Komunikat

UWAGA 
Można już zamawiać aktualizacje roczne na 2020 rok do konsultacji Feng Shui, oraz prognozy roczne na 2020 rok do analiz Ba Zi.

Prognoza na Styczeń w roku Ziemnej Świni

pig

Styczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 4 lutego.

 

 

Styczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 4 lutego.

Styczeń jest pierwszym miesiącem kalendarza zachodniego, ale ostatnim miesiącem kalendarza solarnego, na którym jest oparty chiński kalendarz. Po zakończeniu tego miesiąca, wejdziemy w nowy chiński rok Metalowego Szczura, a luty, czyli inaczej miesiąc Tygrysa, będzie jego pierwszym miesiącem.
Styczeń, w odróżnieniu do tendencji kilku poprzednich miesięcy, nie będzie zawierał energii będących w konflikcie, ale będzie zawierał energie, które są wobec siebie w cyklu wspierania, (Ogień wspierający Ziemię), co oczywiście oznacza harmonię. Oznacza to generowanie wydarzeń, które będą w większości zawierały pozytywne sytuacje, choć pewnie też nie zabraknie sytuacji konfliktowych, ponieważ energie mają zawsze podwójne oblicze. Jeśli będziemy swoim zachowaniem i życiowymi wyborami generować pozytywne energie, wtedy będziemy mieć największą szansę na uzyskanie właśnie tych pozytywnych efektów od energetyki czasu.
Wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Ognia na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie ten gwałtowny Ogień, jakiego doświadczaliśmy w grudniu. Ogień Yin to delikatniejsza postać Ognia, który można porównać do kaganka lub płomienia świecy. Taki Ogień to też symbol prawdziwej miłości, czyli takiej, która nie szuka poklasku i jest wrażliwa oraz delikatna. To może być znak, że w trudnych sytuacjach warto będzie po prostu zaoferować trochę dobrej woli, a sprawy nabiorą innego obrotu.
Ten żywioł występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Za sprawą Ognia Yin może być teraz więcej bezinteresownych postaw ludzkich, co wróży nowemu rekordowi w akcji WOŚP.

Drugi składnik to energetyka konaru Woła, od którego nazwę bierze miesiąc styczeń, a który to będzie przede wszystkim zawierał Ziemię Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek. To postać delikatniejszej Ziemi, która nie jest zbyt ekspansywna w działaniu i w stawianiu oporu, co ma w swojej naturze jej odmiana Yang. Ziemia ta może wprowadzić do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami. Ludzie będą teraz bardziej drobiazgowi, i będą zwracać uwagę na wiele szczegółów. To będzie również dobry czas na refleksję i roczny bilans strat oraz zysków, co pozwoli zaplanować strategię na kolejny rok, a ten przecież zacznie się już z 4 lutego.
Pozostałymi składnikami energetyki miesiąca stycznia, ponieważ w konarze Wołu mieszczą się jeszcze inne składniki energii, będą Woda Yin oraz Metal Yin. Jak widzimy, nasz cykl energetyczny niemal się zamknie, ponieważ Ogień przekaże swoją energię Ziemi, ta dalej Metalowi, a ten następnie do Wody, czyli znów jak w grudniu będziemy mieć silny akcent Wody o polaryzacji Yin, która ze względu na położenie, może być obecna w zachowaniu ludzi i objawiać się dziwnymi zachowaniami, strachem i pewną nostalgią, choć i nie zabraknie takich pozytywnych cech tego żywiołu, jak mądrość, intuicyjność czy umiłowanie życia.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia stycznia sprawi, że będziemy chcieli nieco odpocząć od całego zgiełku codzienności i ukryć się w zaciszu naszych domów. Będziemy teraz również wybierać bardziej kameralne formy zabawy czy wypoczynku. Wiele dotąd głośnych i medialnych spraw, zmieni swój poziom komunikacyjny na bardziej prywatny i szemrany. Ludzie będą teraz bardziej hojni i otwarci, jeśli pojawi się jakiś problem natury ludzkiej.
Druga część energetyki, a zarazem główna energia wypadkowa, czyli Ziemia, wprowadzi do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie poradzić przez cały rok. Będzie również czas na refleksje i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji na przyszłość. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego zaplanować strategię na kolejny rok, a ten zacznie się z początkiem kolejnego miesiąca, czyli 4 lutego.  Pozostałe składniki energetyki miesiąca stycznia, pozwolą nam na stworzenie drobiazgowego planu naprawczego, dlatego teraz pojawi się sporo pomysłów rozwiązujących dotychczasowe problemy. W związku z tym, to może być miesiąc ogłaszania planów restrukturyzacji, zawiązywania fuzji, spółek, a nawet zmian wizerunku czy nazwy używanej od lat. Wypadkowa energia miesiąca może też przynieść wiele dyskusji o problemach natury etycznej, zagrożeniach militarnych czy bezpieczeństwu finansowym. Wiele będzie rozmów na szczycie, ale w formie niejawnej, dlatego narośnie też sporo mitów i insynuacji, które mogą podzielić ludzi, choć niektóre plotki mogą być najprawdziwszą prawdą.

Zestaw energii miesiąca będzie można również wykorzystać w pożytecznych celach. Ten czas będzie można dobrze wykorzystać na przykład na skalkulowanie nowego domowego budżetu, ponieważ teraz zobaczymy znacznie więcej istotnych dla nas czynników, na które nie zawracaliśmy dawniej uwagi, i łatwiej będzie teraz wypatrzyć oszczędności. Niestety, może to zadziałać jak obosieczny miecz, ponieważ gdy się teraz pomylimy, to nasze decyzje mogą być dla nas później katastrofalne. Gdy planujemy teraz otwarcie nowego biznesu, albo zapoczątkowanie nowego projektu, to dobrze zrobić to z aptekarską wręcz precyzją i przemyśleniem każdego szczegółu. To będzie też dobry czas na naukę i poszerzanie własnych predyspozycji zawodowych. Warto teraz zainwestować w dodatkowe szkolenia i wykłady, ale pamiętajcie, aby przyłożyć się do nauki, ponieważ będzie tendencja do bujana w obłokach, i koncentracja nie zawsze będzie na tym samym, dobrym poziomie.
Skrajna energia Yin aktualnego miesiąca, to coś tajemniczego, cichego, niepozornego i z pozoru słabego, ale to może być początek narodzenia się skrajnego Yang, które później nam pokaże swoją niszczycielską moc (kolejny miesiąc będzie zawierał tylko energie Yang).To oznacza, że w teraz mogą mieć swój cichy początek jakieś ważne sprawy lub choroby, których skutki zobaczymy dopiero za jakiś czas. Bądźmy też ostrożni, ponieważ właśnie teraz w naszym otoczeniu mogą się pojawiać ludzie, którzy mogą w niedalekiej przyszłości nas niemile zaskoczyć i być może zranić. Mogą to być z pozoru spokojni ludzie, którzy nigdy wcześniej się zbytnio nie wychylali, ale również i tacy, którzy nas zadręczali w przeszłości. To oznacza, że powinniśmy również zrobić remanent wśród przyjaciół, współpracowników, pracowników czy wspólników.
Charakter energii stycznia będziemy też mogli zaobserwować w pogodzie, która będzie trochę nieprzewidywalna w skutkach, i będzie wyprowadzała w pole nawet najbardziej doświadczonych synoptyków. Powinno być ciepło jak na styczeń, ale możemy być zaskakiwani nagłymi, choć niezbyt silnymi przymrozkami, a może nawet gwałtownymi obfitymi opadami śniegu.  Taka zwariowana pogoda będzie też niestety sprzyjać problemom związanym ze złym samopoczuciem oraz większej zapadalności na choroby grypopodobne. Najbardziej mogą dominować tak zwane grypy jelitowe, mającej efekty w postaci biegunek. Ten miesiąc może też uprzykrzyć życie osobom, które mają tendencję do zbierania się piasku na nerkach.

W świecie polityki, połączenie Ognia Yin i Ziemi Yin, może przynieść czas tajnych narad i powolnego rodzenia się zmian, które mają mieć efekt dalekosiężny. Te działania mogą przypominać taktykę gry w szachy, czyli plan na kilkanaście posunięć do przodu. Będziemy obserwować wyciąganie konsekwencji z działań z przeszłości wobec ważnych osób. Na celowniku może się pojawić się ktoś znaczący w środowisku opozycji, co może odbić się szerokim echem poza granicami kraju. Możemy też obserwować jakieś zmiany prawa w zakresie podatków, ubezpieczeń oraz prawa budowlanego.

W polityce światowej może nie być pokojowej atmosfery. Co prawda nie zanosi się na jakieś większe działania wojenne, ale będą się zdarzały jakieś ataki, głównie prowokacyjne. Najbardziej prawdopodobnym miejscem skupiającym najwięcej takich zdarzeń będą tereny pustynne lub góry.  W polityce między największymi mocarstwami, może być na tapecie wątek szpiegowski, ataków cybernetycznych i prawdopodobnie dojdzie do jakiegoś skandalu wywiadowczego, który obnaży niekompetencje lub nawet zdradę organów państwowych, wobec głowy państwa.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to będziemy obserwować niewielkie polepszenie nastrojów na giełdach, z uwagi na obecność żywiołu Ognia. Na wykresach giełdowych może na jakiś czas pojawić się kolor zielony, czyli zwyżki, ale nie będzie to zbyt długie zjawisko.  Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: wydobycie surowców kopalnianych, czyli węgiel, ropa naftowa, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury elektrownie wiatrowe i fotowoltaika. Całkiem możliwe, że dojdzie teraz do zaskakującej fuzji banków lub firm obecnych już długo na giełdzie.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, styczeń przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety.
Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego.  Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte.
W centrum wydarzeń mogą się znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w centrach handlowych, salach koncertowych, szkołach czy hotelach. Może wyniknąć jakaś afera w tle z umową na sprzedaż węgla, ziemi lub bursztynu.

 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kstycznia w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która to mogą powodować problemy natury urzędowej i prawnej, związane z dokumentami. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, którego energia może powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Ten kierunek, a w zasadzie obszar naszego domu może przyczyniać się do konfliktów i awantur, dlatego lepiej tam nie odbywać drażliwych rozmów.  Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj znajdzie się miesięczna energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z dokumentami księgowymi i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje tutejszy wpływ żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach,  i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

guiWody Yin mogą nie mieć teraz łatwego życia w pracy a obowiązki mogą znacznie skomplikować im sytuację. Również w życiu codziennym powinny uważać na wszelkie uchybienia i płacić w terminie wszystkie rachunki. Warto zwrócić uwagę na zdrowie, ponieważ możliwa jakaś choroba. Optymistyczną zapowiedzią może być wygrana w grach losowych, więc warto spróbować szczęścia na loterii.


renWody Yang mogą być teraz bardzo zdeterminowane i chętne do działania, tym bardziej, że pojawią się moce decyzyjne i uda się załatwić pewne ważne sprawy. Również w sprawach zawodowych okoliczności będą sprzyjać poprawie finansów, które będą wymagały zakasania rękawów i pewnych wyrzeczeń. Koncentracja uwagi na pracy, to motto na nadchodzący miesiąc.

yiDrzewa Yin będą teraz zajęte poprawą swojego wizerunku, gdzie podstawowym punktem, o który zadbają, będzie silniejsze wzbudzanie zaufania. To może być trochę męczące, ale powinno się opłacić, tym bardziej, że w perspektywie tego miesiąca, będzie okazja na łatwe pieniądze. Warto teraz również wysłać totolotka lub pójść do kasyna.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz strasznie męczący czas w sprawach zawodowych. Będą teraz dwoić się i troić, przy tym stosując czasami zwariowane pomysły na to, aby przyciągnąć do siebie klientów. Może być z tego ciekawy pieniądz, ale trzeba będzie włożyć w to dużo wysiłków i swojego prywatnego czasu. Warto też pomyśleć o wypoczynku, aby nie zastrajkowało zdrowie.

dingOgnie Yin mogą teraz brylować na salonach i różnych eskapadach, aby pozyskać dobre kontakty.  Będą się starać przekonać do swoich racji wpływowe osoby, jednak muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. Jeśli będzie okazja na zrobienie szybkiego biznesu, koniecznie trzeba będzie działać w grupie.

bingOgnie Yang będą teraz musiały nieco pokonkurować z innymi, aby zostać zauważone, ale przy odpowiedniej taktyce nie powinny mieć z tym problemu. Muszą działać w sposób nietypowy a wywiodą przeciwników w pole. Jeśli będzie możliwość powalczenia o większe pieniądze, muszą być nieufni wobec ewentualnych wspólników. 


jiZiemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że wykorzystają do tego pomoc innych i wszelkie znajomości. Razem raźniej, to hasło na nadchodzący miesiąc. Panie będą mieć teraz więcej obowiązków związanych z potomstwem i ewentualnymi problemami, jakie się pojawią w tym temacie.

wuZiemie Yang w sprawach zawodowych będą odczuwały pewne niedowartościowanie i poczucie odsunięcia. Wszystko z powodu pojawienia się ludzi, którzy będą chcieli nas wygryźć ze stanowiska. Jeśli do tego dojdzie, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę i być może zrobić coś bardzo nietypowego, ale gdy to okaże się skuteczne, zyskamy podwójnie.


xin Metale Yin dostaną przysłowiowy wiatr w żagle i pokażą, na co je stać, jednak w razie przeliczenia swoich sił, nie obędzie się bez reprymendy. Uwaga na wszelkie nieprawidłowości w dokumentach, ponieważ możliwa kontrola. Nie naginamy prawa, bo będzie potrzeba spotkania się w sądzie a to może nie być zbyt przyjemne.


gengMetale Yang mogą mieć teraz wymarzony czas do załatwiania wszelkiego rodzaju spraw czy zaczynania ważnych przedsięwzięć. Sprawy będą wręcz same posuwały się do przodu, dlatego warto to wykorzystać i zaplanować mały wypoczynek. Panie mają szanse na spotkanie tego jedynego, który sprawi, że poczują się jak w niebie.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

604