Prognoza na Czerwiec w roku Ziemnego Psa

og 109 Czerwiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Konia i będzie trwać od 5 czerwca do 7 lipca.

Czerwiec będzie miesiącem nieco podobnym do poprzedniego, ponieważ dalej będzie się utrzymywał w dobrej jakości żywioł Ognia, choć już nie będzie to jednolita energia, tak jak to miało miejsce w maju. Teraz oprócz Ognia będziemy obserwować jeszcze żywioł Ziemi, czyli energie miesiąca będą względem siebie w cyklu wspierającym (Ogień wspiera Ziemię), co oznacza harmonię, czyli zapowiedź pozytywnych wydarzeń, choć jak zawsze ze względu na charakter poszczególnych energii oraz koniunkcje z energią roku czy nawet samych dni, będzie można doświadczyć pewnych zawirowań.

Przechodząc do szczegółów, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia miesiąca, pojawi się Ziemia Yang, która to symbolizuje solidną i wysoką górę, dzielnie stawiającą czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. Ten rodzaj Ziemi oznacza solidny fundament, przywiązanie do zasad i niezmienność w poglądach, więc to te cechy będą teraz dominować w działaniu ludzi. To również charakterystyka okoliczności, jakie będą nam teraz towarzyszyć. Ziemia Yang to też rzeczywista góra, a zatem ludzie mogą teraz bardziej wybierać tereny górzyste na wakacyjne wojaże, niż okolice morskie, dlatego jeśli ktoś np. ma biznes turystyczny w górach, nie powinien teraz narzekać na brak pracy.
Drugi rodzaj polaryzacji, czyli żywioł Ognia Yin, który to symbolizuje płomień świecy, czyli Ogień, ale taki bardziej subtelny, znajdziemy w tak zwanym miesięcznym Ziemskim Konarze. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Ziemi Yin, która powiększy aktualne roczne zasoby tego żywiołu, który wspierany Ogniem czerwca, będzie teraz bardzo silny.

Mimo wszystko, ta Ziemia będzie miała też dodatkowy dobry wpływ na aktualne wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Ona może nieco rozładować emocje i ostudzić zbyt gwałtowne działania. Wygląda na to, że aktualnie panujący Ogień tego miesiąca nie przyniesie aż tak dużych emocji, jakie przyniósł w maju. Ogień generalnie będzie jednak wciąż bardzo aktywny, a ze szczególną uwagą należy podejść do 15 i 27 czerwca, kiedy to uformuje się bardzo silny układ energii generujący potężny wpływ tego żywiołu. To w tych dniach mogą nękać ludzi pożary, ewentualnie sytuacje generujące ogromne emocje. W czerwcu również odbędą się w Rosji Mistrzostwa świata w piłce nożnej, zatem 27 czerwiec może być bardzo, „gorącym” dniem. Oby to było spowodowane wyjątkowymi meczami w tym dniu, a nie zagrożeniami np. pożarem czy atakiem terrorystycznym, którego ryzykiem jest niestety obarczona ta impreza.
Biorąc pod uwagę wypadkową energię czerwca, to będzie nią oczywiście Ziemia, ponieważ będzie wspierana przez występujący Ogień w konarze Konia, ale również w obliczu asystującej jej energii rocznej, która jest bardzo silną Ziemią.

Nie da się ukryć, że tak silna formacja żywiołu Ziemi nie przyniesie czegoś negatywnego, wszak jej charakter jest najczęściej określany, jako nagłe zatrzymanie, dlatego tak właśnie może działać energetyka czerwca. Żywioł Ziemi jest przeciwnikiem żywiołu Wody, która w tym miesiącu będzie w ogromnym deficycie, dlatego będą zagrożenia związane z tym drugim żywiołem. Możemy obserwować awarie energetycznych sieci przesyłowych, może dojść do awarii światłowodu internetowego, sieci wodociągowej, ale również do skażenia wody lub awarii tamy lub elektrowni wodnej. Szczególnie newralgicznymi dniami mogą być: 12 i 24 czerwca oraz 6 lipca. Starajmy się wtedy nie odbywać podróży morskich, pływać na jachtach i przygotować się na awarie w/w mediów.

Nadmiar Ziemi przy obecności Ognia i z deficytem Wody może się również odbić na stanie pogody, dlatego czerwiec może być ciepłym miesiącem, który może przynieść upały, suszę i opady deszczu szczególnie w towarzystwie gwałtownych burz. Pod względem wakacyjnym, ten czas może zatem sprzyjać urlopowiczom lubiącym wylegiwanie się na słońcu.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Konia, tak jak poprzedni miesiąc Węża, przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Tak jak w poprzednim miesiącu i teraz emocje mogą odegrać ważną rolę w kontaktach między ludźmi, ale powinno to mieć już mniejszy wymiar. W poprzednim miesiącu to ziemski konar był Ogniem Yang, zatem ludzie mogli być bardziej porywczy. Teraz ziemski konar będzie miał polaryzację Yin, zatem ludzie będą bardziej panować nad emocjami, chociaż okoliczności będą dosyć ostro podkręcać temperaturę wszelkich sporów, ponieważ jak pisałem wyżej, silny żywioł Ziemi Yang oznaczający nagłe zatrzymanie, wprowadzi dużo nieustępliwości. Z drugiej strony ta sama Ziemia dodatkowo rozładuje emocje i przyniesie tez więcej zdrowego rozsądku i przysłowiowego stąpania po twardej ziemi. Ten żywioł oznacza też opanowanie i koncentrację, zatem będzie pomagał nawet w typowo podbramkowych sytuacjach. Ziemia to cierpliwość i tak zwany efekt zimnej głowy, co oznacza, ze wykazując te cechy, będziemy mogli nawet wygenerować ciekawe efekty. Szczególnie osoby, których żywioł to Drzewo, będą mogły dzięki temu osiągnąć świetne rezultaty w inwestycjach czy w grze giełdowej. Pozostałe osoby mogą również wykorzystać te cechy, ale efekt będzie uzależniony od ich osobistych predyspozycji, czyli inaczej mówiąc od specyfiki ich wykresów osobistych.
Jak widzimy, ta silna kumulacja żywiołu Ziemi, którymi straszą niektórzy adepci chińskiej metafizyki, nie zawsze musi przynosić tylko złe rzeczy. To oczywiście nie zwalnia nas od zbyt lekkodusznego podejścia do pewnych spraw, a takimi na pewno są sprawy zdrowotne. Żywioł ten jest przede wszystkim największym wrogiem żywiołu Wody (Ziemia kontroluje Wodę), która odpowiada za układ immunologiczny, układ moczowy, rozrodczy oraz płyny w organizmie. W tym miesiącu, mimo iż jest typowo letnim czasem, możemy być częściej nękani przez wirusy chorobotwórcze. Mogą się też częściej przytrafiać problemy z układem moczowym, czyli np. kamienie nerkowe, częściej możemy doświadczać podwyższonego poziomu glukozy we krwi, oraz możemy bardziej przybierać na wadze, wszak Ziemia to tłuszcze i cukry. W związku z tym, musimy wspomóc żywioł Wody wszelkimi sposobami, czyli zadbać o odporność, a pomoże nam w tym odpowiednie uzupełnianie płynów, ale również żywioł Metalu (ruch), który powoduje jego lepsze działanie.

Wciąż aktywny żywioł Ognia tak jak w zeszłym miesiącu również może wpłynąć na nasze zdrowie, co może wywołać problemy w obrębie układu krążenia, czyli nie będzie to dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów krwi. Problemy mogą również występować w obrębie układu hormonalnego, żylaków nóg oraz narządu wzroku.

Ogień, tak jak i Ziemię będziemy mogli również wykorzystać do innych pozytywnych celów, a mianowicie do zmaterializowania się pokładów ekspresji, jakie w nas drzemią. Bardzo dobre rezultaty będzie można teraz odnieść w nagłaśnianiu wszelakich przedsięwzięć. To będzie tez wspaniały czas na organizowanie przyjęć, imprez plenerowych, zawodów sportowych czy ślubów. Ogień będziemy mogli wykorzystać również do nagłaśniania informacji, tak jak w poprzednim miesiącu, ale uczulam, aby uważać, ponieważ niechcąco mogą również wyjść na światło dzienne sprawy, które nie powinny.

Efekty połączonego żywiołu Ognia i Ziemi będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść nagłośnienie jakichś trochę zapomnianych afer. Będzie teraz tendencja do wyciągania starych spraw i uchybień, które będą jedynie czymś w rodzaju zaczepnej walki i nie przyniosą oczekiwanych globalnych skutków. Niektórzy politycy w związku z tym, mogą natomiast zaliczyć sromotny upadek, łącznie z wykluczeniem ich z szeregów partii. Możemy też obserwować teraz jakieś protesty wynikające z niedotrzymania obietnic wyborczych. Niewykluczone, że dojdzie do jakiejś rekonstrukcji rządu, ewentualnie odejścia ze stanowiska kogoś związanego ze spółką skarbu państwa.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z zaostrzaniem konfliktu między państwami UE, który może zatrząść jej jednością. Ta sprawa może jednak nabrać nieoczekiwanego zwrotu, i wszystko rozejdzie się po przysłowiowych kościach, za sprawą zimnej kalkulacji.
Szczególnie ciekawie zapowiada się spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem, które odbędzie się 12 czerwca w Singapurze o godz. 9 czasu lokalnego (godz. 3 czasu polskiego). Pamiętacie pewnie, że przestrzegałem przed incydentami w tym dniu, związanymi z żywiołem Wody. W tym czasie wystąpi konflikt energii, gdzie to ta słabsza zaatakuje tą silniejszą, a to może oznaczać sromotny rewanż tej silniejszej. W praktyce może to oznaczać jakiś atak ze strony Kim Dzong Una w stronę Donalda Trumpa, który jest znany z porywczego usposobienia i może zatem dojść do dyplomatycznej katastrofy. Może to tez oznaczać nałożenie nowych sankcji przez USA na Koreę Pn. Szczególnie energia godziny może być tutaj istotna i spowodować utworzenie się kumulacji żywiołu Ognia, czyli … no właśnie – emocje!
Pamiętajmy jednak, że to tendencje i jest wiele czynników, które mogą moderować efekty działania energii, albo nawet je odwrócić.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to efekty połączonego żywiołu Ognia i Ziemi powinny wpłynąć stabilizująco na światowe rynki i kursy walut. Wiele będzie zależeć od wspomnianego wcześniej 12 czerwca i rozmów między głowami Korei Pn i USA. Sam Ogień może pozytywnie wpłynąć na dziedziny gospodarki z nim związane a zatem należy w sierpniu oczekiwać progresu w dziedzinach związanych z energetyką, przemysłem lotniczym, show biznesem, usługowymi charakterami biznesu, odlewnictwem, wydobyciem gazu oraz ropy naftowej. Najwięcej przychodów mogą natomiast odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Wody, czyli: media, telekomunikacja, transport, informatyka i Internet, oraz rybołówstwo, stocznie, przemysł spożywczy związany z produkcją napojów oraz alkoholi, turystyka, oraz niektóre dziedziny związane z handlem. Żywioł Ognia generalnie powinien przynieść też dobre nastroje inwestorów i giełda może nas zaskoczyć bardzo dynamicznymi wzrostami.
Nadchodzący miesiąc, tak jak i poprzedni, będzie też dobrym okresem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, dlatego jeśli odpowiednio zredagujecie ogłoszenie lub kampanię reklamową, efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Z tego samego powodu będzie to dobry czas dla show biznesu i telewizji, gdzie odpowiednio stworzony produkt, pokazany w odpowiednim czasie będzie mógł zatrząść rynkiem. Trzeba będzie uważać na wszelkie potknięcia czy kompromitacje, ponieważ zanotowane właśnie teraz, będą mogły przekreślić na zawsze niejedną dobrze zapowiadającą się karierę.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to czerwiec będzie pod działaniem trygramu Kan, a ten może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni. Może wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach.
W czerwcu więcej się będzie mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą i tak jak to już wcześniej sygnalizowałem, może dojść do skażenia wody lub poważnej awarii związanej z dostarczaniem wody.
Kombinacja energii w centrum energetyki może również przynieść bardzo ciekawe i spektakularne osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz finansowe. W centrum uwagi mogą się pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami i elektrowniami wodnymi. W centrum energetyki pojawi się energia żywiołu Wody, która może chwilowo nacechować nasze życie pesymistycznym nastawieniem do wielu spraw i spotęguje ona efekt strachu, co może pokrzyżować pewne plany.
Ten miesiąc może być nacechowany w wiele incydentów w świecie Internetu, dlatego zabezpieczcie swoje komputery i nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki czerwca w roku Ziemnego Psa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie znajdzie się energia tak zwanej żółtej” piątki”, która w połączeniu z energia roczną może powodować kłopoty zawodowo finansowe związane z wszelkimi dokumentami. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni problemami związanymi z sercem, układem krążenia, krwotokami, oczami czy układem hormonalnym. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola, właśnie z powodu pewnych niezgodności w dokumentach. Jako remedium umieśćmy tam dużo dodatków w kolorze granatowym oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera, jeśli użytkujemy ten sektor oraz nie wdawać się w żadne przepychanki. Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie komputerów lub układów wodno kanalizacyjnych. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą dać im duże możliwości w tematyce zawodowo finansowej, ale dobre efekty będą tylko przy odpowiednim zaangażowaniu w dziedzinę marketingu i reklamy. Finanse będą dopisywać oraz będzie okazja na tak zwane łatwiejsze pieniądze, oraz jakieś zaległe pieniądze, dofinansowania, ewentualnie będzie można coś wygrać, dlatego koniecznie spróbujcie szczęścia w grach losowych lub wystartujcie w jakimś konkursie.

renWody Yang mogą mieć teraz bardzo intensywny, ale trochę nerwowy czas. Mogą się pojawić okoliczności, które będą komplikować i utrudniać pewne sprawy, dlatego bardzo ważna będzie teraz odpowiednia organizacja i dokładność w działaniu. Jeśli będą działać w zespole lub ze wspólnikiem, ewentualnie trafią na odpowiednich ludzi, mogą doświadczyć wyjątkowej okazji do niespodziewanego zastrzyku finansowego. Uwaga na drodze, ponieważ możliwy mandat.

yiDrzewa Yin będą mieć bardzo pracowity czas z uwagi na konieczność podniesienia swojej pozycji w odniesieniu do konkurencji, która może być teraz zaskakująco skuteczna. Nie warto będzie się uciekać do nietypowych pomysłów, ponieważ może to zostać odebrane, jako robienie wokół siebie sztucznego szumu i cała wasza praca pójdzie na marne. Warto teraz skupić się na zaczętych projektach, ponieważ dosyć szybko będzie można cieszyć się wpływami do kasy.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych pomysłów, które mogą się spodobać przełożonym, co może zaowocować awansem lub solidną premią, ale trzeba będzie użyć do tego niestandardowych metod. Warto sobie teraz zrobić przerwę w pracy i wybrać się na krótkie wakacje, ponieważ w sprawach finansowych pieniądze mogą płynąć dość szerokim strumieniem. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto spróbować szczęścia w loterii lub na giełdzie.

ding Ognie Yin będą mogły teraz liczyć na przyjaciół lub wspólników, dlatego dobrze będzie teraz działać w zespole. Będzie okazja do realizacji wielu planów, nie tylko zawodowych, ale również tych osobistych, ponieważ okoliczności będą teraz wspierać szczególnie. Może być potrzeba poświęcenia czasu na zaległe sprawy rodzinne, dlatego warto zorganizować wakacyjny wyjazd i naładować wspólnie z bliskimi swoje akumulatory.

bing Ognie Yang będą mieć teraz dobry, choć trochę zwariowany czas, ponieważ z jednej strony pojawią się pomyślne okoliczności, w wyniku czego poznają bardzo ciekawych i pomocnych ludzi, ale niestety z drugiej strony uaktywnią się tak zwani zazdrośnicy, którzy za wszelką cenę będą chcieli się podczepić pod ich sukces. To będzie generalnie bardzo dobry czas, ponieważ pewne sprawy będą się toczyć wręcz bez waszej ingerencji. Postarajcie się zatem teraz załatwić wszelkie trudne sprawy.

jiZiemie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomocnych ludzi, dzięki którym sprawy mogą się teraz toczyć zadziwiająco dobrze. To będzie dobry czas na zaczynanie wszelkich przedsięwzięć biznesowych, choć efektów materialnych na razie nie będzie zbyt obfitych. To też dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na jakieś sprawy rodzinne.

wuZiemie Yang uzyskają od przyjaciół ważne wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. To będzie dobry czas na załatwienie wszystkich zaległych trudnych spraw, które od dawna wisiały nad wami jak wyrok, ale teraz dacie im radę właśnie z pomocą dobrych przyjaciół. To będzie generalnie bardzo towarzyski okres, dlatego warto być aktywnym i próbować poszerzać swoje znajomości, które mogą w dalszej perspektywie, nawet zmienić wasze życie.

xin Metale Yin będą teraz miały trochę nerwowy czas z uwagi na pojawienie się niesprzyjających osób, które mogą zmusić do pojawienia się w sądzie, ewentualnie trzeba będzie zapłacić jakąś karę za zwłokę lub mandat. Ostrożnie za kierownicą i podczas uprawiania sportów, ponieważ będzie zagrożenie wypadkiem. W sprawach zawodowych możliwy awans, ale nie radzę teraz eksperymentować, lecz postawić na stare sprawdzone sposoby.

geng Metale Yang będą mieć teraz moce decyzyjne w sprawach zawodowych, co może oznaczać awans lub premię, ale trzeba będzie najpierw uporać się z wszelkimi zaległymi sprawami, które mogą przynieść zaskakująco dużo dobrego. Może być potrzeba załatwienia jakiejś problematycznej urzędowej lub prawnej sprawy, której nie wolno lekceważyć. Uwaga podczas jazdy samochodem, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.


 


Buliński Włodzimierz

731