Prognoza na Październik w roku Wodnego Tygrysa

pies

Październik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 8 października do 7 listopada.

Październik będzie kontynuował tendencję poprzednich miesięcy, ponieważ będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć ze względu na specyficzny charakter aktualnych energii, nie unikniemy też pewnych „skutków ubocznych”. Należy pamiętać, że każda energia ma swoje dobre i złe oblicze, dlatego to do nas należy decyzja, którą z tych masek wykorzystamy na własne cele. Oczywiście, może się tak stać, że to ktoś zechce wykorzystać tą gorszą przeciwko nam, wtedy możemy doświadczyć pewnych nieprzyjemnych wydarzeń, ale głowa do góry, ponieważ zawsze można zrobić unik, którego patronem jest jedna z energii aktualnego miesiąca, czyli żywioł Metalu. Może się to jednak wiązać z koniecznością podjęcia bezwzględnych decyzji.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca, jest Metal Yang, który symbolizuje potężny miecz, tnący wszystko, co spotka na swojej drodze. On działa zdecydowanie i bez zbędnych konwenansów, choć często z zasadami, jednak to zależy od reakcji przeciwnika. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. To właśnie ten element energetyki miesiąca może powodować „skutki uboczne”, o których wspominałem wyżej, ponieważ Metal Yang to patron walki i zdecydowanego uderzenia, którego cechy mogą teraz się objawiać w działaniach ludzi. Metal Yang czasami potrafi dla wielkiej sprawy poświęcić jednostki, dlatego mogą się teraz pojawić wydarzenia, z których skutkami nie każdy może się zgadzać. Metal Yang często oznacza też podejmowanie decyzji za innych. Pamiętajmy, że ten żywioł oznacza również taktykę i plan działania, dlatego będziemy mogli w razie niebezpieczeństwa zrobić wcześniej wspomniany unik. Zatem w razie wystąpienia sytuacji trudnej, spróbujmy najpierw zastosować tak zwaną technikę walki bez walki, ale jeśli przeciwnik nie będzie odpuszczał, musimy ten ciężki obosieczny miecz niejako odbić w jego stronę, aby dać mu stosowną nauczkę.
Drugi rodzaj energetyki to część tak zwanego Ziemskiego Konaru Psa, od którego pochodzi nazwa miesiąca, a ten będzie reprezentowany w przewadze przez żywioł Ziemi Yang, która to symbolizuje solidną i wysoką górę, która to dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. To ta cecha będzie dominować w działaniu ludzi, którzy będą teraz szczególnie nieustępliwi, reagując na pewne zdarzenia w sposób przesadny, choć niektórzy rzeczywiście będą mieć rację po swojej stronie. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o energie polaryzacji Yin, Metalu i Ognia, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. One też mogą być istotne w dniach z ziemskim konarem Smoka, ponieważ będą się wtedy uaktywniać podczas tak zwanego otwarcia grobowca. Te dni to: 18 i 30 października. Mogą nas wtedy zaskoczyć jakieś skryte i być może zaplanowane wcześniej  działania, które mogą być punktem zapalnym większych wydarzeń. W tych dniach mogą na światło dzienne wyjść też jakieś informacje lub fakty, które wprowadzą potrzebę zmiany planów.
To nie koniec informacji o energetycznych aliansach poszczególnych energii miesiąca, ponieważ w październiku  uformuje się pól układ trytonu żywiołu Ognia, a to za sprawą rocznego konaru Tygrysa, miesięcznego konaru Psa, a każdy dzień z konarem Konia będzie go dopełniał, tworząc bardzo silny wpływ energetyczny tego żywiołu. To może nawet zachwiać silnym żywiołem Metalu, który będzie energią wypadkową w nadchodzącym miesiącu. Jest tak, ponieważ Ogień może zaatakować Metal. Takimi dniami będą: 8, 20 październik i 1 listopad. Jak widzimy, już pierwszy dzień miesiąca Metalowego Psa może  być dość burzliwym czasem i przynieść jakieś zawirowania.

Jak widzimy, w tym miesiącu dojdzie do bardzo silnego wpływu żywiołu Metalu, ponieważ to on będzie stanowił energetykę wypadkową (Ziemia wspiera Metal).  Możemy się zatem spodziewać wydarzeń globalnych, których katalizatorem będą ludzie ale również i nasza planeta, która jest związana z żywiołem Ziemi. Szczególnie jej polaryzacja Yang jest związana z budową naszej planety, dlatego w tym miesiącu powinniśmy się spodziewać wielu wydarzeń związanych ze zmianami geologicznymi. Dodatkowym katalizatorem mogą być wspomniane przeze mnie wcześniejsze daty konfliktów, ponieważ Pies i Smok stanowią tak zwaną oś Ziemi. Może dochodzić do trzęsień ziemi w wyniku ruchów płyt tektonicznych, a co za tym idzie, może dojść do tsunami lub obudzenia niektórych wulkanów. Niewykluczone są też obsunięcia ziemi oraz lawiny błotne. Mogą też wyniknąć jakieś zakłócenia związane z biegunami magnetycznymi ziemi, które mogą spowodować problemy w działaniu przyrządów pomiarowych i wywołać jakieś wypadki lotnicze. Możemy również teraz częściej słyszeć o sprawach związanych z górnictwem, i częściej może też dochodzić do wypadków w kopalniach, głównie z powodu zasypania szybów czy chodników. W dniach z konarem Konia mogą się też zdarzać wybuchy w kopalniach i nie tylko tam, więc uważamy w tych dniach szczególnie. Niestety, ale również duże niebezpieczeństwo może teraz czekać na ludzi w górach. Może się zdarzać więcej wypadków z udziałem turystów, ale również profesjonalnych alpinistów, którzy będą chcieli zdobywać kolejne swoje szczyty.
Jeśli już wspomniałem o naszej planecie, to energetyka miesiąca może wpłynąć na aurę, która przyniesie więcej chłodnych dni, a nawet może to przynieść przymrozki oraz opady śniegu.  Powinniśmy zacząć się cieplej ubierać, ponieważ miesiąc będzie osłabiał immunologię i sprzyjał infekcjom górnych dróg oddechowych. Będzie też więcej tak zwanych wirusów jelitowych, które mogą uprzykrzyć nam życie, dlatego dbajmy o higienę osobistą i myjmy częściej ręce.
Ten miesiąc przyniesie też i dobre wydarzenia, ponieważ Ziemia to koncentracja i skupienie, dlatego energetyka wypadkowa, czyli żywioł Metalu, spowoduje, że październik może być dobrym czasem dla wielu myślicieli, naukowców, negocjatorów oraz przywódców. Możemy obserwować wydarzenia, gdzie odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach będą w stanie zażegnać stare konflikty, wypracować wiele kompromisów czy osiągnąć uznanie w oczach innych. To będzie czas, kiedy warto będzie nieco pogłówkować, zrobić dobry plan działania, zdawać egzaminy, szczególnie w zakresie przedmiotów ścisłych. Czas będzie sprzyjał ludziom, którzy w swojej pracy stawiają na precyzję i wspomaganie nowych technologii, dlatego teraz możemy usłyszeć o nowych wynalazkach z zakresu inżynierii mechanicznej, robotyki, przemysłu zbrojeniowego czy chirurgii i mikrochirurgii.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to energia wypadkowa miesiąca może przynieść nie tylko wcześniej wspomniane skoncentrowanie i skupienie na osiąganiu celów, ale również nadmierną upartość i zbyt ostre traktowanie przeciwników, które to będą pogłębiać wcześniej rozpętane konflikty. Ludzie mogą się teraz, mówiąc kolokwialnie, walić wszystko między oczy, bez dbania o konwenanse.  Pamiętajcie zatem o stosownych unikach i generalnie uciekajcie od konfrontacji z takimi osobami, ponieważ teraz stosowana przez nich logika może nie pozwolić na rzeczową dyskusję. Te sprawy będzie można załatwić w następnym miesiącu, ponieważ będzie tendencja do głębszych przemyśleń i refleksji.
Żywioł Metalu to zasady i honor, a Ziemia to konserwatyzm, zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie przekonać kogoś do zupełnie nowego podejścia do sprawy.

Efekty działania energetyki w nadchodzącym miesiącu będą też widoczne w świecie polityki, a biorąc pod uwagę wcześniej wspomniane połączenie konserwatyzmu i zasad, będziemy obserwować jakieś silne zmiany w fundamentalnych zasadach funkcjonowania kraju. Może się pojawić wiele zmian w tematyce prawa, szczególnie w zakresie podatków, przepisów celnych, wojskowości, sądownictwa czy zasad funkcjonowania ważnych instytucji zarządzających państwem. Mogą zostać przedstawione propozycje zmian w prawie, które wywołają powszechny strach oraz oburzenie pewnej części społeczeństwa, co może doprowadzić do wielu protestów i demonstracji. W niektórych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli, co będzie na rękę protestującym, a w zasadzie organizatorom tych protestów. Patrząc jednak całościowo na energetykę miesiąca, wszystko powinno się skończyć pozytywnie, jednak jakiś niesmak na pewno pozostanie. Przewiduję również wyjście na światło dzienne jakichś nieznanych dotąd faktów, które ogromnie zbulwersują opinię publiczną, a mogą one dotyczyć ustaleń na międzynarodowym wysokim szczeblu. Siła Metalu i Ziemi Yang może wzmocnić już istniejący kryzys w sprawie węgla i wywołać bardzo duże niepokoje wśród społeczeństwa, co może poskutkować demonstracjami a nawet zamieszkami. Niewykluczone, że w szeregach rządu dojdzie też do zaskakujących dymisji. 

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o działaniach niepodległościowych i autonomicznych, które to mogą wpłynąć na politykę światowych mocarstw. Może mieć to związek z nielegalnymi referendami w obwodach kontrolowanych przez Rosję na terenie ogarniętej wojną Ukrainy. Za sprawą połączenia żywiołu Metalu Yang i Ziemi Yang, możemy obserwować jakieś natarcia w wykonaniu wozów opancerzonych i czołgów, ponieważ ta pierwsza energia jest często porównywana do czołgu, który prze do przodu bez względu na okoliczności. To może tez oznaczać charakter działań Rosji w wojnie na Ukrainie. Może również wrócić sprawa niepodległości Katalonii. Nie wykluczam ponownego użycia siły w stosunku do Katalończyków, ponieważ tak jak wspomniałem wcześniej, czynnik ludzki (Ziemia) może być katalizatorem ogromnej siły wypadkowej żywiołu Metalu. Poza Europą możliwe są jakieś działania wojenne na terenach górzysto pustynnych.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to energetyka października wzmocni dziedziny związane z Metalem, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył wszelki przemysł wydobywczy, czyli kopalnie, rafinerie, oraz rolnictwo i wszelkie dziedziny związane z wykorzystywaniem naturalnych zasobów naszej planety. Również budownictwo i handel nieruchomościami może przeżywać teraz renesans. Giełda niestety nie będzie stabilna, ale mogą się darzyć jakieś zaskakujące ruchy we wcześniej wspomnianych dniach konfliktu Psa i Smoka, dlatego uwaga na inwestycje. Może też wystąpić krach na giełdzie w dniach z konarem Konia, ale również w tych dniach niektórzy inwestorzy mogą zbić fortunę na swoich inwestycjach.
Duży ruch może się też wygenerować w obszarze gospodarki związanej z żywiołem Drzewa, co może wywołać podwyżki cen w zakresie warzyw, owoców i ich przetworów, oraz cen zbóż. Również jakieś zmiany mogą dotknąć przemysł papierniczy i drzewny.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to październik zaznaczy się charakterem działania energii trygramu Zhen nazywanego Grzmotem, co oczywiście jest też związane z możliwym występowaniem burz i taka burza w paździeniku też może się zdarzyć. Ta energia jest bardzo gwałtowna i jest też związana z mężczyznami w sile wieku i to oni mogą być teraz w centrum wydarzeń. Możemy teraz częściej słyszeć o wybuchach gazu a nawet o zawaleniu się budynków w wyniku takiego wybuchu. Niestety wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów, ponieważ energia tego trygramu jest związana ze sportem wyczynowym oraz  ogromną rywalizacją. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt oraz o ukąszeniach i pogryzieniach. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia niestety możemy obserwować wzmożony atak wirusów. W tym miesiącu będzie też łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy w postaci kąpieli magnezowych, które działają bardzo szybko i bardzo dobrze są wchłaniane przez organizm. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć naszej głowie. Uwaga w tym miesiącu na komputery i smartfony, ponieważ aż może się pojawić wirus komputerowy, który będzie wykradał dane, zatem nie instalujcie tego, czego nie znacie i nie eksperymentujcie w czymś, na czym się nie znacie.
Energetyka ta może też przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Ten miesiąc będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość.
W centrum uwagi może się znaleźć również jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach oraz o religii.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki października w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie będzie rezydować miesięczna „żółta piątka”.  Starajmy się zatem unikać pracy nad ważnymi sprawami w tym miejscu oraz nie przeprowadzajmy tam drażliwych rozmów. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać w każdym aspekcie życia, a szczególnie na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem, zębami, oraz mogą nam się przytrafić urazy klatki piersiowej. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Można też zamiennie puszczać tam muzykę instrumentalną, graną na metalowych instrumentach.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii choroby i zastoju, która będzie rezydować w towarzystwie rocznej „żółtej piątki”, dojdzie do kumulacji wad budowlanych, awarii odpływów lub instalacji wodnych.  To również nie jest dobre miejsce do spania. Powinniśmy w tej części naszych domów również uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcinka kręgosłupa.  Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz, ponieważ miesięczna energia choroby będzie chciała wykorzystać naszą nieuwagę lub słabości. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody lub opóźnienia.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz posiadać duże moce decyzyjne, a okoliczności zafundują im bardzo dużo wsparcia, zatem szykuje się bardzo obiecujący miesiąc. Ważne jest, aby działały teraz zgodnie z wytyczonym wcześniej planem, ewentualnie korzystały z rad osób bardziej doświadczonych. Samotne panie powinny wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ w ich otoczeniu pojawi się jakiś ciekawy mężczyzna, który zawładnie ich sercem.

renWody Yang mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ale również szanse na spektakularne efekty w sprawach zawodowych. Warunkiem jest jednak ostra walka i skoncentrowanie na rzeczach najważniejszych. W tym miesiącu trzeba będzie się wykazać sprytem i ostrością w działaniu, ponieważ ktoś będzie chciał was zaatakować. Zadbajcie o immunologię, ponieważ możliwe problemy ze zdrowiem.

yiDrzewa Yin będą miały teraz bardzo pracowity czas i szanse na bardzo dobry wynik finansowy. To może być jeden z najlepszych miesięcy w tym roku pod względem finansowym, a dodatkowo szykuje się awans w sprawach zawodowych. Biznes biznesem, ale zdrowie najważniejsze, dlatego nie forsujcie sił, i działajcie w zespole, przy dużej ilości pracy. Samotni panowie mogą się spodziewać większej ilości kobiet w ich towarzystwie.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia, ale zarazem będą teraz na cenzurowanym, dlatego powinny kontrolować swój każdy krok. Może się trafić niespodziewany awans, nagroda, premia czy wygrana w konkursie, ale i spektakularna klapa. Najbardziej fart będzie widoczny w aspektach finansowych, dlatego warto teraz próbować sił w grach losowych oraz na parkiecie giełdy.

dingOgnie Yin będą mieć teraz potrzebę działania, i będzie się to odbywać w sposób nietypowy i nowoczesny. To może szczególnie zaprocentować w temacie reklamy waszego biznesu, dlatego zróbcie to z dużym szumem, a efekty powinny być bardzo dobre. To będzie też dobry okres na podreperowanie finansów, ale trzeba będzie wspomóc się jakimś wspólnikiem, zakasać rękawy i zapomnieć o przyjemnościach.

bingOgnie Yang będą miały teraz ogromny fart w temacie wszelakich sukcesów, które będą w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Warto wybrać się do kasyna, lub choćby skreślić kupon w lotto, ponieważ duże prawdopodobieństwo wygranej. Możliwa też jakaś nagroda lub niespodziewana premia. To będzie też czas, kiedy będziecie musieli poświecić czas na sprawy związane z poprawą własnego wizerunku.


jiZiemie Yin mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będą zdecydowane i energiczne działania. Ten miesiąc może się wydać trochę monotonny, ale to będą tylko pozory, dlatego trzymajcie rękę na pulsie, ponieważ ktoś będzie chciał was wykorzystać. W sprawach finansowych uwaga na wspólników i dziwne propozycje, które mogą być początkiem problemów.

wuZiemie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same mogą być na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią wam działania w tematach biznesowych. Trzeba się teraz starać podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje, ponieważ ryzyko może być teraz zgubne w skutkach. Jeśli już ryzykujecie, to warto mieć plan awaryjny na wypadek niepowodzenia.


xin Metale Yin będą mieć teraz duże wsparcie od ludzi, dlatego to jest dobry czas na rozwiązanie starych problemów, które dotąd spędzały wam sen z oczu. To również dobry czas na wyjazd rodzinny i naładowanie akumulatorów do dalszych działań. Warto zainwestować teraz w szkolenia, szczególnie, jeśli ich tematyka związana jest z pracą lub prowadzonym biznesem. Dobry czas na nadganianie wszelkich zaległości.


gengMetale Yang będą mieć teraz wspaniały czas, ponieważ znajdą uznanie wszędzie tam, gdzie się pojawią. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez waszego udziału. Niektórzy będą musieli działać według zasad innych, ale jeśli nie będzie innej drogi, trzeba będzie zrezygnować z dumy i pomyśleć o efektach, a te mogą być bardzo dobre. To dobry czas na start nowych przedsięwzięć.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

1460