Prognoza na Marzec w roku Wodnego Tygrysa

pig

Marzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 5 marca do 4 kwietnia.

Marzec jak i poprzedni miesiąc, przyniesie nam energie występujące względem siebie w relacji wspierającej. Tym razem ponownie zobaczymy w akcji żywioł Wody oraz żywioł Drzewa, które jest związane ziemskim konarem Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Jak widać, będą to bardzo podobne energie, co w lutym, ale zmieni się ich polaryzacja, a co za tym idzie, również znaczenie i charakter działania Z uwagi na wspomnianą relację wspierającą (Woda wspiera Drzewo) miesiąc powinien przejawiać większość dobrych cech, choć oczywiście będziemy obserwować również tę mniej przyjemną stronę nadchodzącej energetyki, ponieważ każdy rodzaj energii jest jak moneta, która posiada dwie strony, zatem każda energia posiada swoje korzystne i niekorzystne cechy i to od ludzi zależy, którą z nich wykorzystają. Najlepszym tego dowodem jest energetyka roku, która sześćdziesiąt lat temu (energetyka zatoczyła wtedy pełny cykl), czyli w roku 1962, nie przyniosła wojny, a aktualna, mimo, że taka sama, niestety doświadczyła świat wojenną zawieruchą, a to wszystko za sprawą właśnie ludzkiej ręki.

Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest żywioł Wody o polaryzacji Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. To przeciwność gwałtownej i ekspansywnej Wody Yang, która dominowała w zeszłym miesiącu, dlatego teraz ten żywioł przedstawi swoje zupełnie inne oblicze, choć niekoniecznie w pełni pozytywne. Ten żywioł występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Za sprawą Wody Yin może być teraz więcej spokojnych i mądrych reakcji, ale również skrytych działań i dziwnych zachowań, których powody nie do końca będzie można zrozumieć.
Drugi składnik to Drzewo Yin, czyli również delikatniejsza polaryzacja, w stosunku do tej, która gościła w energetyce zeszłego miesiąca. Ten rodzaj Drzewa można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów, które poddają się podmuchom wiatru. Ten rodzaj żywiołu Drzewa jest uosobieniem kompromisu, elastyczności oraz kreatywności. Też żywioł potrafi przybrać też ciemniejszą postać, powodując jakieś skryte i przebiegłe działania, oparte na misternie uknutym planie.

Zestawiając dwa podstawowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy je porównać z osobą ewangelicznego Judasza, którego występek trudno zrozumieć, tym bardziej wiedząc, jaką pozycję zajmował wśród apostołów. Judasz był znaczącym uczniem Jezusa, który siedział zaraz po jego prawicy, a do tego był skarbnikiem apostołów, co oznacza, że darzono go zaufaniem. W chwili słabości, zdradził jednak swojego nauczyciela za trzydzieści srebrników, co w kontekście jego osoby wydaje się trochę dziwne.
To porównanie, którego użyłem, może być teraz bardzo powszechne i niekoniecznie może mieć negatywny oddźwięk, co szerzej opiszę w części o wydarzeniach politycznych. W naszym codziennym życiu również możemy również doświadczać tego typu zachowań, więc bądźmy ostrożni, ponieważ właśnie teraz w naszym otoczeniu mogą się pojawiać ludzie, którzy mogą nas niemile zaskoczyć i zranić.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to właśnie tutaj będzie najbardziej dostrzegalny charakter energetyki miesiąca Wodnego Królika. Pojawią się wokół nas ludzie o mianie wspomnianego wcześniej Judasza, którzy mogą nas zdradzić, lub najnormalniej oszukać. Najczęstszym motywem będzie ten, związany z karierą, przywilejami, ale również z pieniędzmi. Co ciekawe, będą to osoby mające miano tak zwanego konia trojańskiego, czyli mające nasze zaufanie i które znamy od lat. Będziemy teraz doświadczać więcej konfliktów międzyludzkich, gdzie po jednej stronie barykady pojawi się nieprzewidywalność i skrytość, a po drugiej przebiegłość i klasyczna dwulicowość. To pokazuje, że osoby nieszczere z tak zwaną podwójną moralnością, mogą teraz zostać zdemaskowane i ukarane. Najbardziej będzie to dotyczyło osób urodzonych w dniu Drzewa Yin, ale nie bierzmy tego jako żelaznej reguły.
Woda Yin oraz Drzewo Yin może spowodować wysyp ludzi z dziwnymi zachowaniami, dlatego możemy teraz słyszeć więcej o oszustach, naciągaczach, pedofilach i gwałcicielach. Niestety, ale jedna z energii miesiąca może sprzyjać występowaniu załamań, depresji a nawet samobójstw, dlatego jeśli widzicie dziwnie zachowujących się bliskich lub dalszych znajomych, zbliżcie się do nich i porozmawiajcie z nimi, a być może komuś uratujecie nawet życie. Czasami jest tak, że wystarczy jedna rozmowa, która może stanowić dla zdesperowanego człowieka, swoistą  „zwrotnicę kolejową”, która poprowadzi jego życie na zupełnie inne, lepsze tory.
Tandem energii miesięcznych może również przynieść wiele dobrego, ponieważ wśród ich dobrych cech możemy wyróżnić mądrość i kreatywność, dlatego to będzie dobry czas dla pisarzy i artystów, ale również wynalazców oraz wybitnych polityków. Może teraz dochodzić do prowokacji artystycznych oraz do kontrowersyjnych publikacji. Możemy się też dowiedzieć o skrywanych szczegółach życia jakiegoś artysty lub celebryty, które zaszokują ludzi.
Energie miesiąca przyniosą tez wiele dobrego, ponieważ Drzewo to kreatywność a Woda to mądrość zatem mogą teraz powstawać bardzo pożyteczne działania, dzięki którym będzie można rozwiązać niejeden problem. Te dwa żywioły również są podwaliną kompromisu, zatem wykorzystajmy ten czas na gaszenie pożarów w naszych relacjach i na leczenie starych ran, które powodują, że od dłuższego czasu nie utrzymujemy relacji z naszymi blikimi lub przyjaciółmi.
Marzec to dobry miesiąc na zadbanie o nasze ciało, a więc dobrze będzie wybrać się do Spa i popracować nad kondycją fizyczną w siłowni. To również dobry czas do prac ogrodniczych i przycinania drzew oraz krzewów, ponieważ wiosna tuz tuż. Jeśli chodzi o prace ogrodnicze to unikamy ścinania drzew i naruszania ziemi na północny wschód od naszego domu, ponieważ może to wygenerować niepomyślne wydarzenia w życiu domowników. Takie prace można zaplanować w specjalnych terminach i z pewnymi dodatkowymi działaniami, dlatego należy skorzystać z rady doświadczonego konsultanta. Marzec może być też trochę nieprzewidywalny w pogodzie, dlatego nie śpieszmy się z wymianą opon w naszych samochodach. Aura może jeszcze zaskoczyć, ale coraz częściej będziemy doświadczać cech typowej wiosny.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki, gdzie zaobserwujemy pozorny spokój i zawieszenie broni, zarówno w wykonaniu zarówno obozu rządzącego oraz opozycji. Rząd może się teraz starać wdrażać nowe prawo w pośpiechu, nie zdradzając wcześniej swoich zamiarów. Wiele z tym działań może być poprawianiem czegoś, co zostało wcześniej źle przygotowane. Wiele działań może być teraz prowadzonych z zaskoczenia. Mogą się też pojawiać liczne kontrole oraz akcje służb bezpieczeństwa, które ujawnią pewne afery. Mogą być również prowadzone akcje mające zdyskredytowanie w oczach opinii publicznej jakiegoś ważnego polityka. Niewykluczone, że dojdzie w tym czasie do zaskakującej zmiany barw partyjnych przez polityka lub polityków, ewentualnie utworzy się jakaś nowa formacja polityczna.

W świecie polityki światowej możemy obserwować wydarzenia związane z działaniami szpiegowskimi i informacyjną wojną hybrydową. Niewykluczone, że dojdzie do planowanego ujawnienia jakiegoś skandalu obyczajowego związanego z jakimś ważnym światowym politykiem, który będzie miał na celu wyeliminowanie go z gry. Może również dojść do zamachu na jakąś ważną osobę, ewentualnie zostaną ujawnione fakty związane z taką próbą. Być może wyjdą na światło dzienne zaskakujące informacje o kluczowych osobach w Rosji za sprawą grupy hackerskiej Anonymous. Jeśli chodzi o wojnę na Ukrainie, to energie miesięczne mogą wskazywać na możliwość osiągania kompromisów i możliwości negocjacji, ale niestety może być to też wykorzystane jako podstęp. Wspomniany wcześniej efekt Judasza może wywołać wśród najbliższych i zaufanych współpracowników Putina, plany puczu a nawet zamachu.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się tandem Wody i Drzewa może spowodować jakieś zmiany prawa, które wpłyną na funkcjonowanie firm, ale z drugiej strony mogą ukrócić szarą strefę. W tematyce giełdy i kursów walut może się pojawić jakieś zamieszanie, które spowoduje panikę i dominowanie spadków. Może wyniknąć zamieszanie związane z rynkiem walut albo jakąś decyzją polityczną. Może też dojść do jakiejś fuzji lub sprzedaży na rynku giełdy, która wywoła panikę wśród inwestorów. Niewykluczone, że będziemy obserwować jakieś spekulacje giełdowe, w wyniku czego wielu inwestorów straci dużą część albo nawet całość swojego zaplecza finansowego. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: transport, turystyka, handel, sektor medyczny oraz co ważne, mogą wzrosnąć ceny ropy naftowej, co spowoduje poniesienie cen wielu usług i towarów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to marzec będzie pod działaniem trygramu Kan, a ten może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni w średnim wieku. Może też wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera, ewentualnie  dojdzie do zmian prawa zakresie mediów. Więcej się będzie teraz mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin, która może wywołać zdecydowany sprzeciw obywateli. Może być to związane ze sprawą szczepień lub ograniczeniami dla osób niezaszczepionych. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą i również może dojść do skażenia wody pitnej lub poważnej awarii związanej z dostarczaniem wody. To skażenie może być tez dokonane celowo. Może też nastąpić awaria oczyszczalni ścieków i zatrucie środowiska. Niewykluczone, że usłyszymy o otruciu jakiejś ważnej osoby.
W centrum uwagi mogą się również  pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami i elektrowniami wodnymi. W centrum energetyki znajduje się roczna cesarska energia żywiołu Ziemi, co może wskazywać, że wiele wyżej opisanych wydarzeń może mieć związek z władzą centralną, przywódcami państw i innymi wpływowymi ludźmi.
Ten miesiąc może być też nacechowany w wiele incydentów związanych z Internetem, dlatego dobrze zabezpieczcie swoje komputery i smartfony, nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie i każda ważna wiadomość sprawdzajcie u źródła. Może się też zdarzyć jakaś awaria światłowodu lub rurociągu na dnie oceanu lub morza. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji, za którą odpowiada obecny aktualnie żywioł Metalu w energetyce rocznej. Będzie teraz więcej plotek, które będą miały za zadanie zniszczyć niejedną karierę czy życie osobiste, ale osoby stosujące takie metody mogą zostać teraz srogo ukarane. Dowiemy się też prawdopodobnie o romansach znanych ludzi oraz spektakularnych rozwodach z wielkim majątkiem w tle.
Jeśli już mowa o uczuciach, to wszelkie problemy w związkach powinno się teraz gasić w płudniowo wschodnich częściach domów lub mieszkań. Znajduje się tam energia, która sprzyja poprawie relacji w związkach.  Postawienie tam remedium w postaci ciętych kwiatów w wazonie z wodą może teraz czynić cuda ;-)

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie znajdzie się energia tak zwanej żółtej” piątki”, która będzie tutaj bardzo silna i może powodować kłopoty zawodowo finansowe w wyniku roztargnienia i nieprzemyślanych decyzji. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni takimi problemami, ale również może ucierpieć nasze zdrowie, a w szczególności układ krążenia, serce, oczy czy układ hormonalny. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola, co przy uchybieniach może się skończyć bardzo źle.  Jako remedium umieśćmy tam kombinacje z czterech kul srebrnych i dziewięciu złotych w okrągłej misie, i dopilnujmy aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdzie się energia, która może powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera, jeśli użytkujemy ten sektor oraz nie wdawać się w żadne przepychanki.  Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

Gui.gif Wody Yin poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak podołacie wszystkim wyzwaniom, jakie sobie założyliście.  Kreatywność i upór będą teraz w cenie, ponieważ na efekty naszej pracy trzeba będzie trochę poczekać. Wybierajcie teraz rozwiązania sprawdzone i zbytnio nie ryzykujcie.

 

ren.gif Wody Yang będą zmuszone stawić czoła konkurencji, i aby mieć szansę w tej rywalizacji, będą musiały działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na zaskoczenie przeciwnika. Najlepiej będzie się teraz zająć zaległymi sprawami, oraz takimi, które pozwolą w przyszłości zadziałać z podwójną mocą. Warto popracować nad wizerunkiem i odpowiednią reklamą, ponieważ niedługo będzie okazja na podreperowanie finansów.

 

Yi.gif Drzewa Yin mogą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności, a wszystkie sprawy będą się toczyć wręcz same, dlatego będzie więcej czasu na wypoczynek i regenerację sił po ostatnich trudnych wydarzeniach. Znajdziemy się wśród przyjaciół i przychylnych ludzi, którzy mogą nam pomóc w rozwiązaniu wielu spraw. Miejmy jednak oczy szeroko otwarte, ponieważ wśród naszych współpracowników może dojść do buntu i działań przeciwko nam.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw, ponieważ okoliczności przyniosą im trochę oddechu i swobody. Dobry czas, aby uregulować stare sprawy i wyrównać rachunki, choć może to być okupione stresem i brakiem czasu na inne ważne sprawy. Konkurencja będzie nam deptała po piętach, ale czapka z głowy nam nie spadnie, jeśli będziemy postępować fair. Dobry czas na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji.

 

ding.gif Ognie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czekają was problemy natury prawnej, które mogą ogromnie skomplikować wiele spraw, dlatego koniecznie trzeba będzie w razie potrzeby skonsultować to z dobrym prawnikiem. Zanim coś zrobimy, warto się będzie najpierw dobrze zastanowić, ponieważ teraz będzie łatwiej o błąd.

 

Bing.gif Ognie Yang będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Będą mieć również poparcie innych, oraz będą posiadać moce decyzyjne, dlatego wszystko, co sobie teraz zaplanują, nie będzie trudne do zrealizowania. Samotne panie Ognie Yang mogą mieć teraz okazję do poznania swojego przyszłego partnera, a nawet mogą spotkać mężczyznę na resztę swojego życia.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą teraz mieć ogromny fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy, czyli będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc sprowokujmy los i skreślajmy kupony w tym miesiącu. Niestety energetyka może nam też przynieść jakieś problemy, dlatego nie ryzykujmy zanadto i ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat, a nawet poważny wypadek i uszkodzenie kręgosłupa.

 

Wu.gif  Ziemie Yang mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale poparcie odpowiednich ludzi powinno być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa, ale trzeba będzie na to solidnie zapracować. Generalnie passa finansowa powinna wam dopisywać, jednak będziecie mogli to okupić problemami zdrowotnymi. Samotni panowie Ziemie Yang mogą teraz spotkać bardzo interesującą kobietę, która zawróci im w głowie.  

 

Xin.gif Metale Yin mogą być w tym miesiącu osiągać duże sukcesy w pracy zawodowej lub biznesie. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną, może się zamieniać w pieniądze. Będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego też spróbujmy szczęścia w grach losowych. Czas na działania nowoczesne a nawet nietypowe, które mogą ogromnie zaprocentować.

 

geng.gif  Metale Yang będą teraz najbardziej zapracowanymi osobami, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wszystkim wyzwaniom. Warto będzie się nawet podzielić zyskami, ponieważ to przyniesie większe efekty, niż byśmy działali w pojedynkę. Samotni panowie Metale Yang mogą teraz liczyć na pojawienie się atrakcyjnej kobiety. 


Buliński Włodzimierz

 

 

953