Prognoza na Maj w roku Wodnego Tygrysa

wąż

 

Maj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 5 maja do 5 czerwca.

Maj w odróżnieniu od poprzedniego miesiąca, który zawierał w sobie energie ze sobą skonfliktowane, przyniesie nam teraz energie połączone cyklem wspierania. Z uwagi na wspomnianą relację wspierającą (Drzewo wspiera Ogień), miesiąc powinien przejawiać większość dobrych cech, choć oczywiście będziemy obserwować również tę mniej przyjemną stronę nadchodzącej energetyki, a przyczyną tego będzie energia wypadkowa miesiąca, czyli silny żywioł Ognia. Będzie to najbardziej widoczne w połączeniu z kierunkiem południa, który to jest związany z tym właśnie żywiołem, i tam gdzie aktualnie rezyduje kierunkowa energia roczna żywiołu Ognia oraz miesięczna energia żywiołu Drzewa, będąca dość agresywna w działaniu. Kierunek południa, oraz południowe części kontynentów, państw i miast będą zatem w silnym władaniu żywiołu Ognia, jaki niesie ze sobą miesiąc maj. Żywioł Ognia to emocje, ale również pożary, więc miejmy rękę na pulsie.

Przechodząc do szczegółów, zobaczymy w akcji znany nam z poprzedniego miesiąca żywioł Drzewa, ale tym razem o polaryzacji Yin. Ten rodzaj Drzewa można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów, czyli będzie delikatniejszą manifestacją żywiołu Drzewa, niż ta, którą obserwowaliśmy w kwietniu. Będzie zatem więcej szans  na kompromisy niż na upartą walkę do upadłego. Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Ognia Yang, który to można porównać do największej naszej gwiazdy, czyli wcześniej wspomnianego Słońca. To oznacza ekspansję i bycie na przysłowiowym świeczniku, zatem może to najbardziej teraz cechować działania ludzi. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Wszystkie te trzy energie są związane z ziemskim konarem Węża, od którego nazwę bierze obecny miesiąc. Trzeba również wspomnieć, że Wąż jest miesiącem, gdzie rodzi się żywioł Metalu, dlatego ten żywioł, stanowiący domieszkę energetyki tego ziemskiego konaru, też może zaznaczyć swoją obecność w wydarzeniach. Może to mieć ogromne znaczenie, szczególnie podczas podejmowania decyzji, ponieważ Metal to porządek, logika i plan działania, natomiast miesiąc z sinym żywiołem Ognia może nastrajać ludzi do podejmowania zbyt pochopnych decyzji.
Patrząc całościowo na cały filar obecnego miesiąca, widzimy, że Drzewo będzie wspierało Ogień, który jest już i tak silny, czyli można śmiało powiedzieć, że maj będzie dosyć energetycznym miesiącem, który przyniesie ze sobą wiele emocji, wybuchowości, ale również ekspresji i miłości. To również może być zaznaczone w pogodzie i przynieść bardzo ciepłe dni, burze oraz jak sugerowałem wyżej, pożary terenów leśnych, szczególnie na południu.
Wspomniany wcześniej Metal oraz wypadkowa energia maja, czyli Ogień, mogą przynosić też wypadki samochodowe, kolejowe, oraz problemy z urządzeniami elektrycznymi, czyli przepięcia a nawet wybuchy i pożary. Zwróćmy uwagę na urządzenia elektryczne w naszych domach, szczególnie w południowych częściach budynków. Warto tam zrobić audyt, i naprawić ewentualne wady.
Jak widzimy, niby energie miesiąca nie są w konflikcie, ale taki konflikt może występować pośrednio, w wyniku starcia Ognia i rodzącego się Metalu. Patrząc na specyfikę tego pośredniego konfliktu, będziemy teraz obserwować działania, które będą miały za zadanie zgasić zapał ludzi chcących przeprowadzić jakieś zaplanowane operacje. Będzie to próba bojkotu, nagłaśniania innych teorii, niekoniecznie prawidłowych oraz próby ośmieszania. Energia wypadkowa miesiąca sprawi, że będziemy również bardziej weseli, skorzy do zabawy i wydawania pieniędzy, ale również bardziej otwarci na problemy innych, dlatego łatwiej będzie teraz zorganizować na przykład jakieś dobroczynne akcje.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Węża przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi, dlatego teraz łatwiej będzie się dogadać czy pogodzić, a umożliwi to dodatkowo energia Drzewa Yin, które jest patronem kompromisu. Niestety będzie tez dużo emocji, które mogą wywołać wiele nieporozumień.  Będzie więcej serdeczności i spontaniczności w zachowaniu ludzi, którzy będą jednak w większości skupiać się na swoich sprawach. Ludzie będą teraz również przykładać dużą wagę do rozgłosu, bycia na przysłowiowym świeczniku i będzie ich nachodzić pokusa na upublicznianie plotek. Ten miesiąc będzie również kluczowy dla wielu skłóconych stron, które mogą teraz wykorzystać energetykę miesiąca do załagodzenia konfliktów, albo do wykrzyczenia wszystkich swoich pretensji i tym samym do zaognienia sytuacji, zatem jak widać, wiele zależeć będzie od naszych intencji i stopnia panowania nad słabościami. Dla skłóconych par dobrym kierunkiem do pojednania będzie północ, dlatego jeśli chcecie zacząć coś od nowa, wyjeździe w tym kierunku, aby wyzwolić moc potęgi uczuć. To będzie też dobry czas i kierunek dla poznania nowego partnera i być może miłości waszego życia. Sektor północny waszych domów będzie mocno wzmacniał nie tylko  aspekty uczuciowe, ale też może wspierać efekty edukacji oraz przynosić wenę dla artystów. To tutaj może powstać książka, projekt, scenariusz lub piosenka, a dodatkowo możemy to wspomóc remedium w postaci stawiania tam wazonu z żywymi ciętymi kwiatami w wazonie z wodą. Oczywiście pamiętajmy, aby zarówno kwiaty i woda były świeże. Tak przygotowane miejsce może posłużyć do wykorzystania go zgodnie  z tym, co pisałem wcześniej.
 Ten miesiąc będzie też dobry, aby coś rozpocząć, na przykład jakiś projekt, działalność gospodarczą, czy kampanię reklamową. Szczególnie ta ostatnia może mieć w tym miesiącu ogromną moc, dlatego ogłaszajmy i reklamujmy ile się da, a by w następnym miesiącu podwoić moc tych działań.

To będzie miesiąc, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość problemów w obrębie układu krążenia. To może nie być dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów krwi. Problemy mogą również występować w obrębie żylaków nóg oraz narządu wzroku.

Efekty działania wypadkowej energii miesiąca, czyli Ognia będą też widoczne w świecie polityki i pojawią się wcześniej wspomniane przeze mnie inicjatywy, które będą miały przeszkodzić w jakichś zaplanowanych działaniach. Mogą to być różnego rodzaju demonstracje, protesty czy happeningi, które będą przesycone ogromnymi emocjami. W modzie będzie teraz nagłaśnianie i robienie pewnych rzeczy na pokaz. To może stanowić obosieczny miecz, który może trafić zarówno w atakowanego i atakującego, dlatego trzeba będzie użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu, czyli chłodnej kalkulacji, zanim się ktoś na coś takiego zdecyduje. Niestety wiele różnych dobrych politycznych inicjatyw, może być teraz zwyczajnie zakrzyczanych, dlatego w tym miesiącu ilość nie zawsze będzie oznaczać jakość.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z wyciekiem i nagłośnieniem jakichś nielegalnych interesów osób związanych z najwyższymi państwowymi stanowiskami. Mogą to być również sprawy jakichś skandali obyczajowych w powiązaniu do ludzi z pierwszych stron gazet. Energetyka miesiąca może też nacechować wydarzenia wojenne na Ukrainie i może dojść do pewnych rozmów pokojowych, jednak ich skutki mogą nie być zbyt zadowalające. Może dochodzić też do skrytych ataków, oraz możemy obserwować celowe podpalenia i incydenty związane z liniami kolejowymi.  Najbardziej gorąco może być na południu, więc to tam może być największe skoncentrowanie walk.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się silny żywioł Ognia może spowodować ożywienie nastrojów na giełdach, ponieważ ten żywioł oznacza zaufanie optymizm, zatem będzie zachęcał do inwestowania. Na wykresach giełdowych może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa.
Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł paliwowy, turystyka oraz handel, ponieważ znacznie wzrośnie konsumpcja.
To będzie miesiąc bardzo ważny dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe firm. Warto zatem zainwestować w reklamę swojego biznesu, ponieważ wszystko co teraz nagłośnimy, może zyskać miano hitu. Jeśli już mowa o hitach, to może być to bardzo dobry miesiąc dla show biznesu i wszelkich artystycznych zajęć. Wypromowanie utworu lub artysty, może być teraz bardzo opłacalnym posunięciem, które w przyszłym miesiącu przyniesie jeszcze lepsze efekty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, maj może przynieść wydarzenia związane z trygramem Gen, czyli wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy słyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, a nawet takich, które swoimi działaniami uratowały komuś życie. Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. Możemy teraz częściej słyszeć o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Mogą też wyjść tego typu sprawy z przeszłości za sprawą ujawnienia pewnych informacji przez media lub samych ofiar.  Możemy też teraz usłyszeć o jakimś wypadku  związanym z dziećmi pozostawionymi w domu. Niebezpiecznie może być też w tunelach i szybach kopalnianych. Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich rodziców. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. Dużo będzie się teraz mówić o dzieciach przywódców  i generalnie znanych ludzi. W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z awarią wielkich serwerów lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia w centralach. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu.
 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy zachód, gdzie w towarzystwie rocznej energii choroby i zastoju 2, pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka” . Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym, zatrucia pokarmowe i kontuzje związane z plecami i pośladkami.  Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy drzwi naszej firmy w tym sektorze, mogą się przydarzyć problemy z płynnością finansową a nawet rozboje na punkcie finansowym. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą też piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowy, ponieważ pojawi się tam agresywna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. W naszych domach, gdy znajdzie się w drzwiach głównych lub sypialni, może spowodować choroby serca, oczu oraz pogryzienia zwierząt. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub firmy, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie zastosować tam dodatki wystroju wnętrza w kolorze czerwieni. Jeśli pozwala nam na to nasz wykres Feng Shui, dobrze będzie palić tam również teraz świece. Na szczęście ta energia może nie być w tym miesiącu zbyt silna w działaniu, ale warto mieć na uwadze powyższe sugestie.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z lokalizowane w brzuchu, oraz stany zapalne związane z rękoma i pacami rąk. Jeśli ktoś, kto choruje na zaawansowaną cukrzycę i ma problemy z miażdżycą, nie powinien w tym miesiącu spać w tym sektorze.  Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z brakiem płynności finansowej oraz blokadą ze spływaniem należności.  Oprócz kalabasza, przyda się tu też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

guiWody Yin znajdą się teraz wśród ludzi, którzy będą stanowić dla nich pewną formę inspiracji, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. To może być czas obfitujący w wiele ciekawych kontaktów biznesowych, które pomogą wyjść na finansową prostą.  Będzie możliwość do osiągnięcia dobrych efektów w sprawach zawodowych.  Samotni panowie będą mogli liczyć na poznanie wyjątkowej kobiety, a nawet potencjalnej przyszłej żony.

renWody Yang będą mogły wreszcie włączyć maksymalne obroty w sprawach zawodowo finansowych, a będzie to możliwe dzięki nowoczesnemu a nawet nietypowemu stylowi działania, ponieważ standardowe metody mogą nie mieć teraz dostatecznej siły przebicia. Będzie można teraz odzyskać dług, dostać jakiś prezent, nagrodę, dlatego warto również spróbować sił na przykład w konkursie lub zagrać w lotto. To jest też dobry czas na uzyskanie dofinansowań i grantów, dlatego działajcie!


yiDrzewa Yin będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków. Warto poświecić ten czas również na załatwianie spraw, które dotąd spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz zrobicie to w oka mgnieniu. Korzystajcie też z kreatywności, dzięki której będziecie mogli zabłysnąć, ale nie przesadzajcie z pracą ponad własne siły, bo może zastrajkować zdrowie.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Trzeba się będzie wznieść na wyżyny kunsztu zawodowego, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy, choć ten nie przyjdzie od razu. W sprawach zawodowych starajcie się działać w sposób standardowy i nie ryzykujcie. To będzie dobry czas, aby pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ będziecie obserwowani przez wpływowe osoby.

dingOgnie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto poświęcić ten czas na załatwianie trudnych i zaległych spraw, ponieważ teraz będzie znacznie łatwiej. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody. W sprawach finansowych, ale i osobistych, bądźcie ostrożni i nie ryzykujcie.

bingOgnie Yang uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. Będzie można nawet poimprowizować, co może przynieść zaskakująco dobre efekty. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. To może być bardzo towarzyski czas i możliwość poznania ciekawych i pożytecznych ludzi. To dobry czas, aby od problemów odpocząć w klimacie wakacyjnym, więc pakujcie swoich bliskich i w drogę!


jiZiemie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności i ludzi przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was, a uda wam się bezkonfliktowo przejść przez ten niezbyt korzystny dla was miesiąc. Dobry czas na załatwianie trudnych zaległych spraw, Ele róbcie to bez zbędnego ryzyka.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Dobry czas na zmianę pracy. Samotnym paniom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspaniałego mężczyzny, który może zawrócić im w głowie.


xin Metale Yin mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub jakichś konkursach, ewentualnie załatwić jakieś dofinansowanie na rozwój firmy. Może być potrzeba załatwienia jakichś drażliwych spraw natury urzędowej.


gengMetale Yang mogą mieć teraz ochotę na chwilę zapomnienia i zaryzykować w pewnych sprawach zawodowych, których dotąd nie mogli rozwiązać. Lepiej teraz tego nie robić, ponieważ skutki mogą być opłakane i skomplikować sytuację jeszcze gorzej. Uwaga na podejrzane propozycje biznesowe, a podczas jazdy samochodem koniecznie zdejmujemy nogę z gazu, ponieważ możliwy wypadek, ewentualnie mandat i kłopoty prawne. 

 

 

Buliński Włodzimierz

692