Komunikat

Można już zamawiać roczne aktualizacje Feng Shui wraz z prognostyką, oraz prognozy roczne do analiz osobistych na rok Ziemnej Świni, który rozpocznie się 4 lutego 2019 roku.

Prognoza na Grudzień w roku Ziemnego Psa

pig

Grudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 7 grudnia do 5 stycznia.

 

Grudzień to, co prawda ostatni miesiąc tak zwanego kalendarza zachodniego, którego używamy na co dzień, ale stanowi on przedostatni miesiąc solarnego kalendarza chińskiego, zatem do końca roku jeszcze trochę czasu pozostało.  Tak jak kilka wcześniejszych miesięcy, również i on, nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć jak zawsze przestrzegam przed pewnymi „skutkami ubocznymi”, ponieważ każda energia ma swoje dobre i złe oblicze. Teraz w akcji zobaczymy energie, które są w relacji wspierającej, a ich wzajemny układ będzie niósł ze sobą przekaz współdziałania człowieka z tym, co przyniosą mu okoliczności. To oznacza, że w grudniu nie powinniśmy się zajmować sprawami, na które nie mamy wpływu i wykorzystywać bieżące możliwości. To oznacza też, abyśmy ostrożniej podchodzili do swoich decyzji i nie przeceniali swoich sił.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca, na tak zwanej pozycji Niebiańskiego Pnia, będzie żywioł Drzewa o polaryzacji Yang, które to można porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem.  Energia ta może się teraz silnie objawić w wydarzeniach, jakich przyjdzie nam doświadczać. Gwałtowność Drzewa Yang może oznaczać jakieś rozruchy, niebezpieczne w skutkach konfrontacje oraz wybuchy. Te ostatnie mogą dotyczyć na przykład wybuchów gazu, dlatego warto skontrolować wszelkie instalacje mające związek z gazem.

Drugi rodzaj energetyki to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem tak zwanego Ziemskiego Konaru Szczura, od którego nazwę bierze miesiąc grudzień. Polaryzacja tej Wody to pierwiastek Yin, który możemy ją porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Cechy tej energetyki mogą się udzielić teraz szczególnie ludziom i za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga zatem na przebiegłych telemarketerów, domokrążców lub osoby namawiające do wzięcia atrakcyjnych kredytów, ponieważ bardzo łatwo będzie się teraz nabrać, a tym samym stracić.

Jak widzimy,  w miesiącu  Drewnianego Szczura, energią wypadkową będzie silne Drzewo, które dla niektórych osób może stanowić silny zapłon do działania oraz dużą kreatywność, ale dla innych może to być duży problem, szczególnie w sferze psychiki. Najbardziej narażone osoby to właśnie Drzewa Yang, ale również i Ziemie Yang.

 

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to wypadkowa energia Drzewa Yang, zasilona energią tajemniczej Wody Yin, może spowodować, że u wielu ludzi może przeważać bardzo nostalgiczny nastrój, a najgorzej odczują to osoby, które cierpią na depresję. Zwróćmy więc uwagę na ludzi samotnych lub takich, które doświadczyły ostatnio jakichś problemów lub nieszczęść, aby szczególnie w okresie świątecznym nie zostawały same. Bardzo prawdopodobne, że teraz częściej będziemy słyszeć w mediach o samobójstwach, oraz o dziwnych a zrazem niebezpiecznych zachowaniach zdesperowanych ludzi. Szczególnie niebezpiecznie może się teraz zrobić w głowach osób, których żywioł urodzeniowy to silne Drzewo Yang lub słaba Ziemia Yang. Wspólnym antidotum dla tych dwóch grup ludzi będzie żywioł Ognia, który oznacza miłość, uczucia, przyjacielskie ciepło oraz imprezy i dobrą zabawę. Dobrym pomysłem dla takich osób, będzie spontaniczny wyjazd w ciepłe kraje, gdzie w promieniach słońca będą mogły naładować swoje akumulatory i rozładować emocje. Jeśli ktoś nie może wyjechać, to można będzie to nadrobić za pomocą bywania w towarzystwie na imprezach czy koncertach. Jeśli  i z takimi rozwiązaniami komuś nie będzie po drodze,  to może się posiłkować paleniem świec czy kadzidełek, ewentualnie kąpielą słoneczną za pośrednictwem osobistej lampy na podczerwień.
Za sprawą konaru Szczura będziemy obserwować kontynuację działania Wody Yin z poprzedniego miesiąca, czyli nagłaśniania ekscesów o podłożu seksualnym. Będzie też więcej doniesień o atakach pedofilów czy gwałcicieli, oraz nie zabraknie doniesień o skandalach obyczajowych.
Będzie teraz wiele skrywanych emocji, które w pewnym momencie mogą być okazane w bardzo spontaniczny a nawet desperacki sposób. To wszystko za sprawą energii Drzewa Yang, które niesie ze sobą potężną energię, która wcześniej przy później musi zostać zauważona.  Jeśli uczestniczyliście kiedyś z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować Was zdyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Ognia, czyli miłość, która rozładuje całą sytuację. Okażcie takiej osobie współczucie i zrozumienie, ponieważ to wszystko niestety siedzi w jej głowie. Być może przeżyła w swoim życiu jakiś zawód czy niedocenienie, które teraz wyłazi na wierzch.
Reasumując: tak jak w zeszłym miesiącu, wielu ludzi będzie zbyt dużo mówiło, a później będzie tego żałowało, dlatego warto będzie się teraz dwa razy zastanowić, zanim coś powiemy, ponieważ niechcąco możemy kogoś obrazić a tym samym sobie zaszkodzić. Szczególnie będzie to dotyczyło wszelkiego rodzaju bezpodstawnych oskarżeń i insynuacji.

Mówiąc o emocjach nie możemy też zapomnieć o ciele, ponieważ to będzie miesiąc, w którym powinniśmy również zadbać o nasze zdrowie a dokładnie o odporność, ponieważ energie pokazują możliwość rozprzestrzeniania się jakiegoś agresywnego wirusa. Problem może być umiejscowiony w układzie pokarmowym, a dokładnie w żołądku. Możemy zatem doświadczyć zarówno ataku wirusa grypy żołądkowej ale również niestrawności wywołanej zwykłym przejedzeniem. Zbliża się okres świąteczny, dlatego planując menu nie przesadzajmy z ilością przygotowanego lub kupionego jedzenia. Jest to też istotne z punktu widzenia ekonomii, ponieważ wiele jedzenia ze świąt się marnuje, a biorąc pod uwagę moje wcześniejsze uwagi o nie przecenianiu swoich sił, logika podpowiada nam, aby nie wyprawiać teraz świąt ponad swoje możliwości. Są niestety i takie osoby, które mimo niezbyt dobrej sytuacji finansowej, hołdują zasadzie „zastaw się, a postaw się”, biorąc na święta nawet kredyty na te cele. Tak więc energie podpowiadają nam, aby w grudniu zachować umiar i zdrowy rozsądek – nie tylko w jedzeniu. ;-)

Jeśli mowa o świętach, to pewnie wielu z was chciałoby klasycznych białych świąt … ale patrząc na energie, obawiam się, że tego białego puchu nie będzie zbyt dużo. Grudzień może przypominać późną jesień z temperaturą oscylującą wokół zera. Zanosi się na przeplatankę dni z przymrozkami, marznąca mżawką i słoneczkiem poprzedzonym mglistymi porankami. Śnieg może być raczej krótkotrwałą lokalną atrakcją, a ten dłużej lezący znajdziecie raczej w górach.

 

Efekty działania dynamicznej energii wypadkowej miesiąca, będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść prowokacje przyjmujące wymiar czasami bardzo bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Ten trend może też podchwycić część społeczeństwa, mogąc organizować demonstracje i protesty. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentami i koniecznością użycia nawet środków przymusu bezpośredniego.  Na światło dzienne mogą wyjść teraz jakieś materiały czy dokumenty, które mogą wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi w świecie polityki. Energia Drzewa Yin może przynieść wiele kontrowersyjnych wypowiedzi a także zachowań, które mogą pogrzebać przyszłość polityczną osób lub partii, które ulegną tym emocjom.  W dziedzinie ustawodawczej możemy teraz obserwować pewne nagłe zmiany, których wcześniej nikt się nie spodziewał.

W świecie polityki światowej możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Odnosząc się do wcześniej wspomnianych zagrożeń wybuchami, mogą się zdarzać zamachy bombowe, szczególnie w północnych częściach miast. Zagrożone mogą być też lotniska, samoloty i wieżowce. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć charakter samobójczy. Bardzo prawdopodobne, że znów pojawią się groźby ze strony tak zwanego państwa islamskiego, które będzie stosowało terror strachu wobec Europy. Niewykluczone, że może dojść do prób zamachu na źródła lub rurociągi wody pitnej.
W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności dochodzenia do kompromisów. Niewykluczone, że jakieś państwo dokona podwodnej próby jądrowej, ewentualnie dojdzie do awarii okrętu podwodnego.

 

Jeśli chodzi o gospodarkę, to będziemy obserwować chwilowe i nagłe polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na gwałtowne działanie Drzewa Yang, które oznacza możliwość szybkich zysków, ale również i możliwość szybkich strat. Na wykresach giełdowych może pojawić się kolor zielony, czyli dominujące zwyżki, ale może to być efekt manipulacji, dlatego uważajcie na swoje zasoby inwestycyjne.  Niewykluczone, że dojdzie do manipulacji wirtualną walutą Bitcoin, której zmiany kursowe przypominają właśnie działanie Drzewa Yang, zatem będzie można zarobić krocie, ale również wiele stracić. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł drzewny, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, przemysł lotniczy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową.

 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to grudzień przyniesie wydarzenia związane z kobietami, które mogą teraz odegrać kluczową rolę w wielu aspektach, szczególnie w temacie prawa i polityki. To będą raczej kobiety dojrzałe i doświadczone, zatem niewykluczone, że w centrum uwagi pojawi się kanclerz Angela Merkel czy Teresa May.  Mogą się pojawić też wydarzenia z kobietami w tle w tematyce kultury i sztuki i prawdopodobnie nie obędzie się bez skandali obyczajowych. Generalnie będzie to miesiąc, gdzie dużo się będzie mówić właśnie o kulturze, sztuce oraz szkolnictwie. Mogą się pojawić propozycje zmian w zasadach dotyczących edukacji, lub takie zmiany zostaną wdrożone. To będzie też kreatywny czas dla artystów, pisarzy czy wynalazców.  Nawet skandale mogą być teraz wykorzystywane do promocji i zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli ktoś chce popracować nad swoją książką, lub zacząć nowy program badawczy, to teraz jest idealny czas na takie przedsięwzięcia, ale z promocja trzeba będzie zaczekać do przyszłego roku. W centrum uwagi może znaleźć się jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. W centrum uwagi może się tez znaleźć jakaś nowo wydana książka, która zbulwersuje wielu ludzi. W świecie artystycznym może być głośno na temat pewnego kontrowersyjnego artysty, który zaszokuje wszystkich swoim nietypowym dziełem lub happeningiem. Mogą się pojawić wydarzenia związane z ujawnieniem jakiegoś plagiatu, nieuprawnionego użycia czyjegoś dzieła lub wizerunku. Dużo się będzie teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach. Pewne dokumenty mogą też pogrążyć kobiety piastujące wysokie stanowiska państwowe.
Trygram Xun, który stanowi centralną energię miesięczną, może zapowiadać rozwój jakiejś epidemii wirusowej, o czym wspominałem już wcześniej, dlatego koniecznie trzeba będzie zwracać uwagę na odpowiednią higienę osobistą.  Jeśli już mowa o zdrowiu, to niewykluczone, że wróci temat medycznej marihuany, ponieważ miesięczna energia oznacza tez rośliny, a szczególnie gorąco może być w temacie przymuszania ludzi do szczepień, za sprawą pojawiania się kontrowersyjnych rozwiązań prawnych na ten temat. Trygram Xun jest też zwiany z wiatrem, zatem w pogodzie mogą nas trapić jakieś wichury a nawet trąby powietrzne. Mogą się zdarzać jakieś incydenty z samolotami w tle, gdzie wietrzna pogoda może być powodem awarii lub katastrof. Dominacja energii Drzewa Yang będzie zagrożeniem wybuchami na stacjach paliw, zbiornikach z gazem czy w rafineriach. Możemy też usłyszeć o wybuchu magazynu z materiałami pirotechnicznymi.

 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Ziemnego Psa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

 

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie połączą się energie, które mogą powodować choroby uszu, nerek i narządów rozrodczych, oraz urazy głowy i klatki piersiowej. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy.  Te energie mogą również powodować kłopoty w obrębie komunikacji i płynności finansowej. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnego zachodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie zarządu, osoby prezesa lub właściciela firmy.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Możemy też w sektorze północno zachodnim umieścić stroik świąteczny, zaopatrzony w sekwencję czterech złotych i dziewięciu srebrnych bombek, tworzących kombinację HeTu żywiołu Metalu, która uspokoi tutejsze energie.

 

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe. Ta energia będzie silnie oddziaływać szczególnie podczas podróży w tym kierunku, dlatego uważajmy w drodze. Ten kierunek może też być pechowy dla dzieci, przyczyniając się do kontuzji i różnych uszkodzeń ciała. Najbardziej zagrożone części ciała to uda, pośladki i dolna część pleców

 

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu, ale również powodować urazy stóp. W tym sektorze mogą się również zdarzać przepięcia prądu a nawet pożary, dlatego zróbmy inspekcję wschodnich części domów, mieszkań i firm. W sektorze wschodnim naszych domów nie powinniśmy stawiać w te święta choinki, ponieważ awaria oświetlenia może być przyczyną groźnego pożaru. Bądźmy rozważni podczas podróżowania w kierunku wschodnim, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na wschodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Gui.gif Wody Yin poczują teraz wiele inspiracji za sprawą okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Aby zwiększyć swoje szanse w sprawach zawodowych, będą musiały działać w trochę nietypowy sposób, choć to może nie być najlepszy patent na wszystkie problemy. Bieżące działania mogą zakłócić jakieś niedokończone sprawy z przeszłości i może to dotyczyć natury finansowej, dlatego kluczem będzie jak najszybsze załatwienie zaległości.

ren.gif Wody Yang będą teraz zmuszone stawić czoła konkurencji, i aby mieć szansę w tej rywalizacji, będą musiały działać w bardzo wyważony sposób, ponieważ zaskoczenie przeciwnika nie będzie teraz najlepszą metodą. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak będzie można podołać wszystkim wyzwaniom, jakie sobie założycie.  Kreatywność i upór będą teraz w cenie, ponieważ na efekty waszej pracy trzeba będzie trochę poczekać.

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw i nadrobienie rodzinnych obowiązków, ponieważ zanosi się na trochę oddechu i swobody. Możliwa jakaś zaskakująca wiadomość na temat kogoś bliskiego, która wywoła duże emocje. Konkurencja będzie Wam deptała po piętach, co może wywołać w was niepohamowany atak złości i popsuć świąteczny nastrój. Zapomnijcie na chwilę o pieniądzach i skupcie się lepiej na własnym zdrowiu.

ija.gif Drzewa Yang mogą mieć teraz duże wsparcie od ludzi, przez to wszelkie trudne sprawy będzie można rozwiązać w mgnieniu oka. To będzie bardzo towarzyski czas oraz możliwość do odświeżenia starych przyjaźni, ale jeśli chodzi o sprawy biznesowe, to miejcie jednak oczy szeroko otwarte, ponieważ wśród tych osób, mogą się trafić wilki w owczej skórze.  Dla ludzi z trudnym charakterem i słabą psychiką może być teraz szczególnie niebezpieczny moment. To będzie bobry czas na szkolenia.

ding.gif Ognie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czeka was problem natury prawnej, który z pozoru będzie nie do przeskoczenia, ale dobry prawnik sobie z tym poradzi. Zanim coś zrobicie, warto się będzie najpierw dobrze zastanowić, ponieważ teraz będzie łatwiej o błąd. Nie ryzykujcie teraz zanadto i nie ulegajcie pokusie szybkiego zysku. Uwaga na drodze i w podróży.

Bing.gif Ognie Yang będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Będą mieć poparcie swoich przełożonych, oraz moce decyzyjne, dlatego wszystko, co sobie teraz zaplanują, nie będzie trudne do zrealizowania. Samotne panie Ognie Yang mogą mieć teraz okazję do poznania swojego przyszłego partnera, dlatego uzbrójcie się w czujność i odwiedźcie jakieś dobre Spa. Okoliczności będą Was wspierać, zatem działajcie śmiało i z rozmachem.

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale odpowiednie znajomości powinny być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa. Generalnie passa finansowa powinna Wam dopisywać, jednak będziecie musieli wziąć nadgodziny, a to oznacza okupienie sukcesu problemami zdrowotnymi, dlatego zadbajcie o odpowiednią dietę i nie zapomnijcie o regeneracji organizmu. To będzie dobry czas na nowe inwestycje i remonty.

Wu.gif  Ziemie Yang będą teraz na cenzurowanym, dlatego wszystkie decyzje powinny być starannie przemyślane.  Absolutnie nie wchodźcie w dziwne i podejrzane interesy, ponieważ możecie popaść w ogromne kłopoty.  Uwaga podczas podróży i uprawiania zimowych sportów, ponieważ możliwa kontuzja.  Zapowiada się na duży fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy. Będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc skreślcie parę kuponów w lotto.

 

Xin.gif Metale Yin będą miały teraz pełne ręce pracy, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wyzwaniom, a nie będzie z tym problemu, ponieważ wokół Was pojawią się sie ludzie, którzy Was zainspirują do działania. Warto będzie teraz posłuchać kogoś bardziej doświadczonego, i nie podejmować zbyt ryzykownych pomysłów, mimo dobrej passy zawodowo-finansowej.

geng.gif  Metale Yang mogą być w tym miesiącu największymi szczęściarzami wśród wszystkich żywiołów. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną w biznesie, może się zamieniać w pieniądze. To będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego spróbujcie szczęścia w grach losowych. Jeśli uprawiacie jakiś sport, to teraz możecie osiągnąć swój największy sukces w całym sezonie.


Buliński Włodzimierz

242