Prognoza na Lipiec w roku Ziemnego Psa

og 110 Lipiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Owcy i będzie trwać od 7 lipca do 7 sierpnia

Lipiec, tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie. Teraz tak zwany Niebiański Pień będzie w symbiozie z energetyką Ziemskiego Konaru, ponieważ obydwie energie będą zawierać ten sam rodzaj żywiołu, czyli Ziemię. Jeśli się dokładniej przyjrzymy, to wraz z energią ziemskiego konaru zobaczymy jeszcze inne składowe energii, a będą nimi Ogień oraz Drzewo, co urozmaici tą dużą ziemską porcję Qi.
To, że energia niebiańskiego pnia nie będzie walczyć z energią ziemskiego konaru, wcale nie oznacza sielanki, ponieważ nie możemy zapomnieć, że w tak zwanym filarze roku znajduję się cały czas ogromna porcja żywiołu Ziemi, tak więc w tym miesiącu ten żywioł może dla niektórych stać się trochę zbyt przytłaczający, szczególnie z dniami, przynoszącymi dodatkową Ziemię. Takimi dniami będą 26 lipiec i 4 sierpień, kiedy to tak zwany filar dnia przyniesie podwójną Ziemię, tworząc w energetyce aż sześć składników tego żywiołu. Powinniśmy w tych dniach nastawić się na znaczne zwolnienie spraw i ewentualne zagrożenia zdrowotne. Szczególnie narażone będą osoby, które mają problem z nerkami (piasek), nadmierną krzepliwością krwi, cukrzycy i osoby zagrożone, lub takie, które niedawno przeszły udar mózgu.
Ziemia też generalnie spowoduje zwolnienie i to, że ludzie nieco okrzepną i skoncentrują się na rzeczach naprawdę ważnych i fundamentalnych. Lipiec więc zapowiada się, jako okres „Slow Life”.

Wchodząc w szczegóły dotyczące energetyki miesiąca, zobaczymy w akcji w przewadze żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek, dlatego możemy teraz częściej słyszeć o górskich i błotnych lawinach, może dojść do zasypania ludzi w kopalniach i jaskiniach, ale również będziemy też obserwować jakieś działania militarne na terenach pustynnych. Ludzie mogą być teraz bardziej drobiazgowi i zasadniczy w działaniach i ocenach innych.
Druga część energetyki, czyli też Ziemia Yin, wprowadzi do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie dotąd poradzić. To będzie również dobry czas na refleksję i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji na przyszłość. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego zaplanować strategię na drugą połowę roku, ponieważ jesteśmy właśnie w jego połowie. Pozostałe składniki energetyki miesiąca lipca, to Ogień, który mimo tej całej hałdy Ziemi, przyniesie trochę radości, uczucia i spontaniczności, oraz Drzewo, które wyzwoli w niektórych osobach wiele ciekawych i praktycznych pomysłów, oraz ukierunkuje przeciwników w stronę osiągania kompromisów. Spróbujmy zatem wykorzystać te dwa dodatkowe żywioły, opisane wyżej, w ich pozytywnych cechach, aby cos jednak zrobić dobrego w tym leniwym czasie ;-)

Jak widzimy, w tym miesiącu będzie działał w przewadze jeden żywioł, ale również inne składowe energii, które nieco urozmaicą tą ziemską energetykę, która to lubi wprowadzać trochę pasywności w wydarzeniach i zachowaniu ludzi. Niestety zabraknie w tej energetycznej potrawie żywiołu Wody, czyniąc ją bardziej gęstszą, a która to może wpłynąć na sposób myślenia i postępowania u ludzi. Może zatem zabraknąć dobrej komunikacji międzyludzkiej i ogólnie pojętej mądrości w rozwiązywaniu problemów.

Deficyt żywiołu Wody może również wpłynąć na pogodę, przynosząc więcej suchych i gorących dni, zmniejszając życiodajne opady deszczu do minimum. Dla urlopowiczów może to oznaczać potencjalnie dobrą pogodę na wakacyjne wojaże. Z tego powodu powinniśmy w te wakacje wybierać pobyty nad oceanami, morzami, rzekami i jeziorami, aby uzupełnić ten brakujący ważny żywioł poprzez przebywanie w takim otoczeniu. Najlepszym kierunkiem dla wakacji będzie w tym miesiącu północny zachód. Nie zapominajmy też o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ponieważ teraz łatwiej będzie się odwodnić. Możemy niestety teraz częściej słyszeć o dzieciach lub naszych zwierzęcych przyjaciołach zostawionych w rozgrzanych samochodach.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi nastąpi spadek entuzjazmu i chęci do działania. Niektórzy będą musieli zejść na przysłowiową ziemię i spojrzeć prawdzie w oczy. Będzie potrzeba popracowania nad sobą i spojrzenia na swoje wnętrze bez tego codziennego retuszu. Główna energia miesiąca, a może bardziej jej namacalne efekty mogą nas zmusić do zwrócenia uwagi na nasze zdrowie. Lipiec może wzmóc problemy z układem odpornościowym, mimo, że znajdziemy się w okresie letnim. Możemy teraz częściej słyszeć o wirusach grypy żołądkowej, dlatego pamiętajmy o naturalnym wspomożeniu organizmu w witaminę D, poprzez korzystanie z kąpieli słonecznych. Pamiętajcie, aby robić to wbrew błędnym radom wielu specjalistów, i korzystać ze słońca między godziną 11 a 14, ponieważ wtedy to mamy największą szansę, aby słońce podarowało nam tej witaminy najwięcej. Oczywiście trzeba pamiętać o naświetlaniu ciała, a nie o jego przypalaniu ;-)
W kwestiach zdrowotnych zwróćcie też uwagę na układ moczowy, ponieważ mogą się odezwać stare problemy z piaskiem na nerkach. W razie czego, wypróbujcie stary sposób czyli piwo i ciepła kąpiel w wannie ;-) pamiętając o odpowiednim nawodnieniu w międzyczasie.

W świecie polityki, działanie energii miesiąca lipca, może przynieść czas realizowania zaplanowanych wcześniej zmian, które będą się toczyć swoim z góry ustalonym rytmem. Oczywiście pojawi się reakcja ze strony części społeczeństwa, czyli znów pojawią się protesty, ale tym razem ich skutek nie będzie tak znaczący. Generalnie wśród polityków stojących na przeciwległych frontach, atmosfera zgęstnieje i będzie to przypominało zbrojenie się przed kolejną bitwą. Gdzieś w tle pojawią się wydarzenia polegające na nieczystych grach i może dochodzić do stosowania prowokacji, mających wpłynąć na opinię publiczną.

W polityce międzynarodowej będzie teraz trudno o pokojowe nastawienie i raczej będzie się unikać okazji do jakichkolwiek rozmów, a jeśli do nich dojdzie, to nic konkretnego z nich raczej nie wyniknie. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Mogą się teraz uaktywnić szpiedzy, za których pośrednictwem wycieknie kilka ciekawych faktów, które rzucą nowy obraz na wydarzenia, które wcześniej były oceniane w całkowicie inny sposób. Tak jak sugerowałem wcześniej, możemy również obserwować jakieś działania militarne na terenach pustynnych. Pojawią się również prawdopodobnie zamieszki i protesty związane z uchodźcami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to mimo nieobecnego w tym miesiącu żywiołu Wody, na giełdach nie dojdzie do jakiegoś dużego ożywienia i inwestorzy będą nadal bardzo ostrożni. Na pewno ożywi się rynek medyczny związany przede wszystkim z farmaceutyką, która zanotuje duże zyski. To będzie też dobry czas dla transportu, producentów zdrowej żywności i suplementów diety oraz firm deweloperskich. Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Ziemi, czyli: wydobycie surowców kopalnianych, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury.

Jeśli chodzi o energie czasowe związane z kierunkami, to zaobserwujemy teraz zdublowanie energii rocznej przez energie miesięczne, co może znacznie podnieść siłę ich oddziaływania.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, lipiec przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety. Najprawdopodobniej prym w tych działaniach będzie wiodła kanclerz Angela Merkel, premier Teresa May. Trudne chwile może znów teraz przeżywać prezydent Warszawy, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego. Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte.
W centrum wydarzeń mogą się znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w środkach komunikacji miejskiej, czyli linie metra, stacje kolejowe, lotniska, ale również porty i statki. Może wyniknąć jakaś afera w tle z umową na gaz lub ropę naftową lub inny rodzaj paliwa.
W centrum uwagi mogą się też pojawić nagłe wydarzenia związane z południowymi częściami państw lub kontynentów. Może tam dochodzić do wybuchów wulkanów, wybuchów związanych z atakami terrorystycznymi , wybuchów elektrowni, rafinerii lub podpaleń. Jakieś państwo może też zaskakująco zmienić swoje prawo, które odbije się echem w krajach ościennych. Lipiec będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość. Niebawem zakończenie zmagań w mistrzostwach świata w piłce nożnej, których zwycięzcą może zostać drużyna, na którą nikt wcześniej specjalnie nie stawiał, a kluczem do zwycięstwa będzie duch drużyny i radość z gry.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lipca w roku Ognistego Koguta, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie zdubluje się roczna i miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, które to mogą powodować problemy natury urzędowej i prawnej. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych. W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, gdzie zdublują się bardzo agresywne roczne i miesięczne energie, które to mogą powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj zdubluje się roczna i miesięczna energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z dokumentami księgowymi i rozliczeniami. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje namiar powstałego tutaj żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin mogą nie mieć teraz łatwego życia w pracy a obowiązki mogą znacznie skomplikować im sytuację. Również w życiu codziennym powinny uważać na wszelkie uchybienia i płacić w terminie wszystkie rachunki. Warto zwrócić uwagę na zdrowie, ponieważ możliwa jakaś choroba. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat. Możliwa konieczność stawienia się w sądzie.

renWody Yang mogą być teraz bardzo zdeterminowane i chętne do działania, tym bardziej, że pojawią się moce decyzyjne i uda się załatwić pewne ważne sprawy. Również w sprawach zawodowych okoliczności będą sprzyjać poprawie finansów, które będą wymagały zakasania rękawów i pewnych wyrzeczeń. Koncentracja uwagi na pracy, to motto na nadchodzący miesiąc.

yiDrzewa Yin będą teraz zajęte planowaniem biznesowych zamierzeń, które pochłoną większość ich czasu. To może być trochę męczące, ale powinno się opłacić, tym bardziej, że w perspektywie tego miesiąca, będzie okazja na łatwe pieniądze. Warto teraz również wysłać totolotka lub pójść do kasyna, ale nie bądźcie teraz zbyt zachłanne, ponieważ łatwo będzie przesadzić.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz strasznie intensywny czas w sprawach zawodowych, ale mogą być z tego atrakcyjne pieniądze, jednak trzeba będzie włożyć w to dużo wysiłków i zrezygnować ze swojego prywatnego czasu. Samotni panowie powinni teraz wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ na horyzoncie może się pojawić miłość ich życia.

dingOgnie Yin mogą być teraz zmuszone do zajęcia się sprawami zawodowymi, które nie przyniosą wymiernego efektu finansowego. Trzeba będzie popracować nad swoim wizerunkiem, i najlepiej, aby robić to według sprawdzonych metod. W tym miesiącu trzeba będzie więcej czasu poświęcić dzieciom i ich problemom. Działajcie teraz w sposób standardowy i nie eksperymentujcie.

bing Ognie Yang będą teraz musiały działać zdecydowanie i za pomocą nowoczesnych metod, ponieważ tylko takie przyniosą teraz efekt. Będzie szansa, aby zabłysnąć w środowisku zawodowym, ale trzeba będzie pokazać coś znacznie ciekawszego, niż konkurencja. Należy pamiętać, aby dotrzymywać obietnic, ponieważ łatwo będzie teraz o stratę zaufania.

jiZiemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że wykorzystają do tego pomoc innych i wszelkie znajomości. Razem raźniej, to hasło na nadchodzący miesiąc. To będzie czas wielu spotkań towarzyskich. Jeśli chodzi o relaks, to najlepiej wybrać się na zaległy urlop z rodziną lub przyjaciółmi, najlepiej w kierunku wody.

wuZiemie Yang w sprawach zawodowych będą odczuwały pewne niedowartościowanie i poczucie odsunięcia. Wszystko z powodu pojawienia się ludzi, którzy będą chcieli ich wygryźć ze stanowiska. Jeśli do tego dojdzie, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę i być może zrobić coś bardzo nietypowego, ale gdy to okaże się skuteczne, zyskamy podwójnie.

xin Metale Yin mogą mieć teraz wymarzony czas do załatwiania wszelkiego rodzaju spraw czy zaczynania ważnych przedsięwzięć. Sprawy będą wręcz same posuwały się do przodu, dlatego warto to wykorzystać i zaplanować mały wypoczynek. Czas spędzony z rodziną da wam ogromne zadowolenie i energię do dalszego działania.

gengMetale Yang dostaną przysłowiowy wiatr w żagle i pokażą, na co je stać, dlatego warto teraz zaplanować zajęcie się bardzo trudnymi sprawami, ponieważ będzie szansa na ich całkowite załatwienie. Bardzo dobrze będzie teraz poświecić czas na naukę i poszerzanie naszych umiejętności, co da nam ogromną radość i stworzy bardzo ciekawe perspektywy na przyszłość.


 


Buliński Włodzimierz

748