Prognoza na Kwiecień w roku Ziemnej Świni

pig

Kwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 5 kwietnia do 5 maja.

 

Kwiecień w nawiązaniu do dwóch poprzednich miesięcy nowego roku Ziemnej Świni, nie przyniesie nam energii w konflikcie. Tym razem zobaczymy praktycznie jednolitą energię, co może oznaczać harmonię w pewnych wydarzeniach, ale charakter działania tych energii, oraz ich wzajemne koniunkcje, mogą nieco zburzyć ten pozornie zapowiadający sie spokój. Energia kwietnia będzie przypominała energię roczną poprzedniego roku, który nosił nazwę roku Ziemnego Psa. Możemy się zatem spodziewać podobnego charakteru działających energii w wielu aspektach naszego życia (prognoza na rok Ziemnego Psa jest dostępna na mojej stronie).

Tym razem zarówno na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia i Ziemskiego Konaru, zobaczymy żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yang, symbolizująca solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa.  W składzie Ziemskiego Konaru, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególnie istotnym składnikiem konaru Smoka może być Drzewo, które posiada polaryzację Yin, a będzie umożliwiało nam osiąganie kompromisów, ponieważ jego charakter nada sprawom bardziej elastyczny i ugodowy klimat. To Drzewo zasili dodatkowo żywioł Wody oznaczający miedzy innymi mądrość, choć będzie to jej odmiana Yin, która jest trochę nieprzenikniona i trochę niestała.
Jeśli chodzi o Ziemski Konar Smoka, to trzeba również wspomnieć, że jest on specyficznym ziemskim konarem, ponieważ razem z Ziemskim Konarem Psa, tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w tym miesiącu  w dniach z Konarem Psa możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, zawalenia w kopalniach czy zakłócenia magnetyzmu ziemskiego. Dodatkowo Smok w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może przynieść szkody związane z rzeczywistą wodą, a w odczuciach ludzi powiew strachu. Starcie tych dwóch energii może również skutkować wyjściem na światło dzienne wielu tajemniczych i skrywanych dotąd faktów. Mogą one wprowadzić sporo zamieszania, spowodować zmianę pewnych dotychczasowych trendów, oraz wpłynąć na nasze decyzje. Możemy dzięki temu usłyszeć teraz o jakichś ważnych odkryciach archeologicznych, odkopaniu jakichś artefaktów lub o odkryciu złóż zasobów naturalnych. Niestety, ale częściej będzie również teraz dochodzić do uszkodzeń budynków a nawet ich zawaleń. Wspomniane dni z Konarem Psa to: 7, 19 kwiecień i 1 maja.

W kwietniu energią wypadkową będzie żywioł Ziemi, która będzie teraz bardzo silna i nie pozostanie to obojętne w życiu wielu ludzi. Ten żywioł lubi powodować zastoje, kryzysy, ale również nie jest obojętny wobec tematu zdrowia, dlatego wszelkie stany zapalne w naszych organizmach mogą się teraz przerodzić w większy problem. Powinniśmy teraz częściej spożywać w naszej diecie przeciwzapalny imbir oraz kurkumę, które posiadają charakter żywiołu Metalu, co pozwoli rozładować nadmiar Ziemi. Dobrze będzie też suplementować się witaminą C, która jako przejaw żywiołu Drzewa, rozluźni ten ziemisty żywioł w naszych organizmach. Jeśli chodzi o zdrowie, to w kwietniu mogą się nam częściej przytrafiać niestrawności pokarmowe oraz mogą nas nękać resztki zimowych ognisk grypy jelitowej, dlatego warto do naszej diety włączyć również probiotyki. Ziemia to oczywiście układ pokarmowy, zatem możemy częściej mieć problemy z trawieniem a co za tym idzie, przemianą materii. Powinniśmy zatem bardzo ostrożnie podejść w tym roku do planowania wielkanocnego menu.
Żywioł Ziemi, a szczególnie jej polaryzacja Yang jest związana z budową naszej planety, dlatego w tym miesiącu powinniśmy się spodziewać wielu wydarzeń związanych ze zmianami geologicznymi. Może dochodzić do trzęsień ziemi w wyniku ruchów płyt tektonicznych, a co za tym idzie, może dojść do tsunami lub obudzenia niektórych wulkanów. Mogą też wyniknąć jakieś zakłócenia związane z biegunami magnetycznymi ziemi, które mogą spowodować problemy w działaniu przyrządów pomiarowych i wywołać jakieś wypadki lotnicze. Możemy również teraz częściej słyszeć o sprawach związanych z górnictwem i mogą być organizowanie protesty lub strajki, ale również może teraz częściej dochodzić do wypadków w kopalniach, głównie z powodu zasypania szybów czy chodników.
Niestety, ale również duże niebezpieczeństwo może czekać na ludzi w górach. Może się zdarzać więcej wypadków z udziałem turystów, ale również profesjonalnych alpinistów, którzy będą chcieli zdobywać kolejne swoje szczyty.
Tak silny żywioł Ziemi może odbić swoje piętno również w temacie transportu, dlatego będzie więcej wypadków, korków i rozkopanych dróg, które mogą uprzykrzyć nam życie.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to silna energia Ziemi Yang może przynieść nie tylko wcześniej wspomniane skoncentrowanie i skupienie na osiąganiu celów, ale również nadmierną upartość i niechęć do kompromisów, która będzie pogłębiać wcześniej rozpętane konflikty. Ludzie mogą się teraz, mówiąc kolokwialnie, okopać na swoich pozycjach i czekać na rozwój wydarzeń, zamiast próbować je sami rozwiązywać.  Niestety, ale nikt za nas nie rozwiąże naszych problemów, dlatego w kwietniu trzeba postawić na działanie, aby nie był to czas stracony. Bardzo ważną rolę odegra tutaj wcześniej przeze mnie wspomniana domieszka żywiołu Drzewa Yin, które jest niejako patronem kompromisów i taki kompromis będzie najlepszym wyjściem dla wszelkich zwaśnionych stron. Jest tak, ponieważ Drzewo Yin jest w stanie delikatnie spenetrować swoimi korzeniami żywioł Ziemi.
Ziemia to konserwatyzm, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie teraz zdobyć poparcie dla nowoczesnych i nietypowych pomysłów. To będzie czas, kiedy docenimy siłę w jedności, a rodzina i dom staną się naszym priorytetem numer jeden. To może być również atut w walce politycznej o stanowiska do parlamentu europejskiego.
To, co najbardziej charakterystyczne dla działania takiej energetyki, to wzmożona ochota ludzi na lenistwo, podjadanie słodyczy i niechęć do nadmiernego wysiłku. Jak widać, ten miesiąc może nieźle wyhamować nasze zmysły i zmusić nas do odpuszczenia sobie niektórych planów czy obowiązków.

Efekty działania silnej Ziemi w nadchodzącym miesiącu będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do wzajemnego klinczu dwóch przeciwstawnych obozów. Możemy obserwować, że dużo się dzieje, ale z punktu widzenia praktycznego, nie będzie z tego żadnych konkretnych efektów. To może zapowiadać fiasko w sprawie podwyżek dla nauczycieli, ale być może strony osiągną jednak jakiś mądry kompromis, za pomocą wcześniej wspomnianych żywiołów Drzewa i Wody. Oczekiwania obywateli będą teraz oscylować wokół potrzeby osiągnięcia stabilizacji i bezpieczeństwa, dlatego nawet ci, którzy nie mają poglądów konserwatywnych, wesprą idee takich ugrupowań. Bardzo trudno będzie teraz politykom przekonać do swoich racji osoby niezdecydowane lub osoby o innych poglądach. W cenie będą teraz bardzo spokojne i wyważone wypowiedzi, pozbawione agresji w stosunku do swoich oponentów. Te czynniki silnie mogą wpłynąć na przebieg kampanii wyborczej do parlamentu europejskiego.  Dużą rolę w wyniku tych wyborów mogą właśnie odegrać konserwatyści.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o działaniach niepodległościowych i autonomicznych, które mogą wpłynąć na losy przyszłej Unii Europejskiej. Mogą się pojawić jakieś przełomowe deklaracje ze strony Wielkiej Brytanii, które wprowadzą Brexit w jego fazę czynną. Również pośród innych krajów europejskich, ktoś z członków wspólnoty może zdecydowanie potępić politykę Brukseli i zagrozić rezygnacją z członkowstwa.
Poza Europą możliwe są jakieś działania wojenne na terenach górzysto pustynnych. Bardzo możliwe, że dojdzie do jakiegoś ataku militarnego na Wzgórzach Golan.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Ziemi wzmocni dziedziny związane z Metalem, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył wszelki przemysł wydobywczy, czyli kopalnie, rafinerie, oraz rolnictwo i wszelkie dziedziny związane z wykorzystywaniem naturalnych zasobów naszej planety. Również budownictwo i handel nieruchomościami może przeżywać teraz renesans. Do głosu mogą teraz dojść  firmy zajmujące się budownictwem Eko. Giełda powinna być raczej stabilna z małymi spadkami, ale będzie to cisza przed burzą, dlatego uwaga na inwestycje.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, kwiecień przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety. Najprawdopodobniej prym w tych działaniach będzie wiodła kanclerz Angela Merkel, premier Teresa May.
Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego.  Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte.
W centrum wydarzeń mogą się znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w centrach handlowych, salach koncertowych, szkołach czy hotelach. Może wyniknąć jakaś afera w tle z umową na sprzedaż węgla, ziemi lub bursztynu.

 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która to mogą powodować problemy natury urzędowej i prawnej, związane z dokumentami. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, którego energia może powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Ten kierunek, a w zasadzie obszar naszego domu może przyczyniać się do konfliktów i awantur, dlatego lepiej tam nie odbywać drażliwych rozmów.  Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj znajdzie się miesięczna energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z dokumentami księgowymi i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje tutejszy wpływ żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach,  i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz posiadać duże moce decyzyjne, choć okoliczności zafundują im bardzo dużo obowiązków, którym samemu mogą nie podołać. Ważne jest, aby działały teraz w zespole lub ze wspólnikiem, co pozwoli na realizację wytyczonych celów. Samotne panie powinny wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ w ich otoczeniu pojawi się na horyzoncie jakiś ciekawy mężczyzna.

 

ren.gif Wody Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ale również szanse na spektakularne efekty w sprawach zawodowych. Warunkiem jest jednak ostra walka i skoncentrowanie na rzeczach najważniejszych. W tym miesiącu trzeba będzie się wykazać sprytem i ostrością w działaniu, ponieważ ktoś będzie chciał was zaatakować. Zadbajcie o immunologię, ponieważ możliwe przeziębienie.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą miały teraz bardzo pracowity czas i szanse na bardzo dobry wynik finansowy. To może być wasz najlepszy miesiąc pod względem finansowym w całym roku, więc wykorzystajcie go dobrze. Biznes biznesem, ale zdrowie najważniejsze, dlatego nie folgujcie sobie w diecie, ponieważ łatwo będzie teraz o rozstrój żołądka. Samotni panowie mogą się spodziewać większej ilości kobiet w ich towarzystwie.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia. Może to być niespodziewany awans, nagroda, premia czy wygrana w konkursie. Najbardziej będzie to widoczne w aspektach finansowych, dlatego warto teraz próbować sił w grach losowych oraz na parkiecie giełdy. Wato zainteresować się dotacjami i dofinansowaniami na rozwój firmy.

 

ding.gif Ognie Yin będą mieć teraz potrzebę pokazania się szerszej publiczności i jeśli marzy im się sukces, muszą to zrobić w sposób nietypowy i zaskakujący. To będzie ważne szczególnie w temacie reklamy waszego biznesu, dlatego zróbcie to z dużym szumem, a efekty powinny być dobre. Osoby, które mają problemy z sercem, powinny unikać w tym miesiącu sytuacji stresowych i zadbać o zdrową dietę.

 

Bing.gif Ognie Yang będą musiały teraz zadbać o swój wizerunek i trzeba będzie to robić z rozmysłem, ponieważ każda wpadka może się zakończyć teraz ogromną klapą. W tym miesiącu trzeba będzie się zająć sprawami, które nie przyniosą istotnych efektów, dlatego przyda się cierpliwość i dobry plan. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu waszemu potomstwu.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będą zdecydowane i energiczne działania. Ten miesiąc może się wydać trochę monotonny, ale to będą tylko pozory, dlatego trzymajcie rękę na pulsie, ponieważ ktoś będzie chciał was wykorzystać. W sprawach finansowych uwaga na wspólników i zaskakująco optymistyczne plany biznesowe.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same mogą być na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią wam działania w tematach biznesowych. Trzeba się teraz starać podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje, ponieważ będzie wielu doradców, ale nie wszyscy mogą mieć wobec nas dobre zamiary.

 

Xin.gif Metale Yin będą mieć teraz duże wsparcie od okoliczności oraz od ludzi, dlatego to jest dobry czas na rozwiązanie starych problemów, które dotąd spędzały wam sen z oczu. To również dobry czas na wyjazd rodzinny i naładowanie akumulatorów do dalszych działań. Warto zainwestować w szkolenia, szczególnie, jeśli ich tematyka związana jest z pracą lub prowadzonym biznesem.

 

geng.gif  Metale Yang będą mieć teraz wspaniały czas, kiedy wszystko, za co się wezmą, będzie wychodzić. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez naszego udziału. Niektórzy będą musieli działać według zasad innych, ale jeśli nie będzie innej drogi, trzeba będzie zrezygnować z dumy i pomyśleć o efektach, a te mogą być bardzo dobre.


Buliński Włodzimierz

 

446