Prognoza na Listopad w roku Wodnego Tygrysa

świnia

Listopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 7 grudnia.

Listopad to kolejny już miesiąc, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć jak zawsze przestrzegam przed pewnymi „skutkami ubocznymi”, ponieważ każda energia ma swoje dobre i złe oblicze, dlatego nadchodząca relacja wspierających się energii, wcale nie będzie gwarantem sielanki. Aktualny układ energii będzie jednak z korzyścią dla ludzi, ponieważ to energia tak zwanego Niebiańskiego Pnia, będzie wspierać tak zwany Ziemski Konar. W praktyce będzie to oznaczało powstawanie korzystnych okoliczności dla nas wszystkich, ale również zjawisko, kiedy ludzie mogą czasami oczekiwać zbyt dużo od losu. Jak widać, już samo nastawienie może diametralnie zmienić efekty, jakich doświadczymy w nadchodzącym miesiącu.

Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu zobaczymy w akcji żywioł Metalu, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie moc potężnego miecza, tnącego wszystko, co spotka na swojej drodze (Metal Yang) , ale jego odmianę Yin, czyli bardziej subtelny rodzaj tego żywiołu, w stosunku do tego, który mogliśmy obserwować w zeszłym miesiącu. Metal Yin można porównać do pięknej biżuterii, ale również do sztyletu czy noża, dlatego nawet ten delikatniejszy wymiar żywiołu Metalu, nie gwarantuje bezpieczeństwa. Co prawda taki Metal w sezonie miesiąca Świni nie jest w najlepszej jakości, ponieważ jest on odpowiednio słaby, ale nie lekceważyłbym jego potencjału, ponieważ on lubi działać z ukrycia, mając zawsze dobrze przygotowaną taktykę walki. Ta militarna przenośnia może mieć dosłowne odzwierciedlenie w rzeczywistości, przynosząc jakieś ukryte i groźne w skutkach intrygi a nawet wojenne incydenty. One mogą się narodzić z nienacka, i nabrać dość zdecydowanych efektów. Tak jak w zeszłym miesiącu, będzie też wiele przypadków związanych z przekraczaniem prawa, a że mamy miesiąc z Metalem Yin, może się pojawić więcej wypadków i napaści z udziałem nożowników. Będzie też więcej napadów i kradzieży z biżuterią w tle. Ten żywioł może również powodować okaleczenia przy użyciu ostrych lub szpiczastych metalowych przedmiotów lub narzędzi, dlatego uważajcie w tym miesiącu podczas majsterkowania, oraz podczas kuchennych rewolucji. Głośno może być też o molestowaniu, oraz atakach i napaściach na modelki i aktorki.
Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem ziemskiego konaru Świni, a jej polaryzacja to Yang. Ten rodzaj Wody symbolizuje moc oceanu a nawet tsunami, dlatego może to oznaczać nagłe zaskakujące zmiany, ogromne emocje, wielkie przedsięwzięcia, ale również spektakularne katastrofy.  Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ nieobecna będzie teraz Ziemia, czyli żywioł, który może przytrzymać w ryzach rozpędzoną Wodę Yang.  Dobrze, że konar Świni będzie zawierał w sobie również żywioł Drzewa Yang, który to chociaż częściowo odbierze nadmiar energii od Wody Yang. Ten rodzaj Drzewa to przede wszystkim upór i kreatywność, dlatego taka taktyka się teraz przyda najbardziej, aby okiełznać ludzkie emocje, ponieważ Woda Yang objawi się mocno w ludzkich poczynaniach. Należy wspomnieć, że Woda symbolizuje również mądrość, dlatego ta, w połączeniu z upartością i kreatywnością Drzewa, może zdziałać też wiele dobrego. Musimy pamiętać, że każda energia jest jak dwie strony przysłowiowego medalu, czyli z jednej strony może przynieść dobre rzeczy a z drugiej złe. Jaka strona medalu się objawi, zależy od nas i naszego zachowania w konkretnych sytuacjach.
Wracając do efektu połączenia obu żywiołów energii miesiąca, będziemy mogli się spodziewać wspomagania od okoliczności, ale nie każdy będzie mógł to wykorzystać. Warunkiem do uzyskania wspomagania będzie odpowiednia taktyka i posiadanie przemyślanego planu działania, oraz mądrość w postępowaniu, wszak sama energia niczego za nas nie zrobi i wymagane będzie tez nasze odpowiednie działanie. Tylko tak będzie można uzyskać oczekiwane wsparcie od okoliczności.

Efekt połączonych energii miesiąca spowoduje, że prawdopodobne doświadczymy klasycznej listopadowej aury w postaci licznych opadów deszczu i śniegu z deszczem, który zamieni się w śliską powierzchnię podczas przymrozków, które będziemy teraz notować coraz częściej. Z tego powodu na drogach asfaltowych może często zalegać lód, doprowadzając do wielu kolizji i wypadków, dlatego nie odkładajmy zmiany zimowych opon, mimo ewentualnego braku śniegu i z pozoru niezbyt niskiej temperatury.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że wielu ludzi chętniej będzie zmieniać zdanie czy poglądy, a spowodowane to będzie pewną gwałtownością i niedostatecznymi przemyśleniami. Ludzie mogą się teraz bardziej spieszyć, być bardziej zawistni i zazdrośni, czego skutkiem będzie wbijanie innym przysłowiowych szpilek. Wielu ludzi będzie zbyt dużo mówiło, a później tego żałowało, dlatego warto będzie się teraz dwa razy zastanowić, zanim coś powiemy, bo konsekwencje mogą być opłakane. To będzie jednak wspaniały czas dla mówców czy negocjatorów, ale pod warunkiem, ze ich działania będą poprzedzone dokładną analizą sytuacji. Jeśli dołożycie do tego jeszcze kreatywność i upór - sukces murowany. Ten miesiąc gwarantuje też wspaniałą komunikację dla osób, które będą kierować się zasadami i etyką. To może być zatem dobry czas dla rozmów kwalifikacyjnych, rozmów biznesowych czy zdawania egzaminów, dlatego wykorzystajcie go jak najlepiej.
Biorąc pod uwagę całą energetykę listopada, ludzie będą teraz mieć również dużo słomianego zapału, lub po prostu będzie tendencja do gadania a nie robienia, ale tacy ludzie szybko zostaną rozszyfrowani. Woda, jako energetyka wypadkowa listopada, przyniesie też wiele mądrych decyzji i zachowań, jednak musimy pamiętać, że wchodzimy w zimowy sezon, który jest sezonem żywiołu Wody, dlatego zbyt wiele myślenia może przynieść również negatywne skutki. Mowa oczywiście o ludziach ze słabą psychiką, dla których ten żywioł nie jest korzystny i często wywołuje depresje, nerwice a nawet załamania nerwowe.  Jeśli dołożymy do tego drugą część energetyki, która będzie wspierała tendencje do samotnictwa, możemy mieć do czynienia z załamaniami, dlatego jeśli widzimy trudniejszą sytuację kogoś z naszego otoczenia, to nie pozwalajmy mu na zbyt długie pozostawianie w samotności. Czasami jeden niespodziewany telefon lub spotkanie, może komuś uratować życie. W tematyce zdrowia najbardziej powinny teraz na siebie uważać osoby mające problem z sercem i układem krążenia, ponieważ mogą występować arytmie, bóle wieńcowe oraz nadciśnienie i wylewy krwi do mózgu.
Teraz też nadchodzi czas, gdzie będzie można poznać, kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto po prostu robi to dla zaspokojenia własnych interesów i przyjemności. Wiele przyjaźni i znajomości może przejść teraz swoisty test prawdy, i wiele z nich może go nie przetrwać. Wystarczy będzie pociągnąć kogoś za język, aby się dowiedzieć, jaki naprawdę jest jego stosunek do nas.  Ten czas dobrze będzie wykorzystać na skalkulowanie nowego domowego budżetu, sporządzenia listy najbliższych inwestycji, czy naprawienia niedziałających urządzeń. Nadchodzący miesiąc będzie również świetnym czasem dla wynalazców i konstruktorów, dlatego jeśli ktoś pracuje naukowo, powinien teraz poświecić więcej czasu na swoje badania, ponieważ będzie szansa na niespodziewany sukces. Energie będą wspierać wszystkie prace wymagające precyzji i skupienia, dlatego jeśli jest coś, co zostawiliście na później z braku czasu i weny, to teraz będzie okazja to wreszcie skończyć i mieć z tego ogromną satysfakcję.

W świecie polityki, połączenie Metalu Yin i Wody Yang, może przynieść czas kolejnych zmian, ale również strachu, za co odpowiada dominująca energia miesiąca, choć w niektórych przypadkach ten strach będzie tylko pozorny. Aby się zbytnio nie stresować, sprawdzajcie wiadomości w wiarygodnych źródłach oraz uważnie czytajcie wszystko od przysłowiowej deski do deski, ponieważ teraz zobaczycie prawdziwy festiwal intryg i manipulacji. Niektórzy politycy pójdą na tak zwaną całość, mówiąc rzeczy, które skompromitują ich przeciwników, ewentualne ich samych, jeśli się bardzo zapomną.
Będzie też wielkie wyciąganie konsekwencji wobec osób, które dopuściły się działań na szkodę państwa, ale będą one przeprowadzone w nieco inny sposób, aby uzyskać efekt zaskoczenia. Nie zabraknie też jakichś awantur i rozłamów na szczytach władzy. Innym skutkiem działania energii miesiąca mogą być jakieś zmiany związane ze służbą zdrowia, transportem i mediami. Nie zabraknie też tematu związanego z tajnymi służbami oraz aferami w zakresie prawa podatkowego.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o szpiegach, wywiadzie i wszelkiego rodzaju prowokacjach. Na jaw mogą wyjść jakieś tajne działania lub dokumenty związane z próbą jakiegoś zamachu stanu. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Niektórzy z nich będą grali na dwa fronty, co może zostać im wytknięte i obniżyć ich notowania w politycznych sondażach. W listopadzie może również dochodzić do ataków terrorystycznych lub hybrydowych, a najbardziej będą narażone północno wschodnie części kontynentów lub państw, czyli niewykluczone, ze takie ataki mogą wstrząsnąć okolicę Litwy, Łotwy i Estonii. Zbyt duża gwałtowność w zakresie dyplomacji może doprowadzić, że niektóre kraje mogą zerwać ze sobą stosunki dyplomatyczne, a nawet w pewnych przypadkach może dojść do zajęcia jakiegoś terytorium.  Może być teraz również wiele konfliktów militarnych na morzach i oceanach.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to dominujący żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut. Najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz farmaceutyczny. Ten ostatni może zostać wsparty przy pomocy propagandy strachu, a chodzi oczywiście o głośny ostatnio temat szczepień na wracającą po dłuższej przerwie grypę.
Ciekawe efekty mogą również odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Metalu, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to listopad może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie uważać. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień, co może mieć teraz duże zainteresowanie u ludzi. Niewykluczone, że w związku z tym drugim tematem, dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu, który zostanie nagłośniony i powstanie duży skandal. Energia Ziemi spowoduje, że w listopadzie bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach, głównie pożary, wybuchy ale i osunięcia urobku i zasypania górników. Wróci temat problemów z węglem, jako opałem dla gospodarstw domowych. Niewykluczone, że problemy te dotkną też instytucje i szkoły, które mogą wprowadzić zajęcia zdalne.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”, która teraz będzie tam szczególnie silna, ponieważ znajdzie się w swoim ziemnym kierunku i w towarzystwie rocznej energii żywiołu Ziemi. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Te ostatnie też lepiej trzymać z dala od ognia i gorącej wody, ponieważ może być zagrożenie poparzeniem. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tę energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im wsparcie od okoliczności, które sprawią, że wszystko będzie się toczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Starajcie się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów, ponieważ konkurencja nie będzie spała. Pora odświeżyć wasz zawodowy lub biznesowy image, który teraz może być przepustką do wyższej ligi.

renWody Yang znajdą teraz największe oparcie w bliskich, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z innej perspektywy, i oni wam w tym pomogą. Okoliczności przyniosą wsparcie, dzięki czemu wykonacie plan i załatwicie wszelkie trudne sprawy. To również dobry czas na podnoszenie kwalifikacji. Działajcie teraz zespołowo, aby wzmocnić efekty.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz trochę pod przysłowiową górkę i jeśli poddadzą się surowej samodyscyplinie, będzie można osiągnąć sukces. Dobrze będzie zrobić wewnętrzny audyt w firmie, ponieważ może was odwiedzić kontrola. To czas, w którym warto nieco zwolnić, ponieważ będzie mniejsza szansa na pomyłkę, która może mieć teraz dosyć problematyczne skutki.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia. Może to być niespodziewany awans, nagroda, premia, ale będzie to zależeć od relacji z innymi i odpowiednich znajomości. Panie Drzewa Yang mogą mieć teraz dobry czas w sprawach uczuciowych, dlatego powinny mieć oczy szeroko otwarte

dingOgnie Yin doświadczą wielu niespodzianek od losu i mogą to być zarówno sukcesy zawodowe okraszone premią, ewentualnie powinny spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną. Dobry okres do załatwienia dotacji i innych programów pomocowych. To też dobry czas na podreperowanie zdrowia, ponieważ może być problem z sercem i układem krążenia.

bingOgnie Yang nie powinny teraz narzekać na brak zajęcia, co może znacznie podreperować ich ewentualną dziurę budżetową, ale uwaga na wszelkie uchybienia prawne, ponieważ może się to skończyć ogromnymi kłopotami. Mężczyźni Ognie Yang mają szansę na niezapomniane chwile w związkach, a samotni jak najbardziej powinni próbować poszukać nowej bratniej duszy. 


jiZiemie Yin mogą mieć teraz bardzo ciekawy i owocny czas, ponieważ odpowiednie działania mogą ich przybliżyć do ciekawego efektu zawodowo finansowego. Powinny jednak teraz postępować roztropnie i nie ryzykować, ponieważ plan może nie wypalić. Panowie Ziemie Yin będą mieć teraz świetną passę w sprawach uczuciowych, a kluczem do sukcesu będzie odpowiednia prezencja.

wuZiemie Yang będą musiały się teraz sprężyć i prawdopodobnie trzeba będzie działać nietypowymi metodami, ponieważ obowiązki nie pozwolą na zbyt dużo odpoczynku, ale efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Możliwy awans lub premia, ale najlepsza passa powinna się pojawić w finansach. Może się też trafić wygrana, dlatego koniecznie próbujcie szczęścia w lotto.


xin Metale Yin będą miały bardzo towarzyski czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą wam zaproponować bardzo atrakcyjny system premiowania, dzięki któremu wasze finanse poszybują za jakiś czas do góry. Działajcie z rozmachem, ale bez zbędnych szaleństw.


gengMetale Yang mogą mieć teraz potrzebę stawienia czoła konkurencji, a będzie, o co walczyć, ponieważ ten czas może oznaczać rozpoczęcie bardzo ciekawych przedsięwzięć. Nie wpadajcie w panikę, ponieważ na efekty będzie trzeba trochę poczekać. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy i problemy związane z waszym wizerunkiem.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

749