Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2024 roku.

Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ wraz z jego początkiem wchodzimy w kolejny 20-letni okres, który zmieni hierarchię energii w wykresach Feng Shui.
Taka sytuacja wymaga ponownego spojrzenia na każdy wykres Feng Shui, aby ocenić jego nowy potencjał, który jak wiadomo, jest uzależniony od aspektu czasowego. Nowy okres dwudziestoletni może zatem zmienić dobry wykres w zły, albo zły w dobry, co bardzo często dzieje się w praktyce. W przypadku pogorszenia sytuacji, należy zaordynować stosowne kroki, o ile takie są możliwe i o tym będzie można się dowiedzieć w aktualizacjach do okresu 9, które również będzie można zamówić.

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Styczeń w roku Wodnego Królika

pig

 

Styczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 4 lutego.

Styczeń jest pierwszym miesiącem kalendarza zachodniego, ale ostatnim miesiącem kalendarza solarnego, na którym jest oparty chiński kalendarz. Po zakończeniu tego miesiąca, wejdziemy w nowy chiński rok Drewnianego Smoka, a luty, czyli inaczej miesiąc Tygrysa, będzie jego pierwszym miesiącem.
Styczeń, w odróżnieniu do tendencji kilku poprzednich miesięcy, nie będzie zawierał energii będących w relacji przyjacielskiej, ale będzie zawierał energie, które są wobec siebie w cyklu kontroli, czyli inaczej konfliktu (Drzewo kontra Ziemia), co oczywiście oznacza dysharmonię. Oznacza to generowanie wydarzeń, które będą zawierały problematyczne sytuacje, choć pewnie też nie zabraknie sytuacji pozytywnych, ponieważ energie mają zawsze podwójne oblicze. Przeważać jednak mogą niestety te mniej pozytywne, choć będzie można temu jakoś przeciwdziałać, choćby poprzez prewencję wynikającą z informacji zawartych w tej prognozie.

Wchodząc w szczegóły energetyki miesiąca, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia, zobaczymy żywioł Drzewa Yin, które możemy porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i polnych kwiatów. Ten rodzaj żywiołu Drzewa jest uosobieniem kompromisu, elastyczności oraz kreatywności. Ten żywioł potrafi również przybrać też ciemniejszą postać, powodując jakieś skryte i przebiegłe działania, oparte na misternie uknutym planie, dlatego nie wszystko teraz będzie takie, na jakie wygląda. Bardzo obrazowym przedstawieniem ciemniejszej strony Drzewa Yin, jest porównanie go do ludzkiego charakteru. Niektórzy ludzie Drzewa Yin są jak bluszcz, który rośnie powoli i dyskretnie oplata szyję innego człowieka, w pewnym momencie zaczynając go dusić.
Ten żywioł występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Za sprawą Drzewa Yin może być teraz więcej działań podstępnych i subtelnie przygotowanych, aby wykorzystać na swoją korzyść drugą stronę. Drzewo Yin ma też swoje dobre strony, a mianowicie np. dążenie do kompromisów, więc w tym miesiącu pod znakiem konfliktu, będzie też szansa na kompromisowe rozwiązywanie problemów.

Drugi składnik to energetyka konaru Woła, od którego nazwę bierze miesiąc styczeń, a który to będzie przede wszystkim zawierał Ziemię Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek. To postać delikatniejszej Ziemi, która nie jest zbyt ekspansywna w działaniu i w stawianiu oporu, co ma w swojej naturze jej odmiana Yang. Ziemia ta może wprowadzić do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami. Ludzie będą teraz bardziej drobiazgowi, i będą zwracać uwagę na wiele szczegółów. To będzie również dobry czas na refleksję i roczny bilans strat oraz zysków, co pozwoli zaplanować strategię na kolejny rok, a ten zacznie się już z 4 lutego.
Pozostałymi składnikami energetyki miesiąca stycznia, ponieważ w konarze Wołu mieszczą się jeszcze inne składniki energii, będą Woda Yin oraz Metal Yin. Szczególnie ta pierwsza energia będzie istotna z punktu widzenia wcześniej wspomnianego konfliktu (Drzewo-Ziemia), ponieważ wspierana Metalem Woda, wzmocni go, wszak w naturze ma wspieranie Drzewa. Dzięki temu Drzewo z większym impetem zaatakuje Ziemię. To pokazuje, że szczególną moc będzie miała teraz plotka, manipulacja oraz strach, które to będą potęgować nerwowe reakcje. Antidotum na takie sytuacje będzie obecność żywiołu Ognia, który nie jest obecny, jako składnik miesiąca czy roku, więc wskazane jest użycie go w zakresie naszych zachowań. Ten żywioł oznacza przede wszystkim miłość, otwarcie i pozytywne nastawienie. W styczniu powinniśmy się, zatem bardziej skupiać na tych cechach, częściej uczestniczyć we wszelkiego rodzaju imprezach, chodzić na koncerty, otaczać się kolorem czerwonym, palić świece, a jak tylko mamy możliwość, wyjeżdżać w cieplejsze klimaty.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że wielu ludzi chętniej będzie zmieniać zdanie czy poglądy. Ludzie mogą być teraz bardziej zawistni i zazdrośni, czego skutkiem będzie wbijanie innym przysłowiowych szpilek. Wiele przyjaźni i znajomości może przejść teraz swoisty test prawdy, i wiele z nich może go nie przetrwać.
Zestawiając ze sobą dwa podstawowe składniki energetyki miesiąca, czyli tak zwany Niebiański Pień  i Ziemski Konar, widzimy wszystkie składniki o polaryzacji Yin, co w sezonie żywiołu Wody, jakim jest zima, może wprowadzaj niezbyt optymistyczne nastroje, co u ludzi może się objawiać nostalgią oraz niezbyt optymistycznym nastawieniem do życia. Biorąc pod uwagę fakt, że dochodzi do silnego konfliktu między Drzewem Yin a Ziemią Yin, czas ten może obfitować w niezbyt przyjemne sytuacje. Ludzie będą teraz patrzyć na siebie spod przysłowiowego byka, ukrywać pewne rzeczy przed innymi, ewentualnie realizować wcześniej przygotowany chytry plan.
Zestaw energii miesiąca będzie można również wykorzystać w pożytecznych celach. Ten czas będzie można dobrze wykorzystać na przykład na skalkulowanie nowego domowego budżetu, ponieważ teraz zobaczymy znacznie więcej istotnych dla nas czynników, na które nie zawracaliśmy dawniej uwagi, i łatwiej będzie teraz wypatrzyć oszczędności. Niestety, może to zadziałać jak obosieczny miecz, ponieważ gdy się teraz pomylimy, to nasze decyzje mogą być dla nas później katastrofalne. Gdy planujemy teraz otwarcie nowego biznesu, albo zapoczątkowanie nowego projektu, to dobrze zrobić to z aptekarską wręcz precyzją i przemyśleniem każdego szczegółu. To będzie też dobry czas na naukę i poszerzanie własnych predyspozycji zawodowych. Warto teraz zainwestować w dodatkowe szkolenia i wykłady, ale pamiętajcie, aby przyłożyć się do nauki, ponieważ będzie tendencja do bujana w obłokach, i koncentracja nie zawsze będzie na tym samym, dobrym poziomie.
Skrajne Yin, o którym wspomniałem wcześniej, to coś tajemniczego, cichego, niepozornego i z pozoru słabego, ale to może być początek narodzenia się skrajnego Yang, które później nam pokaże swoją niszczycielską moc (kolejny miesiąc będzie zawierał tylko energie Yang).To oznacza, że w teraz mogą mieć swój cichy początek jakieś ważne sprawy lub choroby, których skutki zobaczymy dopiero za jakiś czas. Bądźmy też ostrożni, ponieważ właśnie teraz w naszym otoczeniu mogą się pojawiać ludzie, którzy mogą w niedalekiej przyszłości nas niemile zaskoczyć i być może zranić. Mogą to być z pozoru spokojni ludzie, którzy nigdy wcześniej się zbytnio nie wychylali, ale również i tacy, którzy nas zadręczali w przeszłości. To oznacza, że powinniśmy również zrobić remanent wśród przyjaciół, współpracowników, pracowników czy wspólników.
Charakter energii stycznia będziemy też mogli zaobserwować w pogodzie, która będzie trochę nieprzewidywalna w skutkach, i będzie wyprowadzała w pole nawet najbardziej doświadczonych synoptyków. Powinno być trochę deszczowo, ale nie aż tak, jak w grudniu. Będziemy za to zaskakiwani nagłymi, choć niezbyt silnymi przymrozkami, a może nawet gwałtownymi obfitymi opadami śniegu.  Taka zwariowana pogoda będzie też niestety sprzyjać problemom związanym ze złym samopoczuciem oraz większej zapadalności na choroby grypopodobne. Najbardziej mogą dominować tak zwane grypy jelitowe, mającej efekty w postaci biegunek. Ten miesiąc może też uprzykrzyć życie osobom, które mają tendencję do zbierania się piasku na nerkach. Z racji konfliktu Drzewo-Ziemia, mogą się w tym roku już wcześniej odzywać problemy z wrzodami żołądka, lub może się nasilić efekt drażliwego jelita.

W świecie polityki, połączenie Drzewa Yin i Ziemi Yin, może przynieść czas tajnych narad i powolnego rodzenia się zmian, które mają mieć efekt dalekosiężny. Te działania mogą przypominać taktykę gry w szachy, czyli plan na kilkanaście posunięć do przodu. Dalej będziemy w naszym kraju obserwować wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które wcześniej dopuściły się działań na szkodę państwa. Na celowniku może się pojawić się ktoś znaczący w środowisku opozycji, co może w przyszłym miesiącu odbić się szerokim echem w europejskiej polityce. Możemy obserwować jakieś zmiany prawa w zakresie podatków, ubezpieczeń i zasad księgowości.

W polityce światowej może też nie być pokojowej atmosfery. Co prawda nie zanosi się na jakieś większe działania wojenne, ale będą się zdarzały jakieś ataki, głównie prowokacyjne. Najbardziej prawdopodobnym miejscem skupiającym najwięcej takich zdarzeń będą tereny pustynne lub góry.  W polityce między największymi mocarstwami, może być na tapecie wątek szpiegowski, ataków cybernetycznych i prawdopodobnie dojdzie do jakiegoś skandalu wywiadowczego, który obnaży niekompetencje lub nawet zdradę organów państwowych, wobec głowy państwa. W europie też może nie być zbyt spokojnie, ponieważ mogą się nasilać incydenty związane z imigrantami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to będziemy obserwować niewielkie polepszenie nastrojów na giełdach, ponieważ słabnący żywioł Wody i działanie Drzewa może oznaczać pojawianie się nowych ciekawych trendów, i przynieść możliwość chwilowych szybkich zysków. Na wykresach giełdowych może pojawić się wreszcie kolor zielony, czyli zwyżki.  Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: wydobycie surowców kopalnianych, czyli węgiel, ropa naftowa, rudy metali. Może się ożywić rynek nieruchomości, inwestycje deweloperskie, technologie oparte na wykorzystywaniu bogactw natury, czyli przemysł drzewny, elektrownie wiatrowe, źródła geotermalne i elektrownie wodne. Całkiem możliwe, że dojdzie teraz do zaskakującego upadku banku, lub do jakiejś fuzji banków lub firm obecnych już długo na giełdzie.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to styczeń przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm i instytucjami zarządzającymi światem finansowym.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, prezesi rządzących partii i prezesi dużych firm i banków, oraz wysoko postawione osoby w wojsku czy służbach specjalnych. Niewykluczone, że w którejś stolicy kraju lub siedziby rządu dojdzie do zmiany na ważnym stanowisku lub nawet do jakiegoś zamachu terrorystycznego, ewentualnie w ostatniej chwili służby specjalne to uniemożliwią.  Będzie się teraz dużo mówiło o nieudolnej władzy, o korupcji wśród urzędników najwyższych szczebli oraz w organizacjach międzynarodowych. Na jaw mogą wyjść ogromne malwersacje i przestępstwa finansowe oraz korupcja. Pojawi się temat wojska oraz innych służb mundurowych, i ewentualne zmiany prawa lub zasad funkcjonujących w tym środowisku. Wojsko może też zostać użyte do zaprowadzania porządku.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki stycznia w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która to może powodować zagrożenie sytuacji finansowej. Te energie mogą też powodować zatrucia. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ta cześć domów, wymienić należy kontuzje związane z udami, pośladkami i dolną częścią pleców, więc uwaga na śliskich powierzchniach.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować wypadki i uszkodzenia ciała, a może to dotyczyć kobiet, w szczególności tych starszych. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć wszystkich domowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie i kradzież. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północ, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z nerkami, pęcherzem oraz choroby krwi, dlatego osoby mające problemy z tym ostatnim zagadnieniem zdrowotnym nie powinny tam spać i na wszelki wypadek powinny odwiedzić stosownego lekarza. To miejsce będzie też generowało problemy i awantury. Bądźmy rozważni w podróżowaniu bezpośrednio w kierunku północy, ponieważ możemy doświadczyć problemów na drodze i warto sprawdzić przed wyjazdem nasze samochody. Jeśli na północy znajdują się drzwi naszej firmy, to możemy mieć problem z płynnością finansową. Koniecznie postawmy w naszych domach na północy na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin mogą mieć teraz dosyć trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, dlatego najlepszym wyjściem będzie wzięcie przysłowiowego byka za rogi i jak najszybsze załatwienie zaległości.  Niestety możecie nie mieć teraz zbyt dobrego kontaktu z innymi (szef w pracy, policjant na drodze, złośliwi znajomi) a samotne panie niech sobie odpuszczą w tym miesiącu polowania na potencjalnych partnerów.


renWody Yang będą zmuszone zmienić nieco warsztat pracy i działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na okiełznanie wszystkich obowiązków i osiągnięcie dobrych efektów.  Łatwo będzie teraz o awans, premię uznaniową, ale musicie działać rozważnie. Samotne panie mają teraz okazję na spotkanie tego właściwego kandydata, ale nie zaszkodzi przyjrzeć mu się ze zdwojoną uwagą. Dobry czas do określenia strategii odnośnie inwestycji i innowacji w waszych firmach.


yiDrzewa Yin będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, dzięki cennym znajomościom, które dadzą nowe możliwości.  Rozejrzyjcie się za jakąś dotacją albo zagrajcie w lotto, ponieważ będzie okazja coś wygrać w tym miesiącu. Możliwe pojawienie się atrakcyjnego klienta lub firmy, dzieki której wasze finanse wzwyżkują.


jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Osoby, które jeszcze niedawno wam pomagały, mogą teraz nagle nie mieć dla was czasu, dlatego pilnujcie się wtedy, aby teraz nie popełnić błędów, ponieważ niektóre z nich mogą mieć teraz dla was katastrofalne skutki. Samotni panowie mogą liczyć na pojawienie się bardzo atrakcyjnej kandydatki na żonę.

dingOgnie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez ich udziału. Warto, więc poświęcić ten czas na odpoczynek i wziąć kilka dni urlopu. Postępujcie teraz w sposób wyważony i rozważny, a być może spotka was zaskakująco atrakcyjna nagroda. Zadbajcie teraz bardziej o swój wizerunek zawodowy, ponieważ może was zauważyć ktoś wpływowy, od kogo dużo zależy.


bingOgnie Yang będą mieć teraz więcej czasu dla siebie i bliskich, co wzmocni ich mentalnie i pozwoli ruszyć do obowiązków z podwójną mocą. Może być potrzeba załatwienia jakichś spraw z przeszłości, ale mogą wam one przynieść wiele dobrego. To będzie też dobry czas na wszelkie formy kształcenia i odbycie szkoleń, na które nie możecie się zdecydować od dawna. W waszym otoczeniu pojawi się jakaś dobra dusza, która pomoże wam załatwić jakieś bardzo ważne sprawy.


jiZiemie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Nie ryzykujcie zanadto i ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat, a nawet poważny wypadek i skomplikowany uraz. W razie problemów korzystajcie ze znajomości, które mogą wam uratować przysłowiową skórę.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale poparcie odpowiednich ludzi powinno być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa, ale trzeba będzie na to solidnie zapracować. Samotne panie Ziemie Yang mogą teraz spotkać bardzo interesującego mężczyznę, który nie na żarty zawróci im w głowie. Uwaga na zdrowie a szczególnie na układ pokarmowy, który teraz może dać os obie znać w najmniej nieodpowiednim momencie.


xin Metale Yin mogą w tym miesiącu osiągać duże sukcesy w pracy zawodowej lub biznesie. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną, może się zamieniać w pieniądze. Będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego też spróbujcie szczęścia w grach losowych. Warto będzie zagrać na giełdzie, ale tylko, jeśli posiadacie niezbędną wiedzę, lub macie w odwodzie dobrego maklera.


gengMetale Yang będą teraz najbardziej zapracowanymi osobami, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wszystkim wyzwaniom. Warto będzie się nawet podzielić zyskami, ponieważ to przyniesie większe efekty, niż byśmy działali w pojedynkę. Samotni panowie Metale Yang mogą teraz liczyć na pojawienie się atrakcyjnej kobiety w ich otoczeniu. 

 

 

Buliński Włodzimierz

975