Prognoza na Listopad w roku Ziemnej Świni

świnia

Listopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 7 grudnia.

 

Po ostrym październikowym konflikcie energetycznym, pora na powrót do energetycznej harmonii, jaką niewątpliwie zapewni nam listopad, którego energetyka będzie w połowie podobna do poprzedniego miesiąca. Energie teraz nie będą w cyklu kontrolnym, a w cyklu wspierającym. Wspomniana wyżej połowa energetyki, czyli żywioł Wody, będzie niosła ze sobą tendencję używania mądrości w podejmowaniu decyzji, oraz będzie generowała postawy społeczne mające za główny cel, poszanowanie człowieka i jego praw, czyli niewykluczone, że dojdzie do jakiegoś wielkiego przełomu, pojednania lub wspólnego zaangażowania na rzecz praw człowieka. Dla osób, które kierują się mądrością i mają zasób kreatywności, ten miesiąc może być wspaniałym czasem i przynieść niejeden sukces i miłe chwile.

Zobaczymy listopadowe energie w symbiozie, co może również w praktyce wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć jak zawsze, przestrzegam przed pewnymi „skutkami ubocznymi”, ponieważ każda energia ma swoje dobre i złe oblicze. W tym przypadku będzie to kumulacja żywiołu Wody, która nie pozostanie obojętna wobec wydarzeń, które będą jej towarzyszyć. Ta kumulacja to zdublowanie Ziemskiego Konaru roku oraz miesiąca, zatem można powiedzieć, że co dwie Świnie to nie jedna. Dodatkowy smaczek tej ciemniejszej strony energetyki może wprowadzić energia miesięcznego Niebiańskiego Pnia, która potrafi zaskoczyć niejednego, szczególnie, gdy poparta jest tak dużą ilością żywiołu Wody, jak to będzie miało miejsce w tym miesiącu.

Wchodząc w szczegóły energetyki miesiąca, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, zobaczymy żywioł Drzewa Yin, które możemy porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i polnych kwiatów. Ten rodzaj żywiołu Drzewa jest uosobieniem kompromisu, elastyczności oraz kreatywności. Ten żywioł potrafi również przybrać też ciemniejszą postać, powodując jakieś skryte i przebiegłe działania, oparte na misternie uknutym planie, dlatego nie wszystko teraz będzie takie, na jakie wygląda. Bardzo obrazowym przedstawieniem ciemniejszej strony Drzewa Yin, jest porównanie go do ludzkiego charakteru. Niektórzy ludzie Drzewa Yin są jak bluszcz, który rośnie powoli i dyskretnie oplata szyję innego człowieka, aby w pewnym momencie zacząć go dusić.
Ten żywioł występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Za sprawą Drzewa Yin może być teraz więcej działań podstępnych i subtelnie przygotowanych, aby wykorzystać na swoją korzyść drugą stronę. Ten żywioł może też przynieść ogromną kreatywność i rozwiązać niejedną trudną sprawę.

Druga cześć energetyki miesiąca to Woda Yang, którą zobaczymy w tak zwanym Ziemskim Konarze Świni, od której nazwę bierze ten miesiąc. Ten rodzaj Wody symbolizuje rwąca rzekę, moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia, ale również spektakularne katastrofy.  Tak jak wcześniej podkreśliłem, ta energia będzie zdublowana energią roku, dlatego bezpieczniej będzie mieć na uwadze moc żywiołu Wody i zastosować pewne środki ostrożności, jeśli ten żywioł jest dla nas niekorzystny.
 Wracając do miesięcznego konaru Świni, to w jego składzie zobaczymy jeszcze żywioł Drzewa Yang, który w jakimś zakresie odbierze nadmiar energii od Wody Yang. Ten rodzaj Drzewa to przede wszystkim upór i kreatywność, dlatego taka taktyka się teraz przyda najbardziej, aby okiełznać ludzkie emocje, ponieważ Woda Yang objawi się mocno w ludzkich poczynaniach.

Tak jak wspomniałem wcześniej, Woda symbolizuje również mądrość, dlatego ta, w połączeniu z upartością i kreatywnością Drzewa, może zdziałać też wiele dobrego. Musimy też pamiętać, że każda energia jest jak dwie strony przysłowiowego medalu, czyli z jednej strony może przynieść dobre rzeczy a z drugiej złe. Jaka strona medalu się objawi, zależy od nas i naszego zachowania w konkretnych sytuacjach. Jeśli będziemy działać z rozwagą, wtedy możemy stworzyć coś wielkiego, ale jeśli poniesie nas tak zwana ułańska fantazja, wtedy możemy się zbytnio zagalopować i zepsuć cały efekt naszych wysiłków, pozostawiając po nich duży niesmak.
Wracając do efektu połączenia obu składników energii miesiąca, to energią wypadkową będzie oczywiście żywioł Drzewa, ale działający w bardzo specyficzny sposób. Jest tak, ponieważ dla Drzewa Yin tak duża ilość wsparcia żywiołem Wody, szczególnie o polaryzacji Yang, może przynieść bardzo dziwne efekty.  Chcąc namalować obraz przedstawiający ten energetyczny układ Drzewa Yin i Wody Yang, ujrzelibyśmy obraz podmokłej łąki, nad którą unosi się przykry zapach gnijących roślin.  W praktyce może to pokazywać nie tylko ludzkie zamiary, ale również nadchodzącą aurę, gdzie będziemy mieli do czynienia z rozprzestrzenianiem się rożnego rodzaju chorób zakaźnych. Ciekawa wydaje się również zbieżność nazw, czyli miesiąc Świni może przynieść pochodne wirusa świńskiej grypy, z nasileniem na efekty biegunkowo wymiotne. Jednocześnie usłyszymy o nowych szczepionkach i lekach, ponieważ mieszanina energii miesięcznych przynosi ogromną kreatywność w działaniach oraz wynalazczość. 
Listopad może przynieść problemy z układem krążenia i sercem, dlatego osoby, które mają z tym problemy, powinny częściej mierzyć ciśnienie krwi a w razie wystąpienia zaburzeń rytmu serca, natychmiast udać się do lekarza. Przytoczone wyżej porównanie, oraz charakter ziemskiego konaru Świni, wpłynie również na pogodę i niestety najprawdopodobniej przydadzą się parasole, bez których lepiej się teraz nigdzie nie wybierać. Mam nadzieję, że skończy się tylko na deszczach, ponieważ ta energetyka może wywoływać również powodzie. Jeśli chodzi o pogodę, to musimy się już przestawić na aurę zimową, ponieważ Świnia jest zaczątkiem tego okresu.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że wielu ludzi chętniej będzie zmieniać zdanie czy poglądy. Ludzie mogą być teraz bardziej zawistni i zazdrośni, czego skutkiem będzie wbijanie innym przysłowiowych szpilek. Wiele przyjaźni, znajomości i związków może przejść teraz swoisty test prawdy, i wiele z nich może go nie przetrwać. Kluczem do sukcesu będzie prawda, ale nie ta powiedziana w momencie postawienia kogoś pod przysłowiowym murem, lecz ta, wyrażona w sposób dobrowolny i odpowiednio wcześnie, choćby miało to nastąpić w ostatniej chwili. Niektórzy ludzie będą teraz działać nieszablonowo, a ich nieszczerość będzie miała związek z przeszłością, ponieważ Drzewo Yin to między innymi dwulicowość, a to co ją popiera, czyli silna Woda, to czas przeszły. Napór tej Wody będzie tak silny, że to Drzewo Yin po prostu może się pogubić i właśnie ta przeszłość przekreśli przyszłość. Niektóre osoby mogą wpaść teraz we własną pułapkę, chcąc oczernić inne osoby czymś z przeszłości. Jeśli ich zamiary są złe, to mogą być pewne, że zła energia wróci do nich ze zdwojoną siłą, ponieważ każda energia użyta w złej intencji, zawsze wraca do tego, który ją wysłał. W wyniku dużego skumulowania żywiołu Wody, wielu ludzi będzie miało poważne wahania nastrojów, a u osób z zaburzeniami psychiki może dojść do gwałtownych reakcji. W związku z tym możemy teraz obserwować wysyp szaleńców i osób, których dziwne i gwałtowne zachowanie może spowodować zagrożenie dla zdrowia lub życia innych ludzi. Będzie też więcej doniesień o atakach pedofilów czy gwałcicieli, oraz nie zabraknie doniesień o skandalach obyczajowych. To będzie jednak wspaniały czas dla mówców czy negocjatorów, ale pod warunkiem, że ich działania będą poprzedzone dokładną analizą sytuacji. Jeśli dołożymy do tego jeszcze kreatywność i upór, czyli cechy żywiołu Drzewa zawarte w konarze Świni - sukces murowany. Ten miesiąc gwarantuje też wspaniałą komunikację dla osób, które będą kierować się zasadami i etyką. To może być zatem dobry czas dla rozmów kwalifikacyjnych, rozmów biznesowych czy zdawania egzaminów, dlatego wykorzystajcie go jak najlepiej.
Biorąc pod uwagę całą energetykę listopada, ludzie będą teraz mieć również dużo słomianego zapału, lub po prostu będzie tendencja do gadania a nie robienia. Woda, jako energetyka dominująca, przyniesie też wiele mądrych decyzji i zachowań, jednak musimy pamiętać, że wchodzimy w zimowy sezon, który jest sezonem żywiołu Wody, dlatego zbyt wiele myślenia może przynieść również negatywne skutki. Mowa oczywiście o ludziach ze słabą psychiką, dla których ten żywioł nie jest korzystny i często wywołuje depresje, nerwice a nawet załamania nerwowe.  Jeśli zatem widzimy trudniejszą sytuację kogoś z naszego otoczenia i wiemy, że miał w przeszłości problemy z psychiką, to nie pozwalajmy mu na zbyt długie pozostawianie w samotności i spróbujmy z nim porozmawiać i jeśli to potrzebne również pomóc. Czasami jeden niespodziewany telefon lub spotkanie, może komuś uratować życie. Bardzo ważny będzie teraz żywioł Ognia, który może zbalansować ten ogrom Wody, który przyjdzie wraz z listopadem, zatem warto ubierać kreacje w odcieniach czerwieni, chodzić częściej do suchej sauny, palić świece i kadzidełka, lub częściej bywać na imprezach i koncertach, które mogą nam tego żywiołu dostarczyć.
Nadchodzący miesiąc będzie również intensywnym czasem dla muzyków a szczególnie piosenkarzy, oraz dla spikerów, dziennikarzy, kaznodziejów, tancerzy, pływaków, wioślarzy, żeglarzy, mówców, nauczycieli i lekarzy. Jeśli chodzi o tych ostatnich, to ta intensywność pewnie będzie się wiązała z tematyką chorób zakaźnych i szczepień, które są związane właśnie z żywiołem Wody, a od pewnego czasu regularnie pojawiają się w mediach. Media to również żywioł Wody, zatem listopad może być swoistym apogeum tematyki zdrowia i szczepień. Musimy pamiętać, że żywioł Wody oznacza też strach, zatem pewne działania czy doniesienia związane z wyżej wymienionym tematem mogą mieć właśnie znamiona propagandy strachu. Starajmy się zatem w swoich osądach bazować na faktach i odsuwać emocje na bok, choć zapewne będzie to trudne w miesiącu z tak silnym żywiołem Wody.

W świecie polityki może nastąpić wielka odwilż za sprawą energii Drzewa Yin, które jest patronem kompromisów, choć może to być tylko zimna kalkulacja, jednak emocje teraz nieco opadną. Listopad może przynieść potrzebę zmian, ale również strachu, za co odpowiada dominująca energia miesiąca. Silna Woda Yang to również wszelkie wydarzenia związane z ruchem społecznym, inicjatywą obywatelską czy demonstracjami i innymi działaniami związanymi z wyrażaniem swojej woli i uczuć. Tego typu wydarzeniem będzie zapewne Marsz Niepodległości i mam nadzieję, że tym razem obędzie się bez problemów i niepotrzebnych podtekstów.

W polityce międzynarodowej również temperatura może nieco opaść, jednak w tej dziedzinie nic nie dzieje się przypadkowo, zatem pozorny spokój będzie posiadał swoją cenę, która może zostać ustalona za kulisami oficjalnych spraw. Na pierwszy plan mogą teraz wejść porozumienia klimatyczne oraz sprawa jakichś spornych akwenów. Na arenie międzynarodowej może dochodzić do akcji związanych z działaniem tajnych służb wywiadowczych, mogą być prowadzone jakieś akcje dezinformacyjne, które będą miały ukryć prawdziwe wydarzenia. Wizualnie będzie więcej działań pojednawczych i pro pokojowych, ale niestety będzie to tylko gra pozorów.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to dominujący żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, nie zawiedzie. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym, jako spadki kursów. Teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz farmaceutyczny. Ten ostatni może zostać wsparty przy pomocy propagandy strachu, a chodzi oczywiście o głośny ostatnio temat szczepień na grypę i inne choroby zakaźne.
 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to listopad może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie uważać. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień ochronnych. Niewykluczone, że w związku z tym drugim tematem, dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu, który zostanie nagłośniony. Energia Ziemi spowoduje, że w listopadzie bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach, głównie pożary i wybuchy. Alians centralnej energii miesięcznej i rocznej może przynieść jakieś problemy z zawaleniami budynków i szybów kopalnianych.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”, która teraz będzie tam wyjątkowo agresywna, ponieważ znajdzie się w swoim ziemnym kierunku oraz dodatkowo w towarzystwie energii rocznej 2, nazywanej gwiazdą choroby, na którą przez cały rok stawiamy tam kalabasz, jako remedium. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Te ostatnie też lepiej trzymać z dala od nieznajomych zwierząt, ponieważ może być zagrożenie pogryzieniem. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin poczują teraz na swoich plecach wyraźny oddech konkurencji, dlatego konieczne będzie skorzystanie z energetyki niebios i pokazanie swojej kreatywności w działaniu. To może być trochę meczący okres, ale w przyszłym miesiącu możemy zyskać sprzymierzeńców i uzyskać za swoje aktualne działania, efekt w postaci dobrej passy finansowej.

renWody Yang odczują teraz wyraźne ożywienie w kontaktach towarzyskich i biznesowych, które mogą zaowocować ciekawymi propozycjami na przyszłość. Aktualne wydarzenia przyniosą im trochę zmian, które mogą okazać się trochę zaskakujące, ale ci bardziej kreatywni, wyciągną z tego odpowiednie wnioski, które natchną ich nowymi ciekawymi pomysłami na przyszłość.

yiDrzewa Yin będą się teraz czuły jak przysłowiowa ryba w wodzie. Nastąpi wzmożone życie towarzyskie, pojawią się również osoby, które będą wykazywały wsparcie dla ich poczynań. To może być jeden z najlepszych okresów w roku, dlatego warto teraz zaplanować nowe przedsięwzięcia, inwestycje i pokazać innym przysłowiową moc.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz ogromne wsparcie od rodziny i bliskich, dlatego będzie można realizować się w tematyce zawodowej lub biznesowej, bez obawy, że zaniedbamy przy tym bliskich. Trzeba będzie się wytężyć, ponieważ konkurencja wytoczy swoje najcięższe działa, dlatego kierujmy się mądrością i nie gardźmy radami osób bardziej doświadczonych od nas.

dingOgnie Yin mogą teraz liczyć na większe moce decyzyjne, ale być może będzie potrzeba stawienia się w urzędach i wyjaśnienie kilku zaległych spraw. Energia niebios będzie jednak sprzyjać, dlatego powinniśmy suchą stopą przejść przez ewentualny ocean obowiązków. W sprawach zawodowych niektóre osoby mogą nawet liczyć na awans.

bingOgnie Yang mogą być teraz pod przysłowiowym ostrzałem, dlatego nie powinny teraz ryzykować ani wchodzić w jakieś niejasne układy. Szczególnie powinny uważać na zdrowie a za kierownicą koniecznie zdjąć nogę z gazu. Okoliczności mogą pozornie wspierać, ale nie można tego przeceniać, ponieważ to będzie mogło jedynie stanowić okoliczności łagodzące.


jiZiemie Yin mogą być teraz zajęte pracą do tego stopnia, że z pozoru niewinnie wyglądający stres, może spowodować u nich spore kłopoty z układem pokarmowym a nawet mogą się odezwać wrzody żołądka. Warto pomyśleć, czy aktualne okazje do zarobienia pieniędzy, zrekompensują im straty zdrowotne. W pracy lepiej się teraz nie wychylać i siedzieć cicho w kącie.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz szansę na podwojenie przychodów a nawet może się trafić premia lub wygrana, dlatego warto po drodze z pracy, odwiedzić kolekturę totolotka. Panie mogą teraz liczyć na spotkanie tego jedynego, kochanego mężczyznę, dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte, aby nie przegapić ważnej okazji.


xin Metale Yin mogą liczyć na atrakcyjny czas pod względem finansowym, łącznie z możliwością wygranych, dlatego spróbujmy swojego szczęścia w grach i konkursach. W pracy zawodowej będzie można dostać premię, ale musimy działać zdecydowanie i nowocześnie, wtedy nasza kreatywność zostanie nie tylko nagrodzona, ale również upubliczniona.


gengMetale Yang mogą liczyć na pełne ręce roboty, która przyniesie im ciekawe efekty finansowe. Jeśli chodzi o sprawy uczuciowe, to panowie mogą teraz spotkać tą jedyną wymarzoną drugą połowę, która może im zawrócić głowę, nawet na resztę ich życia.  To generalnie może być trochę męczący i pracowity czas, ale każdy chyba by się tak chciał zmęczyć ;-)

 

 

Buliński Włodzimierz

 

451