Prognoza na Luty w roku Ziemnego Psa

jia
tygrys Luty według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Tygrysa i będzie trwać od 3 lutego do 5 marca.

Luty to pierwszy miesiąc nowego roku (jednocześnie zaczyna się nowy rok Ziemnego Psa - prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, i przyniesie nam w przewadze energie jednego żywiołu, zatem nie będzie tu ani cyklu wspierania ani cyklu kontroli. Zobaczymy w akcji żywioł Drzewa Yang, który będzie obecny zarówno w tak zwanym Niebiańskim Pniu, oraz w Ziemskim Konarze, posiadającego nazwę konaru Tygrysa, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Z uwagi na wspomniany brak zarówno cyklu wspierania i kontroli, działanie miesiąca będzie w pewnym sensie neutralne i jednorodne, choć z uwagi na charakter i polaryzację energii Drzewa Yang, miesiąc może być dosyć burzliwy, a nawet wybuchowy.

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Drzewo Yang, które możemy porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem.
Drugi składnik energetyki to również Drzewo Yang, a zatem nastąpi niejako podwojenie wcześniej opisywanej energii. Zestawiając te dwa jednakowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy porównać to do szaleńca, który wpadł w amok, nie móc się pogodzić z rzeczywistością, która go otacza. To jest ten ciemniejszy obraz energetyki lutego, która przyniesie teraz więcej nieustępliwości, gwałtowności i żywiołowości, które to się wiążą z tym dynamicznym żywiołem, co oczywiście może wywołać tego typu zachowania wśród ludzi.
Jak widzimy, wcale nie musimy mieć energii w konflikcie, aby otrzymać sytuacje konfliktowe oraz odwrotnie, czyli energie będące wobec siebie w symbiozie, wcale nie muszą gwarantować spokoju. To wszystko zależy od ich charakteru działania i wzajemnego oddziaływania.
Energia lutego nie będzie jednak jednorodna, ponieważ trzeba dodać, że Ziemski Konar Tygrysa oprócz Drzewa, zawiera jeszcze w sobie żywioł Ognia i Ziemi, co dodatkowo ubarwi efekty działania tej naszej energetycznej mieszanki. Najważniejszym składnikiem w konarze Tygrysa jest żywioł Ognia, który zaczyna się teraz odradzać, a on oznacza miłość, dobroć i dobre intencje. To właśnie te cechy będą w tym miesiącu mogły tłumić wszelkie problemy, więc wysyłajmy w świat dobrą energię. Niestety, ale rola Ognia ma tutaj również tą ciemniejszą bardziej niebezpieczną twarz. Biorąc pod uwagę ogromną ilość żywiołu Drzewa, oraz jego gwałtowny charakter, wynikający z jego polaryzacji Yang, to Ogień może stanowić rolę zapalnika. Taka ilość Drzewa może ten niewielki ogień przeistoczyć w pożar. Porównałbym to do butelki pozostawionej w lesie, wystawionej na działanie słońca, które może spowodować pożar całego lasu. Drugi składnik konaru Tygrysa, czyli Ziemia, również może być pożyteczna w użyciu, ponieważ ten żywioł oznacza opanowanie i koncentracje na rzeczach ważnych. To oznacza, że w tym miesiącu trzeba będzie używać mocnych i konkretnych argumentów, aby sprowadzić poniektóre osoby na przysłowiową ziemię.

Wybuchowy charakter miesiąca lutego nie będzie tylko zależał od charakteru gwałtowności energii przewodniej, czyli Drzewa Yang, ale również od wspomnianej wcześniej obecności domieszki żywiołu Ognia w ziemskim konarze. Dodatkowo miesięczny konar Tygrysa wejdzie w bardzo silny układ z rocznym konarem Psa, tworząc niepełną, ale silną kombinację trójkątną Ognia. Aby ta kombinacja się dopełniła, tworząc bardzo silny potencjał żywiołu Ognia, potrzebny jest jeszcze konar Konia, zatem w dniach z konarem Konia żywioł Ognia będzie miał potężną moc, biorąc jeszcze pod uwagę, ogrom żywiołu Drzewa, stanowiący tu swoiste paliwo. Dniami, w których nastąpi dopełnienie tego ognistego trygonu będą: 7, 19 luty i 3 marzec. W tych dniach emocje mogą wziąć górę, ale również mogą się zdarzać pożary, wybuchy, katastrofy komunikacyjne czy problemy ze zdrowiem typu skoki ciśnienia czy wylewy. Jeśli ktoś ma problemy z ciśnieniem tętniczym i jest dodatkowo chodzącym kłębkiem nerwów, to powinien uważać szczególnie w te dni.

To będzie miesiąc, w którym powinniśmy zadbać o nasze zdrowie, ponieważ energie pokazują możliwość rozprzestrzeniania się jakiegoś agresywnego wirusa. Niech nas szczególnie nie zwiedzie ciepła wiosenna aura, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problematyczne wirusowe epidemie z przykrymi powikłaniami. Problem mogą zacząć odczuwać osoby mające problemy z wrzodami żołądka, ponieważ dzięki silnej i skumulowanej energii Drzewa, ucierpi żywioł Ziemi, który odpowiada za układ pokarmowy i żołądek.

Skutki działania energii lutego mogą mieć też znaczenie dla pogody i zjawisk w przyrodzie. Aura może nas teraz zaskoczyć wiosenną pogodą, ponieważ możemy obserwować pierwsze burze. Na terenach sejsmicznych mogą się pojawiać trzęsienia ziemi, ponieważ żaden żywioł tak skutecznie nie potrafi naruszać twardej struktury naszej planety, jak Drzewo Yang. Bardzo możliwe, że będziemy również obserwować erupcje wulkanów. Mogą się tez zdarzać jakieś wypadki w kopalniach, czyli wybuchy metanu i zawalenia szybów.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz wiele gorących emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny i nieprzewidywalny sposób. W potyczkach między ludźmi będzie teraz przeważać nerwowy ton, skierowany na to, aby nie tyle przekonać, co zrobić komuś na złość. Możemy też obserwować wysyp wszelkiego rodzaju szaleńców, którzy owładnięci bądź to chorobą psychiczną, bądź rządzą pieniądza, sławy czy nienawiści, będą się uaktywniać w życiu publicznym i siać zamieszanie.
Najbardziej zagrożeni energetyką lutego będą osoby z silnymi wykresami Drzewa Yang i Ognia Yang. U takich ludzi psychika może być teraz wręcz nie do okiełznania, a efektem tego może być uaktywnienie się lub zaostrzenie choroby psychicznej. Jeśli dojdzie do w/w ekscesów i incydentów z udziałem szaleńców, to bardzo prawdopodobne, że będą to osoby z taką charakterystyką wykresu osobistego. Za sprawą energii Drzewa Yang niektórzy z nich będą działać bardzo nerwowo a nawet wręcz desperacko i agresywnie. Możemy obserwować liczne sytuacje z ludźmi, mającymi ogromne problemy życiowe, którzy w desperacji mogą nawet poświecić własne życie. Niektóre zachowania mogą być niewytłumaczalne a zarazem szokujące. Energie miesiąca mogą nawet powodować sytuacje z udziałem osób, które będą brać zakładników, dla spełnienia swoich żądań.
Żywioł Drzewa może przynieść i dobre efekty, a mianowicie determinację i kreatywność w działaniu, dobre wyniki w sporcie, szczególnie wymagającym sprawności ruchowej i takiego, który promuje siłę mięśni. Zbliża się zimowa olimpiada w Korei, zatem może to uatrakcyjnić rywalizację i przynieść jakieś nowe rekordy olimpijskie. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym miesiącu będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw za sprawą kreatywności i wyjątkowo wybitnych pomysłów. To będzie dobry miesiąc na przysłowiowe burze mózgów oraz dobry czas dla pisarzy i publicystów.

Efekty działania tych dynamicznych energii będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść prowokacje przyjmujące wymiar bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Podchwyci ten trend społeczeństwo i mogą się uformować bardzo zdecydowane ruchy w postaci demonstracji i protestów. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentów i konieczności użycia nawet środków przymusu bezpośredniego. Na światło dzienne wyjdą też jakieś materiały czy dokumenty, które mogą wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi w polskiej polityce. Gorącym tematem będzie również nowela ustawy o IPN, która wywołała napięte stosunki z Izraelem i Ukrainą. Niestety nie zapowiada się, aby w lutym ten problem mógł zostać rozwiązany, ponieważ wszystkie strony konfliktu zostaną raczej przy swoich racjach. Energia Drzewa Yin może przynieść wiele kontrowersyjnych wypowiedzi a także zachowań, które mogą pogrzebać przyszłość polityczną osób lub partii, które ulegną tym emocjom. W dziedzinie ustawodawczej możemy teraz obserwować pewne nagłe zmiany, których wcześniej nikt się nie spodziewał.

W świecie polityki światowej możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Odnosząc się do wcześniej wspomnianych zagrożeń wybuchami, mogą się zdarzać zamachy bombowe, szczególnie w centrach większych miast. Zagrożone mogą być też lotniska, samoloty i wieżowce. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć charakter samobójczy. Bardzo prawdopodobne, że znów pojawią się groźby ze strony tak zwanego państwa islamskiego, które będzie stosowało terror strachu wobec Europy. Niewykluczone, że może dojść do prób zamachu na rafinerie, rurociągi i magazyny gazu.
W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności dochodzenia do kompromisów.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to będziemy obserwować chwilowe i nagłe polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na gwałtowne działanie Drzewa Yang, które oznacza możliwość szybkich zysków, ale również i możliwość szybkich strat. Na wykresach giełdowych może pojawić się kolor zielony, czyli dominujące zwyżki, ale może to być efekt manipulacji, dlatego uważajcie na swoje zasoby inwestycyjne. Niewykluczone, ze dojdzie do manipulacji wirtualną walutą Bitcoin, której zmiany kursowe przypominają właśnie działanie Drzewa Yang, zatem będzie można zarobić krocie, ale również wiele stracić. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł drzewny, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, przemysł lotniczy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, luty przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Przywódcy państw lub osoby na wpływowych stanowiskach będą mały tendencje do wyolbrzymiania problemów oraz do atakowania innych w bardzo agresywny sposób. Mogą się tez takim osobom przytrafiać medialne wpadki. Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego wypadku lub zamachu terrorystycznego. Może mieć to związek z lotniskiem, rafinerią, magazynami paliwa, stacją telewizyjną, koncertem, czy inną imprezą masową.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które nie spodoba się ich obywatelom lub innym państwom. Niewykluczone, że między głowami państw dojdzie do ogromnych napięć a nawet do zerwania kontaktów. Może też dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa medialnego lub energetycznego. Być może w centrum uwagi pojawi się również temat związany z jakąś stacją telewizyjną i jakimś przekazem medialnym. Ktoś może teraz wywołać skandal, grając na ludzkich emocjach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lutego w roku Ziemnego Psa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować zranienia metalowymi przedmiotami lub narzędziami. Te energie mogą też powodować zagrożenia ataków ze strony agresywnych osób, dlatego omijajcie zachodnie części miast po zmroku. Uważajcie również na problemy związane z zębami, gardłem i klatką piersiową. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy zdrowotne. Sektor zachodni naszych domów, mieszkań czy przedsiębiorstw może być tez narażony na usterki w urządzeniach elektrycznych, przepięcia a nawet pożary, dlatego lepiej zróbcie audyt tych miejsc. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego, ewentualnie umieśmy tam roślinę, która rośnie bezpośrednio w wodzie, czyli rodzaj bambusa. Przez cały rok powinien tam stać również kalabasz, jako remedium na roczną energię choroby i zastoju.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże, również w połączeniu z rozbojem i uszkodzeniem ciała. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu. Bądźmy rozważni w podróżowaniu na linii południowy zachód – północny wschód, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południowym zachodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Oprócz kalabasza,
obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać ogrom pomysłów i dużą kreatywność, dzięki czemu będzie można rozpocząć wiele ciekawych projektów. Realizacja wszystkich planów może nie być możliwa bez nowoczesnego a nawet nietypowego stylu działania, ponieważ standardowe metody mogą teraz zawieść. Dobry czas na zadbanie o swój image.

renWody Yang mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a one mogą być cały czas odciąganie przez innych i ich problemy. Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan działania, skupienie się tylko na rzeczach ważnych oraz praca nad asertywnością. Może być potrzeba zainwestowania w reklamę, ale bez zbędnych szaleństw i wydziwiań.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Trzeba się będzie wznieść na wyżyny kunsztu zawodowego, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy. Jeśli coś się nie uda, nie traćcie zapału i próbujcie dalej. Będzie okazja do zrobienia sobie reklamy dzięki znajomościom.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, ponieważ finanse będą dopisywać i będzie też szansa stosunkowo łatwe pieniądze. W sytuacja stresowych trzymajcie nerwy na wodzy, ponieważ możecie wiele stracić.

ding Ognie Yin uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu i możliwość załatwienia zaległych spraw, których wcześniej nie udało się zrealizować. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Będzie też potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne, które dodadzą wam mocy.

bing Ognie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez ich udziału. Warto poświęcić ten czas na odpoczynek i wyruszyć na zimowe wakacje. Jakieś sprawy z przeszłości mogą teraz szczególnie zaprocentować, dlatego sprawdźcie stan zapomnianych lokat i inwestycji.

jiZiemie Yin mogą teraz posiadać moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Samotne panie mogą teraz liczyć na względy adoratorów.

wu Ziemie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Silne osobowości mogą teraz zapoczątkować jakąś spektakularną karierę zawodową. Uważajcie na drodze i noga z gazu.

xin Metale Yin będą teraz obłożone pracą i obowiązkami, jednak to nie będzie problemem, ponieważ zapłata za trud będzie smakowała wybornie. Warto teraz działać w zespole, albo ze wspólnikiem, aby podołać wszystkim obowiązkom i zgarnąć całą pulę. Samotni panowie będą mieć świetną okazję na poznanie atrakcyjnej kobiety, która być może zawróci im głowie.

geng Metale Yang mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub jakichś konkursach, ewentualnie załatwić jakieś dofinansowanie na rozwój firmy.

 


Buliński Włodzimierz

1543