Prognoza na Lipiec w roku Wodnego Tygrysa

owca

Lipiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Owcy i będzie trwać od 7 lipca do 7 sierpnia.

Lipiec, tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie miesiące roku.
Energie miesiąca będą względem siebie w relacji wspierającej, ponieważ Ogień będzie wspierał Ziemię, co może spowodować, że będziemy wspierani przez okoliczności w naszych działaniach, lecz nie każdy rodzaj naszych działań będzie podlegał tej regule. Oczywiście nie obędzie się bez skutków ubocznych, ponieważ energetyka w tym miesiącu nie jest jednorodna, a charakter tych energii oraz inne energetyczne wpływy, mogą nieść ze sobą pewne zawirowania lub zagrożenia.

Wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Ognia na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie ten gwałtowny Ogień, jakiego doświadczaliśmy w czerwcu. Ogień Yin to delikatniejsza postać Ognia, który można porównać do kaganka lub płomienia świecy. Taki Ogień to też symbol prawdziwej miłości, czyli takiej, która nie szuka poklasku i jest wrażliwa oraz delikatna. To może być znak, że w trudnych sytuacjach warto będzie po prostu zaoferować trochę dobrej woli, a sprawy nabiorą innego obrotu.
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ziemi również o polaryzacji Yin, który to symbolizuje glebę lub piasek pustyni. Ten żywioł jest związany z konsekwencją w działaniu i skupieniem na osiąganiu celu małymi krokami. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Drzewa i Ognia, które będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować.

Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do widoku niewielkiego ziemnego kopca, na którym stoi zapalona świeczka. Wyobraźnia podpowiada nam, że może chodzić o grób, co zresztą ma wiele wspólnego ze specyfiką konaru Owcy, która to jest tak zwanym grobowcem w nomenklaturze chińskiej astrologii. Gdy ziemski konar Owcy zderzy się z konarem Wołu, następuje konflikt i tak zwane otwarcie grobowca. W praktyce takie sytuacje wywołują nie tylko prawdziwe konflikty, ale również ujawnienie czegoś, co dotąd było w ukryciu czy zatajeniu. W tym miesiącu będziemy mieć aż trzy dni pod znakiem takiego starcia, a będą to 11 i 23 lipca, oraz 4 sierpień, który oczywiście należy jeszcze do miesiąca Ognistej Owcy, od której nazwę bierze ten miesiąc. To będą również dobre dni dla niektórych osób, których żywioł urodzeniowy to Woda lub Metal, ponieważ będą mogli liczyć na niespodziewany sukces lub przypływ finansów, więc warto sprowokować los i zainwestować lub np. zagrać w lotto ;-)
Będziemy też obserwować wydarzenia związane właśnie z owym obrazem grobu lub grobowca, który przytoczyłem wyżej, dlatego niewykluczone, że dowiemy się o zdarzeniach, w których takie obiekty będą pełnić główną rolę. Może być zatem głośno o odkryciach archeologicznych, ekshumacjach, masowych grobach czy dewastacjach nekropolii.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Owcy da więcej luzu i kompromisu w działaniach i nastawieniu ludzi, czego wyraźnie brakowało w poprzednim miesiącu, ponieważ ognisty charakter czerwca wielokrotnie utrudniał wolę porozumienia i rzeczowej dyskusji. Teraz będzie łatwiej osiągnąć porozumienie, o ile sporne strony siądą do negocjacji bez tak zwanych asów w rękawie. Szczerość i empatia to cechy, bez których teraz lepiej nie siadać do żadnych ważnych rozmów. Trudnej będzie teraz o porozumienie, którego skutki będą wykraczały poza ramy zdrowego rozsądku, dlatego nie wydziwiajcie w pertraktacjach ;-)
Lipiec może być również miesiącem, w którym może się okazać, kto jest waszym prawdziwym przyjacielem, a kto tylko udaje. Jeśli między Wami a waszymi przyjaciółmi pojawią się sprawy natury finansowej lub dotyczące kariery zawodowej, jedna ze stron może pokazać swoją „prawdziwą twarz” i zrobić coś niemiłego, dlatego ten czas może przypominać wielkie sprzątanie w relacjach międzyludzkich. Ludzie nie będą wprost sobie mówić, co im leży na sercu, tylko najpierw będą o tym opowiadać w kręgach znajomych, psując celowo i czasami niesłusznie innym reputację. Generalnie ludzie będą teraz uciekać od sytuacji konfliktowych i raczej nie będą mieć ochoty na walkę, chyba, że będą posiadać w sobie wyjątkowe pokłady złości lub nienawiści. Ten czas będzie też sprzyjał wszelkim akcjom dobroczynnym, ponieważ ludzie będą teraz bardziej hojni i czuli na ludzkie nieszczęście. Ludzie będą też okazywać sobie wiele wsparcia i często będzie to robione bez zbędnego rozgłosu. Może być teraz więcej akcji dobroczynnych zupełnie spontanicznych i wynikających z czystej potrzeby serca.
Lipiec będzie też ostatnim dzwonkiem w tym roku do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, ale najbardziej będzie to skuteczne w sieciach MLM i tym podobnych, ponieważ najlepszym kanałem reklamowym okaże się tak zwana poczta pantoflowa. Jest to spowodowane tym, że żywioł Ognia nie będzie już tak dostępny w drugiej połowie roku. Z tego samego powodu, lepiej zaplanować wakacje teraz, ponieważ sierpień może nie być zbyt atrakcyjny pod względem pogody, szczególnie w naszym kraju. Lipiec może być bardziej pogodnym miesiącem, choć nie będzie brakować pochmurnych i deszczowych dni. Wciąż będą straszyć burze, dlatego sprawdźcie swoje zabezpieczenia odgromowe i przepięciowe, a wyjeżdżając, lepiej wyłączcie z sieci ważne urządzenia elektryczne.

Efekty energetyki lipca będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do zmiany prawa i przepisów, jednak decyzje mogą być podejmowane w wąskim gronie zaufanych najważniejszych polityków, co może spotkać się z dużym sprzeciwem. Zmiany mogą dotyczyć sądownictwa oraz spraw samorządowych. Możemy również usłyszeć o zakulisowych próbach negocjacji politycznych między częścią opozycji a strony rządzącej. Gorąco może być w temacie kopalń oraz węgla, który obecnie stanowi zmorę wielu obywateli, ponieważ jego ceny mocno poszły do góry, ale mimo to, bardzo trudno o jego zakup. Być może odbędą się jakieś protesty lub demonstracje z tego powodu, ale ich efekt będzie raczej znikomy i krótkotrwały.

W polityce międzynarodowej może się teraz więcej mówić o szpiegach i destabilizacji struktur państwowych. Może dochodzić również do przemytu broni oraz ataków terrorystycznych lub dywersyjnych. Może dojść do jakiejś prowokacji, która będzie miała spowodować działania odwetowe, w wyniku, których może zginać ludzkość cywilna. Na salonach politycznych wreszcie dojdzie do jakichś porozumień, choć nie będzie to nic wielkiego, jednak w aktualnym trudnym i napiętym stanie światowej polityki, sukcesem będą już małe kroki w dobrym kierunku. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Niespokojnie może być też na terenach pustynnych, gdzie może dochodzić do bezpośrednich działań wojennych lub działań zaczepnych.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to słabnący żywioł Ognia może już tak nie wspierać giełdy, zatem możemy obserwować nieznaczny trend spadkowy. Wciąż będą jednak wspierane dziedziny gospodarki z nim związane, czyli: energetyka, przemysł lotniczy, show biznes, usługowy charakter biznesu, odlewnictwo, wydobycie gazu oraz ropy naftowej.  Najwięcej przychodów mogą odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Ziemi, czyli: wydobycie surowców kopalnianych, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury, czyli elektrownie wiatrowe, źródła geotermalne i elektrownie wodne. Lipiec to również ostatni miesiąc roku, w którym energia wspiera reklamę, zatem warto zainwestować w marketing.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to lipiec przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm i instytucjami zarządzającymi światem finansowym.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, prezesi rządzących partii i prezesi dużych firm i banków, oraz wysoko postawione osoby w wojsku czy służbach specjalnych. Niewykluczone, że w którejś stolicy kraju lub siedziby rządu dojdzie do zmiany na ważnym stanowisku lub nawet do jakiegoś zamachu terrorystycznego, ewentualnie w ostatniej chwili służby specjalne to uniemożliwią.  Będzie się teraz dużo mówiło o nieudolnej władzy, o korupcji wśród urzędników najwyższych szczebli oraz w organizacjach międzynarodowych. Na jaw mogą wyjść ogromne malwersacje i przestępstwa finansowe oraz korupcja. Pojawi się temat wojska oraz innych służb mundurowych, i ewentualne zmiany prawa lub zasad funkcjonujących w tym środowisku. Wojsko może też zostać użyte do zaprowadzania porządku.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lipca w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która to może powodować zagrożenie sytuacji finansowej. Te energie mogą też powodować zatrucia. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ta cześć domów, wymienić należy kontuzje związane z udami, pośladkami i dolną częścią pleców, więc uwaga na śliskich powierzchniach.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować wypadki i uszkodzenia ciała, a może to dotyczyć kobiet, w szczególności tych starszych. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć wszystkich domowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północ, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z nerkami, pęcherzem oraz choroby krwi, dlatego osoby mające problemy z tym ostatnim zagadnieniem zdrowotnym nie powinny tam spać i na wszelki wypadek powinny odwiedzić stosownego lekarza. To miejsce będzie też generowało problemy i awantury. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku północy, ponieważ możemy doświadczyć problemów na drodze i warto sprawdzić przed wyjazdem nasze samochody. Jeśli na północy znajdują się drzwi naszej firmy, to możemy mieć problem z płynnością finansową. Koniecznie postawmy w naszych domach na północy na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Gui.gif Wody Yin mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a ktoś dodatkowo będzie próbował je wybić z rytmu. Może być potrzeba stawienia czoła sprawom natury urzędowej lub prawnej. Finanse będą dopisywać oraz będzie okazja odzyskać jakieś zaległe pieniądze, dostać prezent, ewentualnie coś wygrać, dlatego koniecznie spróbujcie szczęścia w grach losowych lub wystartujcie w jakimś konkursie. Ostrożnie na drodze, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

 

ren.gif Wody Yang będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać duże moce decyzyjne, ewentualnie awans i uznanie w środowisku zawodowym. W sprawach natury zawodowo finansowej, pojawi się wiele okazji na podreperowanie finansów, ale pracy będzie ponad siły, dlatego warto działać zespołowo, aby podołać wyzwaniom. Samotni panowie mogą liczyć na pojawienie się bratniej duszy, która może zostać w ich życiu na dłużej niż myślą.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć teraz czas wzmożonych działań a dobre pomysły będą się wręcz sypać z rękawa. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, ponieważ finanse będą dopisywać. Jakaś osoba może wam zaproponować bardzo intratny interes, ale sprawdźcie to dobrze, ponieważ mogą to być propozycje bez szans na powodzenie. Spróbujcie szczęścia w grach losowych lub konkursach, ponieważ będzie okazja coś wygrać.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych pomysłów, które mogą się spodobać przełożonym i o ile nie będą zbyt ekstrawaganckie. Mogą za to dostać ciekawą propozycję zawodową lub awans.  W biznesie warto teraz zadbać o image i starać się pokazać z jak najlepszej strony. Panowie poszukujący swojej drugiej połowy mogą mieć teraz dobry czas do poznania tej jedynej, ale trzeba będzie o nią zawalczyć.

 

ding.gif Ognie Yin będą mieć teraz bardzo towarzyski czas i wiele spotkań z ludźmi, którzy mogą pomóc w załatwieniu niejednej trudnej sprawy. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, a doczekacie się odpowiedniej nagrody w przyszłym miesiącu. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu sprawom waszych dzieci. Jeśli ostatnio nieco je zaniedbaliście, to teraz jest odpowiedni czas na wspólne rodzinne wakacje.

 

Bing.gifOgnie Yang będą mieć teraz czas wytężonej pracy, ponieważ pojawi się wiele obowiązków, ale trzeba będzie przechytrzyć konkurencję i pokazać swoją wyższość, używając bardzo nietypowych metod działania. Wasze działania mogą w tym miesiącu czasami przypominać walenie głową w mór, a efekty mogą nie przyjść od razu, dlatego nie ma się, co denerwować na zapas. Dobry czas na wakacje.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą teraz na przysłowiowym topie, ponieważ okoliczności zafundują im ogromne wsparcie. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, dlatego warto poświęcić ten czas na załatwienie trudnych i zaległych spraw. W aspektach zawodowych starajcie się działać rozważnie i nie wprowadzać nowych niesprawdzonych pomysłów. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was. To będzie też dobry czas na podwyższanie kwalifikacji i ogólnie naukę.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą mieć teraz zielone światło do wszelkiego rodzaju działań, ale muszą wybrać do tego odpowiednie miejsce i odpowiednich ludzi. Trzeba będzie stawić czoła konkurentom, ale moc będzie po wasze stronie, więc dacie radę. Warto poświęcić ten czas na dokształcanie i zdobywanie nowych umiejętności zawodowych. Jeśli macie jakieś trudne niezałatwione sprawy rodzinne, to teraz jest odpowiedni czas, aby to zrobić.

 

Xin.gif Metale Yin będą teraz miały trochę pechowy czas z uwagi na pojawienie się na ich drodze ludzi, którzy mogą ich zmusić do pojawienia się w sądzie, ewentualnie trzeba będzie zapłacić jakąś karę za zwłokę lub mandat. Ostrożnie za kierownicą i podczas uprawiania sportów, ponieważ będzie zagrożenie wypadkiem. Warto teraz bazować na radach osób starszych i bardziej doświadczonych, a wszystko powinno pójść po waszej myśli. W ferworze walki i sukcesów, nie zapomnijcie o bliskich, którzy będę potrzebować waszej pomocy.

 

geng.gif  Metale Yang będą mieć teraz moce decyzyjne w sprawach zawodowych, co może oznaczać awans lub premię, ale trzeba będzie zyskać w oczach szefa zaradnością i opanowaniem. Może być potrzeba załatwienia jakiejś problematycznej sprawy urzędowej lub prawnej, której nie wolno lekceważyć. Samotne panie będą miały teraz powodzenie wśród płci przeciwnej i jest duża szansa na trwały związek.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

 

565