Prognoza na Wrzesień w roku Ziemnej Świni

kogut

Wrzesień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Koguta i będzie trwać od 7 września do 8 października.

Wrzesień tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, a dodatkowo energie te będą w cyklu wspierania, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, ale jak zwykle możemy nie uniknąć też „skutków ubocznych”, które będą związane z charakterem całej energetyki miesięcznej, ponieważ każda energia posiada swoje dobre i złe strony.
Wrzesień będzie nieco podobny do sierpnia, ponieważ będzie zawierał te same energie, ale w odwrotnej polaryzacji, a energią wypadkową znów będzie żywioł Wody, ale nie o polaryzacji Yang, jak to miało miejsce w zeszłym miesiącu, lecz o polaryzacji Yin.

Wchodząc w szczegóły energetyki miesiąca, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, zobaczymy żywioł Wody Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. To przeciwność gwałtownej i ekspansywnej Wody Yang, którą obserwowaliśmy w zeszłym miesiącu. Ta energia może wpłynąć na psychikę ludzi, powodując stany depresyjne oraz strach, ponieważ jej charakter ma tendencje do ściągania ludzkiej psychiki w dół.
Drugi rodzaj energetyki to część tak zwanego Ziemskiego Konaru, który będzie reprezentowany przez żywioł Metalu o polaryzacji Yin, czyli już nie tego ciężkiego i niebezpiecznego Metalu Yang z poprzedniego miesiąca, choć ten w pewnych warunkach też potrafi być groźny. Ten rodzaj Metalu symbolizuje między innymi piękną biżuterię, ale również nóż i przebiegłość, czyli nie trudno wyobrazić sobie zachowania ludzi, potajemnie wbijających nóż w plecy innych. Oczywiście musimy brać pod uwagę nie tylko złą stronę tej energii, ponieważ jak każda inna, posiada również te dobre cechy. Metal Yin to również strategia i logika, która może przynosić wielkie osiągnięcia i rozwiązywać wiele problemów. Spróbujmy wykazywać te cechy w swoim zachowaniu i wykorzystać je na swoje cele.
Jak widać z powyższego opisu, Wodę będzie można uznać za energię wypadkową w nadchodzącym miesiącu Wodnego Koguta, ponieważ Metal będzie wspierał Wodę, czyniąc ją jeszcze silniejszą. Nadchodzący miesiąc będzie niósł ze sobą przekaz, że aby odnieść sukces, trzeba będzie teraz odpowiednio obserwować i wpasowywać się w przekaz okoliczności. To oznacza, że pójście pod prąd może nie być teraz dobrym pomysłem, aby zaistnieć lub wybić się ponad przeciętność. To jest również zapowiedź, że najbardziej poważani będą teraz ludzie o honorowych postawach i posiadający życiową mądrość. To będzie dobry czas dla wszelkich zawodów związanych z medycyną, których specyfika opiera się na precyzji. Możemy zatem usłyszeć teraz o jakiejś nowej metodzie lub sukcesach związanych z mikrochirurgią, przeszczepami narządów, operacjach plastycznych lub celowanych metodach leczenia nowotworów. Ogólnie rzecz biorąc, to może być też świetny czas dla osób, dla których żywioł Metalu jest korzystny, a więc dla wynalazców, osób o technicznych duszach, dla stylistów, chirurgów, sportowców, maklerów, oraz wszelkiego rodzaju przywódców. Nadchodzący miesiąc będzie też odpowiednim czasem dla sporządzania wszelkich biznesplanów, ewentualnie harmonogramów dotyczących wszelkich zmian w naszym życiu. To, co teraz ustalimy, może być początkiem czegoś bardzo wartościowego. Warto zatem poświęcić więcej czasu na planowanie, poradzić się osób bardziej doświadczonych od nas i dwa razy się zastanowić, zanim podejmiemy decyzje. To będzie tez dobry czas na początek zmian w naszych przyzwyczajeniach, zatem można pomyśleć o zdrowej diecie lub zdrowych nawykach w postaci uprawiania jakiegoś sportu.

Energetyka miesiąca może się mocno zaznaczyć w pogodzie, ponieważ po gorącym i suchym sierpniu przyjdzie czas na chłody, deszcze a nawet przymrozki. Żeby tego było mało, możemy teraz obserwować nawałnice oraz trąby powietrzne. Mogą nas również dręczyć burze. Z uwagi na znaczne ochłodzenie w stosunku do pogody z poprzedniego miesiąca, dobrze będzie zacząć już teraz działania mające na celu zabezpieczenie systemu odpornościowego.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Wodnego Koguta może z jednej strony przynieść bardzo wiele pożytecznych efektów w postaci dobrze zaplanowanych przedsięwzięć oraz honorowych postaw, wszak ten żywioł oznacza między innymi honor i zasady. Będą też i tacy, którzy zdecydują się na wbicie przysłowiowej szpili w przeciwnika, bez troski o zasady a nawet powód. Teraz nie będzie się mówiło do kogoś wprost, lecz za jego plecami, co przyniesie więcej plotek i pomówień. Wrześniowy Metal będzie nadal parł do przodu jak jego sierpniowy poprzednik, ponieważ ma to w swojej naturze, ale tym razem nie będzie to miało postaci wystrzelonego pocisku z działa, a będzie miało postać podstępnego wbijania szpilek lub wcześniej wspomnianego sztyletu w plecy przeciwnika. Wszystko to może się dziać w jakiejś podejrzanej i mrocznej scenerii, wszak Woda Yin bardzo często przynosi jakieś dziwne i owiane tajemnicą okoliczności.
Niewykluczone, że usłyszymy o incydentach związanych z przemocą w wykonaniu osób pod wpływem alkoholu lub narkotyków. To mogą być zarówno wypadki komunikacyjne, ale również celowe okaleczenia czy zabójstwa. Energia września z aliansem Wody i Metalu w polaryzacji Yin, może przynieść więcej nieporozumień i kłótni oraz tak zwanych podjazdowych wojenek, które teraz będą na topie. Ludzie nie będą wprost sobie mówić, co im leży na sercu, tylko będą starać się stawiać przeciwnika przed faktem dokonanym, wyciągając niejednokrotnie wobec niego stosowne konsekwencje. To będzie w pełni przemyślania i zaplanowana gra. Tak jak w zeszłym miesiącu, będzie też wiele incydentów związanych z przekraczaniem prawa, a że mamy miesiąc z Metalem Yin, może się pojawić więcej wypadków i napaści z udziałem nożowników. Będzie też więcej napadów i kradzieży z biżuterią w tle, oraz mogą się zdarzać okradania bankomatów. Ten żywioł może również powodować okaleczenia przy użyciu ostrych lub szpiczastych metalowych przedmiotów ewentualnie narzędzi, dlatego uważajcie w tym miesiącu podczas majsterkowania, oraz podczas kuchennych rewolucji. Byłbym też ostrożny w tym miesiącu w temacie grania na giełdzie oraz zlecania inwestycji maklerom, ponieważ wiele działań w tej tematyce może być chybionych, a to za sprawą wielu spekulacji, jakie teraz mogą mieć miejsce. Wprawieni maklerzy mogą natomiast w tym miesiącu zarobić fortunę, o ile wyczują nadchodzący trend, o czym sugerowałem wcześniej, pisząc o obserwowaniu wydarzeń.

Efekty energetyki września będą szczególnie widoczne w świecie polityki, gdzie atmosfera stanie się bardzo napięta. Nastąpi to zapewne głównie z powodu kampanii wyborczej, która będzie prowadzona jakby na dwóch przeciwstawnych biegunach. Jedna cześć kandydatów będzie się skupiała przede wszystkim na przedstawieniu propozycji zmian oraz merytorycznej i konstruktywnej krytyce poprzedników, natomiast duga część kandydatów przyjmie tą ciemniejszą stronę Metalu i Wody Yin, czyli będą uprawiać kampanię opartą na atakach ad persona, oraz na straszeniu, wszak silna Woda Yin wiąże się z uczuciem strachu. Niewykluczone, że na światło dzienne wyjdą jakieś skandale obyczajowe, natomiast najprawdopodobniej znów zobaczymy jakąś aferę związana ze służbami specjalnymi.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o szpiegach, wywiadzie i wszelkiego rodzaju prowokacjach. Niewykluczone, ze dojdzie do skandalu z udziałem służb specjalnych pewnego państwa. Na jaw mogą też wyjść jakieś tajne działania lub dokumenty związane z próbą jakiegoś zamachu stanu. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Niektórzy z nich będą grali na dwa fronty, co może zostać im wytknięte i obniżyć ich notowania w sondażach.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to tak jak w sierpniu, silny żywioł Metalu będzie wspierał następujące dziedziny: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Na zyski będą też mogły liczyć branże związane z medycyną, transportem oraz mediami. Coraz słabszy żywioł Ognia nie będzie sprzyjał odwadze inwestorów, co może przynieść więcej koloru czerwonego w notowaniach giełdowych.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to wrzesień przyniesie wydarzenia związane z kobietami, które mogą teraz odegrać kluczową rolę w wielu aspektach, szczególnie w temacie prawa i polityki.  Mogą się pojawić też wydarzenia z kobietami w tle w tematyce kultury i sztuki i prawdopodobnie nie obędzie się bez skandali obyczajowych. Generalnie będzie to miesiąc, gdzie dużo się będzie mówić właśnie o kulturze, sztuce oraz szkolnictwie. Mogą się pojawić propozycje zmian w zasadach dotyczących edukacji, lub takie zmiany zostaną wdrożone. To będzie też kreatywny czas dla artystów, pisarzy czy wynalazców.  Nawet skandale mogą być teraz wykorzystywane do promocji i zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli ktoś chce popracować nad swoją książką, lub zacząć nowy program badawczy, to teraz jest idealny czas na takie przedsięwzięcia. W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. W centrum uwagi może się też znaleźć jakaś nowo wydana książka, która zbulwersuje wielu ludzi. W świecie artystycznym może być głośno na temat pewnego kontrowersyjnego artysty, który zaszokuje wszystkich swoim nietypowym dziełem lub happeningiem. Mogą się pojawić wydarzenia związane z ujawnieniem jakiegoś plagiatu, nieuprawnionego użycia czyjegoś dzieła lub wizerunku. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach. Pewne dokumenty mogą też pogrążyć kobiety piastujące wysokie stanowiska państwowe.
Trygram Xun, który stanowi centralną energię miesięczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej, dlatego koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę na odpowiednią higienę osobistą i wzmacniać swój system immunologiczny.  Jeśli już mowa o zdrowiu, to niewykluczone, że wróci temat medycznej marihuany, ponieważ miesięczna energia oznacza tez rośliny, a szczególnie gorąco może być w temacie przymuszania ludzi do szczepień, za sprawą pojawiania się kontrowersyjnych rozwiązań prawnych na ten temat. Trygram Xun jest też zwiany z wiatrem, zatem w pogodzie mogą nas trapić jakieś wichury a nawet trąby powietrzne. Mogą się zdarzać jakieś incydenty z samolotami w tle, gdzie wietrzna pogoda może być powodem awarii lub katastrof.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki września w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować problemy zdrowotne lub zawodowe z powodu zbyt impulsywnego zachowania, oraz urazy głowy i klatki piersiowej. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnego zachodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie zarządu, osoby prezesa lub właściciela firmy.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Możemy też w sektorze północno zachodnim umieścić sekwencję czterech złotych i dziewięciu srebrnych kul, tworzących kombinację HeTu żywiołu Metalu, która uspokoi tutejsze energie.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże, łącznie z rozbojem. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe. Ta energia będzie silnie oddziaływać szczególnie podczas podróży w tym kierunku, dlatego uważajmy w drodze.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona tutaj najczęściej powodować urazy stóp, czyli skaleczenia i zwichnięcia. Koniecznie postawmy w naszych domach na wschodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc. Bądźmy również rozważni podczas podróżowania w kierunku wschodnim, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą miały teraz okazję przebywać wśród wielu ludzi, dlatego powinny szczególnie teraz wykorzystać wszelkie znajomości i kontakty, aby załatwić zarówno zaległe oraz bieżące sprawy. Dodatkowo znajdą się osoby, które pomogą im w sprawach, które dotąd posiadały status spraw nie do załatwienia.

renWody Yang będą musiały się teraz zmierzyć z konkurencją, ale bez problemu sobie poradzą, jeśli będą robiły swoje, ewentualnie posłuchają rad osób starszych lub bardziej doświadczonych. Znajdą się tacy, którzy docenią ich pracę i otworzą im nowe możliwości. To miesiąc z dobrymi perspektywami, więc tylko działać!

yiDrzewa Yin mają teraz szansę na ogromne wsparcie za sprawą pomyślnych okoliczności, ale nie powinny tego przeceniać, ponieważ jeśli wyjdzie na jaw, że mają coś na sumieniu, będzie trzeba posypać głowę popiołem i ponieść pewne konsekwencje. Uwaga na ryzykowne posunięcia, ponieważ możliwe kłopoty natury prawnej.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz duże możliwości, jeśli dobrze wykorzystają swoje najlepsze atuty. Może być potrzeba przygotowania i wdrożenia odpowiedniego planu, aby osiągnąć awans lub premię. Jeśli skorzystają z pomocy wpływowych osób i zadziałają sprawdzonymi sposobami, ich moce decyzyjne mogą wyraźnie wzrosnąć.

dingOgnie Yin nie powinny teraz balansować na zbyt cienkiej linie, ponieważ mogą się wpakować w spore kłopoty. Powinny też uważać na słowa, aby dodatkowo nie pogorszyć swojej sytuacji. Uwaga na drodze i koniecznie zdejmujemy nogę z gazu. Na osłodzenie informacja o możliwej premii i warto również spróbować sił w grach losowych.

bingOgnie Yang będą teraz ostro zapracowane i jeśli przyłożą się do powierzonych im zadań, czeka ich możliwość podreperowania swoich finansów, ale również możliwość awansu. Generalnie teraz będzie czas na ważne decyzje, które mogą im otworzyć drogę do kolejnych sukcesów.  Panie mają szansę poznać dobrego partnera a panowie odpowiednią partnerkę.

jiZiemie Yin mogą dostać od losu niepowtarzalną okazję do wzbogacenia się za sprawą niesamowitego fartu. Powinny koniecznie spróbować swoich sił w teleturniejach, konkursach oraz zagrać w lotto. Jeśli chodzi o biznes, sprawy powinny teraz iść wręcz z automatu, więc pozostaje tylko pilnować, czy wszystko się zgadza z wcześniejszymi wyliczeniami.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz szerokie pole do popisu, a to za sprawą pojawiających się wielu możliwości biznesowych. Okazji do zarobienia pieniędzy będzie teraz tyle, że mogą stracić poczucie czasu i nabawić się bezsenności. Aby sprawy poszły zgodnie z planem, muszą działać nietypowo i zdecydowanie. Panowie powinni teraz wypatrywać kobiety ich życia.


xin Metale Yin będą teraz zajęte działaniem i tworzeniem nowych projektów i dobrze, aby zrobiły to we współpracy z innymi, wtedy będzie łatwiej o efekt.  Ten miesiąc może być troche męczący i pewne sprawy nie przyniosą teraz odpowiednich skutków, dlatego dobrze rozłózmy siły i nie traćmy ich na eksperymenty, które teraz się najnormalniej nie sprawdzą.


gengMetale Yang muszą w tym miesiącu nauczyć się większej tolerancji, ponieważ nie wszystkie ich pomysły przypadną do gustu innym. Sytuacja zmusi ich do nietypowego sposobu działania a niekiedy trzeba będzie nawet trochę zaryzykować. Nie powinny tracić z oka konkurencji nawet na chwilę, ponieważ na ich miejsce czeka już kilku chętnych.

 

 

Buliński Włodzimierz

478