Prognoza na Kwiecień w roku Ziemnego Psa

bing
smok Kwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 4 kwietnia do 5 maja.

Kwiecień w odróżnieniu od dwóch poprzednich miesięcy nowego roku Ziemnego Psa (prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie), nie przyniesie jednolitej energii. Tym razem zobaczymy też zupełnie inne energie, które co prawda, będą wobec siebie w relacji wspierającej (Ogień wspiera Ziemię), co może oznaczać harmonię w pewnych wydarzeniach, ale charakter działania tych energii, oraz ich wzajemne koniunkcje, mogą zaburzyć ten pozornie zapowiadający się spokój.
Tym razem na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Ognia Yang, który można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia w naszym codziennym życiu oznacza radość, miłość i otwartość, zatem będziemy mogli liczyć na wiele takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, bo tych niestety, również nie zabraknie. Jest tak, ponieważ Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę wśród ludzi.
Drugi rodzaj energetyki tak zwanego Ziemskiego Konaru, to żywioł Ziemi i będzie to również polaryzacja Yang, symbolizująca solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególnie istotnym składnikiem konaru Smoka może być Drzewo, które posiada polaryzację Yin, a będzie umożliwiało nam osiąganie kompromisów, ponieważ jego charakter nada sprawom bardziej elastyczny i ugodowy klimat.

Jeśli chodzi o Ziemski Konar Smoka, to trzeba również wspomnieć, że jest on specyficznym ziemskim konarem w tym roku, ponieważ razem z Ziemskim Konarem Psa, czyli energią roku, tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w tym miesiącu możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, zawalenia w kopalniach czy zakłócenia magnetyzmu ziemskiego.
Dodatkowo Smok w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może przynieść kataklizmy związane z rzeczywistą wodą, czyli tsunami, obfite opady deszczu czy silne sztormy.
Starcie tych dwóch energii może również skutkować wyjściem na światło dzienne wielu tajemniczych i skrywanych dotąd faktów. Mogą one wprowadzić sporo zamieszania, spowodować zmianę pewnych dotychczasowych trendów, oraz wpłynąć na nasze decyzje. Możemy teraz usłyszeć o jakichś ważnych odkryciach archeologicznych, odkopaniu jakichś artefaktów lub o odkryciu złóż zasobów naturalnych. Niestety, ale częściej będzie również teraz dochodzić do uszkodzeń budynków a nawet ich zawaleń.

W kwietniu energią wypadkową będzie żywioł Ziemi, która będzie teraz bardzo silna i nie pozostanie to obojętne w życiu wielu ludzi. Ten żywioł lubi powodować zastoje, kryzysy, ale również nie jest obojętny wobec tematu zdrowia, dlatego wszelkie stany zapalne w naszych organizmach mogą się teraz przerodzić w większy problem. Powinniśmy teraz częściej spożywać w naszej diecie przeciwzapalny imbir oraz kurkumę, które posiadają charakter żywiołu Metalu, co pozwoli rozładować nadmiar Ziemi. Dobrze będzie też suplementować się witaminą C, która jako przejaw żywiołu Drzewa, rozluźni ten ziemisty żywioł w naszych organizmach. Jeśli chodzi o zdrowie, to w kwietniu mogą się nam częściej przytrafiać niestrawności pokarmowe oraz mogą nas nękać resztki zimowych ognisk grypy jelitowej, dlatego warto do naszej diety włączyć również probiotyki.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia Ognistego Smoka, od którego bierze nazwę ten miesiąc, przyniesie więcej pogodności, życzliwości oraz potrzeby bycia razem. To może być czas pewnych przełomów i trudnych decyzji, co może szczególnie wiele zmienić w związkach, które dotąd przeżywały jakiś kryzys. To będzie przypominało wiosenną burzę, po której zmienia się powietrze, ale dla jednych par będzie to perspektywiczny początek czegoś nowego, a dla niektórych niestety koniec złudzeń. Kwiecień może być również miesiącem, w którym może się okazać, kto jest waszym prawdziwym przyjacielem, a kto tylko udaje. Jeśli między Wami a waszymi przyjaciółmi dodatkowo pojawią się sprawy natury finansowej lub dotyczące kariery zawodowej, jedna ze stron może pokazać swoją „prawdziwą twarz” i zrobić coś niemiłego, dlatego ten czas może przypominać wielkie sprzątanie w relacjach międzyludzkich. Niektórzy ludzie nie będą teraz panować nad emocjami i zamiast łagodzić konflikty, mogą je bardziej rozpalać poprzez swoje zachowanie i decyzje. Niektórzy będą teraz robić wiele na pokaz, ale w większości będzie to podyktowane pozytywnymi zamiarami. Ten czas będzie sprzyjał wszelkim akcjom dobroczynnym, ponieważ ludzie będą teraz bardziej hojni i czuli na ludzkie nieszczęście. Ludzie będą też okazywać sobie wiele wsparcia i często będzie to robione bez zbędnego rozgłosu. Może być teraz więcej akcji dobroczynnych zupełnie spontanicznych i wynikających z czystej potrzeby serca. To będzie też dobry czas na wywołanie zmian w naszym życiu, ale takich, które sami zainicjujemy, zanim los zrobi to za nas. Można dla rozładowania energii zaplanować jakiś długo odkładany remont albo początek inwestycji, jednak nie starajmy się niczego robić „na szybko”, tylko skorzystajmy z domeny żywiołu Ziemi, która obdarza koncentracją i usilnym dążeniem do celu. W tym miesiącu bowiem łatwo się będzie pomylić lub zaliczyć błąd, który może wywołać dosyć poważne reperkusje.
Ogień będziemy mogli również wykorzystać do innych pozytywnych celów, a mianowicie do zmaterializowania się pokładów ekspresji, jakie w nas drzemią. Bardzo dobre rezultaty będzie można teraz odnieść w nagłaśnianiu wszelakich przedsięwzięć. To będzie tez wspaniały czas na organizowanie przyjęć, imprez plenerowych, zawodów sportowych czy ślubów.

Efekty działania energii miesiąca będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść nagłośnienie jakichś starych afer. Na światło dzienne wyjdą jakieś bardzo drażliwe sprawy, które mogą wywołać ogromny skandal i poruszenie wśród społeczeństwa. Możemy też obserwować jakieś protesty wynikające z niedotrzymania obietnic wyborczych lub wprowadzenia nowego prawa. Niektórzy politycy zamiast najpierw pomyśleć a później mówić, pomylą tą kolejność, co może się dla nich źle skończyć, łącznie z odejściem z czynnej roli polityka. Wiele się będzie działo wokół spraw związanych z budownictwem, deweloperstwem oraz sprawami związanymi z prawem własności nieruchomości. Może również dojść do zmian w rządzie oraz w spółkach skarbu państwa.

W polityce światowej możemy obserwować zaostrzenie trwających konfliktów, których przyczyny wyrosną wręcz z pod ziemi. Decyzje pewnych polityków mogą zniweczyć wiele wcześniejszych działań na rzecz pokoju, i wprowadzić więcej nerwowości. Na światło dzienne mogą wyjść jakieś informacje, które postawią w zupełnie innym świetle sprawę jakiegoś międzynarodowego skandalu. Niewykluczone, że będzie to miało związek z wywiadem, szpiegiem lub działaniem militarnym. Może być teraz tendencja do stosowania tak zwanych tematów zastępczych, które będą przykrywką do realizacji pewnych strategicznych działań politycznych lub gospodarczych. W Unii Europejskiej może dojść do anulowania lub zmiany wcześniej podjętych decyzji, co może wywołać mały kryzys dyplomatyczny.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to powinniśmy obserwować polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na wcześniej wspomnianą energię żywiołu Ognia. Pojawią się pozytywne okoliczności, które spowodują wzrost notowań i zysków wielu sektorów gospodarki, ale szczególnie zyska na tym: sektor energetyczny, paliwowy, wydobywczy, budowlany, hutniczy i rolniczy. Bardzo dobre wyniki będzie można uzyskać w handlu ziemią i nieruchomościami, biznesie związanym z naturalnymi zasobami naszej planety, w handlu naturalnymi suplementami diety oraz naturalną żywnością.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to kwiecień zaznaczy się charakterem działania energii związanej z trygramem Grzmotu, związanej z mężczyznami w sile wieku. Biorąc pod uwagę miejsce występowania tej energii, nie trudno się domyślić, że najbardziej zaznaczy się jej działanie w sferach związanych z władzą. Energia grzmotu jest kojarzona z wybuchem i gwałtownością, dlatego nie trudno się domyślić, że jej działania będą miały za zadanie szokować i będą przybierać postać dosyć agresywnych ataków. Na świecie ta energia może przynieść też odzwierciedlenie w postaci błyskawic i grzmotów, czyli może to oznaczać występowanie gwałtownych burz i wichur. Możemy też słyszeć o wybuchach gazu i zawaleniu się budynków. Wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia możemy obserwować atak wirusów, a najbardziej narażone będą osoby o słabej odporności, dlatego warto mieć w domu zapas witaminy C oraz D3. Może to dotyczyć wirusów, które nie były aktywne od wielu lat. Jeśli chodzi o witaminę D3, to warto teraz będzie ją dostarczać do organizmu w sposób naturalny, czyli poprzez naświetlanie na słońcu, tym bardziej, że w tym miesiącu wreszcie powinno być więcej słońca. W tym miesiącu będzie łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy w postaci kąpieli magnezowych, które działają bardzo szybko i bardzo dobrze są wchłaniane przez organizm. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć głowie.
Energetyka ta może również przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Kwiecień będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
W centrum uwagi może się znaleźć również jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Ziemnego Psa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie miesięczna „żółta piątka” wejdzie w kontakt z roczną energią zastoju i choroby, przez co efekty ich działania staną się bardzo silne. Te energie, gdy spotkają się razem, mogą powodować wypadki, trudności, choroby oraz rzucać wiele przysłowiowych kłód pod nogi. Starajmy się unikać podróży w kierunku zachodnim, ponieważ może być tam bardzo niespokojnie. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać w każdym aspekcie życia, a szczególnie na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem, zębami, oraz mogą nam się przytrafić urazy klatki piersiowej. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Z kolorów, przyda się tez coś granatowego na ten miesiąc. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. W zachodnich częściach kontynentów lub państw, może dojść do ataków terrorystycznych, zamieszek lub pojawią się zdarzenia związane z atakami bombowymi.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii miesięcznej i rocznej, skumuluje się tak zwana energia choroby, która może przynieść problemy zdrowotne związane przede wszystkim z osłabieniem immunologii, ale również problemami z układem pokarmowym. Powinniśmy w tej części naszych domów również uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcinka kręgosłupa. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody lub opóźnienia.

Trzecim newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie będzie działać miesięczna energia, która może przynosić problematyczne plotki i procesy sądowe, dlatego jeśli mamy tam drzwi wejściowe, miejmy na uwadze wszelkie zaległe sprawy o naturze prawnej, ponieważ teraz możemy zostać zmuszeni, aby to wyjaśnić. Jeśli mamy tam sypialnię, mogą nas nękać zatrucia pokarmowe oraz choroby jamy ustnej. Zastosujmy tam jak najwięcej dodatków wystroju wnętrz w kolorze granatowym i postawmy tam roślinę, która rośnie bezpośrednio w wodzie. Również na południu krajów i kontynentów może dochodzić do wielkich pożarów, ataków terrorystycznych i zamieszek.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).


guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać duże moce decyzyjne, ewentualnie awans i uznanie w środowisku zawodowym. Będzie okazja do podreperowania finansów, które będą jednak wymagały poświęcenia większej niż zwykle, ilości czasu oraz wysiłku. Panowie będący w stanie wolnym mogą teraz liczyć na pojawienie się ciekawej kobiety, a nawet materiału na potencjalną żonę. Pamiętajcie, aby niczego teraz nie odkładać na później.

renWody Yang mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a ktoś dodatkowo będzie próbował je wybić z rytmu. Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan działania i skupienie się tylko na rzeczach ważnych. Może być potrzeba stawienia czoła sprawom natury urzędowej lub prawnej, ale dzięki kreatywności powinniście opanować sytuację. Może być okazja do wygrania ciekawych pieniędzy, więc warto spróbować szczęścia na przykład w lotto.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz czas wytężonej pracy, która na początku może trochę zniechęcić, ale później przyniesie wiele radości z powodu dobrych efektów. Trzeba się będzie wznieść na wyżyny kunsztu zawodowego, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy. Jeśli coś się nie uda, nie traćcie zapału i próbujcie dalej. Panowie poszukujący swojej drugiej połowy mogą mieć teraz dobry czas do poznania tej jedynej, ale trzeba będzie o nią zawalczyć.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas intensywnego działania, ale trzeba będzie przyjąć standardowe metody pracy, ponieważ inaczej niczego do końca nie załatwimy. Jakaś osoba może wam zaproponować bardzo intratny interes, ale sprawdźcie to dobrze, ponieważ mogą wyjść z tego jakieś problemy. Spróbujcie szczęścia w grach losowych lub konkursach, ponieważ będzie okazja coś wygrać. Możecie też dostać zaskakująco atrakcyjny prezent lub niespodziewany spadek.

ding Ognie Yin będą zmuszone do konkurowania na punkcie zawodowym i trzeba będzie obrać bardzo nietypowe sposoby działania, aby zaskoczyć konkurentów. Dużą wagę trzeba będzie przyłożyć do wizerunku i wyglądu, dlatego warto teraz skorzystać z porad profesjonalistów w tych dziedzinach. Wiele spraw może się teraz ślimaczyć, i na efekty aktualnych działań przyjdzie trochę poczekać, dlatego trzeba zacisnąć zęby i przeczekać ten trudny czas.

bing Ognie Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków, a tych teraz nie zabraknie. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody w innym terminie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu sprawom waszych dzieci lub zainwestowania w reklamę.

jiZiemie Yin uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. Będzie można nawet poimprowizować, co może przynieść zaskakująco dobre efekty. Trzeba będzie stawić czoła konkurentom, ale moc będzie po wasze stronie, więc dacie radę. To będzie dobry czas na załatwienie wszystkich zaległych trudnych spraw, które od dawna wisiały nad wami jak wyrok, ale teraz dacie im radę i dodatkowo uzyskacie z nich dodatkowe profity.

wu Ziemie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. To będzie dobry czas na zaczynanie wszelkich przedsięwzięć biznesowych, choć efektów materialnych na razie nie będzie zbyt obfitych. To też dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na jakieś sprawy rodzinne.

xin Metale Yin będą teraz mogły liczyć na przyjaciół i pomocnych ludzi, dzięki którym pokonają wszelkie przeciwności losu. W sprawach zawodowych ważne będą teraz odpowiednie znajomości, które otworzą Wam drogę do awansu lub lepszej pracy, dlatego rozglądajcie się uważnie wokół siebie. Samotne panie będą mieć świetną okazję na poznanie atrakcyjnego mężczyzny, który być może zawróci im głowie, i to nie na żarty.

geng Metale Yang mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi, ale trzeba będzie grać fair, ponieważ efekt może być zupełnie odwrotny. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię.
W ferworze walki i sukcesów, nie zapomnijcie o bliskich, którzy będę potrzebować waszej pomocy. Uwaga za kierownicą, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.


 


Buliński Włodzimierz

890