Prognoza na Sierpień w roku Wodnego Królika

małpa

Sierpień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Małpy i będzie trwać od 7 sierpnia do 7 września.

Sierpień, tak jak jego poprzednik, będzie kolejnym miesiącem, który nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, co wprowadzi też więcej harmonii w naszym życiu, ale nie unikniemy też „skutków ubocznych”, które będą związane z charakterem całej energetyki miesięcznej, jaka będzie nam towarzyszyć, a będzie ona bardzo dynamiczna w porównaniu do poprzedniego miesiąca.
Podobnie jak w poprzednim miesiącu, teraz też doświadczymy prawie, że jednolitej energii konkretnego żywiołu. W lipcu mieliśmy trend żywiołu Ziemi, wynikający z charakterystyki Ziemnej Owcy, a teraz będziemy mieć trend żywiołu Metalu, którego nośnikiem będzie Metalowa Małpa.

Jak widać, ubędzie nam trochę tego ziemnego balastu, zatem nadchodzi wspaniały czas, miedzy innymi na planowanie, zdecydowane działania, oczyszczanie organizmu, odchudzanie czy dobre wyniki w sportach, ale ta spora dawka żywiołu Metalu może być dla niektórych trochę problematyczna i przynosić na przykład kontuzje, urazy a nawet powodować wypadki.
Jak widać, nie ma dobrych i złych żywiołów/energii, a wszystko zależy od danej sytuacji i to jest całe piękno chińskiej metafizyki, której nie można zaszufladkować.  
Wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Metalu Yang, który symbolizuje potężny miecz, tnący wszystko, co spotka na swojej drodze. On działa zdecydowanie i bez zbędnych konwenansów, choć często z zasadami, jednak to zależy jeszcze od reakcji przeciwnika. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. To właśnie ten element energetyki miesiąca może powodować „skutki uboczne”, o których wspominałem wyżej, ponieważ Metal Yang to patron walki i zdecydowanego uderzenia, którego cechy mogą teraz się objawiać w działaniach ludzi. Metal Yang czasami potrafi dla wielkiej sprawy poświęcić jednostki, dlatego mogą się teraz pojawić wydarzenia, z których skutkami nie każdy może się zgadzać. W świetle wojny na Ukrainie, może to oznaczać spektakularne wydarzenia i bardzo kontrowersyjne decyzje czy rozkazy, z którymi trudno będzie się zgodzić. Pamiętajmy, że ten żywioł oznacza również taktykę i plan działania, dlatego strona ukraińska może teraz odnosić więcej militarnych sukcesów, a my w naszym codziennym życiu będziemy mogli w razie niebezpieczeństwa zrobić taktyczny unik, który zmyli naszych przeciwników i wykorzysta siłę wroga przeciw jemu samemu. Zatem w razie wystąpienia trudnej sytuacji w tym miesiącu, spróbujmy zastosować tak zwaną technikę walki bez walki J

Drugi rodzaj energetyki, czyli tak zwany Ziemski Konar, to również żywioł Metalu, i ten również będzie posiadał polaryzację Yang. Jako, że w składzie ziemskich konarów występują często domieszki innych żywiołów, to właśnie w składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Wody i Ziemi, które będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególny wpływ na wydarzenia będzie miała Woda, która w miesiącu Małpy rodzi się niejako na nowo w cyklu rocznym. To właśnie Woda może być kluczem do rozwiązania ewentualnych trudnych spraw, poprzez odbieranie bardzo silnej energii od Metalu. Woda to mądrość, więc będzie to rodzaj bezpiecznika, na wypadek dość gwałtownych wydarzeń, a z takimi możemy mieć teraz do czynienia. Niestety, ale to jest polaryzacja Yang, zatem w pewnych sytuacjach efekty mogą być zupełnie odwrotne, czyli możemy doświadczać iście rewolucyjnych i gwałtownych reakcji wokół nas.

Mamy aktualnie drugi miesiąc wakacji, zatem ten rodzaj Wody poparty Metalem, może oznaczać możliwość występowania wypadków związanych z rzeczywistą wodą w obliczu pewnej gwałtowności. Może się zdarzać teraz więcej wypadków, gdzie ludzie będą ulegać wypadkom na jachtach, żaglówkach, wpadając rozpędzonymi samochodami do wody, a nawet może się przydarzyć jakaś katastrofa lub zatopienie większego statku. Nadmiernie wzmocniony żywioł Wody Yang może też oznaczać gwałtowność w poczynaniach ludzi i zbyt szybko wypowiedziane słowa, które mogą teraz ranić mocniej, niż zwykle. Te gwałtowne słowa mogą też zrujnować niejedną dobrze zapowiadającą się karierę.
Generalnie to Metal będzie można uznać za energię wypadkową w miesiącu Metalowej Małpy, a jego ziemski konar tworzy konflikt z ziemskim konarem roku, zatem ten miesiąc może być czasem wielu zmian i zawirowań, co może w konsekwencji wywołać dalekosiężny efekt.
W tym miesiącu trzeba uważać podczas podróżowania i uprawiania sportów związanych z szybkością, ponieważ istnieje zagrożenie poważnymi wypadkami. Również trzeba ostrożnie postępować w pracach wymagających używania ostrych narzędzi. Najbardziej zagrożone osoby, to te, których żywioł urodzeniowy jest Drzewem, w szczególności polaryzacje Yang.

Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do widoku szybko jadącego samochodu, który w razie wystąpienia przeszkody, nie jest w stanie zareagować. To pokazuje, że w tym miesiącu działania mogą być bardzo dynamiczne i silnie skoncentrowane na określonym celu, bez zwracania uwagi na jakiekolwiek konwenanse. Energia miesiąca w połączeniu z energią roku, może zostać porównana do pędzącego samochodu, który tracąc przyczepność, uderza w drzewo lub słup. Niewykluczone, zatem, że usłyszymy o dość makabrycznych wypadkach samochodowych. 

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Metalowej Małpy może z jednej strony przynieść bardzo wiele pożytecznych efektów w postaci dobrze zaplanowanych przedsięwzięć oraz honorowych postaw, wszak ten żywioł oznacza między innymi  honor i zasady. Będą też i tacy, którzy zdecydują się na silne uderzenia w przeciwnika, bez troski o zasady a nawet powód. Ta druga twarz Metalu Yang może być bardziej widoczna w nadchodzącym czasie, ponieważ żywioł ten będzie bardzo silny. Musimy pamiętać, że u podstaw chińskiej metafizyki leży zasada równowagi, i jeśli coś jest zbyt słabe lub zbyt silne, wymaga korekty. Tutaj zarówno niedobór oraz nadmiar nie jest dobry.
Metal Yang w sierpniu będzie parł na przód jak wystrzelony pocisk z działa, i jedyną formą obrony będzie być poza linią jego strzału. Takich sytuacji po prostu trzeba będzie unikać i wystrzegać się konfrontacji z osobami, które tak działają. Im bardziej będziemy starać się blokować ruchy przeciwnika, tym mocniejsze okaże się jego kontruderzenie. To jest zapowiedź poważnych konfliktów, i tak jak pisałem, tylko mądrość (żywioł Wody) może wtedy ustrzec przed katastrofą.
W praktyce taka energetyka może oznaczać konieczność konfrontacji siłowych z osobami zdeterminowanymi i nie zawsze wiedzącymi, co tak na prawdę chcą. Przestrzegam podczas przebywania na wakacjach w krajach, gdzie często zdarzają się incydenty z imigrantami z odmiennych kultur, niż nasza.
Powracając do pozytywnych aspektów energii miesiąca, to Metal nastroi ludzi do analitycznego myślenia, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej odważni na zmiany, innowacje oraz szybkie decyzje, które w aspektach biznesowych mogą przynieść ciekawe rezultaty. To będzie również dobry czas na skorzystanie z wszelkich form dofinansowania w kierunku rozwoju i unowocześniania firm.

Efekty energetyki sierpnia będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może być bardziej nerwowo, a nawet wręcz niebezpiecznie. Energetykę miesiąca można porównać do ciężkiego walca, który zgniata wszystko, co spotka na swojej drodze. Właśnie taka forma działania będzie teraz w użyciu przez władzę, co może przynieść więcej nerwowych sytuacji. Mogą się pojawiać dość zdecydowane protesty, które mogą spotkać zdecydowany odwet ze strony władzy. To może wywołać poważne a nawet niebezpieczne wydarzenia. Mogą się zdarzać incydenty, gdzie wkroczy policja a nawet wojsko.
Duża dynamika może zaistnieć w egzekwowaniu prawa, a najbardziej spektakularne efekty będzie można zanotować w kontrolach drogowych oraz kontrolach skarbowych. Możemy usłyszeć o wykryciu i zlikwidowaniu zorganizowanych grup przestępczych, które trudnią się handlem bronią, czy wyłudzają zwroty podatkowe. Kontrolowane będą też organizacje pozarządowe i fundacje o dziwnych powiązaniach.

W polityce międzynarodowej może teraz dochodzić do twardych negocjacji, które mogą się zakończyć mocnym akcentem. Prawdopodobnie efektem jakichś rozmów na najwyższym szczeblu mogą być sankcje a nawet interwencja militarna. Należy pamiętać, że zbyt silny Metal Yang można tez porównać do czołgu bojowego, tak więc niewykluczone, że na Ukrainie dojdzie do bardzo intensywnych starć militarnych z udziałem czołgów, samolotów i statków. Niestety istnieje też bardzo możliwa próba użycia broni chemicznej. Bardzo możliwe, że jakieś państwo dokona próby jakiejś broni, lub wystrzelenia pocisków, w wyniku czego może zostać zniszczony samolot pasażerski lub jakiś cywilny budynek, najprawdopodobniej szkoła.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Metalu będzie wspierał następujące dziedziny: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył sektor rolniczy oraz wszelkie sezonowe zajęcia. Bardzo duże zyski możemy teraz również obserwować w przemyśle drzewnym oraz papierniczym. Giełda wraz z zanikiem żywiołu Ognia, niestety może zacząć tracić stabilność, i indeksy będą notować spadki.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to sierpień może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Wróci gorący temat związany z aborcją oraz prawami kobiet.  Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie szczególnie uważać. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień, co może mieć teraz duże zainteresowanie u ludzi. Niewykluczone, że w związku z tym drugim tematem, dojdzie do jakiegoś przykrego incydentu, który zostanie nagłośniony i powstanie duży skandal. Centralna energia miesiąca spowoduje, że w sierpniu bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla) i wróci temat problemów związanych z kolejnym sezonem grzewczym. Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach, głównie pożary, wybuchy ale i osunięcia urobku i zasypania górników.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki sierpnia w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”, która teraz będzie tam szczególnie silna, ponieważ znajdzie się w swoim ziemnym kierunku. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Te ostatnie też lepiej trzymać z dala od ognia i gorącej wody, ponieważ może być zagrożenie poparzeniem. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tę energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, jeśli pozwalają na to energie naszego wykresu Feng Shui, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

 

 

guiWody Yin znajdą teraz największe oparcie w bliskich, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z nieco innej perspektywy, i oni im w tym pomogą. Okoliczności przyniosą wsparcie, dzięki czemu wykonacie plan i załatwicie wszelkie trudne sprawy. To dobry czas na podnoszenie kwalifikacji i wszelkie szkolenia. Być może będziecie musieli załatwić jakieś zaległe sprawy, które na chwilę wytrącą was z rytmu.

renWody Yang będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im wsparcie od okoliczności, które sprawią, że wszystko będzie się toczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Starajcie się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów. Pora odświeżyć stare zawodowe kontakty lub postawić w biznesie na współpracę, która może pomóc wam zrobić duże projekty. Oczekujcie też w tym miesiącu pomocy ze strony osób bardziej doświadczonych i zainwestujcie w wiedzę.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz do załatwienia sporo spraw urzędowych, które w brew pozorom przyniosą wiele korzyści, dzięki którym otworzą się przed nimi nowe możliwości rozwoju. W sprawach zawodowych warto powalczyć z konkurencją, dzięki czemu uzyskacie premię lub awans. Panie Drzewa Yin mogą mieć teraz dobry czas w sprawach uczuciowych, dlatego te będące w związku, niech korzystają z uległości partnerów, a te wolne, powinny mieć oczy szeroko otwarte.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz trochę pod przysłowiową górkę i jeśli poddadzą się surowej samodyscyplinie, będzie można osiągnąć sukces. Dobrze będzie zrobić wewnętrzny audyt w firmie, ponieważ może was odwiedzić kontrola. To czas, w którym warto przyjrzeć się wszelkim zaległościom, ponieważ jakaś sprawa z przeszłości może pokrzyżować wam ważne plany. Zwróćcie uwagę na wszelkie niuanse prawne oraz bądźcie ostrożni za kierownicą.

dingOgnie Yin nie powinny teraz narzekać na brak zajęcia, co może znacznie podreperować ich ewentualną dziurę budżetową, ale może się to odbić deficytem czasu dla bliskich i przyjaciół. Finanse będą teraz dopisywać, więc warto zawiązać jakąś spółkę, aby podołać wszelkim wyzwaniom w tej materii. Mężczyźni Ognie Yin mają szansę na niezapomniane chwile w związkach, a samotni jak najbardziej powinni próbować coś upolować ;-) 

bingOgnie Yang doświadczą wielu niespodzianek od losu i mogą to być zarówno sukcesy zawodowe okraszone premią, ewentualnie powinny spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną. W sprawach biznesowych będzie to idealny czas na załatwianie wszelkich dotacji i dofinansowań, więc warto będzie teraz działać w tym kierunku. Pamiętajcie jednak, ze nie wszystko złoto, co się świeci, więc uwaga na oszustów i naciągaczy.

jiZiemie Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas, ponieważ trzeba będzie poświęcić czas zarówno na sprawy, które nie przyniosą im wyraźnych korzyści, ale również na takie, które mogę przynieść zaskakująco dobre wyniki finansowe. Aby podołać wszystkim sprawom, trzeba będzie działać w sposób nowoczesny a nawet czasami zaryzykować, ale to się opłaci. Warto ten miesiąc przeznaczyć na wakacje, aby nadrobić zaległości w kontaktach z waszymi pociechami.

wuZiemie Yang będą musiały się teraz sprężyć i najlepiej, aby robić to standardowymi i wypróbowanymi wcześniej metodami, ponieważ obowiązki nie pozwolą na improwizacje. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy i problemy waszych dzieci. Trzymanie porządku wokół siebie może ułatwić wiele codziennych spraw, które będą piętrzyły się na każdym kroku, ale również pozwoli uniknąć ewentualnych problemów

xin Metale Yin mogą mieć teraz potrzebę stawienia czoła konkurencji, a będzie, o co walczyć, ponieważ ten czas przyniesie wam możliwości załapania się na duże kontrakty, które przyniosą efekty w przyszłości. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i niewykluczone, że nie obędzie się bez pomocy innych. Dla osób prowadzących własne firmy, będzie teraz dobry czas, aby dokonać oceny skuteczności w zakończonym półroczu i być może zmiany taktyki na kolejny. 


gengMetale Yang będą miały bardzo towarzyski czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą was zainspirować do działania, ale miejcie rękę na pulsie, kiedy propozycja wyda wam się zbyt ryzykowna. Warto ten miesiąc przeznaczyć na wakacje i najlepiej pojechać na nie w grupie najlepszych przyjaciół, przy których zapomnimy o trudach dnia powszedniego.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

965