Prognoza na Marzec w roku Ziemnej Świni

pig

Marzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 5 marca do 4 kwietnia.

Marzec to drugi miesiąc nowego roku Ziemnej Świni (prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, który tak jak jego poprzednik luty, przyniesie nam energie tych samych żywiołów, ale tym razem ich polaryzacja będzie przeciwna, dlatego w pewnym zakresie będziemy mieć kontynuacje tego, czego doświadczyliśmy w lutym, ale też wiele rzeczy będzie miało zupełnie inny wymiar. Znów zobaczymy energie będące względem siebie w relacji sprzyjającej, zatem powinniśmy się spodziewać przewagi dobrych wydarzeń, choć oczywiście, jak zawsze przypominam, że charakter poszczególnych energii może się objawić zarówno z dobrej, jak i ze złej strony.


Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Ognia na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia i będzie to jego polaryzacja Yin, czyli delikatniejsza postać Ognia niż ten z poprzedniego miesiąca, który można porównać do kaganka lub płomienia świecy. Taki Ogień to też symbol prawdziwej miłości, czyli takiej, która nie szuka poklasku i jest wrażliwa oraz delikatna. To może być znak, że w trudnych sytuacjach warto będzie po prostu zaoferować trochę dobrej woli, a sprawy nabiorą zupełnie innego obrotu. Ogień Yin nie może być też całkowicie bagatelizowany ze względu na jego delikatność, ponieważ w pewnych sytuacjach może on stanowić tak zwaną iskrę zapalną, która z kolei może przerodzić się w duży pożar, szczególnie, jeśli w otoczeniu znajdą się pokaźne zasoby żywiołu Drzewa, który oznacza tez rzeczywiste drzewa.
Drugim żywiołem marca będzie żywioł Drzewa Yin, jako główny i w zasadzie jedyny składnik Ziemskiego Konaru Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Drzewo Yin, czyli również delikatniejsza polaryzacja, w stosunku do tej, która gościła w energetyce zeszłego miesiąca, to coś na rodzaj wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów. Ten rodzaj żywiołu Drzewa jest uosobieniem kompromisu, elastyczności oraz kreatywności. Ten żywioł potrafi przybrać też ciemniejszą postać, powodując jakieś skryte i przebiegłe działania, oparte na misternie uknutym planie. Tak jak i Ognia Yin, również Drzewa Yin nie można bagatelizować w tym miesiącu, ponieważ miesięczny konar Królika oraz roczny konar Świni stworzą niepełną kombinację żywiołu Drzewa, do której, gdy dojdzie dzień Wołu, otrzymamy pełną i bardzo silną kombinację trójkątną żywiołu Drzewa.
Jeśli weźmiemy pod uwagę to, o czym pisałem wyżej o roli Ognia w postaci iskry zapalnej, możemy otrzymać rzeczywisty obraz pożaru. Z tego względu w marcu może się poprawić pogoda i otrzymamy więcej ciepłych i słonecznych dni, ale trzeba będzie uważać na skutki wypalania traw, które mogą wywołać potężne pożary lasów. Dniami Wołu, które mają dopełnić silną kombinacje żywiołu Drzewa, będą: 5, 17, 29 marzec i 4 kwietnia.
Pamiętając, że żywioł Drzewa oznacza tez dużą kreatywność, to w tych dniach nasza pomysłowość może wejść na wyższy poziom. Warto w tych dniach organizować narady rodzinne czy firmowe, czyli tak zwane burze mózgów, z których może się urodzić niejedna rewolucyjna idea.
W tych dniach formujący się silny żywioł Drzewa, może również wpłynąć na zdrowie ludzi, którzy mają tendencję do powstawania wrzodów żołądka, ponieważ silny żywioł Drzewa zaatakuje Ziemię, która oznacza układ pokarmowy i między innymi żołądek.
Generalnie ten jak i poprzedni miesiąc, trzymają w szachu energetykę roczną, nie pozwalając się jej zbytnio rozwinąć, ponieważ Drzewo kontroluje poczynania Ziemi, którą niesie ze sobą energetyka aktualnego roku. To może być zatem dobry czas na zapoczątkowanie nowej diety i ćwiczeń, które pozwolą zrzucić zbędne kilogramy.  Nie zapomnijcie wczesnym wstawianiu i o zdrowym odżywianiu, głównie na bazie warzyw, co jest ściśle związane z tym żywiołem.
Jak wielokrotnie podkreślam w swoich prognozach, każda energia ma swoje dwa oblicza, a zatem i Drzewo Yin również, dlatego energetyka obecnego miesiąca będzie miała i swoje ciemniejsze oblicze.  Postacią, do jakiej można je porównać to obraz szpiega, który potrafi swoim wdziękiem i inteligencją omamić każdego, kto choć na chwile straci czujność. To oznacza, że wiele działań będzie miało teraz podwójne dno, dlatego warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.
Jak widzimy, wcale nie musimy mieć energii w konflikcie, aby otrzymać sytuacje konfliktowe oraz odwrotnie, czyli energie będące wobec siebie w symbiozie, wcale nie muszą gwarantować sielanki i braku zagrożenia. To wszystko zależy od ich charakteru działania i wzajemnego oddziaływania, dlatego astrologii Ba Zi nie można sprowadzić do tabelek, którymi niektórzy się tak chętnie posługują.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to widzimy, że po dość wybuchowym miesiącu Tygrysa, przychodzący teraz Królik, ostudzi wiele gorących emocji, a ludzie zaczną działać z pewną rozwagą, i wyrażać swoje poglądy w mniej spontaniczny sposób. Oczywiście ten miesiąc nie załatwi za nas wszystkich spraw, a wcześniejsze konflikty nie znikną w momencie, ale odpowiednio wykorzystując właściwości miesięcznej energetyki, będzie szansa na załagodzenie wielu trudnych sytuacji, ponieważ Drzewo Yin oznacza moc kompromisu, która będzie teraz na wagę złota, szczególnie podczas zażegnywania silnych konfliktów. Starajmy się wziąć przykład z Drzewa Yin, które działa powoli i z rozmysłem, zatem warto będzie teraz pomyśleć dwa razy, zanim coś powiemy, napiszemy lub zrobimy. Ktoś, kto tego nie zastosuje, narazi się na problemy, a w najgorszym razie na śmieszność. Polaryzacja tego żywiołu oznacza również kreatywność, dlatego wiele spraw z pozoru nierozwiązywalnych będzie można teraz pokonać za pomocą tej cechy. To będzie również dobry czas na używanie tej cechy w kierunku zaczynania nowych projektów lub szukania nowego pomysłu na siebie. Jeśli ktoś z Was zakończył w swoim życiu jakiś etap, to teraz jest najlepszy czas na odrodzenie i zapoczątkowanie nowej drogi, ale nie róbcie tego zbyt gwałtownie.   To będzie wymarzony czas dla wszelkiego rodzaju artystów, ponieważ wena może im towarzyszyć w praktycznie każdym momencie ich życia. Nawet z pozoru błahe wydarzenia lub obserwacje, mogą się stać zaczątkiem jakiejś nowej książki, scenariusza, bloga, wynalazku, którym w przyszłości będzie można zadziwić świat. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym miesiącu będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw, szczególnie tych związanych z uczuciami. Jeśli w waszych związkach od jakiegoś czasu dzieje się źle, to teraz warto po prostu szczerze o tym porozmawiać i okazać swoje szczere uczucia, a sytuacja zostanie uratowana.  Tak jak wspominałem wcześniej, to będzie dobry miesiąc na przysłowiowe burze mózgów oraz dobry czas dla pisarzy i publicystów.
Niestety, ale druga twarz energetyki marca będzie generować trochę nieprzyjemne sytuacje, choć mogą się one rodzić jakby z niczego. Będzie to spowodowane nie do końca jasnymi intencjami pewnych osób. Będzie teraz tendencja do wbijania sobie szpilek, ale nie bezpośrednio, lecz poprzez jakieś skryte obgadywania czy działania. Ludzie będą mieć teraz tendencję do psucia innym opinii, ale to będzie działanie na krótką metę. Jeśli komuś przyjdzie do głowy taki pomysł, to niech pamięta, że zła energia wróci z podwójną siłą do tego, kto ją wysłał.
Trzeba będzie pamiętać, aby w tym miesiącu nie lekceważyć żadnych, nawet najmniejszych ostrzeżeń czy sygnałów, o tym, że wokół nas coś zaczyna się dziać źle. Naszą nieuwagę mogą wykorzystać teraz ludzie nieuczciwi, dlatego jeśli ktoś zaproponuje nam zbyt korzystną umowę, powinniśmy ją sprawdzić bardzo dokładnie, ponieważ coś może zostać ukryte między paragrafami lub w dodatkowych załącznikach.  Szczególnie uważajcie na paragrafy dotyczące kruczków prawnych.

Efekty działania energii miesiąca będą też widoczne w świecie polityki, gdzie zaobserwujemy skryte działania w wykonaniu zarówno obozu rządzącego oraz opozycji. Rząd może teraz przygotowywać jakieś nowe prawo lub zmiany w prawie, które załagodzi jakiś spór, ale to będą wciąż tylko działania doraźne. Wiele działań może być teraz prowadzonych nieoficjalnie, co może przynieść bardzo zaskakujące efekty. Mogą się pojawiać liczne kontrole oraz prowokacje służb, które ujawnią nowe afery gospodarcze. Służby skarbowe będą miały teraz mnóstwo pracy, poprzez zmasowane kontrole krzyżowe.  Mogą być również prowadzone akcje mające zdyskredytowanie w oczach opinii publicznej jakiegoś ważnego polityka. Niewykluczone, że dojdzie w tym czasie do zaskakującej zmiany barw partyjnych przez polityka lub polityków, ewentualnie utworzy się jakaś nowa formacja polityczna.

W polityce światowej możemy również obserwować pozorne wyciszenie pewnych konfliktów, jednak w nieoficjalnym obiegu informacji może wręcz wrzeć od składanych deklaracji i gróźb. Możemy obserwować wydarzenia związane z działaniami szpiegowskimi i informacyjną wojną hybrydową. Niewykluczone, że dojdzie do planowanego ujawnienia jakiegoś skandalu związanego z jakimś ważnym światowym politykiem, co będzie miało na celu wyeliminowanie go z gry.  Energie miesiąca mogą również przynieść możliwość porozumienia i kompromisu między państwami w jakiejś ważnej kwestii politycznej, choć będzie to miało raczej wymiar chwilowy.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to możemy obserwować chwilowe polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na pojawiający się w energetyce miesiąca żywioł Ognia. Ten żywioł jest bardzo ważny dla sytuacji na giełdach, ponieważ nastraja do inwestowania, choć należy pamiętać, że w tym miesiącu może dochodzić do manipulacji, dlatego trzeba będzie się trzymać zasady w postaci głębszego zastanowienia, przed podejmowaniem kluczowych decyzji. Niewykluczone, że dojdzie do manipulacji na bazie jakiejś wirtualnej waluty typu Bitcoin, dlatego niech Was teraz nie zwiedzie pokusa szybkiego zarobku. Na wzrost obrotów i zysków będą mogły liczyć (tak jak w zeszłym miesiącu) następujące sektory biznesu: przemysł drzewny, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, przemysł lotniczy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to marzec będzie pod działaniem trygramu Kan, a ten może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni w średnim wieku. Może wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach, ale również za sprawą mediów może być głośno o jakimś polityku. W marcu więcej się będzie mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą i również może dojść do skażenia wody lub poważnej awarii związanej z dostarczaniem wody.
W centrum uwagi mogą się pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami i elektrowniami wodnymi. W centrum energetyki pojawi się energia żywiołu Wody, która może chwilowo nacechować nasze życie nieco pesymistycznym nastawieniem do wielu spraw i spotęguje ona efekt strachu, co w połączeniu z silnym żywiołem Drzewa przynoszącym nerwowość, może wywoływać ataki nerwicy i ogólnie depresyjne stany związane z przesileniem zimowo- wiosennym.
Ten miesiąc może być nacechowany w wiele incydentów w świecie Internetu, dlatego zabezpieczcie swoje komputery i nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji, za którą odpowiada nieobecny aktualnie żywioł Metalu.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie znajdzie się energia tak zwanej żółtej” piątki”, która w połączeniu z energia roczną może powodować kłopoty zawodowo finansowe związane z działaniem konkurencji. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni problemami związanymi z sercem, układem krążenia, krwotokami, oczami czy układem hormonalnym. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola, właśnie z powodu pewnych niezgodności w dokumentach.  Jako remedium umieśćmy tam dużo dodatków w kolorze granatowym oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera, jeśli użytkujemy ten sektor oraz nie wdawać się w żadne przepychanki.  Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie pieców lub układów wodno kanalizacyjnych.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a one mogą być cały czas odciąganie przez innych i ich problemy. Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan działania, skupienie się tylko na rzeczach ważnych oraz praca nad asertywnością. Może być potrzeba zainwestowania w reklamę, ale bez zbędnych szaleństw i wydziwiań. Będzie szansa na zaskakujący sukces ewentualnie premię a nawet wygraną.

 

ren.gif Wody Yang będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać ogrom pomysłów i dużą kreatywność, dzięki czemu będzie można rozpocząć wiele ciekawych projektów. Realizacja wszystkich planów może nie być możliwa bez nowoczesnego a nawet nietypowego stylu działania, ponieważ standardowe metody mogą teraz zawieść. Dobry czas na zadbanie o swój image.  Zapowiada się na dużo pracy, ale i na zadowalające pieniądze.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami. W sprawach zawodowych nie wszystko może się układać po waszej myśli, ponieważ finanse mogą teraz nagle zatrzymać się na niskim poziomie. W sytuacjach stresowych trzymajcie nerwy na wodzy, ponieważ możecie wiele stracić, a jeśli teraz w świat pójdzie jakaś zła opinia, to trochę czasu zajmie prostowanie nieścisłości.

 

ija.gif Drzewa Yang Yin mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Jeśli coś się nie uda, nie traćcie zapału i próbujcie dalej, ale musicie się przygotować na to, że nie będzie teraz namacalnych efektów waszej pracy. Będzie za to okazja do zrobienia sobie reklamy dzięki ciekawym projektom, ale również efekt może być odwrotny, jeśli nie zadbacie o szczegóły.

 

ding.gif Ognie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez ich udziału. Warto poświęcić ten czas na odpoczynek i wyruszyć na poszukiwanie wiosny. Jakieś sprawy z przeszłości mogą teraz szczególnie zaprocentować, dlatego sprawdźcie stan zapomnianych lokat i inwestycji. Działanie w grupie może być teraz bardzo owocne w skutkach, dlatego formujcie ekipę i działajcie.

 

Bing.gif Ognie Yang uzyskają od ludzi duże wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu i możliwość załatwienia zaległych spraw, których wcześniej nie udało się zrealizować. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Będzie też potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne, które dodadzą wam mocy. Nie lekceważcie konkurencji, która właśnie myśli, jak was zostawić w tyle.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Silne osobowości mogą teraz zapoczątkować jakąś spektakularną karierę zawodową, która zostanie szeroko zauważona i dostrzeżona. Uważajcie na drodze i noga z gazu.

 

Wu.gif  Ziemie Yang mogą teraz posiadać moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Samotne panie będą mogły teraz liczyć na względy adoratorów. Spróbujcie teraz działać w sposób nowatorski, a z wszystkim sobie poradzicie.

 

Xin.gif Metale Yin mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub jakichś konkursach, ewentualnie załatwić jakieś dofinansowanie na rozwój firmy. Niestety mały błąd, może teraz oznaczać katastrofę, dlatego miejcie oczy dookoła głowy.

 

geng.gif  Metale Yang będą teraz obłożone pracą i obowiązkami, jednak to nie będzie problemem, ponieważ zapłata za trud będzie smakowała wybornie. Warto teraz działać w zespole, albo ze wspólnikiem, aby podołać wszystkim obowiązkom i zgarnąć całą pulę. Samotni panowie będą mieć świetną okazję na poznanie atrakcyjnej kobiety, która być może zawróci im głowie. Będzie okazja na awans lub premię za dobre wyniki.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

419