Prognoza na Maj w roku Ziemnej Świni

wąż

Maj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 5 maja do 5 czerwca.

 

Maj będzie specyficznym miesiącem, ponieważ energetyka związana z Ziemskim Konarem Węża, od którego ten miesiąc bierze swoją nazwę, będzie w konflikcie z Ziemskim Konarem rocznym Świni, co może oznaczać dużą dynamikę w efektach oddziaływania tych energii, wszak mamy w tym przypadku starcie żywiołu Wody i Ognia. W praktyce może to oznaczać kumulację takich zjawisk pogody jak tsunami, trąby powietrzne czy kataklizmy związane z wodą. Jeśli chodzi o efekty zdrowotne, to może to przynieść problemy związane z głową ale również powodować problemy z sercem i układem krążenia.Specyfika miesiąca maja będzie polegać również na zdublowaniu się energii kierunkowych w kwadracie Luoshu, o których wspomnę później, co spowoduje, że  energie te będą działać ze dwojoną siłą.

Wchodząc w szczegóły dotyczącej energetyki miesiąca, zobaczymy na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek, dlatego możemy teraz częściej słyszeć na przykład o górskich i błotnych lawinach, może dojść do zasypania ludzi w kopalniach i jaskiniach, ale możemy również obserwować też jakieś działania militarne na terenach pustynnych. Ludzie mogą być teraz bardziej drobiazgowi i zasadniczy w działaniach i ocenach innych, choć łatwiej będzie dojść do kompromisów, niż w poprzednim miesiącu, który był pod panowaniem ogromu Ziemi, ale w polaryzacji Yang, która nie znosi sprzeciwu i nie jest skłonna do ustępstw. Ziemia Yin, wprowadzi do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie dotąd poradzić. To będzie również dobry czas na refleksję i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji dotyczących przyszłości. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego skorygować ewentualne błędy, które dotąd popełnialiśmy.

Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Ognia o polaryzacji Yang, który to można porównać do największej naszej gwiazdy, czyli Słońca. To bardziej ekspansywny Ogień, którego nie sposób nie zauważyć. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. One jednak nie będą mieć większego znaczenia, ponieważ będą stanowić coś na rodzaj odrobiny przypraw w dużym garnku gotującej się zupy, wszak wypadkową energią maja będzie żywioł Ziemi. Trzeba również wspomnieć, że Wąż jest miesiącem, gdzie rodzi się żywioł Metalu, dlatego ten żywioł, stanowiący domieszkę konaru Węża, od którego bierze nazwę obecny miesiąc, może pożytecznie zaznaczyć swoją obecność w pewnych wydarzeniach, ponieważ wypadkowa energia miesiąca, czyli Ziemia, ma w naturze wzmacnianie Metalu. To może oznaczać pojawienie się w ludzkich zachowaniach więcej zdrowego rozsądku, logiki i zasad.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Węża przyniesie przede wszystkim dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Ogień reprezentuje między innymi radość i miłość, zatem ludzie mogą być teraz bardziej czuli na ludzką krzywdę, choć biorąc pod uwagę wcześniejsze porównanie Ognia Yang do wulkanu, ludzie będą teraz tak mocno wewnętrznie naładowani emocjami, że mogą reagować zbyt żywiołowo. Może to być wykorzystywane przez innych, którzy mogą stosować liczne manipulacje, bazujące właśnie na zainscenizowanych ludzkich krzywdach, aby osiągnąć swoje cele. Na szczęście będzie też więcej serdeczności i spontaniczności w zachowaniu ludzi, co otworzy wiele zamkniętych drzwi i zburzy wiele barykad. Ludzie będą teraz przykładać dużą wagę do rozgłosu, bycia na przysłowiowym świeczniku i będzie ich nachodzić pokusa na upublicznianie plotek. Ten miesiąc będzie również kluczowy dla wielu skłóconych stron, które mogą teraz wykorzystać moc żywiołu Ognia, ale przy specyfice Ziemi Yin, czyli albo do wykrzyczenia wszystkich swoich pretensji i tym samym do zaognienia sytuacji, albo do posłuchania głosu serca i pojednania, ale łącznie z wyznaniem swoich wszystkich grzechów. Dla skłóconych par dobrym kierunkiem do pojednania będzie północ, dlatego jeśli chcecie zacząć coś od nowa, wyjeździe w tym kierunku, aby wcisnąć przysłowiowy reset. To będzie też dobry czas i kierunek dla poznania nowego partnera i być może miłości waszego życia. Ten miesiąc będzie dobry, aby coś rozpocząć, na przykład jakiś projekt, działalność gospodarczą, czy kampanię reklamową. Szczególnie ta ostatnia może mieć w tym miesiącu ogromną moc, dlatego ogłaszajmy i reklamujmy ile się da, ponieważ ten miesiąc ma duża moc w tym aspekcie. Szczególnie dobrze będzie teraz działał marketing sieciowy, a wiele dobrych okazji będzie można złapać przy okazji towarzyskich spotkań i imprez.

To będzie miesiąc, w którym niektóre osoby powinny zadbać o zdrowie, ponieważ wypadkowa energia pokazuje możliwość wystąpienia problemów w obrębie układu krążenia. To może nie być też dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów krwi do mózgu. Problemy mogą również występować w obrębie żylaków nóg oraz narządu wzroku.

Efekty działania wypadkowej energii miesiąca, czyli Ognia, będą też widoczne w świecie polityki i pojawią się różnego rodzaju demonstracje, protesty czy happeningi, które będą przesycone ogromnymi emocjami, i niestety będą też często przeszkadzać w rzeczowym załatwieniu problemów. W modzie będzie teraz nagłaśnianie skandali i robienie pewnych rzeczy na pokaz, co pewnie udzieli się w kampanii kandydatów do parlamentu europejskiego. To może stanowić obosieczny miecz, który może trafić zarówno w atakowanego i atakującego, dlatego trzeba będzie użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu, czyli chłodnej kalkulacji, zanim się ktoś na coś takiego zdecyduje. Ten miesiąc będzie też istnym festiwalem wystąpień, a raczej wygłupów politycznych, a wypowiedzianych słów cofnąć się nie da, dlatego dla niektórych polityków, którzy zbyt mocno się zapomną, może to oznaczać nawet koniec ich kariery.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z wyciekiem i nagłośnieniem jakichś nielegalnych międzynarodowych interesów osób związanych z najwyższymi państwowymi stanowiskami. W tle tych doniesień mogą być jakieś tajne konta bankowe. Mogą to być również sprawy dotyczące gruntów w atrakcyjnych częściach miast. Tak jak sugerowałem wcześniej, możemy też usłyszeć o akcjach militarnych na terenach pustynnych. Na arenie międzynarodowej dyplomacji może dochodzić do zaskakujących deklaracji oraz sojuszów, które dotąd mogły być rozpatrywane w tylko teoretycznie.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się bardzo silny żywioł Ognia może spowodować ożywienie nastrojów na giełdach, ponieważ ten żywioł oznacza zaufanie, zatem będzie zachęcał do inwestowania. Na wykresach giełdowych może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa. Jesteśmy obecnie w długofalowym okresie, w którym żywioł Ognia jest w deficycie, zatem takie miesiące jak maj, mogą być okazją do zrobienia dobrego interesu opartego na giełdzie. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł paliwowy, hutniczy, gazowy, oraz sektor rozrywkowy i wszelkiego rodzaju usługi, ale również będzie można zrobić dobry biznes na ziemi, kruszywach, kopalinach oraz produktach rolnych.
To będzie miesiąc bardzo ważny dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe firm. Warto zatem teraz zainwestować w reklamę swojego biznesu, ponieważ wszystko co teraz nagłośnimy, może zyskać miano hitu. Jeśli już mowa o hitach, to może być to bardzo dobry miesiąc dla show biznesu i wszelkich artystycznych zajęć. Wypromowanie utworu lub artysty, może być teraz bardzo opłacalnym posunięciem, które przyniesie dalekosiężne efekty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, maj może przynieść wydarzenia związane z trygramem Gen, czyli wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy słyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, a nawet takich, które swoimi działaniami uratowały komuś życie. Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. Możemy teraz częściej słyszeć o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Mogą też wyjść tego typu sprawy z przeszłości za sprawą ujawnienia pewnych informacji przez media lub samych ofiar.  Możemy też teraz usłyszeć o jakimś wypadku jakiejś wycieczki dzieci przebywającej w górach, w wyniku, czego mogą się pojawić nawet ofiary śmiertelne. Niebezpiecznie może być też w jaskiniach i szybach kopalnianych. Mogą być tez przypadki ciężkich powikłań a nawet zgonów dzieci w wyniku podania leków, ewentualnie w wyniku niemożności podania leków. Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich rodziców. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z awarią wielkich serwerów rządowych lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu.
Energie centralne mogą przynieść teraz więcej problemów związanych z logistyką transportu, a w szczególności awarii związanych z przesyłem surowców za pomocą rurociągów. Mogą się też zdarzać awarie i skażenia związane z dostarczaniem wody pitnej.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wcześniej przeze mnie wspominany południowy zachód, gdzie pojawi się energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym, zatrucia pokarmowe i problemy z plecami i pośladkami.  Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy drzwi naszej firmy w tym sektorze, mogą się przydarzyć problemy z płynnością finansową i konieczność odbycia pilnych szkoleń. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tę niebezpieczną energię. Dobre będą też piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowy, ponieważ pojawi się tam energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. W naszych domach, gdy znajdzie się w drzwiach głównych lub sypialni, może spowodować choroby serca, oczu oraz pogryzienia zwierząt. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub firmy, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie zastosować tam dodatki wystroju wnętrza w kolorze czerwieni. Jeśli pozwala nam na to nasz wykres Feng Shui, dobrze będzie palić tam również teraz świece.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z lokalizowane w brzuchu, oraz stany zapalne związane z rękoma i pacami rąk. Jeśli ktoś, kto choruje na zaawansowaną cukrzycę i ma problemy z miażdżycą, nie powinien w tym miesiącu spać w tym sektorze.  Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z brakiem płynności finansowej oraz blokadą ze spływaniem należności.  Oprócz kalabasza, przyda się tu też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.
 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin znajdą się teraz wśród ludzi, którzy będą stanowić dla nich pewną formę biznesowych inspiracji, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. Niestety pewne okoliczności mogą znacznie skomplikować im sytuację i będą teraz na cenzurowanym, dlatego powinny uważać na wszelkie uchybienia i płacić w terminie wszystkie rachunki. Warto zwrócić uwagę na zdrowie, ponieważ możliwa jakaś choroba.

 

ren.gif Wody Yang będą mogły wreszcie włączyć maksymalne obroty w sprawach zawodowo finansowych, a będzie to możliwe tylko dzięki odpowiedniej organizacji pracy, ponieważ przysłowiowe pójście na całość nie będzie teraz wróżyło nic dobrego. Możliwy awans. Będzie można teraz odzyskać dług, dostać jakiś prezent, nagrodę, dlatego warto również spróbować sił na przykład w lotto. To jest też dobry czas na uzyskanie dofinansowań i grantów, dlatego analizujcie i działajcie!

 

Yi.gif Drzewa Yin będą teraz zajęte planowaniem biznesowych zamierzeń, które pochłoną większość ich czasu. To może być trochę męczące, ale powinno się opłacić, tym bardziej, że w perspektywie tego miesiąca, będzie okazja na łatwe pieniądze. Warto teraz również wysłać totolotka lub pójść do kasyna, ale nie bądźcie teraz zbyt zachłanne, ponieważ łatwo będzie przesadzić . W tym miesiącu trzeba będzie wyczuć, kiedy działać standardowo, a kiedy nietypowo, ponieważ od tego będzie zależeć powodzenie wielu spraw.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz strasznie intensywny czas w sprawach zawodowych, ale mogą być z tego atrakcyjne pieniądze, jednak trzeba będzie włożyć w to dużo wysiłków i zrezygnować ze swojego prywatnego czasu. Samotni panowie powinni teraz wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ na horyzoncie może się pojawić miłość ich życia. To będzie dobry czas, aby pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ będziecie obserwowani przez wpływowe osoby, dlatego warto teraz zainwestować w profesjonalną reklamę.

 

ding.gif Ognie Yin mogą być teraz zmuszone do zajęcia się sprawami zawodowymi, które nie przyniosą wymiernego efektu finansowego. Trzeba będzie popracować nad swoim wizerunkiem, i najlepiej, aby robić to według sprawdzonych metod. Będzie to czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków. Warto poświecić ten czas również na załatwianie spraw, które dotąd spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz zrobicie to w oka mgnieniu za sprawą pożytecznych znajomości.

 

Bing.gif Ognie Yang będą teraz musiały działać zdecydowanie i za pomocą nowoczesnych metod, ponieważ tylko takie przyniosą teraz efekt.  Będzie szansa, aby zabłysnąć w środowisku zawodowym, ale trzeba będzie pokazać coś znacznie ciekawszego, niż konkurencja. Należy pamiętać, aby dotrzymywać obietnic, ponieważ łatwo będzie teraz o stratę zaufania. Trzeba będzie teraz postawić na pracę zespołową, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy, choć ten nie przyjdzie od razu. W sprawach zdrowotnych kontrolujcie ciśnienie krwi i sprawy hormonalne.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że wykorzystają do tego pomoc innych i wszelkie znajomości. Razem raźniej, to hasło na nadchodzący miesiąc. To będzie czas wielu spotkań towarzyskich. Za sprawą pojawienia się pewnych wpływowych ludzi, sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto poświęcić ten czas na załatwianie trudnych i zaległych spraw, ponieważ teraz będzie znacznie łatwiej. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody. W sprawach finansowych, ale i osobistych, bądźcie ostrożni i nie ryzykujcie.

 

Wu.gif  Ziemie Yang w sprawach zawodowych będą odczuwały pewne niedowartościowanie i poczucie odsunięcia. Wszystko z powodu pojawienia się ludzi, którzy będą chcieli ich wygryźć ze stanowiska. Odpowiedni ludzie mogą jednak przyjść z odsieczą i zmienić bieg wydarzeń i zapewnić wsparcie, które pozwoli im pozytywnie zakończyć sprawy zawodowe. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. To również dobry czas, aby zorganizować nieplanowane wakacje i odpocząć w gronie bliskich.

 

Xin.gif Metale Yin mogą mieć teraz moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Sprawy będą wręcz same posuwały się do przodu, dlatego warto to wykorzystać i zaplanować mały wypoczynek. Samotnym paniom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspaniałego mężczyzny.

 

geng.gif  Metale Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem ludzi przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was, a uda wam się bezkonfliktowo przejść przez ten niezbyt korzystny dla was miesiąc. Uwaga za kierownicą, ponieważ istnieje zagrożenie wypadkiem.


Buliński Włodzimierz

 

 

418