Prognoza na Kwiecień w roku Wodnego Tygrysa

pig

Kwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 4 kwietnia do 5 maja.

Kwiecień w odróżnieniu od poprzedniego miesiąca, który zawierał w sobie energie wspierające się, tym razem będzie czasem konfliktu energii, i ten konflikt będzie mógł być dosyć ostry w skutkach, ponieważ zetrą się ze sobą energie Yang, które są synonimem upartości i nieustępliwości.
Na szczęście, czasami będzie można liczyć na mały kompromis w tej walce, z naciskiem, na „mały”. Będzie to zasługa pewnej składowej energetycznej tak zwanego Ziemskiego Konaru, od którego ten miesiąc bierze swoją nazwę, czyli Smoka.  Należy oczywiście pamiętać, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, dlatego ten miesiąc może nie być spokojnym czasem.

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Drzewo Yang, które możemy porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem. 
Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ziemi i będzie to również polaryzacja Yang, która symbolizuje solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. To właśnie to Drzewo, które posiada polaryzację Yin, będzie umożliwiało nam wcześniej wspomniane kompromisy, choć mogą to być jednostkowe przypadki. Trzeba również wspomnieć, że Smok jest specyficznym ziemskim konarem, ponieważ razem z ziemskim konarem Psa tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w dniach Psa możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, powodzie, tsunami czy nawet zakłócenia magnetyzmu ziemskiego.
Dodatkowo ziemski konar Smoka w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może nasilić wspomniane wyżej kataklizmy związane z rzeczywistą wodą. Takimi dniami, które będą zawierać konar Psa, będą: 15 i 27 kwiecień.

Jak widzimy, w tym miesiącu zobaczymy zupełnie inne żywioły niż w zeszłym miesiącu, w dodatku energia wspierająca zamieni się w energie konfliktu, a ten będzie reprezentowany przez energie typu Yang, które są bardzo wyraziste i bezpośrednie w działaniu, co może również przynieść adekwatne odzwierciedlenie w nadchodzących wydarzeniach.
Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Ziemia jest atakowana przez Drzewo i jest to dosyć intensywne działanie, a bardzo dobrze obrazuje moc tego konfliktu, widok rozsadzanych fundamentów domu przez korzenie ogromnego i starego drzewa. Innym porównaniem, chyba nawet bardziej przemawiającym do wyobraźni, jest widok rozsadzanych skał w kamieniołomach, za pomocą materiałów wybuchowych. To nieprzypadkowe porównanie, ponieważ Drzewo Yang oznacza właśnie wybuchy i eksplozje, czyli już pewnie się domyślacie, że w tym miesiącu będziemy mieli do czynienia właśnie z wybuchami. Powinniśmy, zatem w kwietniu uważać na sprawy związane z instalacjami i urządzeniami gazowymi, oraz z wszelkimi sytuacjami, które mogą generować eksplozje i pożary. Problemy związane z wybuchami mogą występować w kopalniach, rafineriach, łupkowym wydobyciu gazu czy w obiektach magazynujących i przesyłających gaz. Niestety, ale najbardziej silę wybuchów możemy obserwować na ogarniętą wojną Ukrainie. To pokazuje, że ten konflikt się raczej nie skończy, a nawet może się zaostrzyć.
Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to wybuchowo może być również w sferze naszego charakteru, ponieważ jedna z głównych energii miesiąca sprawi, że będziemy bardziej uparci i bezkompromisowi w działaniach, a druga umocni nas w tym przekonaniu. Tutaj również będą bardzo dobrze widoczne efekty konfliktu Drzewa i Ziemi, które mogą się również objawiać sporami na punkcie światopoglądowym. Żywioł Drzewa Yang jest ściśle związany z wszelkimi rewolucjami i przewrotami, natomiast Ziemia a szczególnie ta o odmianie Yang, jest związana z konserwatyzmem. Taki charakter sporów może podzielić i skłócić społeczeństwo, szczególnie nasze polskie społeczeństwo, które jest podatne na wpływy socjologiczne serwowane przez polityków.
 W kontaktach międzyludzkich będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Drzewa Yang niektórzy z nich będą działać bardzo nerwowo a nawet wręcz desperacko i agresywnie. Możemy obserwować sytuacje z ludźmi, którzy mają ogromne problemy życiowe, w tym psychiczne. Niektóre z nich mogą być niewytłumaczalne a zarazem szokujące. Energie miesiąca mogą wywołać chaos w głowie sfrustrowanego człowieka, który może się targnąć na życie kogoś lub swoje.
Żywioł Drzewa może przynieść i dobre efekty, a mianowicie determinację i kreatywność w działaniu, dobre wyniki w sporcie, szczególnie wymagającym sprawności ruchowej i takiego, który promuje silę mięśni. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym miesiącu będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw.

To będzie miesiąc, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, a dokładnie o układ pokarmowy, ponieważ składowe energii pokazują właśnie możliwość problemów w obrębie żołądka, i jelit. Możliwa jest epidemia grypy żołądkowej. Szczególnie powinny uważać osoby chorujące przewlekle na efekt tak zwanego jelita drażliwego, osoby mające problem z trawieniem oraz refluksem i chorobą wrzodową żołądka. Problem mogą mieć tez alergicy, dlatego warto zastosować terapię oczyszczającą jelita oraz zwracać uwagę na to, co jemy. Szczególnie powinniśmy uważać na wszelkie nowalijki, które są naszpikowane nawozami i wszelką inną chemią.

Efekty konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i o ile w poprzednim miesiącu, obserwowaliśmy jakieś dziwne gierki i prowokacje, to już w kwietniu walka przyjmie wymiar bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Podchwyci ten trend społeczeństwo i mogą się uformować bardzo zdecydowane ruchy w postaci demonstracji i protestów. Będziemy też obserwować niezadowolonych ludzi na ulicach. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentów i konieczności użycia nawet środków przymusu bezpośredniego.

W świecie polityki światowej konflikt tych dwóch agresywnych energii będzie oczywiście najbardziej widoczny w działaniach wojennych na terenie Ukrainy. Drzewo Yang kojarzone z wybuchami, to oczywiście zapowiedź okoliczności, czyli wzmożenia bombardowań, jednak te działania napotkają na ostry opór, a ich skutki mogą nie być do końca po myśli atakujących, ponieważ Ziemię Yang trudno złamać. Ten konflikt energetyczny może zapowiadać bardzo ostre starcia, których skutki mogą być wielce nieprzewidywalne, ale na pewno ich kaliber będzie ogromny.  Niewykluczone, ze do tego celu zostanie użyta jakaś nowa broń o większej mocy.
Za sprawą energii miesiąca, możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Odnosząc się do wcześniej wspomnianych zagrożeń wybuchami, mogą się zdarzać zamachy bombowe, szczególnie w centrach większych miast. Zagrożenie mogą być szczególnie linie metra i podziemne tunele oraz wieżowce. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć charakter samobójczy. Niewykluczone, że może dojść do prób zniszczenia rafinerii, rurociągów lub magazynów gazu.
W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności dochodzenia do kompromisów.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to będziemy obserwować polepszenie nastrojów na giełdach, ponieważ słabość żywiołu Wody i zdecydowane działanie Drzewa oznacza możliwość szybkich zysków. Na wykresach giełdowych może pojawić się wreszcie kolor zielony, czyli dominujące zwyżki.  Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: wydobycie surowców kopalnianych, czyli węgiel, ropa naftowa, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury, czyli przemysł drzewny, elektrownie wiatrowe, źródła geotermalne i elektrownie wodne.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, kwiecień przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety.
Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego.  Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte. W centrum wydarzeń mogą się też znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w centrach handlowych, salach koncertowych, szkołach czy hotelach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która łącząc się z roczną energią może powodować problemy natury zdrowotnej, urzędowej i prawnej, oraz generować wypadki. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Osoby chore nie powinny spać w tym miesiącu na północy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, którego energia może powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Ten kierunek, a w zasadzie obszar naszego domu może przyczyniać się do konfliktów i awantur, dlatego lepiej tam nie odbywać drażliwych rozmów.  Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj znajdzie się miesięczna energia choroby i w szczególności może ona powodować liczne stany zapalne, problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z płynnością finansową i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje tutejszy wpływ żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach,  i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki. Uwaga na pożary!

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Gui.gif Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać duże moce decyzyjne, ewentualnie awans i uznanie w środowisku zawodowym. Będzie to możliwe dzięki nowoczesnemu a nawet nietypowemu stylowi działania, ponieważ standardowe metody mogą nie mieć teraz dostatecznej siły przebicia. Panie w stanie wolnym mogą teraz liczyć na pojawienie się ciekawego mężczyzny, a nawet materiału na potencjalnego męża.

 

ren.gif Wody Yang mogą mieć teraz trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a ktoś dodatkowo będzie próbował je wybić z rytmu. Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan działania i skupienie się tylko na rzeczach ważnych. Może być potrzeba stawienia czoła sprawom natury urzędowej lub prawnej, które wyssą z was energię, ale dzięki kreatywności powinniście opanować sytuację. Ostrożnie na drodze, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

 

Yi.gif Drzewa Yin mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Trzeba się będzie wznieść na wyżyny kunsztu zawodowego, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy. Jeśli coś się nie uda, nie traćcie zapału i próbujcie dalej. Panowie poszukujący swojej drugiej połowy mogą mieć teraz dobry czas do poznania tej jedynej, ale trzeba będzie o nią zawalczyć.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, ponieważ finanse będą dopisywać. Jakaś osoba może wam zaproponować bardzo intratny interes, ale sprawdźcie to dobrze, ponieważ mogą wyjść z tego jakieś problemy. Spróbujcie szczęścia w grach losowych lub konkursach, ponieważ będzie okazja coś wygrać.

 

ding.gifOgnie Yin uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. Będzie można nawet poimprowizować, co może przynieść zaskakująco dobre efekty. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Będzie też potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne. Może być tez potrzeba stawienia czoła jakimś zaległym sprawom, które jednak finalnie dodadzą wam siły.

 

Bing.gif Ognie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto poświęcić ten czas na załatwianie trudnych i zaległych spraw, ponieważ teraz będzie znacznie łatwiej. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody w innym terminie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu sprawom dzieci lub wizerunku.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć teraz moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Trzeba będzie stawić czoła konkurentom, ale moc będzie po wasze stronie, więc dacie radę. Samotne panie mogą teraz liczyć na względy adoratorów.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was, a uda wam się bezkonfliktowo przejść przez ten niezbyt korzystny dla was miesiąc. Uważajcie na drodze i obowiązkowo noga z gazu.

 

Xin.gifMetale Yin będą teraz obłożone pracą i obowiązkami, jednak to nie będzie problemem, ponieważ zapłata za trud będzie smakowała wybornie. Dobry czas na inwestycje oraz na podwyższanie kwalifikacji, dlatego pieniądze wydane teraz zaprocentują w przyszłości. Będzie potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne a samotni panowie będą mieć świetną okazję na poznanie atrakcyjnej kobiety, która być może zawróci im głowie.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub jakichś konkursach, ewentualnie załatwić jakieś dofinansowanie na rozwój firmy. W ferworze walki i sukcesów, nie zapomnijcie o bliskich, którzy będę potrzebować waszej pomocy. 


Buliński Włodzimierz

 

 

843