Prognoza na Wrzesień w roku Ziemnego Psa

og 112 Wrzesień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Koguta i będzie trwać od 7 września do 8 października.

Wrzesień tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, ale jak zwykle możemy nie uniknąć też „skutków ubocznych”, które będą związane z charakterem całej energetyki miesięcznej, ponieważ każda energia posiada swoje dobre i złe strony. Głównym składnikiem energetyki nadchodzącego miesiąca znów będzie Metal, tak jak to było w poprzednim miesiącu, ale tym razem polaryzacja tego żywiołu zmieni się z Yang na Yin, co może spowodować nieco mniejszą skalę lub intensywność wydarzeń, jakie przyniesie ten miesiąc. Energie miesiąca znów będą teraz względem siebie w relacji przyjacielskiej, ponieważ Metal będzie asystował Metalowi, co może spowodować, że zarówno okoliczności i nasze działania mogą iść w parze, co jest dobrą zapowiedzią. Musimy jednak pamiętać, że aby uzyskać wsparcie od energetyki, musimy w tym miesiącu kierować się zasadami, honorem, oraz porządkiem i logiką, a nasze działania muszą być poparte dobrym planem, wtedy efekty naszych działań mogą być na prawdę wspaniałe. To może być też wyjątkowy czas dla osób, które zapragną zmian w swoim życiu, ponieważ teraz będzie świetny czas na realizowanie czegoś, co zostało wcześniej zaplanowane. Jeśli będziemy teraz trzymać się tego planu i postępować fair, los może nam podarować duże wsparcie od okoliczności.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu, na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Metalu, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie moc rozpędzonego pocisku czy potężnego miecza, który tnie wszystko na swojej drodze (Metal Yang) , a coś w rodzaju pięknej biżuterii, choć ten rodzaj Metalu jest też symbolizowany przez sztylet, który również potrafi być zabójczy. Nie trudno zatem sobie wyobrazić zachowania ludzi, potajemnie wbijających teraz nóż w plecy innych. Tym nożem mogą być tez słowa, które jak wiadomo mogą mocno zranić. Takich sytuacji w tym miesiącu będzie bez liku, ale dla niektórych osób, które będą się kierować takimi standardami, może się to zakończyć swoistym harakiri. Szczególnie będzie to dotyczyć osób, których żywioł urodzeniowy to Drzewo Yin, dla których Metal Yin potrafi być groźny.
Drugi rodzaj energetyki to tak zwany Ziemski Konar, który będzie reprezentowany również przez żywioł Metalu i również o polaryzacji Yin. Jego znaczenie będzie dokładnie takie samo jak przypadku wyżej opisywanego Niebiańskiego Pnia, ale jego działanie będzie bardziej wpływało na zachowanie ludzi. Trzeba pamiętać, że Metal Yin to również strategia i logika, która może przynosić wielkie osiągnięcia i rozwiązywać wiele problemów. Spróbujmy wykazywać teraz takie właśnie cechy w swoim zachowaniu i wykorzystywać je na swoje cele. Metal to również porządek i systematyczność, zatem aby dobrze wejść w nowy rok szkolny, uczniowie powinni sobie wyrobić już teraz pewne zasady i system nauki.

Jak widać z powyższego opisu, Metal będzie można uznać za energię wypadkową w nadchodzącym miesiącu Metalowego Koguta, a szczególnie ogromną moc może on mieć 13 i 25 września oraz 7 października za sprawą uformowania się tak zwanego układu kierunkowego. Wszystkie te dni będą dniami Małpy, który dołączy do miesięcznego Koguta i rocznego Psa, tworząc ten mega silny alians. Będzie on dokładnie działał tak samo jak ten, o którym pisałem w zeszłym miesiącu.
To w tych dniach szczególnie uważać trzeba podczas podróżowania i uprawiania sportów związanych z szybkością, ponieważ istnieje zagrożenie poważnymi wypadkami. Również w tych dniach trzeba ostrożnie postępować w pracach wymagających używania ostrych narzędzi, szczególnie noży. Najbardziej zagrożone osoby, to te, których żywioł urodzeniowy jest Drzewem, w szczególności polaryzacje Yin.
Te dni mogą natomiast wykorzystać osoby, których żywioł urodzeniowy to Woda, mając wtedy za sobą potężne wsparcie energii zarówno w okolicznościach oraz wśród ludzi.
Patrząc obrazowo na cały energetyczny filar obecnego miesiąca, można by go porównać do rozgrywanej przez mistrzów partii szachów, gdzie analizuje się kilka ruchów do przodu, biorąc jednocześnie pod uwagę aktualne zagrania przeciwnika. Szachy to gra pochodząca z Chin i nazywana często grą cesarską lub grą królów, zatem posługując się w tym miesiącu analitycznym myśleniem oraz stosując wnikliwą analizę i taktykę w działaniu, będzie można zapracować na solidny awans. Jeśli gra będzie dotyczyła wysokich stawek, to możemy też doświadczyć podstępnych forteli i przysłowiowego wbijania noża w plecy.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Metalowego Koguta może z jednej strony przynieść bardzo wiele pożytecznych efektów w postaci dobrze zaplanowanych przedsięwzięć oraz honorowych postaw, wszak ten żywioł oznacza między innymi honor i zasady. Będą też i tacy, którzy zdecydują się na wbicie przysłowiowej szpili w przeciwnika, bez troski o zasady a nawet powód. Ta druga twarz Metalu Yin może być bardziej widoczna w nadchodzącym czasie, ponieważ żywioł ten będzie bardzo silny za sprawą kumulacji tego żywiołu w energetyce miesiąca.
Wrześniowy Metal będzie nadal parł do przodu jak jego sierpniowy poprzednik, ponieważ ma to w swojej naturze, ale tym razem nie będzie to miało postaci wystrzelonego pocisku z działa, a będzie miało postać podstępnego wbijania szpilek lub wcześniej wspomnianego sztyletu w plecy przeciwnika.
Energia września z jej podwójnym Metalem w polaryzacji Yin, może przynieść więcej nieporozumień i kłótni oraz tak zwanych podjazdowych wojenek, które teraz będą na topie. Ludzie nie będą wprost sobie mówić, co im leży na sercu, tylko będą starać się stawiać przeciwnika przed faktem dokonanym, wyciągając niejednokrotnie wobec niego stosowne konsekwencje. To będzie w pełni przemyślania i zaplanowana gra. Tak jak w zeszłym miesiącu, będzie też wiele incydentów związanych z przekraczaniem prawa, a że mamy miesiąc z silnym Metalem Yin, może się pojawić więcej wypadków i napaści z udziałem nożowników. Będzie też więcej napadów i kradzieży z biżuterią w tle, oraz mogą się zdarzać okradania bankomatów. Ten żywioł może również powodować okaleczenia przy użyciu ostrych lub szpiczastych metalowych przedmiotów ewentualnie narzędzi, dlatego uważajcie w tym miesiącu podczas majsterkowania, oraz podczas kuchennych rewolucji. Byłbym też ostrożny w tym miesiącu w temacie grania na giełdzie oraz zlecania inwestycji maklerom, ponieważ wiele działań w tej tematyce może być chybionych, a to za sprawą wielu spekulacji, jakie teraz mogą mieć miejsce.
Nadchodzący miesiąc będzie też odpowiednim czasem dla sporządzania wszelkich biznesplanów, ewentualnie harmonogramów dotyczących wszelkich zmian w naszym życiu. To, co teraz ustalimy, może być początkiem czegoś bardzo wartościowego. Warto zatem poświęcić więcej czasu na planowanie, poradzić się osób bardziej doświadczonych od nas i dwa razy się zastanowić, zanim podejmiemy decyzje. To będzie również wymarzony czas dla wynalazców i ludzi o technicznym podejściu do świata, a w cenie będzie precyzja i innowacyjność.

Efekty energetyki września będą szczególnie widoczne w świecie polityki, gdzie atmosfera stanie się bardzo napięta. Nastąpi to zapewne głównie z powodu kampanii wyborczej do samorządów, która będzie prowadzona jakby na dwóch przeciwstawnych biegunach. Jedna cześć kandydatów będzie się skupiała przede wszystkim na przedstawieniu propozycji zmian oraz merytorycznej i konstruktywnej krytyce poprzedników, natomiast duga część kandydatów przyjmie tą ciemniejszą stronę metalu Yin, czyli będą uprawiać kampanię opartą na atakach ad persona, oraz na wyciąganiu nie zawsze prawdziwych faktów z przeszłości swoich konkurentów, które będą miały za zadanie skompromitować ich w oczach wyborców. Tą drugą grupę można śmiało porównać do naszego miesięcznego ziemskiego konaru, czyli do Koguta, który stroszy piórka, aby pokazać, kto tu rządzi. ;-)
Będzie też dużo nieczystych zagrań za pomocą statystyk i sondaży, których nierzetelność, a najczęściej celowa chęć wprowadzenia w błąd, wyjdzie na światło dzienne dopiero w kolejnym miesiącu.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o szpiegach, wywiadzie i wszelkiego rodzaju prowokacjach. Na jaw mogą wyjść jakieś tajne działania lub dokumenty związane z próbą jakiegoś zamachu stanu. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Niektórzy z nich będą grali na dwa fronty, co może zostać im wytknięte i obniżyć ich notowania w sondażach. Tajne ustalenia mogą dotyczyć powstania jakiejś nowej formacji wojskowej lub nawet armii. We wrześniu może również dochodzić do ataków terrorystycznych lub działań, które będą miały za zadanie takie ataki imitować. Mogą się teraz częściej zdarzać w europie zachodniej incydenty z udziałem imigrantów, gdzie głównym narzędziem w ich ręku będzie nóż, dlatego osoby wybierające się na spóźnione wakacje, muszą być ostrożne i unikać pojawiania się samemu w porach wieczornych i nocnych.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to tak jak w sierpniu, silny żywioł Metalu będzie wspierał następujące dziedziny: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Słaby żywioł Ognia nie będzie sprzyjał odwadze inwestorów i przyniesie też więcej koloru czerwonego w notowaniach giełdowych, ale ci bardziej odważni muszą uważać na inwestycje, ponieważ tak jak wspominałem wcześniej, może teraz dochodzić do wielu giełdowych spekulacji.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, wrzesień przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać młode kobiety, które poprzez czasami kontrowersyjne słowa lub czyny, znajdą się na przysłowiowych językach. To może być również dobry czas do wypromowania młodych wokalistek i aktorek, choć również te bardziej doświadczone mogą wznieść się na przysłowiowe wyżyny. Generalnie teraz w świecie muzyki i show biznesu, prym mogą wieść głównie kobiece głosy.
Bardzo często ludzkie osądy będą teraz bazować na plotkach i pomówieniach, które później trzeba będzie prostować, aby wyjść z problemów obronną ręką. Siła plotki może być teraz na tyle niebezpieczna w skutkach, że konsekwencją tego mogą być sytuacje określane mianem życia i śmierci. W wyniku tego możemy słyszeć o zaszczuwaniu ludzi, z których ci bardziej słabi psychicznie mogą się targnąć na swoje życie. Najbardziej widoczne tego typu sytuacje będą w środowisku szkół, dlatego jeśli wasze dziecko będzie się skarżyć na jakiekolwiek oznaki dyskryminacji lub nacisku, zgłaszajcie to natychmiast do dyrekcji, aby uniknąć ewentualnych tragicznych następstw takich sytuacji. W przestrzeni publicznej będą się zdarzać częściej również ataki w pełni fizyczne, które mogą się wiązać z użyciem noża lub innego ostrego narzędzia. Tego typu zdarzenia mogą się też zdarzać ważnym ludziom i przywódcom państw, ale najbardziej może to dotknąć osoby ze świata show biznesu.
W centrum wydarzeń będą się pojawiać jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur i policji. To zasługa energii trygramu Dui, który jest ściśle związany z tą tematyką i uwielbia zmieniać, zastępując stary porządek, nowym. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego, które wpłyną na tok bieżących wydarzeń. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi, ale cześć z ich będzie mogła zostać wprowadzona tak zwanymi tylnymi drzwiami, bez zbytniego rozgłosu. W świecie polityki a dokładnie kampanii wyborczej, możemy obserwować teraz wiele zmian dokonywanych praktycznie w ostatniej chwili, gdzie będą się zawiązywać różne sojusze i koalicje, ale również może dochodzić do całkowitych rezygnacji z kandydowania wśród kandydatów. Będzie też więcej sporów, które mogą się często kończyć procesami w nadzwyczajnym tak zwanym trybie wyborczym.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki września w roku Ziemnego Psa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie pojawi się energia, która może powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie tematyki prawnej, dlatego sprawdźmy newralgiczne umowy oraz radźmy się dobrego prawnika we wszelkich przedsięwzięciach w tym temacie. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku wschodu, ponieważ możemy zostać ukarani mandatem lub nawet ulec poważnemu wypadkowi. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież a nawet uszkodzenie ciała w wyniku rabunku. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem, hormonami, oczami i żylakami, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku południa, ponieważ możemy zostać uwięzieni w dużym korku, lub doznamy awarii samochodu. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się mniejszej płynności finansowej, chyba, że jesteśmy lekarzami lub agentami ubezpieczeniowymi. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im ogromne wsparcie od okoliczności, które sprawią, że wszystko będzie się toczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Niektórzy będą jednak zmuszeni do obrania strategii narzuconej przez innych. Pora odświeżyć stare kontakty lub postawić w biznesie na współpracę, która może pomóc wam zrobić duże projekty. Oczekujcie też w tym miesiącu pomocy ze strony osób bardziej doświadczonych i zainwestujcie w wiedzę.

renWody Yang znajdą teraz największe oparcie w bliskich, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z nieco innej perspektywy, i oni im w tym pomogą. Okoliczności przyniosą wsparcie, dzięki czemu wykonacie plan i załatwicie wszelkie trudne sprawy, ale trzeba będzie sobie założyć pewne zasady działania. To dobry czas na podnoszenie kwalifikacji i wszelkie szkolenia. Jakaś sprawa z przeszłości wreszcie przyniesie oczekiwane od dawna skutki.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz trochę pod przysłowiową górkę i jeśli poddadzą się surowej samodyscyplinie, będzie można osiągnąć sukces. Dobrze będzie zrobić wewnętrzny audyt w firmie, ponieważ może was odwiedzić kontrola. To czas, w którym warto przyjrzeć się wszelkim zaległościom, ponieważ jakaś sprawa z przeszłości może pokrzyżować wam ważne plany. Zwróćcie uwagę na wszelkie niuanse prawne oraz bądźcie ostrożni za kierownicą. Pamiętajcie teraz o grze fair.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz do załatwienia sporo spraw urzędowych, które w brew pozorom przyniosą wiele korzyści, dzięki którym otworzą się przed nimi nowe możliwości rozwoju. W sprawach zawodowych warto powalczyć z konkurencją, dzięki czemu uzyskacie premię lub awans. Panie Drzewa Yang mogą mieć teraz dobry czas w sprawach uczuciowych, dlatego te będące w związku, niech korzystają z uległości partnerów, a te wolne mogą liczyć na spotkanie swojej wymarzonej miłości.

dingOgnie Yin doświadczą wielu niespodzianek od losu i mogą to być zarówno sukcesy zawodowe okraszone premią, ewentualnie powinny spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną. W sprawach biznesowych będzie to idealny czas na załatwianie wszelkich dotacji i dofinansowań, więc warto będzie teraz działać w tym kierunku. Pamiętajcie jednak, ze nie wszystko złoto, co się świeci, więc uwaga na oszustów i naciągaczy. Warto teraz zaryzykować, ponieważ możliwy spektakularny sukces.

bingOgnie Yang nie powinny teraz narzekać na brak zajęcia, co może znacznie podreperować ich ewentualną dziurę budżetową, ale może się to odbić deficytem czasu dla bliskich i przyjaciół. Finanse będą teraz dopisywać, więc warto zawiązać jakąś spółkę, aby podołać wszelkim wyzwaniom w tej materii, a pracy będzie w brud. Mężczyźni Ognie Yin mają szansę na niezapomniane chwile w związkach, a samotni mogą spotkać miłość swojego życia. Mimo wielu biznesowych okazji, starajcie się nie łapać kilku srok za ogon.

jiZiemie Yin będą musiały się teraz sprężyć i najlepiej, aby robić to standardowymi i wypróbowanymi wcześniej metodami, ponieważ obowiązki nie pozwolą na żadne improwizacje. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy i problemy waszych dzieci. Trzymanie porządku wokół siebie może ułatwić wiele codziennych spraw, które będą piętrzyły się na każdym kroku, ale również pozwoli uniknąć ewentualnych problemów. Uważajcie na słowa, szczególnie te zbyt szybko wypowiedziane.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ponieważ trzeba będzie poświęcić czas zarówno na sprawy, które nie przyniosą im wyraźnych korzyści, ale również na takie, które mogę przynieść zaskakująco dobre wyniki finansowe. Aby podołać wszystkim sprawom, trzeba będzie działać w sposób nowoczesny a nawet czasami zaryzykować, ale to się opłaci. Pamiętajcie jednak, aby nie wylać przysłowiowego dziecka z kąpielą. Warto ten miesiąc przeznaczyć na wakacje, aby nadrobić zaległości w kontaktach z waszymi pociechami.

xin Metale Yin będą miały bardzo towarzyski czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą was zachęcać do pewnych górnolotnych projektów, ale sprawdźcie dokładnie wszelkie szczegóły, ponieważ mogą się zdarzać pewne haczyki. Warto ten miesiąc przeznaczyć na wakacje i najlepiej pojechać na nie w grupie najlepszych przyjaciół, przy których zapomnimy o trudach dnia powszedniego.

gengMetale Yang mogą mieć teraz potrzebę stawienia czoła konkurencji, a będzie, o co walczyć, ponieważ ten czas może przynieść ciekawe perspektywy na przyszłość. Niewykluczone, że konkurenci nie będą przebierać w środkach, dlatego bądźcie teraz gruboskórni. Trzeba się będzie wykazać teraz dobrą organizacją, ale również nie obędzie się bez pomocy innych, jeśli chcecie być na topie. Dla osób prowadzących własne firmy, będzie teraz dobry czas, aby zaplanować przyszłe inwestycje i ułożyć sobie plan działania na najbliższe miesiące.


 


Buliński Włodzimierz

 

629