Prognoza na Sierpień w roku Ziemnej Świni

małpa

Sierpień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Małpy i będzie trwać od 7 sierpnia do 7 września.

 

Sierpień będzie kontynuował tendencję poprzedniego miesiąca, czyli będzie zawierał w swoim składzie energie będące wobec siebie w cyklu wspierającym, zatem działanie energii miesięcznych będzie również i teraz bardziej harmonijne, choć nie unikniemy też „skutków ubocznych”, które będą związane z charakterem całej energetyki miesięcznej, jaka będzie nam towarzyszyć, a w szczególności z energią wypadkową, której charakter będzie związany z żywiołem Wody. To będzie też bardzo dynamiczny czas z uwagi na przewagę energii Yang w energetyce nadchodzącego miesiąca. Sprawy mogą się toczyć dosyć szybko, zatem możemy przeoczyć pewne okazje, ale również i ulec kłopotom, których przyczyna może tkwić w roztargnieniu.

Wchodząc w szczegóły energetyki sierpnia, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy wspomniany wyżej żywioł Wody o polaryzacji Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu, czasami trudną do przewidzenia i okiełznania. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać, czyli coś na rodzaj rewolucji, choć nie zawsze w pełni przemyślaną. Ta Woda może z jednej strony obdarzyć wielką mądrością, ale z drugiej strony może pokazać swą nieprzewidywalność, będąc w towarzystwie żywiołu Metalu, czyli energii Ziemskiego Konaru. To właśnie ten element energetyki miesiąca może powodować „skutki uboczne”, o których wspominałem wyżej.

Drugi rodzaj energetyki, czyli tak zwany Ziemski Konar, to żywioł Metalu Yang, który możemy porównać do ostrego ciężkiego miecza, który tnie wszystko, co spotka na swojej drodze, lub do czołgu, który taranuje wszystkie przeszkody na swojej drodze, chcąc osiągnąć swój cel.
Jako, że w składzie ziemskich konarów występują często domieszki innych żywiołów, to właśnie w składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Wody i Ziemi, które będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególny wpływ na wydarzenia będzie miała jednak Woda, która w miesiącu Małpy rodzi się niejako na nowo w cyklu rocznym. To właśnie Woda może być kluczem do rozwiązania ewentualnych trudnych spraw, ponieważ jest ona związana z mądrością życiową, ale jak to bywa w chińskiej metafizyce, każda energia ma swoje dwa oblicza, zatem ta sama Woda może okazać się bardzo nieprzewidywalna i porywcza, czyli wpędzać w kłopoty. Człowiek obdarzony jest wolną wolą, zatem wyboru musimy dokonać sami, którą twarz Wody Yang będziemy używać w nadchodzącym czasie.

Mamy aktualnie drugi miesiąc wakacji, zatem ten rodzaj Wody poparty Metalem, może oznaczać możliwość występowania wypadków związanych z rzeczywistą wodą w obliczu pewnej gwałtowności. Może się zdarzać teraz więcej wypadków, gdzie ludzie będą ulegać wypadkom na jachtach, żaglówkach, wpadając rozpędzonymi samochodami do wody, a nawet może się przydarzyć jakaś katastrofa większego statku. W wakacyjnych pobytach nad morzem powinniśmy pilnować, aby nasze dzieci nie odchodziły zbyt daleko od brzegu, a nasi znajomi nie używali morskiego odpoczynku w zbyt wskazującym stanie, ponieważ może teraz dochodzić do większej liczby utonięć. Trzeba pamiętać, że alkohol to tez żywioł Wody, zatem dla kogoś ta kumulacja tego żywiołu może stać się zabójcza. Nadmiernie wzmocniony żywioł Wody Yang może też oznaczać gwałtowność w poczynaniach ludzi i zbyt szybko wypowiedziane słowa, które mogą teraz ranić mocniej, niż zwykle, ponieważ mowa i komunikacja to tez żywioł Wody, a ta w polaryzacji Yang najczęściej najpierw mówi, a później myśli.
Jak widać to Wodę będzie można uznać za energię wypadkową w nadchodzącym miesiącu Wodnej Małpy.
Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do podmorskiego tunelu, w którym jeżdżą samochody lub kolej. Niewykluczone, że może dojść do problemów lub katastrof w takich właśnie tunelach, jak ten pod kanałem La Manche. Taki układ żywiołów może również zapowiadać jakieś incydenty lub awarie związane ze statkami podwodnymi.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Wodnej Małpy może z jednej strony przynieść bardzo wiele pożytecznych efektów w postaci dobrze zaplanowanych przedsięwzięć oraz honorowych postaw, wszak żywioł Metalu oznacza między innymi honor i zasady. Będą też i tacy, którzy zdecydują się na silne uderzenia w przeciwnika, bez troski o zasady a nawet powód.
Metal Yang w sierpniu będzie parł na przód jak wystrzelony pocisk z działa, i jedyną formą obrony będzie być poza linią jego strzału, czyli żywioł Wody w postaci mądrości i usunięcia się z celu przeciwnika będzie najbardziej rozsądnym wyjściem. Ten obraz pokazuje nam sytuacje, jakie możemy obserwować, gdzie może dochodzić do prowokacji, które najlepiej będzie ignorować. Niestety natura ludzka u każdego z nas jest inna, zatem będą osoby, które nie będą miały ochoty nikomu schodzić z drogi i ulęgną prowokacjom.
Powracając do pozytywnych aspektów jednej z energii, czyli Metalu, to nastroi on ludzi do analitycznego myślenia, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej odważni na zmiany, innowacje oraz szybkie decyzje, które w aspektach biznesowych mogą przynieść ciekawe rezultaty. To będzie dobry czas na skorzystanie z wszelkich form dofinansowania w kierunku rozwoju i unowocześniania firm.
Oczywiście oddziaływanie Metalu będzie znacznie mniejsze w obecności żywiołu Wody, która go rozładuje i stanie się energią wypadkową miesiąca. To Woda Yang może się bardziej zaznaczyć w wydarzeniach i emocjach ludzkich. Za jej sprawą ludzie mogą podejmować z jednej strony bardzo mądre decyzje, ale z drugiej strony mogą ulęgać emocjom i efektu tak zwanego owczego pędu. Żywioł Wody z sierpnia w połączeniu z tym samym żywiołem z energetyki roku mogą teraz urządzić prawdziwy festiwal chaosu w świecie medialnym. Możemy być teraz bombardowani masą różnych informacji, z których wiele może być fake newsami. Musimy zatem uzbroić się w Metal, czyli myśleć logicznie, a nie kierować się emocjami.
Oddziaływanie silnej Wody wiąże się z uczuciem strachu, który może w tym miesiącu uprzykrzyć życie osób chorujących na depresję i wszelkie nerwicowe schorzenia. Możemy niestety słyszeć o załamaniach nerwowych, incydentami z przedawkowaniem alkoholu czy narkotyków, i związanymi z tym tragicznymi zdarzeniami. Może być więcej prób samobójczych, gwałtów i desperackich ataków na czyjeś życie.

Skutki działania energii wypadkowej miesiąca mogą mieć też znaczenie dla pogody i zjawisk w przyrodzie. Mimo lata, aura może nas teraz zaskoczyć trochę jesienną pogodą, ponieważ możemy obserwować silne opady deszczu oraz ochłodzenia z przenikliwym wiatrem. Takie zjawiska w pełni lata wiążą się z miejscowym występowaniem gwałtownych burz, dlatego uważajmy podczas letnich wędrówek, szczególnie w górach.

Efekty energetyki sierpnia będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może być bardziej nerwowo, a nawet wręcz niebezpiecznie. Z jednej strony widzimy energetykę porównywaną do ciężkiego czołgu, który zgniata wszystko, co spotka na swojej drodze, a drugiej strony energetyka oznaczająca gwałtowność i strach. Do tego dynamika, jaka towarzyszy przy działaniu energii Yang. To może wskazywać na występowanie protestów i demonstracji, ale duża dawką determinacji, zatem w razie zgrzytów może dojść do siłowej konfrontacji, o co zresztą może chodzić pomysłodawcom tychże inicjatyw. Nie można zapominać o tym, że mamy okres kampanii wyborczej, zatem rzadko się będzie coś teraz dziać przypadkowo, jeśli chodzi o demonstracje i protesty. Patrząc na energię wypadkową, to władza może sobie nie radzić z tym stanem rzeczy, ponieważ Metal odda swoją energie żywiołowi Wody, zatem duże akcje mogą spowodować chaos a nawet przykre skutki, które długo mogą zostać w pamięci ludzi. Z racji specyfiki energii, możemy też usłyszeć o skandalu związanym z mediami, środowiskiem muzycznym czy farmaceutyką.

W polityce międzynarodowej może teraz dochodzić do twardych negocjacji, które mogą się zakończyć sankcjami lub groźbami. W centrum stolic może dochodzić do ataków terrorystycznych, które mogą spotęgować strach mieszkańców. Stolice państw mogą też gnębić nagłe opady deszczu, powodujące podtopienia. Możemy też usłyszeć o incydencie związanym z podwodnym okrętem, ewentualnie dojdzie do jakiegoś ataku z morza na obiekty zlokalizowane na lądzie. Może też zostać odpalona torpeda, która trafi w cel na morzu. Niespokojnie może też być za sprawą możliwej wojny informacyjnej, której działami mogą objąć Internet i inne media.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to nadal występujący żywioł Metalu będzie wspierał takie dziedziny jak: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Najbardziej jednak zaznaczą swoją obecność dziedziny z wiązane z żywiołem Wody, czyli: wszelkiego rodzaju handel, szczególnie ten internetowy, transport, turystyka, sektor IT, sektor medyczny, głównie handel lekami.  Jeśli chodzi o gospodarkę, silny żywioł Wody może przynieść więcej pesymizmu i odczuje to na pewno giełda, gdzie może zacząć królować „kolor czerwony”, czyli spadki i mniejszy ruch. 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, sierpień przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Przywódcy państw lub osoby na wpływowych stanowiskach będą mały tendencje do wyolbrzymiania problemów oraz do atakowania innych w bardzo agresywny sposób, ale również oni sami zostaną poddani pod ataki innych. Mogą się też takim osobom przytrafiać medialne wpadki.  Najprawdopodobniej media doniosą nam o politykach uwikłanych w seks skandale powiązane ze zdradami małżeńskimi.  Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego wypadku lub zamachu terrorystycznego. Może mieć to związek z lotniskiem, rafinerią, magazynami paliwa, stacją telewizyjną, koncertem, czy inną imprezą masową.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które nie spodoba się ich obywatelom lub innym państwom. Niewykluczone, że między głowami państw dojdzie do ogromnych napięć a nawet do zerwania kontaktów. Może też dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa medialnego, energetycznego lub prawa własności. Być może w centrum uwagi pojawi się również temat związany z jakąś stacją telewizyjną i jakimś przekazem medialnym. Ktoś może teraz próbować wywołać skandal, grając na ludzkich emocjach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki sierpnia w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować zranienia metalowymi przedmiotami lub narzędziami oraz problemy prawne. Te energie mogą też powodować zagrożenia ataków ze strony agresywnych osób, dlatego omijajcie zachodnie części miast po zmroku. Uważajcie również na problemy związane z zębami, gardłem i klatką piersiową. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy zdrowotne. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego, ewentualnie umieśmy tam roślinę, która rośnie bezpośrednio w wodzie, czyli rodzaj bambusa.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże, również w połączeniu z rozbojem i uszkodzeniem ciała. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu. Bądźmy rozważni w podróżowaniu w tym kierunku, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południowym zachodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

guiWody Yin będą musiały się teraz zmierzyć z konkurencją, ale bez problemu sobie poradzą, jeśli zawrą jakieś przymierze, ewentualnie posłuchają rad osób starszych lub bardziej doświadczonych. Dobrze, aby teraz zainwestowały w dodatkową edukację i wszelkiego rodzaju kursy, które później zaprocentują. Generalnie to może być bardzo udany miesiąc i pełen wyzwań oraz możliwości.

renWody Yang będą teraz otoczone wieloma ludźmi i co ważne, od wielu z nich otrzymają solidne wsparcie.  Niestety znajdą się też i tacy, którym się to nie spodoba i będą starali się psuć dobrą atmosferę, jaka się wokół nich wytworzy, ale inteligentni i spostrzegawczy obserwatorzy tego nie kupią, i Wody Yang będą dalej na przysłowiowej fali, ponieważ ten miesiąc stworzy im dogodne warunki do działania.

yiDrzewa Yin dostaną teraz ogromne wsparcie za sprawą pomyślnych okoliczności i jeśli będą grać fair, efekty mogą być naprawdę wspaniałe. Za sprawą pewnych znajomości  z odpowiednimi osobami, mogą osiągnąć spore moce decyzyjne, które mogą się później przełożyć na dobre wyniki finansowe. Generalnie to może być bardzo udany miesiąc i pełen możliwości.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz duże wsparcie od okoliczności, ale nie bardzo będą wiedzieć, jak to wykorzystać. Nie powinny się teraz wplątywać w jakieś niepotrzebne dyskusje , ponieważ mogą zostać łatwo skarcone przez przeciwników. Powinny przypilnować porządku w dokumentach firmowych, ponieważ może ich czekać niezapowiedziana kontrola.   Uwaga za kółkiem – możliwa kolizja lub mandat.

dingOgnie Yin powinny mieć teraz bardzo pracowity okres i możliwości o decydowaniu w istotnych dla nich sprawach. Wysiłek w pracy lub biznesie, nie pójdzie na marne a niekonwencjonalny sposób działania pomoże w osiągnięciu dobrego rezultatu finansowego lub awansu. Panowie mają szansę na znalezienie prawdziwej miłości.

bingOgnie Yang będą teraz na cenzurowanym i jeżeli coś chlapną lub postąpią nie fair, energia wróci do nich z podwójną mocą i to w negatywnym tego słowa znaczeniu. Powinny unikać w tym miesiącu alkoholu i nawet po przysłowiom piwie nie wsiadać za kółko, ponieważ może być konieczność stawienia się w sądzie. To dobry czas, aby spróbować sił w grach losowych.

jiZiemie Yin będą teraz dosłownie zawalone pracą, która wręcz spłynie na nich jak deszczowa nawałnica, ale muszą się też liczyć ze znacznym poprawieniem finansów. Prawdopodobnie będą musiały użyć niekonwencjonalnych metod działania, aby odstawić na dalszy tor konkurencję, ale warto spróbować, ponieważ efekty mogą być na prawdę zadowalające. To również dobry czas na zaskoczenie innych naszą pomysłowością.

wuZiemie Yang koniecznie powinny teraz odwiedzić kasyno lub popróbować swoich sił w lotto, ponieważ przed nimi miesiąc niesamowitych okazji do wygrywania. To również dobry miesiąc do uzyskania dotacji oraz otrzymania darowizn, dlatego jeśli chcą rozwinąć firmę, powinni z tego koniecznie skorzystać. Możliwe również otrzymanie darowizny lub spadku.

xin Metale Yin będą mogli teraz zrealizować swoje plany z zakresu podróży marzeń lub będą mogły spróbować sił w przedsięwzięciach, które zawsze wydawały im się, jako lekko szalone. Mają też duże szanse w dziedzinie związanej z twórczoścą, jeśli zdecydują się na nietypowe posunięcia. Muszą się jednak liczyć z mocą konkurencji, która będzie własnie teraz szczególnie mocna.


gengMetale Yang będą teraz starali się działać spokojnie i rozważnie a do tego będą zawiązywać cenne sojusze, które dadzą im silne wsparcie. To dobry czas, aby mogli teraz wypromować firmę i przywrócić zaufanie do swojej marki. Szykuje się bardzo ruchliwy okres, obfitujący w liczne spotkania towarzyskie, które mogą zapoczątkować ciekawe projekty.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

364