Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2023 roku.

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Styczeń w roku Wodnego Tygrysa

pig

 

Styczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 4 lutego.

Styczeń jest pierwszym miesiącem kalendarza zachodniego, ale ostatnim miesiącem kalendarza solarnego, na którym jest oparty chiński kalendarz. Po zakończeniu tego miesiąca, wejdziemy w nowy chiński rok Wodnego Królika, a luty, czyli inaczej miesiąc Tygrysa, będzie jego pierwszym miesiącem.
Styczeń, w odróżnieniu do tendencji kilku poprzednich miesięcy, nie będzie zawierał energii będących w relacji przyjacielskiej, ale będzie zawierał energie, które są wobec siebie w cyklu kontroli, czyli inaczej konfliktu (Ziemia kontra Woda), co oczywiście oznacza dysharmonię.

Oznacza to generowanie wydarzeń, które będą zawierały problematyczne sytuacje, choć pewnie też nie zabraknie sytuacji pozytywnych, ponieważ energie mają zawsze podwójne oblicze. Przeważać jednak mogą niestety te mniej pozytywne, choć będzie można temu jakoś przeciwdziałać, choćby poprzez prewencje wynikającą z informacji zawartych w tej prognozie.
Wchodząc w szczegóły energetyki miesiąca, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, zobaczymy żywioł Wody Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. To przeciwność gwałtownej i ekspansywnej Wody Yang, która dominowała w zeszłym miesiącu, dlatego teraz ten żywioł przedstawi swoje zupełnie inne oblicze, choć niekoniecznie w pełni pozytywne. Ten żywioł występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Za sprawą Wody Yin może być teraz więcej spokojnych i mądrych reakcji, ale również skrytych działań i dziwnych zachowań, których powody nie do końca będzie można zrozumieć.
Drugi składnik to energetyka konaru Woła, od którego nazwę bierze miesiąc styczeń, a który to będzie przede wszystkim zawierał Ziemię Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek. To postać delikatniejszej Ziemi, która nie jest zbyt ekspansywna w działaniu i w stawianiu oporu, co ma w swojej naturze jej odmiana Yang. Ziemia ta może wprowadzić do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami. Ludzie będą teraz bardziej drobiazgowi, i będą zwracać uwagę na wiele szczegółów. To będzie również dobry czas na refleksję i roczny bilans strat oraz zysków, co pozwoli zaplanować strategię na kolejny rok, a ten zacznie się już z 4 lutego, i też będzie w nim występował wcześniej wspomniany żywioł Wody Yin , zatem można potraktować energetykę tego miesiąca, jako pewien mały wstęp do energetyki kolejnego roku, jeśli chodzi o nadchodzące okoliczności.
Pozostałymi składnikami energetyki miesiąca stycznia, ponieważ w konarze Wołu mieszczą się jeszcze inne składniki energii, będą Woda Yin oraz Metal Yin. Szczególnie ta druga energia będzie pożyteczna, ponieważ nieco zniweluje efekty cyklu kontroli między Niebiańskim Pniem a Ziemskim Konarem, wszak Metal godzi Ziemię i Wodę. To jest wskazówka, aby ludzie używali w trudnych sytuacjach zachowań związanych właśnie z żywiołem Metalu, czyli byli bardziej precyzyjni w działaniu, działali według wcześniej obmyślonego planu, oraz w swoich działaniach kierowali się szlachetnością oraz honorem.

Zestawiając dwa podstawowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc na ich charakter, możemy je porównać do obrazu bagna spowitego tajemniczą mgłą. To pewna metafora, która może nam jednak pokazać specyfikę wydarzeń, których możemy być świadkami. Ten krajobraz kryje w sobie jakieś nieprzewidywalne niebezpieczeństwa, których skutków nie jesteśmy w stanie odgadnąć. To oznacza sytuacje, nad którymi tak do końca zapanować nie możemy, dlatego na ten miesiąc zaleca się ostrożność w wykonywaniu każdego kroku, czyli inaczej mówiąc, w podejmowaniu każdej decyzji. Szczególnie chodzi tutaj o decyzje dalekosiężne, których skutki będziemy odczuwać przez długi czas. W praktyce może to oznaczać konieczność zachowania dużej ostrożności w podpisywaniu wszelkich umów, kontraktów czy umów o pracę. Ziemia Yin może tutaj symbolizować wszelkie zapisy pisane drobnym maczkiem, a Woda Yin, rozmyte i dziwnie skonstruowane paragrafy. Czytajcie, więc wszystko po dwa razy, zanim coś podpiszecie. Generalnie wszystkie energie, jakie będzie zawierał styczeń, będą w polaryzacji Yin, co już powinno zapalić w naszej głowie czerwoną lampkę. Skrajne Yin, to coś tajemniczego, cichego, niepozornego i z pozoru słabego, ale to może być początek narodzenia się skrajnego Yang, które później nam pokaże swoją niszczycielską moc. To oznacza, że w teraz mogą mieć swój cichy początek jakieś ważne sprawy lub choroby, których skutki zobaczymy dopiero za jakiś czas. Bądźmy też ostrożni, ponieważ właśnie teraz w naszym otoczeniu mogą się pojawiać ludzie, którzy mogą w niedalekiej przyszłości nas niemile zaskoczyć i być może zranić. Mogą to być z pozoru spokojni ludzie, którzy nigdy wcześniej się zbytnio nie wychylali. To oznacza, że powinniśmy również zrobić remanent wśród przyjaciół, współpracowników, pracowników czy wspólników.
Charakter mieszaniny energii stycznia będziemy też mogli zaobserwować w pogodzie, która będzie trochę nieprzewidywalna w skutkach, i będzie wyprowadzała w pole nawet najbardziej doświadczonych synoptyków. Nadal będzie trochę deszczowo, ale nie aż tak, jak w grudniu. Będziemy za to zaskakiwani nagłymi przymrozkami, a może nawet obfitymi opadami śniegu. To ważna informacja dla kierowców, a szczególnie dla tych, którzy jeszcze nie zmienili ogumienia, myśląc, że taka ciepła ostatnio aura, będzie trwać do samej wiosny; -)
Taka zwariowana pogoda będzie też niestety sprzyjać problemom związanym ze złym samopoczuciem oraz większej zapadalności na choroby grypopodobne. Najbardziej mogą dominować tak zwane grypy jelitowe, mającej efekty w postaci biegunek. Remedium na takie efekty może być coś z wcześniej wspomnianego zakresu żywiołu Metalu, czyli imbir, który jest świetnym remedium na wszelkiego rodzaju stany zapalne, również te związane z układem pokarmowym. Ten miesiąc może też uprzykrzyć życie osobom, które mają tendencję do zbierania się piasku na nerkach.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że wielu ludzi chętniej będzie zmieniać zdanie czy poglądy, i nastąpi prawdziwy wysyp dziwaków i ludzi z ukrytymi nieprzyjaznymi intencjami.  Ludzie mogą być teraz bardziej zawistni i zazdrośni, czego skutkiem będzie wbijanie innym przysłowiowych szpilek. Wiele przyjaźni i znajomości może przejść teraz swoisty test prawdy, i wiele z nich może go nie przetrwać. Możemy teraz słyszeć więcej o oszustach, naciągaczach, pedofilach i gwałcicielach, których wcześniej nikt by o to nie posądził.
Ten czas będzie można tez dobrze wykorzystać, na przykład na skalkulowanie nowego domowego budżetu, ponieważ teraz zobaczymy znacznie więcej istotnych dla nas czynników, na które nie zawracaliśmy dawniej uwagi, i łatwiej będzie teraz wypatrzyć oszczędności. Niestety, zadziała to tez jak obosieczny miecz, ponieważ gdy się teraz pomylimy, to nasze decyzje mogą być dla nas katastrofalne. Zatem gdy planujemy teraz otwarcie nowego biznesu, albo zapoczątkowanie nowego projektu, to dobrze, czyli z aptekarską wręcz precyzją, przemyślmy każdy jego szczegół. To będzie też dobry czas na naukę i poszerzanie własnych predyspozycji zawodowych, Warto teraz zainwestować w dodatkowe szkolenia i wykłady, ale pamiętajcie, aby przyłożyć się do nauki, ponieważ będzie tendencja do bujana w obłokach, i koncentracja nie zawsze będzie na tym samym, dobrym poziomie.

W świecie polityki, połączenie Wody Yin i Ziemi Yin, może przynieść czas tajnych narad i powolnego rodzenia się zmian, które mają mieć efekt dalekosiężny. W praktyce może to być związane z pracami ekipy rządzącej w kierunku rekonstrukcji rządu i planów przygotowywania się do wyborów. Te działania mogą przypominać taktykę gry w szachy, czyli plan na kilkanaście posunięć do przodu. Niewykluczone, że w temacie ostatnich problemów w służbie zdrowia, dotychczasowy minister zdrowia obieca coś w dłuższej perspektywie, czego nie będzie mógł spełnić, wszak niewykluczone, że niedługo po tym straci tekę ministra. Dalej będziemy w naszym kraju obserwować wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które wcześniej dopuściły się działań na szkodę państwa. Na celowniku może się pojawić się ktoś znaczący w środowisku opozycji, co będzie mało na celu dobić szeregi koalicji. Możemy obserwować jakieś zmiany prawa w zakresie podatków, ubezpieczeń i zasad księgowości. Zmiany mogą również dotyczyć sądów, prokuratury, policji i innych służb mundurowych.

W polityce międzynarodowej może też nie być pokojowej atmosfery i między największymi mocarstwami może być na tapecie wątek szpiegowski, ataków cybernetycznych i prawdopodobnie dojdzie do jakiegoś skandalu wywiadowczego, który obnaży niekompetencje lub nawet zdradę organów państwowych, wobec głowy państwa. W europie też może nie być zbyt spokojnie, ponieważ znów mogą się nasilać incydenty związane z imigrantami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to okres zimowy z żywiołem Wody nadal nie będzie pozytywnie działał na giełdy, ale z uwagi na ograniczające działanie żywiołu Ziemi, to zjawisko nie będzie już takie silne, jak w grudniu. W tym miesiącu rozpędu mogą nabrać inwestycje związane z budową dróg oraz ożywi się rynek budowlany. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie i technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury. Rynek walut może sprzyjać szczególnie polską walutę, co nie będzie dobre dla eksporterów, ale jeśli zainwestowaliście w obce waluty, to bądźcie czujni, ponieważ całkiem możliwe, że jeszcze w tym miesiącu może nastąpić powrotna silna korekta kursu Złotówki. Całkiem możliwe, że dojdzie teraz do zaskakującego upadku banku, lub do jakiejś fuzji banków lub firm obecnych na giełdzie. Najmniej odczują niesprzyjającą sytuację firmy, których działanie jest oparte na handlu i bura podróży. To może dotyczyć wielu wyprzedaży i promocji, których oferty trzeba będzie jednak starannie rozważyć, a najlepiej zawczasu przygotować sobie plan, ponieważ może się okazać, że kupimy więcej niż potrzebujemy i zaczniemy rok z niespodziewanym kredytem. 

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, styczeń przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety.
Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego.  Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte. W centrum wydarzeń mogą się też znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w centrach handlowych, salach koncertowych, szkołach czy hotelach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki stycznia w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która łącząc się z roczną energią może powodować problemy natury zdrowotnej, urzędowej i prawnej, oraz generować wypadki. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Osoby chore nie powinny spać w tym miesiącu na północy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, którego energia może powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Ten kierunek, a w zasadzie obszar naszego domu może przyczyniać się do konfliktów i awantur, dlatego lepiej tam nie odbywać drażliwych rozmów.  Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj znajdzie się miesięczna energia choroby i w szczególności może ona powodować liczne stany zapalne, problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z płynnością finansową i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje tutejszy wpływ żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach,  i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki. Uwaga na pożary!

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

guiWody Yin poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak podołacie wszystkim wyzwaniom, jakie sobie założyliście.  Niestety możecie nie mieć teraz zbyt dobrego kontaktu z innymi (szef w pracy, policjant na drodze, złośliwi znajomi) a samotne panie niech sobie odpuszczą w tym miesiącu polowania na potencjalnych partnerów.


renWody Yang będą zmuszone stawić czoła konkurencji, i aby mieć szansę w tej rywalizacji, będą musiały zastosować zdecydowane działania. Łatwo będzie teraz o awans, premię uznaniową, ale musicie działać rozważnie i być o krok przed konkurencją. Samotne panie mają teraz okazję na spotkanie tego właściwego kandydata, ale nie zaszkodzi przyjrzeć mu się ze zdwojoną uwagą. Dobry czas do określenia strategii odnośnie inwestycji i innowacji w waszych firmach.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności, a wszystkie sprawy będą się toczyć wręcz same, dlatego będzie więcej czasu na wypoczynek i regenerację sił po ostatnich trudnych wydarzeniach. Rozejrzyjcie się za jakąś dotacją albo zagrajcie w lotto, ponieważ będzie okazja coś wygrać w tym miesiącu. Możliwe pojawienie się atrakcyjnego klienta lub firmy, dzieki której wasze finanse osiągną teraz bardzo wysoki poziom.


jiaDrzewa Yang będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw, ponieważ okoliczności przyniosą im trochę oddechu i swobody. Generalnie praca zawodowa i inwestycje, mogą wam znacznie poprawić budżet, ale musicie zakasać rękawy i nastawić się na czas wytężonej pracy, ponieważ nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Samotni panowie mogą liczyć na pojawienie się bardzo atrakcyjnej kandydatki na żonę.

dingOgnie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czekają was problemy natury prawnej, które mogą ogromnie skomplikować wiele spraw, dlatego koniecznie trzeba będzie w razie potrzeby skonsultować to z dobrym prawnikiem. Postępujcie teraz w sposób wyważony i rozważny, a być może spotka was zaskakująco atrakcyjna nagroda. Zadbajcie teraz bardziej o swój wizerunek zawodowy.


bingOgnie Yang będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Będą mieć również poparcie innych, oraz będą posiadać moce decyzyjne, dlatego wszystko, co sobie teraz zaplanują, nie będzie trudne do zrealizowania. Samotne panie Ognie Yang mogą mieć teraz okazję do poznania atrakcyjnego partnera, a nawet mogą spotkać mężczyznę na resztę swojego życia.


jiZiemie Yin będą teraz mieć ogromny fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy, czyli będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc sprowokujcie los i skreślajcie kupony w tym miesiącu. To może być bardzo towarzyski czas, a wiec dobry czas, by spakować rodzinę lub zebrać paczkę zaufanych przyjaciół i wyjechać na wakacje, ponieważ o finanse martwić się nie będziecie musieli.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz bardzo intensywny i pracowity czas, który trzeba będzie w większości poświecić na walkę z konkurencją. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa, ale trzeba będzie na to solidnie zapracować. Generalnie passa finansowa powinna wam dopisywać, jednak będziecie mogli to okupić problemami zdrowotnymi. Samotni panowie Ziemie Yang mogą teraz spotkać bardzo interesującą kobietę, która zawróci im w głowie.


xin Metale Yin będą teraz na fali z racji pojawienia się wokół nich przyjaciół oraz osób, dzięki którym zrealizują niejedną sprawę, lub zrobią dobry biznes. To również dobry czas na poświęcenie czasu rodzinie i na nadrobienie zaległości, z którymi teraz uporacie się bardzo sprawnie. Warto rozważyć zainwestowanie w temacie podwyższenia swoich kwalifikacji. Nie róbcie teraz nic na siłę, tylko podejmujcie takie działania, które mają realną szansę powodzenia.


gengMetale Yang będą teraz mogły dużo zdziałać za pomocą odpowiednich ludzi w ich otoczeniu, jednak wybierajcie tylko najbardziej doświadczonych w temacie, ponieważ cała wasza praca może spalić na panewce. Starajcie się działać w sposób nowoczesny a czasami nawet nietypowy, ponieważ tylko tak podołacie obowiązkom. Jeśli teraz nie zobaczycie efektów waszej pracy, to nie ma się czym denerwować, ponieważ przyjdą w następnym miesiącu.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

 

1307