Komunikat

UWAGA 
Można już zamawiać aktualizacje roczne na 2020 rok do konsultacji Feng Shui, oraz prognozy roczne na 2020 rok do analiz Ba Zi.

Prognoza na Grudzień w roku Ziemnej Świni

szczur

Grudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 7 grudnia do 5 stycznia.

 

Po krótkiej energetycznej listopadowej harmonii, pora na powrót do energetycznego konfliktu, jakim będzie miesiąc grudzień, co może niestety wprowadzić więcej tarć w naszym życiu, i w wydarzeniach, jakie będą nam teraz towarzyszyć. Konflikt energii zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, ponieważ jedno atakuje drugie, dlatego też ten miesiąc może nie być spokojnym czasem. Konflikt ma też swoje dobre strony, ponieważ może obdarować osobę dużą ambicją i pomóc w samodyscyplinie. Konflikt między żywiołem Ognia a żywiołem Wody, bo nim właśnie mowa, nie będzie taki gwałtowny, ponieważ ten Ogień w miesiącu i sezonie żywiołu Wody, nie ma takiej mocy, jak w okresie letnim, a dodatkowo oba składniki energetyczne będą w tak zwanej polaryzacji małżeńskiej (Yang-Yin), zatem charakter konfliktu nie będzie należał do zbyt gwałtownych.

Wchodząc w szczegóły, tym razem na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia w naszym codziennym życiu oznacza radość, miłość i otwartość, zatem będziemy mogli liczyć na wiele takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, bo tych niestety, jak się za chwile okaże, również nie zabraknie. Jest tak, ponieważ Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę wśród ludzi.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem tak zwanego Ziemskiego Konaru Szczura, od którego nazwę bierze miesiąc grudzień. Polaryzacja tej Wody to pierwiastek Yin, który możemy porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Cechy tej energetyki mogą się udzielić teraz szczególnie ludziom i za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga zatem na przebiegłych telemarketerów, domokrążców lub osoby namawiające do wzięcia atrakcyjnych kredytów, ponieważ bardzo łatwo będzie się teraz nabrać, a tym samym stracić.

Mając już pełny obraz energetyki grudnia, można sobie wyobrazić sytuację podobną do reaktora jądrowego chłodzonego wodą, która trzyma ogromną temperaturę reaktora pod kontrolą. Jak widać z takiego tandemu energii będących względem siebie w konflikcie może wyniknąć i coś dobrego.
Wspominałem wcześniej, że Ogień w sezonie Wody dużo traci na mocy, to jeśli wytworzy się dodatkowy wpływ tego żywiołu, może on nawet ucierpieć. Musimy zauważyć, że energetyka roku (Świnia) i miesiąca(Szczur) tworzy silną choć niepełną kombinację żywiołu Wody, ale jeśli pojawi się do kompletu dzień Wołu, stworzy się pełny bardzo silny układ kierunkowy żywiołu Wody, który może bardzo mocno zaakcentować działanie tego żywiołu. Dni z ziemskim konarem Wołu to 18 i 30 grudnia. Ta bardzo silna ekspansja żywiołu Wody mogąca zaatakować żywioł Ognia, co może spowodować kłopoty u osób, dla których żywioł Ognia jest ważnym składnikiem wykresu osobistego. Skutki oddziaływania tej energii mogą się odbić na psychice, powodując ataki strachu lub nasilenie depresji. W tych dniach może dochodzić do załamań nerwowych, a nawet prób samobójczych. Jeśli gdzieś obok was znajdują się osoby mające problemy z psychiką, starajcie się z nimi trzymać bliższy kontakt a szczególnie w wyżej wymienionych dniach, aby nie zostawiać ich sam na sam ze swoimi problemami. Ta silna kumulacja żywiołu Wody w tych dniach może również wpłynąć na układ krążenia i serce, zatem jeśli wasi bliscy mają problem w tych rejonach organizmu, namówcie ich na badania kontrolne i większą dbałość o zdrowie.
Jak uzupełnić żywioł Ognia w codziennym życiu? Najlepiej zadziała najważniejsze uczucie, czyli miłość, którą można podarować potrzebującej osobie. Bardzo dobrze zadziała odskocznia w postaci wykupienia wycieczki w ciepłe klimaty, ponieważ ciepło i promienie słońca są właśnie odzwierciedleniem tego żywiołu. Jeśli ktoś nie może lub nie chce wyjeżdżać, może zorganizować sobie w domu kąpiele przy pomocy lampy emitującej promienie podczerwieni, ewentualnie palić świece zapachowe, które dobrze nastroją za pomocą aromaterapii. Można też częściej ubierać się w odcieniu czerwieni lub częściej bywać na imprezach ze znajomymi i raczyć podniebienie czerwonym winem.
Układ żywiołów Ognia i Wody może spowodować w grudniu pojawienie się dużych mgieł, które mogą sparaliżować drogi oraz lotniska. Czekający na typową świąteczną zimową pogodę mogą się rozczarować, ponieważ zanosi się na cieplejszy miesiąc, choć mogą się pojawić i zimniejsze dni w okolicy wcześniej wymienionych dni Wołu, jednak typowego siarczystego mrozu z kilkunastoma kreskami poniżej zera raczej nie będzie (ze względu na klimat świąt, mam nadzieję, że się mylę ;-)  ).

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może również spowodować, że wielu ludzi chętniej będzie skorych do pomocy, ponieważ energia Ognia Yang zadba o to, aby wielu ludzi wykrzesało z siebie więcej uczuć. Będziemy teraz bardziej pogodni oraz skłonni do ustępstw oraz przebaczania. Niektóre takie zachowania mogą być jednak trochę wymuszone a nawet celowo na pokaz, dlatego bądźmy realistami. Niestety będzie i druga strona medalu tej energetyki, a mianowicie, mogą wyjść na światło dzienne pewne fakty z przeszłości a niektóre z nich mogą zbulwersować opinię publiczną. Być może usłyszymy o molestowaniach seksualnych, kazirodztwie czy makabrycznych zbrodniach. Dzięki obecności żywiołu Ognia będzie teraz można nagłośnić niejedną kampanię reklamową, dlatego w telewizji i radio będziemy zasypywani ogromem propozycji. Bądźmy jednak ostrożni, ponieważ to mogą być krótkotrwałe korzyści. Ludzie mogą też popadać ze skrajności w skrajność, a to głównie za sprawą balansu między żywiołem Ognia i Wody. Ten drugi żywioł jest powiązany z mądrością, dlatego będzie ona widoczna w postępowaniu ludzi, a połączona z miłością, jako ważną domenę żywiołu Ognia, może zmienić życie niejednego człowieka stojącego na rozstaju życiowych dróg. To wszystko w połączeniu z nadchodzącym okresem świątecznym może stanowić czas wielkiego pojednania oraz wielu akcji dobroczynnych, czasami nawet spontanicznych.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i pojawią się inicjatywy z nie do końca jasną genezą powstania, które spalą na przysłowiowej panewce. Mogą to być różnego rodzaju demonstracje, protesty czy happeningi, które zamiast osiągnąć zamierzony cel, zostaną brutalnie obnażone wraz z ich inicjatorami. W modzie będzie teraz nagłaśnianie i robienie pewnych rzeczy na pokaz. To może stanowić obosieczny miecz, który może trafić zarówno w atakowanego i atakującego. Pojawi się też wiele mrocznych zapowiedzi, z których większość może sie okazać zwykłym internetowym fejkiem.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z wyciekiem i nagłośnieniem jakichś nielegalnych interesów osób związanych z najwyższymi państwowymi stanowiskami. Mogą to być również sprawy jakichś skandali obyczajowych w powiązaniu do ludzi z pierwszych stron gazet. Nie powinno zabraknąć też mądrych decyzji i pokojowych inicjatyw pomiędzy spornymi państwami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się żywioł Ognia może spowodować ożywienie nastrojów na giełdach, ponieważ ten żywioł oznacza zaufanie, zatem będzie zachęcał do inwestowania. Na wykresach giełdowych może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa. Za sprawą tego żywiołu może też wzrosnąć konsumpcja i możemy obserwować istną zakupową gorączkę.
Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł paliwowy, turystyka oraz handel i przemysł rozrywkowy.
To będzie miesiąc bardzo ważny dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe firm. Warto zatem zainwestować w reklamę swojego biznesu, ponieważ wszystko co teraz nagłośnimy, może zyskać miano hitu. Jeśli już mowa o hitach, to może być to bardzo dobry miesiąc dla show biznesu i wszelkich artystycznych zajęć. Wypromowanie utworu lub artysty, może być teraz bardzo opłacalnym posunięciem, które przyniesie dalekosiężne efekty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to grudzień będzie pod działaniem trygramu Kan, a ten może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni w średnim wieku. Może wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach, ale również za sprawą mediów może być głośno o jakimś młodym polityku. W grudniu więcej się będzie mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą i również może dojść do skażenia wody lub poważnej awarii związanej z dostarczaniem wody. Może też wyjść jakaś afera z zanieczyszczeniem leków. W centrum uwagi mogą się pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami i elektrowniami wodnymi. W centrum energetyki pojawi się energia żywiołu Wody, która może chwilowo nacechować nasze życie nieco pesymistycznym nastawieniem do wielu spraw i spotęguje ona efekt strachu, co w połączeniu z silnym wpływem sezonu zimowego, może wywoływać ataki depresji i nerwicy.
Ten miesiąc może być nacechowany w wiele incydentów w świecie Internetu, dlatego zabezpieczcie swoje komputery i nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji, za którą odpowiada nieobecny aktualnie żywioł Metalu.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Ziemnej Świni, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie znajdzie się energia tak zwanej żółtej” piątki”, która w połączeniu z energia roczną może powodować kłopoty zawodowo finansowe związane z działaniem konkurencji. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni problemami związanymi z sercem, układem krążenia, krwotokami, oczami czy układem hormonalnym. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola, właśnie z powodu pewnych niezgodności w dokumentach.  Jako remedium umieśćmy tam dużo dodatków w kolorze granatowym oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. W święta lepiej nie stawiać tam choinki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera, jeśli użytkujemy ten sektor oraz nie wdawać się w żadne przepychanki.  Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe, ewentualnie postawmy tutaj naszą choinkę, przyozdobiona czerwonymi kokardami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie pieców lub układów wodno kanalizacyjnych.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin będą mieć teraz bardzo obfite życie towarzyskie i będzie okazja do odświeżenia starych znajomości, które mogą pozytywnie podziałać na nasze sprawy finansowe. W sprawach zawodowych koniecznie posiłkujmy się pomocą innych, ponieważ pracy będzie tyle, że sami możemy nie dać rady. Panowie mogą teraz spotkać miłość swojego życia.


renWody Yang mogą być teraz zmuszone do konkurowania, ale generalnie nie będzie z tym jakiegoś dużego ciśnienia, tym bardziej, że mogą teraz liczyć na dosyć łatwe pieniądze. Czas przyniesie energię, która może spłatać im drogą niespodziankę, dlatego warto zagrać w lotto lub kupić los na loterii.

yiDrzewa Yin będą teraz skoncentrowane głównie na sprawach rodzinnych, aby nadrobić wszelkie zaległości w stosunku do swoich bliskich. Trzeba będzie też zająć się sporą ilością zaległych spraw, które odkładaliśmy przez ostatni czas. To może być pracowity miesiąc, ale dzięki naszej kreatywności damy z wszystkim radę.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz wsparcie innych oraz dobry czas na działanie. Prawdopodobnie trzeba będzie się pokazać z jak najlepszej strony, aby zyskać ciekawe propozycje finansowe. Trzeba jednak pamiętać, aby posiłkować się radami osób bardziej doświadczonych i zbytnio nie wydziwiać, ponieważ wtedy zaprzepaścimy swoje szanse.

dingOgnie Yin mogą teraz się poczuć trochę z boku z uwagi na to, że inni mogą błyszczeć zamiast nich, a niektórzy ludzie będą wrogo do nich nastawieni. Może być potrzeba stawienia się w sądzie lub otrzymamy jakieś odsetki karne lub mandat. Generalnie nie podejmujmy teraz ważnych decyzji i zachowajmy ostrożność podczas transakcji internetowych. 

bingOgnie Yang mogą teraz liczyć na pojawienie się wokół nich wielu osób, z którymi będzie można zrobić niejeden deal. Będą tez moce decyzyjne, ewentualnie czeka nas świąteczna premia lub awans zawodowy. Panie będą miały szanse na znalezienie swojego wymarzonego mężczyzny, dlatego warto odwiedzić fryzjera i dobry sklep z ciuchami.


jiZiemie Yin będą teraz przypominać pracowite mróweczki, a będzie ku temu okazja, ponieważ ten miesiąc pod względem finansowym może być jednym z najlepszych w całym roku. Pieniądze będą przychodzić praktycznie ze wszystkich stron. Mało tego, może być też możliwość uzyskania jakiejś nagrody albo wygranej, dlatego koniecznie spróbujmy szczęścia na loterii.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz bardzo dużo pracy, ale również dzięki temu, możliwość podreperowania finansów. Dzięki wsparciu od energii miesiąca, zrealizują swoje wszystkie plany i będzie okazja do świętowania z bliskimi, których koniecznie trzeba będzie w tym roku obdarować wyjątkowymi prezentami.


xin Metale Yin będą zmuszone do zajęcia się pewnymi sprawami, które nie przyniosą teraz zbyt widocznych rezultatów. W pracy warto pokazać się z dobrej strony, ponieważ możemy być brani pod uwagę przy podziale premii, a możliwy również i awans. Czas po wytężonej pracy najlepiej spędzić w górach, więc warto właśnie tam, zaplanować święta lub sylwestra.


gengMetale Yang mogą mieć teraz trochę nerwowy czas i lepiej się zbytnio nie wychylać w pracy, tym bardziej, gdy szef nie ma zbyt dobrego humoru. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze i zdejmujmy pedał z gazu, ponieważ możemy spowodować wypadek lub dostać wysoki mandat. Koniecznie poświęćmy teraz więcej czasu naszym bliskim.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

765