Komunikat

Można już zamawiać roczne aktualizacje Feng Shui wraz z prognostyką, oraz prognozy roczne do analiz osobistych na rok Ziemnej Świni, który rozpocznie się 4 lutego 2019 roku.

Prognoza na Marzec w roku Ziemnego Psa

yi
krolik Marzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 5 marca do 4 kwietnia.

Marzec to drugi miesiąc nowego roku Ziemnego Psa (prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, który tak jak jego poprzednik luty, przyniesie nam w przewadze energie jednego żywiołu, zatem znowu nie będzie tu ani cyklu wspierania ani cyklu kontroli.
Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Drzewa Yin, który będzie obecny zarówno w tak zwanym Niebiańskim Pniu, oraz w Ziemskim Konarze, posiadającym nazwę konaru Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Z uwagi na wspomniany brak zarówno cyklu wspierania i kontroli, działanie miesiąca będzie w pewnym sensie neutralne i jednorodne, choć z uwagi na charakter i polaryzację energii Drzewa Yin, miesiąc może mieć pewne ukryte niespodzianki.
Generalnie ten jak i poprzedni miesiąc, trzymają w szachu energetykę roczną, nie pozwalając się jej zbytnio rozwinąć, ponieważ Drzewo kontroluje poczynania Ziemi, którą niesie ze sobą energetyka aktualnego roku. Obecny miesiąc zrobi to nawet bardziej skutecznie, ponieważ jego konar stworzy z konarem rocznym przyjacielską kombinację, co wprowadzi nieco więcej żywiołu Ognia, do naszego życia, a ten oznacza między innymi radość, miłość, przyciąganie do siebie innych, poprzez wysyłanie pozytywnych sygnałów, czy taką zwykłą ludzką życzliwość.

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji wspominane wcześniej Drzewo Yin, które możemy porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów. Ten rodzaj żywiołu Drzewa jest uosobieniem kompromisu, elastyczności oraz kreatywności. Ten żywioł potrafi również przybrać też ciemniejszą postać, powodując jakieś skryte i przebiegłe działania, oparte na misternie uknutym planie, dlatego nie wszystko teraz będzie takie, na jakie wygląda.
Drugi składnik energetyki to również Drzewo Yin, a zatem nastąpi niejako podwojenie wcześniej opisywanej energii, czyniąc ją bardziej wyrazistą. Zestawiając te dwa jednakowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy porównać to do bardzo roztropnego mędrca, który zanim wyda opinię lub wyrok, pomyśli wcześniej dwa razy. W tym zdaniu kryje się klucz do najlepszego wykorzystania energetyki tego miesiąca, a zarazem do uniknięcia ewentualnych pułapek, jakie może zastawić na nas przychodzący Drewniany Królik, który jest nieco nieprzewidywalnym zwierzęciem.
Jak wielokrotnie podkreślam w swoich prognozach, każda energia ma swoje dwa oblicza, a zatem i Drzewo Yin również, dlatego energetyka obecnego miesiąca będzie miała i swoje ciemniejsze oblicze. Postacią, do jakiej można je porównać to obraz szpiega, który potrafi swoim wdziękiem i inteligencją omamić każdego, kto choć na chwile straci czujność. To oznacza, że wiele działań będzie miało teraz podwójne dno, dlatego warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.
Jak widzimy, wcale nie musimy mieć energii w konflikcie, aby otrzymać sytuacje konfliktowe oraz odwrotnie, czyli energie będące wobec siebie w symbiozie, wcale nie muszą gwarantować sielanki i braku zagrożenia. To wszystko zależy od ich charakteru działania i wzajemnego oddziaływania, dlatego astrologii Ba Zi nie można sprowadzić do tabelek, którymi niektórzy się tak chętnie posługują.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to widzimy, że po dość wybuchowym miesiącu Tygrysa, przychodzący teraz Królik, ostudzi wiele gorących emocji, a ludzie zaczną działać z pewną rozwagą, i wyrażać swoje poglądy w mniej spontaniczny sposób. Oczywiście ten miesiąc nie załatwi za nas wszystkich spraw, a wcześniejsze konflikty nie znikną w momencie, ale odpowiednio wykorzystując właściwości miesięcznej energetyki, będzie szansa na załagodzenie wielu trudnych sytuacji.
Przede wszystkim musimy pamiętać o wcześniej wspominanym przeze mnie kluczu, który zabezpieczy nas przed eskalacją już istniejących konfliktów oraz ewentualnym wzniecaniem nowych. Starajmy się wziąć przykład z Drzewa Yin, które działa powoli i z rozmysłem, zatem warto będzie teraz pomyśleć dwa razy, zanim coś powiemy, napiszemy lub zrobimy. Ktoś, kto tego nie zastosuje, narazi się na problemy, a w najgorszym razie na śmieszność. Polaryzacja tego żywiołu oznacza również kreatywność, dlatego wiele spraw z pozoru nierozwiązywalnych będzie można teraz pokonać za pomocą tej cechy. To będzie również dobry czas na używanie tej cechy w kierunku zaczynania nowych projektów lub szukania nowego pomysłu na siebie. Jeśli ktoś z Was zakończył w swoim życiu jakiś etap, to teraz jest najlepszy czas na odrodzenie i zapoczątkowanie nowej drogi. To będzie wymarzony czas dla wszelkiego rodzaju artystów, ponieważ wena może im towarzyszyć w praktycznie każdym momencie ich życia. Nawet z pozoru błahe wydarzenia lub obserwacje, mogą się stać zaczątkiem jakiejś nowej książki, scenariusza, bloga, wynalazku, którym w przyszłości będzie można zadziwić świat. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym miesiącu będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw za sprawą kreatywności i wyjątkowo wybitnych pomysłów. To będzie dobry miesiąc na przysłowiowe burze mózgów oraz dobry czas dla pisarzy i publicystów.

Niestety, ale druga twarz energetyki marca będzie generować trochę nieprzyjemne sytuacje, choć mogą się one rodzić jakby z niczego. Będzie to spowodowane nie do końca jasnymi intencjami pewnych osób. Będzie teraz tendencja do wbijania sobie szpilek, ale nie bezpośrednio, lecz poprzez jakieś skryte obgadywania czy działania. Ludzie będą mieć teraz tendencję do psucia innym opinii, ale to będzie działanie na krótką metę. Jeśli komuś przyjdzie do głowy taki pomysł, to niech pamięta, że zła energia wróci z podwójną siłą do tego, kto ją wysłał.
Trzeba będzie pamiętać, aby w tym miesiącu nie lekceważyć żadnych, nawet najmniejszych ostrzeżeń czy sygnałów, o tym, że wokół nas coś zaczyna się dziać źle. Naszą nieuwagę mogą wykorzystać teraz ludzie nieuczciwi, dlatego jeśli ktoś zaproponuje nam zbyt korzystną umowę, powinniśmy ją sprawdzić bardzo dokładnie, ponieważ coś może zostać ukryte między paragrafami lub w dodatkowych załącznikach. Szczególnie uważajcie na paragrafy dotyczące kruczków prawnych.

Efekty działania energii miesiąca będą też widoczne w świecie polityki, gdzie zaobserwujemy skryte działania w wykonaniu zarówno obozu rządzącego oraz opozycji. Rząd może teraz przygotowywać jakieś nowe prawo lub zmiany w prawie, które zostało już uchwalone, nie zdradzając jednak teraz wcześniej swoich zamiarów. Wiele działań może być teraz prowadzonych nieoficjalnie, co może przynieść bardzo zaskakujące efekty. Mogą się pojawiać liczne kontrole oraz prowokacje służb, które ujawnią nowe afery gospodarcze. Służby skarbowe będą miały teraz mnóstwo pracy, poprzez zmasowane kontrole krzyżowe. Opozycja może dalej kontynuować swój plan zainteresowania struktur europejskich sprawami kraju, zatem niewykluczone, że wróci sprawa reformy sądownictwa. Mogą być również prowadzone akcje mające zdyskredytowanie w oczach opinii publicznej jakiegoś ważnego polityka. Niewykluczone, że dojdzie w tym czasie do zaskakującej zmiany barw partyjnych przez polityka lub polityków, ewentualnie utworzy się jakaś nowa formacja polityczna. W sporze między Polską a Izraelem, może być teraz więcej spokoju, ale to będzie tylko pozorny spokój, ponieważ cały czas będą toczone nieoficjalne rozmowy, oraz mogą się też zdarzać celowe prowokacje przez osoby trzecie w celu zaostrzenia tego konfliktu.

W polityce światowej możemy również obserwować pozorne wyciszenie pewnych konfliktów, jednak w nieoficjalnym obiegu informacji może wręcz wrzeć od składanych deklaracji i gróźb. Możemy obserwować wydarzenia związane z działaniami szpiegowskimi i informacyjną wojną hybrydową. Niewykluczone, że dojdzie do planowanego ujawnienia jakiegoś skandalu związanego z jakimś ważnym światowym politykiem, co będzie będzie miało na celu wyeliminowanie go z gry. Może również dojść do zamachu na jakąś ważną osobę, ewentualnie zostaną ujawnione fakty związane z pogróżkami. Być może wyjdą na światło dzienne kolejne zaskakujące informacje z portalu Wikileaks, które wstrząsną światową opinią publiczną. Energie miesiąca mogą również przynieść możliwość porozumienia i kompromisu między państwami w jakiejś ważnej kwestii politycznej, choć będzie to miało raczej wymiar chwilowy.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to możemy obserwować chwilowe polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na wcześniej wspomnianą kombinację rocznego Psa i miesięcznego Królika, które to wytworzą nieco żywiołu Ognia. Ten żywioł jest bardzo ważny dla sytuacji na giełdach, ponieważ nastraja do inwestowania, choć należy pamiętać, że w tym miesiącu może dochodzić do manipulacji, dlatego trzeba się będzie trzymać wcześniej wspomnianego klucza w postaci głębszego zastanowienia, przed podejmowaniem kluczowych decyzji. Niewykluczone, że dojdzie do manipulacji na bazie jakiejś wirtualnej waluty typu Bitcoin, dlatego niech Was teraz nie zwiedzie pokusa szybkiego zarobku.
Na wzrost obrotów i zysków będą mogły liczyć (tak jak w zeszłym miesiącu) następujące sektory biznesu: przemysł drzewny, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, przemysł lotniczy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową.

Marzec i jego energetyka może też nie przejść obojętnie wokół naszego zdrowia, ponieważ na sile może przybrać jakaś epidemia grypy lub choroby zakaźnej. To będzie tez dobry czas na rozpoczęcie oczyszczania organizmu lub na ćwiczenia odchudzające, wszak żywioł Drzewa związany jest z mięśniami, oraz w powolny, ale skuteczny sposób sprzyja zrzucaniu wagi. Warto więc teraz wykupić karnet do siłowni lub na pływalnię.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to marzec przyniesie wydarzenia związane z kobietami, które mogą teraz odegrać kluczową rolę w wielu aspektach, szczególnie w temacie prawa i polityki. Mogą się pojawić też wydarzenia z kobietami w tle w tematyce kultury i sztuki i prawdopodobnie nie obędzie się bez skandali obyczajowych. Generalnie będzie to miesiąc, gdzie dużo się będzie mówić właśnie o kulturze, sztuce oraz szkolnictwie. Mogą się pojawić propozycje zmian w zasadach dotyczących edukacji, lub takie zmiany zostaną wdrożone. To będzie też kreatywny czas dla artystów, pisarzy czy wynalazców. Jeśli ktoś chce wydać swoją książkę, lub zacząć nowy program badawczy, to teraz jest idealny czas na takie przedsięwzięcia. W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. W centrum uwagi może się tez znaleźć jakaś nowo wydana książka, która zbulwersuje wielu ludzi. W świecie artystycznym może być głośno na temat pewnego kontrowersyjnego artysty, który zaszokuje wszystkich swoim nietypowym dziełem lub happeningiem. Mogą się pojawić wydarzenia związane z ujawnieniem jakiegoś plagiatu, nieuprawnionego użycia czyjegoś dzieła lub wizerunku. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach. Pewne dokumenty mogą też pogrążyć kobiety piastujące wysokie stanowiska państwowe.
Trygram Xun, który stanowi centralną energię miesięczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej, o czym wspominałem już wcześniej, dlatego koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę na odpowiednią higienę osobistą. Jeśli już mowa o zdrowiu, to niewykluczone, że w polskim parlamencie wróci temat medycznej marihuany, ponieważ mamy w centrum energię związaną z medycyną i roślinami. Może być również gorąco w temacie przymuszania ludzi do szczepień. Trygram Xun jest zwiany z wiatrem, zatem w pogodzie mogą nas trapić jakieś wichury a nawet trąby powietrzne. Mogą się zdarzać jakieś incydenty z samolotami w tle, gdzie wietrzna pogoda może być powodem awarii lub katastrof.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Ziemnego Psa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować choroby uszu, nerek i narządów rozrodczych, oraz urazy głowy i klatki piersiowej. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Te energie mogą również powodować kłopoty w obrębie komunikacji i płynności finansowej. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnego zachodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie zarządu, osoby prezesa lub właściciela firmy. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe. Ta energia będzie silnie oddziaływać szczególnie podczas podróży w tym kierunku, dlatego uważajmy w drodze. Ten kierunek może też być pechowy dla dzieci, przyczyniając się do kontuzji i różnych uszkodzeń ciała. Najbardziej zagrożone części ciała to uda, pośladki i dolna część pleców.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu, ale również powodować urazy stóp. W tym sektorze mogą się również zdarzać przepięcia prądu a nawet pożary, dlatego zróbmy inspekcję wschodnich części domów, mieszkań i firm. Bądźmy rozważni podczas podróżowania w tym kierunku, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na wschodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin mogą mieć teraz dosyć trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, dlatego najlepszym wyjściem będzie wzięcie przysłowiowego byka za rogi i jak najszybsze załatwienie zaległości. Działajcie w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak podołacie wszystkim wyzwaniom. Kreatywność i upór będą teraz w cenie, ponieważ na efekty pracy trzeba będzie trochę poczekać. Wybierajcie teraz rozwiązania sprawdzone i zbytnio nie ryzykujcie.

renWody Yang będą zmuszone zmienić nieco warsztat pracy i działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na okiełznanie wszystkich obowiązków i osiągnięcie dobrych efektów. Dobrze będzie się teraz zająć wszelkimi zaległymi sprawami, oraz takimi, które pozwolą w przyszłości zadziałać z podwójną mocą. Warto popracować nad wizerunkiem i odpowiednią reklamą, ponieważ niedługo będzie okazja na podreperowanie finansów i odjechanie konkurencji.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, dzięki cennym znajomościom, które dadzą nowe możliwości. Znajdziecie się wśród wielu przychylnych wam ludzi, którzy mogą oferować pomoc w rozwiązaniu wielu spraw, ale nie wszyscy będą mieć szczere i bezinteresowne zamiary.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Osoby, które jeszcze niedawno wam pomagały, mogą teraz nagle nie mieć dla was czasu, dlatego zostaniecie rzuceni na głęboką wodę. Pilnujcie się wtedy, aby teraz nie popełnić błędów, ponieważ niektóre z nich mogą mieć teraz dla was katastrofalne skutki. Strzeżcie się zbytniej pewności siebie i braku koncentracji.

ding Ognie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez ich udziału. Warto, więc poświęcić ten czas na odpoczynek i wziąć kilka dni urlopu. Jakieś sprawy z przeszłości mogą teraz szczególnie zaprocentować, dlatego warto zrobić przegląd notesu i być może wyłowicie coś, co poprawi wam humor, a o czym kiedyś zapomnieliście.

bing Ognie Yang będą mieć teraz więcej czasu dla siebie i bliskich, co wzmocni ich mentalnie i pozwoli ruszyć do obowiązków z podwójną mocą. Może być potrzeba załatwienia jakichś spraw z przeszłości, ale mogą wam one przynieść wiele dobrego. To będzie też dobry czas na wszelkie formy kształcenia i odbycie szkoleń, na które nie możecie się zdecydować od dawna. W waszym otoczeniu pojawi się jakaś dobra dusza, która pomoże wam załatwić jakieś bardzo ważne sprawy.

jiZiemie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Niestety energetyka może wam też przynieść jakieś problemy, dlatego nie ryzykujcie zanadto i ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat, a nawet poważny wypadek oraz poważny uraz.

wu Ziemie Yang mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale poparcie odpowiednich ludzi powinno być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa, ale trzeba będzie na to solidnie zapracować. Generalnie passa finansowa powinna wam dopisywać, jednak będziecie mogli to okupić problemami zdrowotnymi. Samotne panie Ziemie Yang mogą teraz spotkać bardzo interesującego mężczyznę, który nie na żarty zawróci im w głowie.

xin Metale Yin mogą w tym miesiącu osiągać duże sukcesy w pracy zawodowej lub biznesie. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną, może się zamieniać w pieniądze. Będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego też spróbujcie szczęścia w grach losowych. Warto będzie zagrać na giełdzie, ale tylko, jeśli posiadacie niezbędną wiedzę, lub macie w odwodzie dobrego maklera.

geng Metale Yang będą teraz najbardziej zapracowanymi osobami, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wszystkim wyzwaniom. Warto będzie się nawet podzielić zyskami, ponieważ to przyniesie większe efekty, niż byśmy działali w pojedynkę. Samotni panowie Metale Yang mogą teraz liczyć na pojawienie się atrakcyjnej kobiety w ich otoczeniu.

 


Buliński Włodzimierz

780