Prognoza na Czerwiec w roku Wodnego Tygrysa

wąż

Czerwiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Konia i będzie trwać od 5 czerwca do 7 lipca.

 

Czerwiec będzie miesiącem specyficznym, ponieważ nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, ani te energie nie będą względem siebie w cyklu wzmacniającym. Tym razem zobaczymy praktycznie jednolity żywioł Ognia, z małą domieszką żywiołu Ziemi. Główny bohater tego miesiąca, czyli Ogień, będziemy jednak obserwować w dwóch polaryzacjach.

Pierwsza polaryzacja, czyli Yang, będzie obecna w energii tak zwanego Niebiańskiego Pnia. Ogień Yang można porównać do największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli do Słońca. Ta energia w naszym codziennym życiu oznacza radość, miłość i otwartość, zatem będziemy mogli liczyć na wiele takich zachowań u ludzi, co oczywiście będzie bardzo istotne podczas rozwiązywania konfliktów, bo tych niestety, również nie zabraknie. Jest tak, ponieważ Ogień Yang to również duży temperament oraz pewna gwałtowność, dlatego i takie typy zachowań będą się zdarzać, podsycając atmosferę wśród ludzi.
Drugi rodzaj polaryzacji, czyli żywioł Ognia Yin, który to symbolizuje płomień świecy, czyli Ogień, ale taki bardziej subtelny, znajdziemy w tak zwanym miesięcznym Ziemskim Konarze.  W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Ziemi, o której wspomniałem wcześniej, i ona będzie miała dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Ona może nieco rozładować emocje i ostudzić zbyt gwałtowne działania. Generalnie Ogień zawsze przynosi coś pozytywnego, dlatego powinniśmy przy pewnym wysiłku, wyciągnąć wiele dobrego z tego czasu. 
Jak widać, praktycznie cała energia czerwca będzie Ogniem, jednak podzielonym na dwa bieguny, chłodny i gorący. To może odzwierciedlać warunki pogodowe, jakie będą nam towarzyszyły. Generalnie powinno być bardzo ciepło, ale taka pogoda może być zakłócana intensywnymi burzami, po których może się gwałtownie ochładzać. Tak intensywna energetyka może wpłynąć na globalne warunki życia na naszej planecie, powodując takie anomalia pogodowe jak: tornada czy intensywne opady gardu. W naszym kraju na styku dwóch frontów może dochodzić do nagłych burz i powstawania trąb powietrznych. Silny żywioł Ognia to również zagrożenia pożarami, głównie związane z kierunkiem południa i wschodu, więc te rejony krajów mogą zostać dotknięte takimi zagrożeniami. Możemy również obserwować wzmożoną aktywność Słońca, co może negatywnie wpłynąć na łączność satelitarną i radiową, a co z kolei może być niebezpieczne w skutkach w funkcjonowaniu samolotów. Mogą się zatem zdarzać awarie a nawet katastrofy w ruchu lotniczym.

Ogień może być w tym miesiącu ekstremalnie silny za sprawą tak zwanego układu trójkątnego, który uformuje się w dniach Psa, a będą nimi: 14 i 26 czerwiec. To wtedy mogą się nasilić efekty nadmiaru żywiołu Ognia, o których mówi ta prognoza. Te dni mogą być szczególnie pomyślne dla osób, których żywioł osobisty to Woda, zatem warto wtedy sprowokować los i spróbować w cos zainwestować lub w coś zagrać.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Konia, tak jak poprzedni miesiąc Węża, przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Tak jak w poprzednim miesiącu i teraz emocje mogą odegrać ważną rolę w kontaktach między ludźmi, ale powinno to mieć już mniejszy wymiar. W poprzednim miesiącu to ziemski konar był Ogniem Yang, zatem ludzie mogli być bardziej porywczy. Teraz ziemski konar będzie miał polaryzację Yin, zatem ludzie będą bardziej panować nad emocjami, chociaż okoliczności będą dosyć ostro podkręcać temperaturę. Sytuacje nerwowe będą dodatkowo rozładowywane przez domieszkę żywiołu Ziemi w tymże konarze, ponieważ wniesie ona za sobą opanowanie i koncentrację i tych cech powinniśmy teraz używać, aby niepotrzebnie nie podkręcać przysłowiowej temperatury. Jak widzimy, ta silna kumulacja żywiołu Ognia przy odrobinie cierpliwości i tak zwanym efekcie zimnej głowy, wcale nie będzie musiała narobić dużej szkody, a może nawet wygenerować bardzo ciekawe efekty.  Warto sobie to zapamiętać i stosować podczas pojawienia się sytuacji stresowych. Oczywiście nie wszyscy będą po równo potraktowani przez energetykę miesiąca, co wynika z wielu innych czynników, między innymi energetyki osobistej czy Feng Shui otoczenia. Nie polecam zatem w podejmowaniu ważnych decyzji kierować się prostymi kalendarzami Feng Shui, ponieważ one są bardzo ogólne i tak zwany „dobry dzień” nie jest dobry dla wszystkich, ponieważ to najnormalniej niemożliwe i nielogiczne.
Ogień będziemy mogli również wykorzystać do innych pozytywnych celów, a mianowicie do zmaterializowania się pokładów ekspresji, jakie w nas drzemią. Bardzo dobre rezultaty będzie można teraz odnieść w nagłaśnianiu wszelakich przedsięwzięć. Zapowiada się idealny miesiąc dla artystów promujących swoje dzieła. Generalnie to może być najlepszy miesiąc w roku dla wszelkich pokazów filmowych oraz koncertów. To będzie tez wspaniały czas na organizowanie przyjęć, imprez plenerowych, zawodów sportowych czy ślubów. Oczywiście należy uważać z napojami wysokoprocentowymi, ponieważ dobra zabawa może się równie dobrze zamienić w bijatykę ;-) Ogień będziemy mogli wykorzystać również do nagłaśniania informacji, ale uczulam, aby uważać, ponieważ niechcąco mogą również wyjść na światło dzienne sprawy, które nie powinny.

Silny żywioł Ognia tak jak w zeszłym miesiącu może wpłynąć na nasze zdrowie, co może wywołać problemy w obrębie układu krążenia, czyli nie będzie to dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów krwi. Problemy mogą również występować w obrębie układu hormonalnego, żylaków nóg oraz narządu wzroku. Skoncentrowany Ogień może również wpłynąć negatywnie na narządy związane z żywiołem Metalu i zaburzyć pracę układu oddechowego, co może wywołać nasilone alergie, ale również mogą się pojawić choroby wirusowe, co w tym letnim miesiącu jest bardzo rzadkie. Ze względu na wysoką temperaturę, należy być również ostrożnym podczas opalania i nie robić tego zbyt intensywnie, ponieważ będzie to grozić porażeniem słonecznym, ewentualnie uszkodzeniem skóry. Problemy mogą również występować w jamie ustnej, a konkretnie mogą się zdarzać stany zapalne zębów.

Efekty potężnego układu żywiołu Ognia będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść nagłośnienie jakichś afer. Na światło dzienne wyjdą jakieś bardzo drażliwe sprawy, które mogą wywołać ogromny skandal i poruszenie wśród społeczeństwa. Możemy też obserwować jakieś protesty wynikające z niedotrzymania obietnic wyborczych. Niektórzy politycy zamiast najpierw pomyśleć a później mówić, pomylą tą kolejność, co może się dla nich źle skończyć, łącznie z odejściem z czynnej roli polityka. Niewykluczone, że dojdzie do jakiejś rekonstrukcji rządu, ewentualnie odejścia ze stanowiska kogoś związanego ze spółką skarbu państwa. Będzie również sporo manipulacji i grania na ludzkich emocjach, co może być związane z tematem inflacji, kredytów oraz podstawowych kosztów utrzymania.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z zaostrzaniem konfliktu między władzami UE a Rosją ze względu na wdrażane kolejne sankcje, ale również może zaiskrzyć pomiędzy krajami unijnymi, ze względu na różnice poglądów. Niestety w konflikcie rosyjsko-ukraińskim może dojść do zaostrzenia, ponieważ zarówno energie na południu oraz na wschodzie nie wróżą nic dobrego. Może dojść do kolejnej ofensywy ze strony rosyjskiego agresora, oraz co gorsza, może zostać użyta broń  o znacznie większej mocy, niż dotychczas. Energetyka miesiąca może też przynieść działania wojenne, głównie bombardowania i ostrzeliwanie pociskami rakietowymi, ale również możemy słyszeć o odwetowych zamachach bazujących na detonowaniu środków wybuchowych. Może również dojść do jakiegoś zamachu na samolot lecący na linii wchód- południe.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Ognia powinien pozytywnie wpłynąć na dziedziny gospodarki z nim związane a zatem należy w czerwcu oczekiwać progresu w dziedzinach związanych z energetyką, przemysłem lotniczym, show biznesem, usługowymi charakterami biznesu, odlewnictwem, wydobyciem węgla gazu oraz ropy naftowej. Najwięcej przychodów mogą natomiast odnotować dziedziny z kręgów żywiołu Wody, czyli: media, telekomunikacja, transport, informatyka i Internet, oraz rybołówstwo, stocznie, przemysł spożywczy związany z produkcją napojów oraz alkoholi, turystyka, oraz niektóre dziedziny związane z handlem. Żywioł Ognia przyniesie też dobre nastroje inwestorów i giełda może nas zaskoczyć bardzo dynamicznymi wzrostami. Zachowałbym jednak ostrożność, ponieważ może to być początek chytrego planu manipulatorów rynku, którego największymi ofiarami będą drobni i naiwni inwestorzy. Pamiętajmy o tym, co wspominałem na początku prognozy, czyli o efekcie zimnej głowy, ponieważ zbyt gwałtowne reakcje mogą nas teraz wpędzić w spore kłopoty.
Nadchodzący miesiąc będzie też dobrym okresem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, dlatego jeśli odpowiednio zredagujecie ogłoszenie lub kampanię reklamową, efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Z tego samego powodu będzie to dobry czas dla show biznesu i telewizji, gdzie odpowiednio stworzony produkt, pokazany w odpowiednim czasie będzie mógł zatrząść rynkiem.
Trzeba będzie uważać na wszelkie potknięcia czy kompromitacje, ponieważ zanotowane właśnie teraz, będą mogły przekreślić na zawsze niejedną dobrze zapowiadającą się karierę.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, czerwiec przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać młode kobiety, które poprzez czasami kontrowersyjne słowa lub czyny, znajdą się na przysłowiowych językach. To może być również dobry czas do wypromowania młodych wokalistek i aktorek. Zaobserwujemy teraz ogromną moc słowa a świetne wyniki zanotują teraz aktorzy  prezentujący swoje stand-upy, oraz telemarketerzy i yotuberzy. To będzie tez świetny czas dla wokalistów i śpiewaków operowych oraz raperów. 
Bardzo często ludzkie osądy będą teraz bazować na plotkach i pomówieniach, które później trzeba będzie prostować, aby wyjść z problemów obronną ręką.  Siła plotki może być teraz na tyle niebezpieczna w skutkach, że konsekwencją tego mogą być sytuacje określane mianem życia i śmierci. W wyniku tego możemy słyszeć o zaszczuwaniu ludzi, z których ci bardziej słabi psychicznie mogą się targnąć na swoje życie. Będą również ataki w pełni fizyczne, które mogą się wiązać z użyciem noża lub innego ostrego narzędzia. Tego typu zdarzenia mogą się też zdarzać ważnym ludziom i przywódcom państw.
W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur i policji. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi. Niestety będzie tez dużo takich gwałtownych zmian, które nie wygenerują dobrych efektów. Częściej może teraz też dochodzić do dewastacji mienia zarówno celowo jak i w wyniku niegospodarności. Możemy też usłyszeć o jakichś makabrycznych sytuacjach z udziałem wojska.
W centrum pojawi się specyficzna kombinacja energii, co może oznaczać jakieś gwałtowne ataki, walki a nawet działania wojenne. Możliwe są jakieś masowe rozruchy w stolicach państw.
Energie centrum wpłyną również na nasze zdrowie. Mogą się pojawić schorzenia związane z jamą ustną oraz uszkodzenia ciała w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Ostrożnie podczas uprawiania sportów i podczas majsterkowania z użyciem narzędzi tnących.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki czerwca w roku Wodnego Tygrysa, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie pojawi się energia, która może powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie naszego działu księgowości, który poprzez nieroztropność może wywołać poważne zamieszanie.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież oraz awantury a nawet możemy zostać uwikłani w proces sądowy. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, możemy doświadczyć tych wydarzeń w dużym stopniu . Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji lub stracić sporo pieniędzy w wyniku roztargnienia. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem i oczami, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się chwilowego zastoju.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin mogą mieć teraz bardzo intensywny i trochę nerwowy czas. Jeśli będą działać w zespole lub ze wspólnikiem, ewentualnie trafią na odpowiednich ludzi, mogą doświadczyć wyjątkowej okazji do niespodziewanego zastrzyku finansowego. Będzie można teraz uzyskać dotację, odzyskać dług, dostać jakiś prezent lub nagrodę, dlatego warto przypilnować spraw, ponieważ taka okazja może się długo nie powtórzyć.

 

ren.gif Wody Yang będą teraz pod działaniem energii, które mogą dać im duże możliwości w tematyce zawodowo finansowej, ale dobre efekty będą tylko przy odpowiednim zaangażowaniu w dziedzinę marketingu i reklamy. Finanse będą dopisywać oraz będzie okazja na tak zwane łatwiejsze pieniądze, czyli jakieś zaległe pieniądze, dofinansowania, ewentualnie będzie można coś wygrać, dlatego koniecznie spróbujcie szczęścia w grach losowych lub wystartujcie w jakimś konkursie.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą mieć bardzo pracowity czas z uwagi na konieczność podniesienia swojej pozycji w odniesieniu do konkurencji, która będzie teraz wyjątkowo skuteczna. Nie warto będzie się uciekać do nietypowych pomysłów, ponieważ może to zostać odebrane, jako robienie wokół siebie sztucznego szumu i cała wasza praca pójdzie na marne. Warto teraz popracować w ciszy i spokoju nad sprawami, które przyniosą lepsze efekty w późniejszym terminie.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych pomysłów, które mogą się spodobać waszym przełożonym, ale na awans lub premie trzeba będzie jeszcze poczekać. Uważajcie jednak na wpadki, które mogą zniweczyć wasze wcześniejsze wysiłki. Warto sobie teraz zrobić przerwę w pracy, ponieważ w sprawach zawodowo finansowych może nie być zbyt dobrych efektów. One przyjdą w przyszłym miesiącu, dlatego teraz przygotujcie pod nie odpowiedni grunt.

 

ding.gif Ognie Yin będą mogły teraz liczyć na przyjaciół lub wspólników, dlatego dobrze będzie teraz działać w zespole. Będzie to ważne szczególnie w sferze biznesowej, ponieważ konkurencja będzie miała was na oku, i możecie się spodziewać ostrej walki. Gdy zmęczy was rywalizacja, warto pomyśleć o wakacjach, ewentualnie odnowić stare znajomości, co zaowocuje w przyszłym miesiącu ciekawymi działaniami.

 

Bing.gif Ognie Yang będą mieć teraz dobry, choć trochę zwariowany czas, ponieważ z jednej strony pojawią się pomyślne okoliczności, w wyniku czego poznają bardzo ciekawych i pomocnych ludzi, ale niestety z drugiej strony uaktywnią się tak zwani zazdrośnicy, którzy za wszelką cenę będą chcieli się podczepić pod wasz sukces. To będzie generalnie bardzo towarzyski czas, ale nadmiar ludzi może przyprawić was o zawroty głowy, i trzeba będzie się na jakiś czas ukryć przed światem.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą mieć teraz zielone światło do wszelkiego rodzaju działań, a wszystko za sprawą bycia w odpowiednim miejscu z odpowiednimi ludźmi. Pojawi się potrzeba zadbania o wasz wizerunek, co wzbudzi zaufanie waszych szefów i dostaniecie awans. Z tego też powodu, warto poświęcić ten czas na dokształcanie i zdobywanie nowych umiejętności zawodowych. Jeśli macie jakieś trudne niezałatwione sprawy, to teraz jest odpowiedni czas, aby to zrobić.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą teraz na przysłowiowym topie, ponieważ okoliczności zafundują im ogromne wsparcie. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, dlatego warto poświęcić ten czas na załatwienie trudnych i zaległych spraw. W aspektach zawodowych starajcie się działać rozważnie i nie wprowadzać nowych niesprawdzonych pomysłów. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy związane z rodziną.

 

Xin.gif Metale Yin będą mieć teraz moce decyzyjne w sprawach zawodowych, co może oznaczać awans lub premię, ale trzeba będzie najpierw odprawić z kwitkiem konkurencję, która będzie kopać pod wami przysłowiowe dołki. Może być potrzeba załatwienia jakiejś problematycznej urzędowej lub prawnej sprawy, której nie wolno lekceważyć. Uwaga podczas jazdy samochodem, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

 

geng.gif  Metale Yang będą teraz miały trochę pechowy czas z uwagi na pojawienie się niesprzyjających okoliczności, które mogą zmusić do pojawienia się w sądzie, ewentualnie trzeba będzie zapłacić jakąś karę za zwłokę lub mandat. Ostrożnie za kierownicą i podczas uprawiania sportów, ponieważ będzie zagrożenie wypadkiem. W sprawach zawodowych możliwy awans, ale nie radzę teraz eksperymentować, lecz postawić na stare sprawdzone sposoby.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

 

788