Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2023 roku.

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Grudzień w roku Wodnego Tygrysa

szczur

Grudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 7 grudnia do 5 stycznia.

Grudzień to, co prawda ostatni miesiąc tak zwanego kalendarza zachodniego, którego używamy na co dzień, ale stanowi on przedostatni miesiąc solarnego kalendarza chińskiego, zatem do końca roku jeszcze trochę czasu pozostało.  Tak jak kilka wcześniejszych miesięcy, również i on, nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co może i również teraz wprowadzić więcej harmonii w naszym życiu, choć jak zawsze przestrzegam przed pewnymi „skutkami ubocznymi”, ponieważ każda energia ma swoje dobre i złe oblicze.

Teraz w akcji zobaczymy jednolitą energię żywiołu Wody, która w pewnych sytuacjach, i dla niektórych osób, może jednak wprowadzić trochę zamieszania. Energia tak zwanego Niebiańskiego Pnia, będzie się różnić od energii tak zwanego Ziemskiego Konaru jedynie polaryzacją.
Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest żywioł Wody o polaryzacji Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu, czasami trudną do przewidzenia. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Ta Woda może z jednej strony obdarzyć wielką mądrością, ale z drugiej strony może pokazać swą nieprzewidywalność, szczególnie, że energetyka miesiąca jest pozbawiona żywiołu Ziemi, który jako jedyny, może stworzyć dla Wody barierę. Możemy się zatem spodziewać przechodzenia ze skrajności w skrajność, dlatego mimo, ze żywioł Wody oznacza komunikację, to nie wszyscy będą się mogli dogadać z innymi.
Drugi rodzaj energetyki to również żywioł Wody, która jest głównym składnikiem Ziemskiego Konaru Szczura, ale jej polaryzacja to Yin. Możemy ją porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Cechy tej energetyki mogą się udzielić tez ludziom i za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga na przebiegłych telemarketerów, domokrążców lub osoby namawiające do wzięcia atrakcyjnych kredytów, ponieważ bardzo łatwo będzie się teraz wpędzić w kłopoty.

Jak widzimy, w tym miesiącu energią wypadkową będzie silna Woda, która dla niektórych osób może stanowić energiczny nurt, z którym popłyną po sukces i realizację swoich celów, ale dla innych może to oznaczać swoisty potop, który może wyrządzić duże szkody. Bardzo dużą ostrożność powinny zachować osoby, które mają problemy z sercem, oczami oraz układem hormonalnym. Osoby z chorobami autoimmunologicznymi mogą mieć teraz zaostrzony stan zapalny w swoim układzie odpornościowym, co może wywołać remisję pewnych chorób.
Silna Woda może wywołać również efekty w pogodzie powodując obfite opady śniegu z deszczem i deszczu, zatem grudzień może być stosunkowo ciepłym miesiącem, jak na okres zimowy, choć przeplatanka mokrej aury i chwilowych mrozów może powodować  bardzo trudne warunki na drogach czyli gołoledź. Z tego powodu może być teraz więcej wypadków samochodowych, ale również złamań i stłuczeń wśród pieszych. Generalnie grudzień zapowiada się bardziej na mokro niż na zimowo i mroźno. W cieplejszych rejonach naszej planety może dochodzić do powodzi, podtopień a nawet możemy słyszeć o tsunami, które swoją niszczycielską siłą zniszczą dorobek pracy wielu ludzi.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi może przeważać bardzo nostalgiczny nastrój, a najgorzej odczują to osoby, które cierpią na depresję. U nich stan psychiki może się pogorszyć na tyle, że depresja może przejść w aktywną formę nerwicy lękowej. Zwróćmy więc uwagę na ludzi samotnych lub takich, które doświadczyły ostatnio jakichś problemów lub nieszczęść, aby szczególnie w okresie świątecznym nie zostawały same. Bardzo prawdopodobne, że teraz częściej będziemy słyszeć w mediach o samobójstwach, oraz o dziwnych a zrazem niebezpiecznych zachowaniach zdesperowanych ludzi. Zapowiada się również na kontynuację z poprzedniego miesiąca, nagłaśniania ekscesów o podłożu seksualnym, ponieważ energetyka ziemskiego konaru niestety sprzyja takim zachowaniom. Będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Wody Yang niektórzy z nich będą mieć nieodpartą ochotę na wykrzyczenie swojego niezadowolenia. Jeśli uczestniczyliście z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować was zdyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Wody, czyli mądrość, ignorując te ataki.
Grudzień może być czasem totalnej dezorientacji, o co zadba sektor mediów odpowiedzialnych za politykę informacyjną. Napływ informacji może być teraz tak duży i tak sprzeczny, jeżeli chodzi o różne źródła, że ludzie zaczną się gubić. Niestety, ale teraz bardzo łatwo będzie kogoś skompromitować, ponieważ siła przekazu będzie w stanie przykryć jakiekolwiek głosy tłumaczeń i sprostowań.  Niestety, ale większość z takich działań nie będzie miała nic wspólnego z prawdą, więc jeśli ktoś z Was, doświadczy takiego działania, to nie powinien tracić zbyt dużo energii i czasu na sprostowania, ponieważ to teraz nic nie da. Zbyt silny żywioł Wody (mówiąc obrazowo) może wręcz wyprać mózg (żywioł Ognia) ludziom, którzy nie myślą samodzielnie. Tak jak w zeszłym miesiącu, wielu ludzi będzie zbyt dużo mówiło, a później będzie tego żałowało, dlatego warto będzie się teraz dwa razy zastanowić, zanim coś powiemy, ponieważ niechcąco możemy kogoś zranić. To będzie jednak wspaniały czas dla mówców, negocjatorów, liderów ugrupowań, dziennikarzy, piosenkarzy czy nauczycieli. Ten miesiąc gwarantuje też wspaniałą komunikację dla osób, które będą kierować się zasadami i etyką. Tak jak  w zeszłym miesiącu, to może być dobry czas dla rozmów kwalifikacyjnych, rozmów biznesowych czy zdawania egzaminów, dlatego wykorzystajcie go jak najlepiej.
Woda, jako energetyka wypadkowa miesiąca, przyniesie też wiele mądrych decyzji i zachowań, które uchronią niejedną osobę przed groźnymi konsekwencjami.

W świecie polityki, bardzo silny żywioł Wody, może przynieść czas zaskakujących zmian, a co za tym idzie, również strachu, co jest naturalnym zjawiskiem związanym z tak intensywną energią grudnia. Bać się powinni ci, którzy mają cos na sumieniu, natomiast reszta, aby się zbytnio nie stresować, powinna czerpać informacje z wiarygodnych źródeł, ponieważ jak wspominałem wcześniej, ten miesiąc może być istnym festiwalem manipulacji strachem w przekazach medialnych. Dalej będziemy mogli obserwować wyciąganie konsekwencji wobec osób, które dopuściły się działań na szkodę państwa, ale teraz mogą one przybrać bardziej zdecydowany wymiar. Innym skutkiem działania energii miesiąca mogą być protesty oraz demonstracje, które nie będą miały jakiegoś jasnego przekazu, a będą miały na celu jedynie wprowadzenie pewnej destabilizacji i strachu, który jest nieodłącznym atrybutem zbyt silnego żywiołu Wody, jakiej teraz doświadczymy. W niektórych przypadkach sytuacja może się wymknąć z pod kontroli, co definitywnie pogrzebie niejedną karierę polityczną.

W polityce międzynarodowej może również dominować polityka strachu, ale i gwałtowności w kontaktach między mocarstwami. Szczególnie napiętą atmosferę możemy obserwować na Kremlu, gdzie może nawet dojść do gróźb użycia broni atomowej. Energetyka miesiąca może również przynieść jakieś zmiany lub zerwania ważnych umów międzynarodowych, które mogą zmienić zasady funkcjonujące od wielu lat. Może dojść do jakiegoś incydentu na morzu lub oceanie, który wywoła jakiś konflikt zbrojny. Niewykluczone, że w europie południowej odnotujemy jakieś duże zmiany polityczne, które wpłyną na nastroje społeczne.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to tak jak w zeszłym miesiącu, dominujący żywioł Wody, który zazwyczaj przynosi pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie również bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Może dojść do ogromnych spekulacji, które będą miały wpływ na kursy akcji i walut. Najbardziej dochodowymi typami biznesów w nadchodzącym miesiącu będą: wszelkie rodzaje handlu, transport, sektor medialny, rybołówstwo, przemysł monopolowy oraz farmaceutyczny. Ten ostatni może zostać wsparty przy pomocy propagandy strachu, a chodzi oczywiście o głośny ostatnio temat szczepień na grypę i inne choroby zakaźne. Ciekawe efekty mogą odnotować firmy oferujące usługi turystyczne, które przy odpowiednim marketingu, będą mogły sprzedać większość swojej oferty na zimowy i letni okres wakacyjny.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to grudzień dostarczy nam kolejną porcję żywiołu Wody, ponieważ będzie pod działaniem trygramu Kan, a ten może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni w średnim wieku. Może też wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera, ewentualnie  dojdzie do zmian prawa zakresie mediów. Więcej się będzie teraz mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin, która może wywołać zdecydowany sprzeciw obywateli. Możemy obserwować wzmożoną a wręcz nachalną  promocję sczepień na grypę, która cudownym zrządzeniem losu powróciła po dwóch latach nieobecności. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą i również może dojść do skażenia wody pitnej lub poważnej awarii związanej z dostarczaniem wody. To skażenie może być tez dokonane celowo. Może też nastąpić awaria oczyszczalni ścieków i zatrucie środowiska. Niewykluczone, że usłyszymy o otruciu lub próbie otrucia jakiejś ważnej osoby. Mogą sie też zdarzać incydenty i awarie z dostarczaniem błękitnego paliwa czyli gazu.  
W centrum uwagi mogą się również  pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami i elektrowniami wodnymi. W centrum energetyki znajduje się roczna cesarska energia żywiołu Ziemi, co może wskazywać, że wiele wyżej opisanych wydarzeń może mieć związek z władzą centralną, przywódcami państw i innymi wpływowymi ludźmi.
Ten miesiąc może być też nacechowany w wiele incydentów związanych z Internetem, dlatego dobrze zabezpieczcie swoje komputery i smartfony, nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie i każda ważna wiadomość sprawdzajcie u źródła. Może się też zdarzyć jakaś awaria światłowodu lub rurociągu na dnie oceanu lub morza. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji, za którą odpowiada obecny aktualnie żywioł Metalu w energetyce rocznej. Będzie teraz więcej plotek, które będą miały za zadanie zniszczyć niejedną karierę czy życie osobiste, ale osoby stosujące takie metody mogą zostać teraz srogo ukarane. Dowiemy się też prawdopodobnie o romansach znanych ludzi oraz spektakularnych rozwodach z wielkim majątkiem w tle.
Jeśli już mowa o uczuciach, to wszelkie problemy w związkach powinno się teraz gasić w północno wschodnich częściach domów lub mieszkań. Znajduje się tam energia, która sprzyja poprawie relacji w związkach.  Postawienie tam remedium w postaci ciętych kwiatów w wazonie z wodą może teraz czynić cuda ;-)

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie znajdzie się energia tak zwanej żółtej” piątki”, która będzie tutaj bardzo silna i może powodować kłopoty zawodowo finansowe w wyniku roztargnienia i nieprzemyślanych decyzji. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni takimi problemami, ale również może ucierpieć nasze zdrowie, a w szczególności układ krążenia, serce, oczy czy układ hormonalny. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola, co przy uchybieniach może się skończyć bardzo źle.  Jako remedium umieśćmy tam kombinacje z czterech kul srebrnych i dziewięciu złotych w okrągłej misie, i dopilnujmy aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdzie się energia, która może powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera, jeśli użytkujemy ten sektor oraz nie wdawać się w żadne przepychanki.  Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, która spowoduje konieczność stawienia czoła konkurencji. Starajcie się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów. Pora odświeżyć wasze stare zawodowe kontakty lub postawić w biznesie na współpracę, która może pomóc wam zrobić dobry wynik. Być może będziecie musieli zrobić coś, czego wcześniej się zarzekaliście, ale to może się po prostu bardzo opłacać i przynieść wymierne korzyści na przyszłość.


renWody Yang poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających okoliczności, które przyniosą im wiele kontaktów z ciekawymi ludźmi. Warto teraz działać w zespole lub ze wspólnikiem, ale bądźcie ostrożni w stosunku do osób, które będą wam oferowały zbyt lukratywne kontrakty, ponieważ to może być dobra mina do złej gry. W ferworze obowiązków trzeba będzie się również uporać z atakami konkurencji, ale to nie będzie dla was żadnym problemem.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz dużo czasu na uregulowanie zaległych spraw, ponieważ okoliczności przyniosą im trochę oddechu i swobody. Dobry czas, aby wynagrodzić rodzinie waszą absencję spowodowaną wytężoną pracą, ale również zajęciami, które z perspektywy czasu, okazały się zwykłą stratą energii. Będziecie mieć teraz oparcie z różnych stron, i wszyscy będą was dosłownie rozpieszczać. Dobry czas na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności, a wszystkie sprawy będą się toczyć wręcz same. Znajdziecie się wśród przyjaciół i przychylnych ludzi, którzy mogą wam pomóc w rozwiązaniu wielu spraw. Miejcie jednak oczy szeroko otwarte, ponieważ wśród najbardziej przyjaznych wam osób, mogą się trafić wilki w owczej skórze. To może być specyficzny czas, który wywoła w was ważne przemyślenia, być może nad nową życiową drogą.


dingOgnie Yin będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść im awans. Trzeba będzie jednak uważać na pewnych ludzi, którzy będą starali się wam zrobić na złość. Sprawdźcie zobowiązania i płatności, ponieważ może wam popsuć humor jakieś upomnienie lub kara.  Samotne panie Ognie Yin mogą mieć teraz okazję do poznania swojego przyszłego partnera, dlatego bądźcie czujne. 

bingOgnie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ ktoś może zacząć im patrzyć na ręce i gdy zrobią błąd, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Prawdopodobnie czeka was problem natury prawnej, który z pozoru będzie nie do przeskoczenia, ale dobry prawnik sobie z tym poradzi. W sprawach zawodowych będzie możliwość awansu, ale będzie to zależało od pewnej wpływowej osoby, której trzeba będzie się słuchać.


jiZiemie Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ponieważ trzeba będzie wyrabiać ponad sto procent normy, ale to może przynieść zaskakująco dobre wyniki finansowe. Aby podołać wszystkim sprawom, trzeba będzie działać w sposób nowoczesny a nawet czasami zaryzykować, ale to się opłaci. Będzie okazja do zarobienia niespodziewanych pieniędzy a nawet, aby coś wygrać, dlatego puśćcie jakiś kupon w lotto.

wuZiemie Yang będą teraz mieć ogromny fart w temacie tak zwanych łatwych pieniędzy. Będzie można otrzymać jakiś prezent, premię, spadek a nawet wygrać w lotto, więc sprowokujcie los i spróbujcie skreślić parę kuponów. Możliwy awans lub premia, ale trzeba się będzie wykazać kreatywnością i odpornością na stres. Samotni panowie Ziemie Yang mogą liczyć na romantyczny czas, i być może na poznanie potencjalnej żony.  


xin Metale Yin będą miały teraz pełne ręce pracy, ale efekty ich pracy nie przyjdą zbyt szybko. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wyzwaniom. Trzeba będzie działać z dużym wyczuciem, ponieważ sytuacja może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Zadbajcie o swój wizerunek, ponieważ wasza kandydatura może być wkrótce rozpatrywana w kontekście potencjalnego awansu.


gengMetale Yang będą miały bardzo ruchliwy czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą was zainspirować do działania, ale miejcie rękę na pulsie, kiedy propozycja wyda wam się zbyt ryzykowna. To czas, kiedy trzeba będzie uważać, co i do kogo mówicie, ponieważ ktoś może wykorzystać wasz okres słabości i zrobić z was obiekt plotek.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

982