Prognoza na Październik w roku Wodnego Królika

pies

Październik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 8 października do 7 listopada.

Październik nie będzie kontynuował tendencji wszystkich poprzednich miesięcy obecnego roku, gdzie obserwowaliśmy między ich żywiołami składowymi relacje przyjacielskie (dwa takie same żywioły lub żywioły w cyklu wspierającym). Teraz będziemy mieć do czynienia z miesiącem, który będzie zawierał w swoim składzie energie będące ze sobą w konflikcie, co może wprowadzić więcej dysharmonii w naszym życiu, i w wydarzeniach, jakie będą nam teraz towarzyszyć. Konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, ponieważ jedno atakuje drugie, dlatego też ten miesiąc może nie być spokojnym czasem.

Konflikt między żywiołem Ziemi a żywiołem Wody, bo o nim właśnie mowa, nie będzie jednak wykazywał tylko i wyłącznie złych cech, ponieważ żywioł Wody, jaki przyjdzie wraz z energetyką aktualnego miesiąca, potrzebuje właśnie Ziemi, aby mógł stać się użyteczny, więc konflikt ten będzie również służył i w dobrej sprawie.  Opisowo tłumaczymy to tym, że duża woda potrzebuje solidnej inni brzegowej w postaci ziemi, aby nie narobiła szkód, jednak proporcja Ziemi nie może przekroczyć pewnego krytycznego poziomu, ponieważ wówczas już będziemy obserwować klasyczny konflikt, o którym wspomniałem wyżej.

Wchodząc w szczegóły energetyki października, to na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy żywioł Wody o polaryzacji Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu, czasami trudną do przewidzenia i okiełznania. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać, czyli coś na rodzaj zbiorowego zrywu,  rewolucji, choć nie zawsze w pełni przemyślanej. Ta Woda może z jednej strony obdarzyć wielką mądrością, ale z drugiej strony może pokazać swą nieprzewidywalność, chociaż będąc w towarzystwie żywiołu Ziemi, ta druga tendencja może być nieco stłumiona.

Drugi rodzaj energetyki miesiąca to część tak zwanego Ziemskiego Konaru Psa, od którego pochodzi nazwa miesiąca, a ten będzie reprezentowany w przewadze przez żywioł Ziemi Yang, symbolizujący solidną i wysoką górę, która to dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. To ta cecha będzie dominować w działaniach i zachowaniach ludzi, którzy będą teraz szczególnie nieustępliwi, reagując na pewne zdarzenia nawet w sposób przesadny. Ludzi generalnie będzie teraz bardzo trudno do czegoś przekonać, a jeśli do tego dojdą problemy z komunikacją, to nie trudno sobie wyobrazić brak sukcesu we wszelkich wspólnych przedsięwzięciach.
W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o energie Metalu Yin  i Ognia Yin, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Metal to logika a Ogień to uczucia, zatem mogą one posłużyć do przekonywania tych bardziej opornych. Te żywioły będą najbardziej dostępne w dniach z konarem Smoka, ponieważ będą się wtedy uaktywniać podczas tak zwanego konfliktu ziemskich konarów. Te dni to: 13 i 25 października. Zapamiętajcie sobie te dwie daty i zaplanujcie wtedy ważne wydarzenia, ponieważ wtedy niejako otworzą się umysły ludzi, przez co będziecie mogli ich do siebie przekonać za pomocą tych dwóch cech, o których pisałem wcześniej.  Można wtedy zaplanować na przykład kampanie reklamową, akcję charytatywną lub kluczową cześć kampanii wyborczej.  Te dni będą miały też drugą stronę medalu, i mogą nas wtedy zaskoczyć jakieś skryte i zaplanowane wcześniej działania, które mogą być punktem zapalnym późniejszych wydarzeń, więc bądźcie czujni.

Jeśli spojrzymy na miesięczny ziemski konar Psa, to będzie on miał tendencję do wchodzenia w pewien alians z rocznym ziemskim konarem Królika, przez co wytworzy się dawka żywiołu Ognia, dając wsparcie dla żywiołu Ziemi, która jest główną energią konaru Psa. Może to wzmóc wydarzenia, które będą się charakteryzować zjawiska nagłego stopu, ponieważ Ziemia Yang jest postrzegana jako energia mogąca powodować blokady. Szczególnie może się to objawiać w stosunku do żywiołu Wody, ponieważ Ziemia kontroluje Wodę.  W tym miesiącu na przeciwko siebie staną Ziemia Yang i Woda Yang, więc ten konflikt może być dość ostry, a jego emanacja będzie szczególnie widoczna podczas wyborów parlamentarnych.
Możemy również teraz częściej słyszeć o sprawach związanych z górnictwem, i częściej może dochodzić do wypadków w kopalniach, głównie z powodu zasypania lub zalania szybów czy chodników. Niestety, ale również duże niebezpieczeństwo może czekać na ludzi w górach. Może się zdarzać więcej wypadków z udziałem turystów, ale również i profesjonalnych alpinistów.
Silna Ziemia w energetyce października może wpłynąć na pogodę powodując szybsze nadejście zimy i opadów śniegu, ponieważ wzmocni się żywioł Metalu, w którego sezon weszliśmy.
Połączenie żywiołowej Wody Yang i nieustępliwej Ziemi Yang może przynieść też jakieś wypadki w transporcie morskim. Możemy na przykład usłyszeć o rozbiciu się o skały jakiegoś statku lub innej jednostki pływającej. Tak silny żywioł Ziemi może odbić swoje piętno również w temacie transportu lądowego, dlatego teraz będzie więcej wypadków oraz korków i rozkopanych dróg, które mogą uprzykrzyć nam życie.

Wpływ tego żywiołu może się również zaznaczyć niekorzystnie na naszym zdrowiu, a specyfikę jego działania pokaże nam rodzaj konfliktu, w którym uczestniczyć będzie żywioł Wody, a który to oznacza układ immunologiczny i układ moczowy, dlatego warto o te sfery organizmu zadbać już wcześniej. Będzie więcej przeziębień, a szczególnie tak zwanych wirusów jelitowych, które mogą uprzykrzyć nam życie. Na cenzurowanym będą też osoby mające problemy z nadmierną krzepliwością krwi oraz z cukrzycą, dlatego takie osoby powinny teraz częściej kontrolować parametry krwi.
Nadmiar Ziemi nie jest zdrowy, dlatego bardzo ważną rolę w nadchodzącym miesiącu będzie pełnił żywioł Metalu, który jest najlepszym remedium na dużą koncentrację Ziemi. Proponuję zatem zdrowy tryb życia z uwzględnieniem wszelkich sportów czy po prostu włączenia do programu dnia, zwykłego ruchu (Metal to ruch). Warto również zwracać uwagę na to, co jemy, ponieważ waga, którą wielu z nas straciło przez ostatnie dwa miesiące, teraz może powrócić w tak zwanym efekcie jo jo.

Ten żywioł przyniesie też i dobre wydarzenia, ponieważ Ziemia to koncentracja i skupienie, dlatego ta energetyka, gdy jest odpowiednio użyta może wprowadzić więcej spokoju, nadziei oraz wyważonych działań. Październik może być dobrym czasem dla wielu myślicieli, naukowców, negocjatorów oraz przywódców. To będzie czas, kiedy niektórzy ludzie zapragną wrócić do źródeł. W modzie będzie teraz bezpieczeństwo, ekologia, zdrowe jedzenie, naturalne suplementy oraz cieszenie się rodzinnym ogniskiem.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to silna energia Ziemi Yang może przynieść nie tylko wcześniej wspomniane skoncentrowanie i skupienie na osiąganiu celów, ale również nadmierną upartość i niechęć do kompromisów, która będzie pogłębiać wcześniej rozpętane konflikty. Ludzie mogą się teraz, mówiąc kolokwialnie, okopać na swoich pozycjach i czekać na rozwój wydarzeń, zamiast próbować je sami rozwiązywać.  Niestety, ale nikt za nas nie rozwiąże naszych problemów, dlatego w październiku trzeba postawić na działanie, aby nie był to czas stracony. W związku z tym należy iść na wybory, aby później nie żałować naszej bierności i  braku możliwości wpływu na naszą przyszłość. Generalnie będzie teraz  trudno zaczynać pewne ważne i długoterminowe działania, ale jak już zaczniemy, to efekty mogą przerosnąć nasze oczekiwania, zatem świat teraz będzie należeć do odważnych.
Ziemia to konserwatyzm, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie teraz zdobyć poparcie dla nowoczesnych i nietypowych pomysłów. To będzie czas, kiedy docenimy siłę w jedności, a rodzina i dom staną się naszym priorytetem numer jeden. To, co najbardziej charakterystyczne dla działania takiej energetyki, to wzmożona ochota ludzi na lenistwo, podjadanie słodyczy i niechęć do nadmiernego wysiłku.

Efekty działania silnej Ziemi w nadchodzącym miesiącu będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do wzajemnego klinczu między ekipą rządzącą a opozycją. Każda ze stron będzie mówić i robić swoje bez względu na to, co powie druga strona.  Możemy obserwować, że dużo się dzieje, ale z punktu widzenia praktycznego, nie będzie z tego żadnych efektów. Oczekiwania obywateli będą teraz oscylować wokół potrzeby osiągnięcia stabilizacji i bezpieczeństwa, dlatego w cenie będą teraz bardzo spokojne i wyważone wypowiedzi, pozbawione agresji w stosunku do swoich oponentów.
Te czynniki będą również decydować o powodzeniu w nadchodzących wyborach parlamentarnych, w których nie obędzie się bez zgrzytów i wzajemnych ataków, czasami zbyt żywiołowych i nieprzemyślanych. Ataki, które będą się teraz zdarzać w walce wyborczej, będą często schodziły poniżej przysłowiowego pasa. Warto tego unikać, ponieważ ludzie będą teraz wyjątkowo pamiętliwi i będą piętnować tego typu zachowania. Takie postrzeganie kampanii wyborczej, może być najbardziej istotne dla osób, które na ogół nie korzystają z prawa wyborczego, czyli nie chodzą na wybory. To oni mogą teraz „namieszać” w końcowych wynikach wyborów.
Generalnie, jeśli chodzi o zbliżający się klimat wyborczy, to wyznaczą go dwie podstawowe  energie miesiąca, gdzie Woda będzie głównie związana ze strachem i dużymi zmianami, a Ziemia z konserwatyzmem i stabilnością.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o działaniach niepodległościowych i autonomicznych. W jakimś państwie mogą się pojawić działania mające na celu odłączenie części jego terytorium. Może to być zainicjowane przez gwałtowne manifestacje obywateli lub za pomocą wpływów obcego państwa. Niewykluczona jest też siłowa interwencja w celu stłumienia takich działań.  Bardzo prawdopodobne, że takie sytuacje zdarzą się na terenach gdzie dominuje krajobraz górski. W polityce największych światowych mocarstw może teraz nastać czas wielkiej ciszy i oczekiwania na ruch przeciwnika. Generalnie powinno być w miarę spokojnie, wszak Woda Yang oznacza mądrość i komunikację, które będą teraz stanowić najważniejsze narzędzia w likwidowaniu konfliktów.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Ziemi wzmocni dziedziny związane z Metalem, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył wszelki przemysł wydobywczy, czyli kopalnie, rafinerie, oraz rolnictwo i wszelkie dziedziny związane z wykorzystywaniem naturalnych zasobów naszej planety. Również budownictwo i handel nieruchomościami może przeżywać teraz renesans. Giełda powinna być raczej stabilna z małymi spadkami, ale na większe zwyżki indeksów raczej nie czekajmy.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, październik przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją, więc może to być tak zwana karta przetargowa w kampanii wyborczej. Dojrzałe kobiety mogą również teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety.
Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego.  Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte. W centrum wydarzeń mogą się też znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w centrach handlowych, salach koncertowych, szkołach czy hotelach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki października w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która łącząc się z roczną energią może powodować problemy natury zdrowotnej, oraz generować wypadki. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Osoby chore nie powinny spać w tym miesiącu na północy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, którego energia może powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Ten kierunek, a w zasadzie obszar naszego domu może przyczyniać się do konfliktów i awantur, dlatego lepiej tam nie odbywać drażliwych rozmów.  Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj znajdzie się miesięczna energia choroby i w szczególności może ona powodować liczne stany zapalne, problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z płynnością finansową i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje tutejszy wpływ żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach,  i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki. Uwaga na pożary!

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im potrzebę rywalizacji, ale dzięki temu zostaną zauważone i prawdopodobnie dostąpią awansu. Bycie wśród ludzi może się teraz okazać męczące i może być potrzeba selekcji naszych przyjaźni, ponieważ niektóre nie przetrwają próby czasu. Za to samotne panie będą mogły liczyć na poznanie wyjątkowego mężczyzny, a nawet przyszłego męża.

renWody Yang znajdą się teraz wśród przyjaciół i przychylnych im ludzi, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. To może być czas obfitujący w wiele zaskakujących niespodzianek w temacie kariery, dlatego warto łapać każdą nadarzającą się okazję.  Będzie możliwość do osiągnięcia spektakularnych efektów w sprawach zawodowych, ale nadmierne ryzyko może przynieść jakieś kłopoty, dlatego róbcie to z głową.

yiDrzewa Yin będą mieć teraz doskonały czas, ponieważ los zapewni im wsparcie, które może przełożyć się na dobre wyniki finansowe. Pracy na pewno nie zabraknie, ale trzeba będzie poświęcić na to sporo czasu, nawet kosztem spraw rodzinnych. To będzie również dobry czas na wszelkiego rodzaju szkolenia i doskonalenia zawodowe, które później zaprocentują. Może być potrzeba poświecenia czasu na pewne zaległe problematyczne sprawy.

jiaDrzewa Yang będą wspierane przez okoliczności, które sprawią, że sprawy będą się toczyć wręcz same, dlatego warto wykorzystać ten czas i nieco odpocząć od trudów codziennego dnia. Dodatkowo będzie dobra passa w sprawach finansowych, która przyniesie tak zwane łatwe pieniądze. To również oznacza, że będzie też okazja cos wygrać, dlatego warto prowokować los i od czasu do czasu odwiedzić kolekturę lotto.


dingOgnie Yin będą musiały teraz działać w sposób nietypowy, ale tylko tak będzie można podołać wszystkim obowiązkom. Trzeba będzie też poświecić czas na sprawy, które teraz nie przyniosą zbyt zadowalających efektów, ale w dalszej perspektywie mogą przesądzić o awansie lub premii. Samotnym paniom los może przynieść mężczyznę ich marzeń, dlatego trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

bingOgnie Yang nie powinny teraz zbytnio ryzykować, ponieważ okoliczności sprawią, że będą na cenzurowanym. Trzeba mieć na uwadze zadbanie o odpowiednią pomoc prawną w przypadku załatwiania trudnych spraw urzędowych lub prawnych, ponieważ bardzo łatwo będzie teraz o błąd, który może nas wiele kosztować. W zachowaniu i podejmowaniu decyzji kierujcie się teraz zdrowym rozsądkiem i nie ufajcie nikomu.


jiZiemie Yin mogą mieć teraz dobrą passę finansową, ale będzie trzeba zakasać rękawy i poświęć na to więcej czasu niż zazwyczaj. Do tego trzeba będzie uważać na konkurencję, która może nie przebierać w środkach. Samotnym panom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspanialej kobiety. Dla bardziej ambitnych, będzie tez okazja do wykazania się przed szefem i otrzymania premii lub awansu za wyniki w pracy.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz szczęście do tak zwanych łatwych pieniędzy, dlatego warto rozejrzeć się za jakimiś dofinansowaniami, ewentualnie spróbować szczęścia w grach losowych. To będzie też wspaniały czas pod względem towarzyskim, ponieważ będzie okazja do poznania ciekawych ludzi, dzięki którym załatwimy teraz niejedną sprawę. W temacie interesów warto mieć teraz ograniczone zaufanie do przyjaciół, ponieważ mogą chcieć was wykorzystać.


xin Metale Yin będą miały teraz bardzo ciekawy czas w temacie rozwoju osobistego i mogą im przychodzić do głowy bardzo nowoczesne a nawet nietypowe pomysły, które mogą poskutkować nawet zmianą zawodu lub pracy. Warto będzie zaryzykować, ponieważ znajdą się odpowiedni ludzie, którzy nam umożliwią te zmiany i dadzą nam duże wsparcie. Warto będzie również, zwrócić się o pomoc do rodziny, na którą będzie można liczyć.


gengMetale Yang mogą mieć teraz potrzebę ustabilizowania swojego życia i przeprowadzenia swoistego rachunku zysków i strat, aby podjąć stosowne decyzje. Warto się poradzić kogoś bardziej doświadczonego od nas, aby nie żałować później złej decyzji. Jeśli wcześniej zaniedbaliście sprawy rodzinne kosztem pracy, to teraz będzie odpowiedni czas, aby nadrobić stracony czas i wyjechać na nieplanowane wakacje. 

 

 

Buliński Włodzimierz

 

 

1082