Prognoza na Październik w roku Ziemnej Świni

pies

Październik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 8 października do 7 listopada.

 

Październik nie będzie kontynuował tendencji poprzednich miesięcy, gdzie obserwowaliśmy między ich żywiołami składowymi relacje przyjacielskie (dwa takie same żywioły lub żywioły w cyklu wspierającym). Teraz będziemy mieć do czynienia z miesiącem, który będzie zawierał w swoim składzie energie będące ze sobą w konflikcie, co może niestety wprowadzić więcej tarć w naszym życiu, i w wydarzeniach, jakie będą nam teraz towarzyszyć. Konflikt energii zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, ponieważ jedno atakuje drugie, dlatego też ten miesiąc może nie być spokojnym czasem. Co ciekawe, konflikt ma też swoje dobre strony, ponieważ może obdarować osobę dużą ambicją i pomóc w samodyscyplinie. Konflikt między żywiołem Drzewa a żywiołem Ziemi, bo nim właśnie mowa, będzie jednak wykazywał większość złych cech, ponieważ oba żywioły będą w polaryzacji Yang, co uczyni ten konflikt bardziej gwałtownym. 

Wchodząc w szczegóły energetyki października, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy żywioł Drzewa o polaryzacji Yang, które to można porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem.  Energia ta może się teraz silnie objawić w wydarzeniach, jakich przyjdzie nam doświadczać. Gwałtowność Drzewa Yang może oznaczać jakieś rozruchy, niebezpieczne w skutkach konfrontacje oraz wybuchy. Te ostatnie mogą dotyczyć na przykład wybuchów gazu, dlatego warto skontrolować wszelkie instalacje mające związek z gazem, ponieważ szczególnie w tym miesiącu może to nabrać ogromnej mocy i może dochodzić nawet do zawalenia budynków z tego powodu.

Drugi rodzaj energetyki miesiąca to część tak zwanego Ziemskiego Konaru Psa, od którego pochodzi nazwa miesiąca, a ten będzie reprezentowany w przewadze przez żywioł Ziemi Yang, symbolizujący solidną i wysoką górę, która to dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. To ta cecha będzie dominować w działaniach i zachowaniach ludzi, którzy będą teraz szczególnie nieustępliwi, reagując na pewne zdarzenia nawet w sposób przesadny. Ludzi generalnie będzie teraz bardzo trudno do czegoś przekonać, a jeśli do tego dojdą problemy z komunikacją, to nie trudno sobie wyobrazić brak sukcesu we wszelkich wspólnych przedsięwzięciach.
W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o energie Metalu Yin  i Ognia Yin, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Metal to logika a Ogień to uczucia, zatem mogą one posłużyć do w/w przekonywania tych bardziej opornych.
Te żywioły będą najbardziej dostępne w dniach z konarem Smoka, ponieważ będą się wtedy uaktywniać podczas tak zwanego konfliktu ziemskich konarów. Te dni to: 10 i 22 października, oraz 3 listopada. Zapamiętajcie sobie te daty i zaplanujcie wtedy ważne wydarzenia, ponieważ wtedy niejako otworzą się umysły ludzi, przez co będziecie mogli ich do siebie przekonać za pomocą tych dwóch cech, o których pisałem wcześniej.  

Można wtedy zaplanować na przykład kampanię reklamową, akcję charytatywną lub kluczową cześć kampanii wyborczej.  Te dni będą miały też drugą stronę medalu, i mogą nas wtedy zaskoczyć jakieś skryte i zaplanowane wcześniej działania, które mogą być punktem zapalnym późniejszych wydarzeń, więc bądźcie czujni.
Jak widzimy, w tym miesiącu dojdzie do bardzo silnego konfliktu między Drzewem Yang a Ziemią Yang, co może przypominać rozsadzanie skały korzeniami ogromnego drzewa.  Możemy się zatem spodziewać wydarzeń globalnych, których katalizatorem będą specyficzne okoliczności ale również nasza planeta, która jest związana z żywiołem Ziemi. Szczególnie jej polaryzacja Yang jest związana z budową naszej planety, dlatego w tym miesiącu powinniśmy się spodziewać wielu wydarzeń związanych ze zmianami geologicznymi. Dodatkowym katalizatorem mogą być wspomniane przeze mnie wcześniejsze daty konfliktów, ponieważ Pies i Smok stanowią tak zwaną oś Ziemi. Może dochodzić do trzęsień ziemi w wyniku ruchów płyt tektonicznych, a co za tym idzie, może dojść do tsunami lub obudzenia niektórych wulkanów. Tak jak wspominałem wcześniej, niewykluczone są też uszkodzenia a nawet zawalenia budynków z powodu wybuchów gazu. Możemy również teraz częściej słyszeć o sprawach związanych z górnictwem, i częściej może dochodzić do wypadków w kopalniach, głównie z powodu wybuchów lub uszkodzeń szybów i chodników. Niestety, ale również duże niebezpieczeństwo może czekać na ludzi w górach. Może się tam zdarzać więcej wypadków z udziałem turystów a powodem będzie upartość oraz zwykła ludzka głupota.
Silne Drzewo Yang w energetyce października może wpłynąć na pogodę powodując bardziej wietrzne dni, mogą się pojawić chwilowe ocieplenia, a nawet i burze. Silny konflikt Drzewa i Ziemi może się również zaznaczyć niekorzystnie na naszym zdrowiu, a specyfika jego działania będzie związana z nieżytami układu pokarmowego. Będzie więcej przeziębień, a szczególnie tak zwanych wirusów jelitowych, które mogą uprzykrzyć nam życie. Na cenzurowanym będą też osoby mające problemy z nadżerkami i wrzodami na żołądku.
Konflikt ten będzie miał też swoją dobrą stronę, jeśli chodzi o nasze zdrowie, a mianowicie może pomóc osobom mającym problem z nadwagą, aby zrzucić kilka kilogramów. Drzewo to mięśnie, zatem warto zaplanować solidny program treningowy na siłowni, aby zrzucić nadmiar wagi.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to wybuchowo może być również w sferze naszego charakteru, ponieważ jedna z głównych energii miesiąca sprawi, że będziemy bardziej uparci i bezkompromisowi w działaniach, a druga umocni nas w tym przekonaniu. Tutaj również będą bardzo dobrze widoczne efekty konfliktu Drzewa i Ziemi, które mogą się również objawiać sporami na punkcie światopoglądowym. Żywioł Drzewa Yang jest ściśle związany z wszelkimi rewolucjami i przewrotami, natomiast Ziemia a szczególnie ta o odmianie Yang, jest związana z konserwatyzmem. Taki charakter sporów może podzielić i skłócić społeczeństwo, szczególnie nasze polskie społeczeństwo, które w nadchodzącym miesiącu będzie uczestniczyło w wyborach parlamentarnych. W kontaktach międzyludzkich będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Drzewa Yang niektórzy z nich będą działać bardzo nerwowo a nawet wręcz desperacko i agresywnie. Możemy obserwować sytuacje z ludźmi, którzy mają ogromne problemy życiowe, w tym psychiczne. Niektóre z nich mogą być niewytłumaczalne a zarazem szokujące. Energie miesiąca mogą wywołać chaos w głowie sfrustrowanego człowieka, który może się targnąć na życie kogoś lub swoje.
Żywioł Drzewa może przynieść i dobre efekty, a mianowicie determinację i kreatywność w działaniu, dobre wyniki w sporcie, szczególnie wymagającym sprawności ruchowej i takiego, który promuje siłę mięśni. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym miesiącu będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw. Ziemia to konserwatyzm, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie teraz zdobyć poparcie dla nowoczesnych i nietypowych pomysłów.

Efekty konfliktu energetycznego będą szczególnie widoczne w świecie polityki i oczywiście będą związane z wyborami parlamentarnymi, które będą jednymi z ważniejszych w ostatnich trzech dekadach.  Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez stronę rządzącą i opozycję, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Kampania wyborcza już trwa, ale największe działa zostaną wytoczone na kilka dni przed wyborami. Ten trend może podchwycić część społeczeństwa i mogą się uformować bardzo zdecydowane ruchy w postaci demonstracji i protestów. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentów i konieczności użycia nawet środków przymusu bezpośredniego. Biorąc pod uwagę bardzo ostry konflikt energetyczny, jaki mamy w tym miesiącu, to jego specyfika może dać znać też po wyborach, czyli logika podpowiada, że wybory te najprawdopodobniej wygra ekipa rządząca, choć może to nie być tak spektakularne zwycięstwo, jak zakładają jej działacze, ponieważ Drzewo Yang, zasilane silnym żywiołem Wody z roku, może spowodować dużą liczbę przeciwników opcji rządzącej, bez względu na barwy partyjne.

W świecie polityki światowej możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Odnosząc się do wcześniej wspomnianych zagrożeń wybuchami, mogą się zdarzać zamachy bombowe, szczególnie w centrach większych miast. Zagrożenie mogą być szczególnie linie metra i podziemne tunele oraz wieżowce. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć charakter samobójczy. Bardzo prawdopodobne, że pojawią się groźby ze strony tak zwanego państwa islamskiego, które będzie stosowało terror strachu. Niewykluczone, że może dojść do prób zamachu na rafinerie, rurociągi i magazyny gazu.
W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności w dochodzeniu do kompromisów.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to możemy zaobserwować chwilowe polepszenie nastrojów na giełdach, ponieważ osłabiony żywioł Wody, zdecydowane działanie Drzewa, oraz stabilność kryjąca się za żywiołem Ziemi, oznacza możliwość hossy. Na wykresach giełdowych może pojawić się wreszcie kolor zielony, czyli zwyżki.  Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: wydobycie surowców kopalnianych, czyli węgiel, ropa naftowa, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury, czyli przemysł drzewny, elektrownie wiatrowe, źródła geotermalne i elektrownie wodne.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to październik zaznaczy się charakterem działania energii trygramu Grzmotu, związanej z mężczyznami w sile wieku. To oni mogą być teraz w centrum wydarzeń. Biorąc pod uwagę miejsce występowania tej energii, nie trudno się domyślić, że najbardziej zaznaczy się jej działanie w sferach związanych z władzą. Energia grzmotu jest kojarzona z wybuchem i gwałtownością, dlatego nie trudno się domyślić, że jej działania będą miały za zadanie szokować i będą przybierać postać dosyć agresywnych ataków. Na świecie ta energia może przynieść też odzwierciedlenie w postaci błyskawic i grzmotów, czyli może to oznaczać występowanie gwałtownych burz i wichur. Możemy też słyszeć o wybuchach gazu i zawaleniu się budynków. Wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia możemy obserwować atak wirusów, a najbardziej narażone będą osoby o słabej odporności, dlatego warto mieć w domu zapas witaminy C oraz D3. Może to dotyczyć wirusów, które nie były aktywne od wielu lat. W tym miesiącu będzie łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy w postaci kąpieli magnezowych, które działają bardzo szybko i bardzo dobrze są wchłaniane przez organizm. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć naszej głowie. Uwaga w tym miesiącu na komputery i smart fony, ponieważ może się pojawić wirus, który będzie wykradał dane, zatem nie instalujcie tego, czego nie znacie.
Energetyka ta może również przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Ten miesiąc będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
W centrum uwagi może się znaleźć również jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki października w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie miesięczna „żółta piątka” wejdzie w kontakt z roczną energią związaną między innymi z komunikacją. Te energie, gdy spotkają się razem, mogą powodować wypadki.  Starajmy się zatem unikać podróży w kierunku zachodnim, ponieważ może być tam bardzo niespokojnie. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać w każdym aspekcie życia, a szczególnie na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem, zębami, oraz mogą nam się przytrafić urazy klatki piersiowej. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii miesięcznej i rocznej, dojdzie do zagrożenia przepięciami oraz pożarami, dlatego sprawdźmy tam instalacje elektryczne i nie przechowujmy tam substancji łatwopalnych. Ten sektor może być najbardziej newralgiczny, jeśli chodzi o wcześniej wspomniane zagrożenia wybuchami gazu.  Powinniśmy w tej części naszych domów również uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcinka kręgosłupa.  Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz, ponieważ miesięczna energia choroby będzie chciała wykorzystać naszą nieuwagę lub słabości. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody lub opóźnienia.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać duże moce decyzyjne, ewentualnie awans i uznanie w środowisku zawodowym. Będzie to możliwe dzięki nowoczesnemu a nawet nietypowemu stylowi działania, ponieważ standardowe metody mogą nie mieć teraz dostatecznej siły przebicia. Panie w stanie wolnym mogą teraz liczyć na pojawienie się ciekawego mężczyzny, a nawet materiału na potencjalnego męża.

renWody Yang mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a ktoś dodatkowo będzie próbował je wybić z rytmu. Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan działania i skupienie się tylko na rzeczach ważnych. Może być potrzeba stawienia czoła sprawom natury urzędowej lub prawnej, które wyssą z was energię, ale dzięki kreatywności powinniście opanować sytuację. Ostrożnie na drodze, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Trzeba się będzie wznieść na wyżyny kunsztu zawodowego, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy. Jeśli coś się nie uda, nie traćcie zapału i próbujcie dalej. Panowie poszukujący swojej drugiej połowy mogą mieć teraz dobry czas do poznania tej jedynej, ale trzeba będzie o nią zawalczyć.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, ponieważ finanse będą dopisywać. Jakaś osoba może wam zaproponować bardzo intratny interes, ale sprawdźcie to dobrze, ponieważ mogą wyjść z tego jakieś problemy. Spróbujcie szczęścia w grach losowych lub konkursach, ponieważ będzie okazja coś wygrać.

dingOgnie Yin uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. Będzie można nawet poimprowizować, co może przynieść zaskakująco dobre efekty. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Będzie też potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne. Może być tez potrzeba stawienia czoła jakimś zaległym sprawom, które jednak finalnie dodadzą wam siły.

bingOgnie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto poświęcić ten czas na załatwianie trudnych i zaległych spraw, ponieważ teraz będzie znacznie łatwiej. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody w innym terminie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu sprawom waszych dzieci.


jiZiemie Yin mogą mieć teraz moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Trzeba będzie stawić czoła konkurentom, ale moc będzie po wasze stronie, więc dacie radę. Samotne panie mogą teraz liczyć na względy adoratorów.

wuZiemie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was, a uda wam się bezkonfliktowo przejść przez ten niezbyt korzystny dla was miesiąc. Uważajcie na drodze i obowiązkowo noga z gazu.


xin Metale Yin będą teraz obłożone pracą i obowiązkami, jednak to nie będzie problemem, ponieważ zapłata za trud będzie smakowała wybornie. Dobry czas na inwestycje oraz na podwyższanie kwalifikacji, dlatego pieniądze wydane teraz zaprocentują w przyszłości. Będzie potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne a samotni panowie będą mieć świetną okazję na poznanie atrakcyjnej kobiety, która być może zawróci im głowie.


gengMetale Yang mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub jakichś konkursach, ewentualnie załatwić jakieś dofinansowanie na rozwój firmy. W ferworze walki i sukcesów, nie zapomnijcie o bliskich, którzy będę potrzebować waszej pomocy.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

627