Komunikat

Można już zamawiać roczne aktualizacje Feng Shui wraz z prognostyką, oraz prognozy roczne do analiz osobistych na rok Ziemnej Świni, który rozpocznie się 4 lutego 2019 roku.

Prognoza na Luty w roku Ziemnej Świni

 

pig

Luty według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Tygrysa i będzie trwać od 4 lutego do 5 marca.

 

Luty to pierwszy miesiąc nowego roku (jednocześnie zaczyna się nowy rok Ziemnej Świni - prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, i przyniesie nam energie będące względem siebie w relacji sprzyjającej, zatem powinniśmy się spodziewać przewagi dobrych wydarzeń, choć oczywiście, jak zawsze przypominam, że charakter poszczególnych energii może się objawić zarówno z dobrej, jak i ze złej strony. Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Ognia, obecny w tak zwanym Niebiańskim Pniu, oraz żywioł Drzewa w Ziemskim Konarze, posiadającego nazwę konaru Tygrysa, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Z uwagi na wspomniany cykl wspierania energią wypadkową miesiąca będzie żywioł Ognia, co może mieć dosyć burzliwy, a nawet wybuchowy efekt.

Wchodząc w szczegóły, tym razem na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia w naszym codziennym życiu oznacza radość, miłość i otwartość, zatem będziemy mogli liczyć na wiele takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, bo tych niestety, jak się za chwile okaże, również nie zabraknie. Jest tak, ponieważ Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę wśród ludzi.
Drugi składnik energetyki to Drzewo Yang, a zatem będzie to wzmacniacz wcześniej opisywanej energii (Drzewo wspiera Ogień). Drzewo Yang można porównać do wysokiego drzewa o solidnym pniu, co może z kolei przedstawiać charakter ludzkich zachowań, z jakimi będziemy mieli teraz do czynienia. Ono działa według sztywnych reguł i bardzo trudno jest to zmienić. To jest solidne drzewo, które posiada mocny pień, który to prędzej się złamie, niż ugnie.
Zestawiając te dwa składniki energetyki miesiąca, i patrząc również na ich charakter, możemy porównać to do kultowego japońskiego kamikaze, który jest zdeterminowany i nastawiony na konkretny cel, co może się niestety zmaterializować w postaci rzeczywistych wydarzeń. Możemy w tym miesiącu usłyszeć o zamachowcach, którzy mogą zaatakować w sposób gwałtowny i bezwzględny. Drzewo Yang to wybuchowość, zatem niewykluczone, że usłyszymy o samobójcach, którzy wysadzają się za pomocą ładunków wybuchowych.  Miejscem, które jest związane z żywiołem Ognia Yang są samoloty, zatem niewykluczone, że taki zamach zdarzy się właśnie w samolocie.

To jest ten ciemniejszy obraz energetyki lutego, który wyłania się dopiero po dogłębnej analizie charakterów poszczególnych żywiołów.  Ten miesiąc przyniesie teraz więcej nieustępliwości, gwałtowności i żywiołowości, które to się wiążą z tym dynamicznym żywiołem, co oczywiście może wywołać tego typu zachowania wśród ludzi. Po drugiej stronie bieguna, zobaczymy również jednak dużo optymizmu, ponieważ żywioł Ognia jest niejako patronem tego typu odczuć. 
Jak widzimy, wcale nie musimy mieć energii w konflikcie, aby otrzymać sytuacje konfliktowe oraz odwrotnie, czyli energie będące wobec siebie w symbiozie, wcale nie muszą gwarantować spokoju. To wszystko zależy od ich charakteru działania i wzajemnego oddziaływania. Oczywiście te zapowiedzi nie muszą się zmaterializować, jeśli ludzie tego nie zechcą. Każdy ma swoją wolną wolę i może się sprzeciwić tendencjom energii, ewentualnie pójść dalej, i wykorzystać tylko ich dobre cechy.

Energia lutego to nie tylko Ogień i Drzewo, ponieważ trzeba dodać, że Ziemski Konar Tygrysa oprócz Drzewa, zawiera jeszcze w sobie żywioł Ognia i Ziemi, co dodatkowo ubarwi efekty działania tej naszej energetycznej mieszanki. Najważniejszym składnikiem w konarze Tygrysa jest żywioł Ognia, który według kalendarza solarnego zaczyna się teraz odradzać, a on oznacza miłość, dobroć i dobre intencje. To właśnie te cechy będą w tym miesiącu mogły tłumić wszelkie problemy, więc wysyłajmy w świat dobrą energię. Niestety, ale rola Ognia ma tutaj również i tą ciemniejszą bardziej niebezpieczną twarz, jak wspominałem wcześniej na konkretnym przykładzie. Biorąc pod uwagę gwałtowny charakter żywiołu Drzewa, wynikający z jego polaryzacji Yang, to może on stanowić rolę zapalnika dla dużej ilości Ognia, dlatego drugi składnik konaru Tygrysa, czyli Ziemia, może być pożyteczna w użyciu, ponieważ ten żywioł oznacza opanowanie i koncentrację na rzeczach ważnych. To oznacza, że w tym miesiącu trzeba będzie używać mocnych i konkretnych argumentów, aby sprowadzić poniektóre osoby na przysłowiową ziemię. Ponadto trzeba zauważyć, że żywioł Ziemi Odbiera od Ognia nadmiar jego energii, dlatego charakter działania tego żywiołu może być nieodzowny, aby uniknąć poważnego pożaru.
Wybuchowy charakter miesiąca lutego nie będzie tylko zależał od charakteru gwałtowności jego energii przewodniej, czyli Drzewa Yang i obecności żywiołu Ognia. Trzeba zauważyć, że miesięczny konar Tygrysa wejdzie w układ z rocznym konarem Świni, tworząc dodatkową kombinację Drzewa i zwiększając ciśnienie. Mieszanina Drzewa Yang i Ognia Yang może przynieść pożary, wybuchy, katastrofy komunikacyjne czy problemy ze zdrowiem typu skoki ciśnienia czy wylewy. Jeśli ktoś ma problemy z ciśnieniem tętniczym i jest dodatkowo chodzącym kłębkiem nerwów, to powinien teraz na siebie szczególnie uważać.
Jeśli chodzi o zdrowie, to powinniśmy o nie teraz zadbać, ponieważ miesięczna energia centralna Ziemi wraz z żywiołem Drzewa Yang, pokazują możliwość rozprzestrzeniania się jakiegoś agresywnego wirusa. Niech nas szczególnie nie zwiedzie ciepła wiosenna aura, która może się miejscowo pokazywać w lutym, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problematyczne wirusowe epidemie z przykrymi powikłaniami. Dolegliwości mogą również zacząć odczuwać osoby mające problemy z wrzodami żołądka, ponieważ dzięki silnej i skumulowanej energii Drzewa, ucierpi żywioł Ziemi, który odpowiada właśnie za układ pokarmowy i żołądek.

Skutki działania energii lutego mogą mieć też znaczenie dla pogody i zjawisk w przyrodzie. Aura może nas teraz zaskoczyć pojawiającą się wiosenną pogodą, na przemian z gwałtownymi opadami śniegu, które jednak powinny szybko topnieć. Na terenach sejsmicznych mogą się pojawiać trzęsienia ziemi, ponieważ żaden żywioł tak skutecznie nie potrafi naruszać twardej struktury naszej planety, jak silne Drzewo Yang. Bardzo możliwe, że będziemy również obserwować erupcje wulkanów, wszak Ogień Yang to również możliwość budzenia się tych ognistych potworów naszej planety. Zważywszy na Drzewo Yang, Mogą się też zdarzać jakieś wypadki w kopalniach, czyli wybuchy metanu i zawalenia szybów. Wybuchy mogą się też zdarzać w rafineriach czy zbiornikach i rurociągach.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz wiele gorących emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny sposób. W potyczkach między ludźmi będzie teraz przeważać nerwowy ton, skierowany na to, aby nie tyle przekonać, co zrobić komuś na złość.  Możemy też obserwować wysyp wszelkiego rodzaju szaleńców, którzy owładnięci bądź to chorobą psychiczną, bądź rządzą pieniądza, sławy czy nienawiści, będą się uaktywniać w życiu publicznym i siać zamieszanie. Najbardziej zagrożeni energetyką lutego będą osoby z silnymi wykresami Drzewa Yang i Ognia Yang. U takich ludzi psychika może być teraz wręcz nie do okiełznania, a efektem tego może być uaktywnienie się lub zaostrzenie choroby psychicznej.  Jeśli dojdzie do w/w ekscesów i incydentów z udziałem szaleńców, to bardzo prawdopodobne, że będą to osoby z taką charakterystyką wykresu osobistego. Za sprawą energii Drzewa Yang niektórzy z nich będą działać bardzo nerwowo a nawet wręcz desperacko i agresywnie. Możemy obserwować liczne sytuacje z ludźmi, mającymi ogromne problemy życiowe, którzy w desperacji mogą nawet poświecić własne życie. Niektóre zachowania mogą być niewytłumaczalne a zarazem szokujące. Energie miesiąca mogą nawet powodować sytuacje z udziałem osób, które będą brać zakładników, dla spełnienia swoich żądań.
Żywioł Drzewa może przynieść i dobre efekty, a mianowicie determinację i kreatywność w działaniu, dobre wyniki w sporcie, szczególnie wymagającym sprawności ruchowej i takiego, który promuje siłę mięśni. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym miesiącu będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw za sprawą kreatywności i wyjątkowo wybitnych pomysłów. To będzie dobry miesiąc na przysłowiowe burze mózgów oraz dobry czas dla pisarzy i publicystów. Obecny Ogień Yang zadba o to, aby wasze dzieła zostały szeroko zauważone, dlatego teraz jest odpowiedni moment na pokazanie światu efektów waszej pracy.

Efekty działania tych dynamicznych energii będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść prowokacje przyjmujące wymiar bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Podchwyci ten trend społeczeństwo i mogą się uformować bardzo zdecydowane ruchy w postaci demonstracji i protestów. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentów i konieczności użycia nawet środków przymusu bezpośredniego.  Generalnie każdy teraz będzie chciał zabłysnąć na przysłowiowym świeczniku, ewentualnie jak najbardziej rozgłosić kompromitujące opinie na temat swoich oponentów.  W dziedzinie ustawodawczej możemy teraz obserwować pewne nagłe zmiany, których wcześniej nikt się nie spodziewał.

W świecie polityki światowej możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć charakter samobójczy. Bardzo prawdopodobne, że znów pojawią się groźby ze strony tak zwanego państwa islamskiego, które będzie stosowało terror strachu wobec Europy. Odnosząc się do wcześniej wspomnianych zagrożeń wybuchami, mogą się zdarzać zamachy bombowe z udziałem tak zwanych samochodów pułapek. Zagrożone mogą być też lotniska oraz samoloty. Niewykluczone, że może dojść do prób zamachu na rafinerie, rurociągi i magazyny gazu. W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności dochodzenia do kompromisów. Bardzo niebezpiecznie może się zrobić na Ukrainie, gdzie może dojść do jakichś rozruchów lub zamachu, a nawet konfliktu zbrojnego

Jeśli chodzi o gospodarkę, to będziemy obserwować chwilowe i nagłe polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na gwałtowne działanie Drzewa Yang, oraz Ognia Yang, co oznacza możliwość szybkich zysków. Na wykresach giełdowych może pojawić się kolor zielony, czyli dominujące zwyżki, ale może to być również efekt manipulacji, dlatego uważajcie na swoje zasoby inwestycyjne.  Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł drzewny, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, przemysł lotniczy, hutniczy, paliwowy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową. Nadchodzący miesiąc, tak jak i poprzedni, będzie też dobrym okresem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, dlatego jeśli odpowiednio zredagujecie ogłoszenie lub kampanię reklamową, efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Z tego samego powodu będzie to dobry czas dla show biznesu i telewizji, gdzie odpowiednio stworzony produkt, pokazany w odpowiednim czasie będzie mógł zatrząść rynkiem. Trzeba będzie uważać na wszelkie potknięcia czy kompromitacje, ponieważ zanotowane właśnie teraz, będą mogły przekreślić na zawsze niejedną dobrze zapowiadającą się karierę.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to luty może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Dużym echem w wielu dyskusjach odbije się zapewne problem polskiego konsula w Norwegii, który interweniował w sprawie zabierania polskich dzieci przez państwo. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie uważać. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień ochronnych. Niewykluczone, że w związku z tym drugim tematem, dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu, który zostanie nagłośniony. Energia Ziemi spowoduje, że w lutym bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach, głównie pożary i wybuchy. Alians centralnej energii miesięcznej i rocznej może przynieść jakieś problemy z zawaleniami budynków i szybów kopalnianych.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lutego w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”, która teraz będzie tam wyjątkowo agresywna, ponieważ znajdzie się w swoim ziemnym kierunku oraz dodatkowo w towarzystwie energii rocznej 2, nazywanej gwiazdą choroby, na którą przez cały rok stawiamy tam kalabasz, jako remedium. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Te ostatnie też lepiej trzymać z dala od nieznajomych zwierząt, ponieważ może być zagrożenie pogryzieniem. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Gui.gif Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać ogrom pomysłów i dużą kreatywność, dzięki czemu będzie można rozpocząć wiele ciekawych projektów. Realizacja wszystkich planów może nie być możliwa bez nowoczesnego a nawet nietypowego stylu działania, ponieważ standardowe metody mogą teraz zawieść. Dobry czas na zadbanie o swój image.  Zapowiada się na dużo pracy, ale i na zadowalające pieniądze.

 

ren.gif Wody Yang mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a one mogą być cały czas odciąganie przez innych i ich problemy. Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan działania, skupienie się tylko na rzeczach ważnych oraz praca nad asertywnością. Może być potrzeba zainwestowania w reklamę, ale bez zbędnych szaleństw i wydziwiań. Będzie szansa na zaskakujący sukces ewentualnie premię a nawet wygraną.

 

Yi.gif Drzewa Yin mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Jeśli coś się nie uda, nie traćcie zapału i próbujcie dalej, ale musicie się przygotować na to, że nie będzie teraz namacalnych efektów waszej pracy. Będzie za to okazja do zrobienia sobie reklamy dzięki ciekawym projektom, ale również efekt może być odwrotny, jeśli nie zadbacie o szczegóły.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami. W sprawach zawodowych nie wszystko może się układać po waszej myśli, ponieważ finanse mogą teraz nagle zatrzymać się na niskim poziomie. W sytuacja stresowych trzymajcie nerwy na wodzy, ponieważ możecie wiele stracić, a jeśli teraz w świat pójdzie jakaś zła opinia, to trochę czasu zajmie prostowanie nieścisłości.

 

ding.gif Ognie Yin uzyskają od ludzi duże wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu i możliwość załatwienia zaległych spraw, których wcześniej nie udało się zrealizować. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Będzie też potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne, które dodadzą wam mocy. Nie lekceważcie konkurencji, która właśnie myśli, jak was zostawić w tyle.

 

Bing.gif Ognie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez ich udziału. Warto poświęcić ten czas na odpoczynek i wyruszyć na zimowe wakacje. Jakieś sprawy z przeszłości mogą teraz szczególnie zaprocentować, dlatego sprawdźcie stan zapomnianych lokat i inwestycji. Działanie w grupie może być teraz bardzo owocne w skutkach. Uwaga na emocje.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą teraz posiadać moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Samotne panie będą mogły teraz liczyć na względy adoratorów. Spróbujcie teraz działać w sposób nowatorski, a z wszystkim sobie poradzicie.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Silne osobowości mogą teraz zapoczątkować jakąś spektakularną karierę zawodową, która zostanie szeroko zauważona i dostrzeżona. Uważajcie na drodze i noga z gazu.

 

Xin.gif Metale Yin będą teraz obłożone pracą i obowiązkami, jednak to nie będzie problemem, ponieważ zapłata za trud będzie smakowała wybornie. Warto teraz działać w zespole, albo ze wspólnikiem, aby podołać wszystkim obowiązkom i zgarnąć całą pulę. Samotni panowie będą mieć świetną okazję na poznanie atrakcyjnej kobiety, która być może zawróci im głowie. Będzie okazja na awans lub premię za dobre wyniki.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub jakichś konkursach, ewentualnie załatwić jakieś dofinansowanie na rozwój firmy. Niestety mały błąd, może teraz oznaczać katastrofę, dlatego miejcie oczy dookoła głowy.


Buliński Włodzimierz

 

 

438