łóżku z małoletnimi chłopcami w jego posiadłości marzeń - Neverland. Wszystko to widać w jego wykresie a dokładnie przychodzi to z filarami szczęścia. Jest to element żywiołu drzewa, które przychodzi z czasem i próbuje atakować główny żywioł jego wykresu ziemi. Drzewo oznacza dla niego tak zwany element władzy, która między innymi może oznaczać problemy z prawem.
Ostateczne to drzewo spowodowało zużycie wody z wykresu, czyli pieniędzy. Sprawy sądowe pochłonęły sporą część jego majątku, ciągnąc się w nieskończoność. Poza tym pojawienie się takiej ilości drzewa oznacza problem z układem nerwowym. Taka ilość drzewa potrzebuje mnóstwo wody a zatem silna depresja, pieniądze, alkohol, narkotyki i środki farmakologiczne stały się wszechobecne w jego skomplikowanym życiu. Bomba zegarowa zaczęła tykać i kwestią czasu było to, czego świadkami byliśmy całkiem niedawno.
Po zakończeniu czasu obfitującego w wizyty na sali sądowej ten ogrom żywiołu wody rzucił się na żywioł ognia, który w organizmie człowieka oznacza między innymi serce i układ krążenia. Jak wiadomo przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca. Właśnie ta wspomniana woda zagasiła tak potrzebny ogień w jego wykresie.
Można by było pokusić się też o wyjaśnienie okoliczności i bezpośredniej przyczyny śmierci, za pomocą Ba Zi ale jest to bardzo pracochłonne i skomplikowane dlatego postanowiłem skorzystać z pomocy innej techniki zwanej I Ching.
Jest to rodzaj wyroczni gdzie dokonujemy dywinacji korzystając z interpretacji heksagramów, które otrzymuje się na drodze zwykłego losowania (np. poprzez rzuty monetami)
Moje pytanie dla wyroczni brzmiało: co było przyczyną śmierci Michaela Jacksona ?

Wynik, jaki uzyskałem zinterpretowałem następująco (nie będę wgłębiał się w szczegóły, ponieważ metoda, której użyłem jest to w Polsce mało znana):


Tuż przed śmiercią Michaela Jacksona doszło do jakiejś kłótni z jego czynnym udziałem, co spowodowało znaczne pogorszenie jego stanu psychicznego. Ponadto podczas prób doznał jakiejś kontuzji, która uniemożliwiała mu kontynuację treningów. Jego skrajnie wyczerpany organizm po prostu, odmówił posłuszeństwa. Postanowił bez konsultacji ze swoim osobistym lekarzem przyjąć dawkę jakiegoś leku. Niestety jego stan zamiast poprawić, pogorszył się. Osobisty lekarz nie bardzo wiedząc, w czym rzecz, poprzez zbytnią gwałtowność zaaplikował nieodpowiednią dawkę środków farmakologicznych. Sytuacja stała się krytyczna i Jackson stracił przytomność. Lekarz wpadł w panikę i poprzez niewłaściwe działania spowodował jego zgon. W tym dniu również doszło do kradzieży w domu, w którym przebywał Jackson.

Jak widać jest tu sporo wątków i o ile ktoś z obecnych tam osób nie zezna w śledztwie jakie wydarzenia miały tam miejsce, długo nie poznamy prawdy.
Wracając jednak do interpretacji na bazie wykresu Ba Zi - z całą pewnością możemy stwierdzić, że Michael Jackson stał się ofiarą show biznesu.

 

Włodzimierz Buliński

7670