Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2023 roku.

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Marzec w roku Wodnego Królika

pig

 Marzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 5 marca do 4 kwietnia.

Marzec to drugi miesiąc nowego roku Wodnego Królika (prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, który tak jak jego poprzednik luty, przyniesie nam w przewadze energie jednego żywiołu, zatem znowu nie będzie tu ani cyklu wspierania ani cyklu kontroli.
Tym razem w tej harmonijnej energetyce zobaczymy w akcji żywioł Drzewa Yin, który będzie obecny zarówno w tak zwanym Niebiańskim Pniu, oraz w Ziemskim Konarze, posiadającym nazwę konaru Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Z uwagi na wspomniany brak zarówno cyklu wspierania i kontroli, działanie miesiąca będzie w pewnym sensie neutralne i jednorodne, choć z uwagi na charakter i polaryzację energii Drzewa Yin, miesiąc może mieć pewne ukryte niespodzianki.
Generalnie ten jak i poprzedni miesiąc, trzymają w szachu żywioł Ziemi, ponieważ Drzewo kontroluje poczynania Ziemi, zatem będziemy dalej odczuwać brak stabilizacji we wszelakich aspektach naszego życia.

Niepewna sytuacja na ogarniętej wojną Ukrainie czy niestabilna sytuacja gospodarcza na świecie, to chyba najbardziej charakterystyczne symptomy tego zjawiska. Jest też pozytywna strona oddziaływania tej energii, ponieważ Drzewo Yin jest uosobieniem kompromisu i kreatywności, więc pojawiając się zarówno w konarze rocznym i miesięcznym , będzie mogło swoimi właściwościami spowodować pozytywne rozwiązania wielu dotąd nierozwiązanych spraw.  

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji wspominane wcześniej Drzewo Yin, które możemy porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów. Ten rodzaj żywiołu Drzewa jest uosobieniem kompromisu, elastyczności oraz kreatywności. Ten żywioł potrafi również przybrać też ciemniejszą postać, powodując jakieś skryte i przebiegłe działania, oparte na misternie uknutym planie, dlatego nie wszystko teraz będzie takie, na jakie wygląda.
Drugi składnik energetyki to również Drzewo Yin, a zatem nastąpi niejako podwojenie wcześniej opisywanej energii, czyniąc ją bardziej wyrazistą. Zestawiając te dwa jednakowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy porównać to do bardzo roztropnego mędrca, który zanim wyda opinię lub wyrok, pomyśli wcześniej dwa razy. W tym zdaniu kryje się klucz do najlepszego wykorzystania energetyki tego miesiąca, a zarazem do uniknięcia ewentualnych pułapek, jakie może zastawić na nas przychodzący Drewniany Królik, który jest jednak  trochę nieprzewidywalnym zwierzęciem.
Jak wielokrotnie podkreślam w swoich prognozach, każda energia ma swoje dwa oblicza, a zatem i Drzewo Yin również, dlatego energetyka obecnego miesiąca będzie miała i swoje ciemniejsze oblicze.  Postacią, do jakiej można je porównać to obraz szpiega, który potrafi swoim wdziękiem i inteligencją omamić każdego, kto choć na chwile straci czujność. To oznacza, że wiele działań będzie miało teraz podwójne dno, dlatego warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.
Jak widzimy, wcale nie musimy mieć energii w konflikcie, aby otrzymać sytuacje konfliktowe oraz odwrotnie, czyli energie będące wobec siebie w symbiozie, wcale nie muszą gwarantować sielanki i braku zagrożenia. To wszystko zależy od ich charakteru działania i wzajemnego oddziaływania, dlatego astrologii Ba Zi nie można sprowadzić do tabelek, którymi niektórzy się tak chętnie posługują.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to widzimy, że po dość wybuchowym miesiącu Tygrysa, przychodzący teraz Królik, ostudzi wiele gorących emocji, a ludzie zaczną działać z pewną rozwagą, i wyrażać swoje poglądy w mniej spontaniczny sposób. Oczywiście ten miesiąc nie załatwi za nas wszystkich spraw, a wcześniejsze konflikty nie znikną w momencie, jednak odpowiednio wykorzystując właściwości miesięcznej energetyki, będzie szansa na załagodzenie wielu trudnych sytuacji. Przede wszystkim musimy pamiętać o wcześniej wspominanym przeze mnie kluczu, który zabezpieczy nas przed eskalacją już istniejących konfliktów oraz ewentualnym wzniecaniem nowych. Starajmy się wziąć przykład z Drzewa Yin, które działa powoli i z rozmysłem, zatem warto będzie teraz pomyśleć dwa razy, zanim coś powiemy, napiszemy lub zrobimy. Ktoś, kto tego nie zastosuje, narazi się na problemy, a w najgorszym razie na śmieszność. Polaryzacja tego żywiołu oznacza również kreatywność, dlatego wiele spraw z pozoru nierozwiązywalnych będzie można teraz pokonać za pomocą tej cechy. To będzie również dobry czas na używanie tej cechy w kierunku zaczynania nowych projektów lub szukania nowego pomysłu na siebie. Jeśli ktoś z Was zakończył w swoim życiu jakiś etap, to teraz jest najlepszy czas na odrodzenie i zapoczątkowanie nowej drogi.   To będzie wymarzony czas dla wszelkiego rodzaju artystów, ponieważ wena może im towarzyszyć w praktycznie każdym momencie ich życia. Nawet z pozoru błahe wydarzenia lub obserwacje, mogą się stać zaczątkiem jakiejś nowej książki, scenariusza, bloga, wynalazku, którym w przyszłości będzie można zadziwić świat. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym miesiącu będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw za sprawą kreatywności i wyjątkowo wybitnych pomysłów. To będzie dobry miesiąc na przysłowiowe burze mózgów oraz dobry czas dla pisarzy i publicystów.
Niestety, ale druga twarz energetyki marca będzie generować trochę nieprzyjemne sytuacje, choć mogą się one rodzić jakby z niczego. Będzie to spowodowane nie do końca jasnymi intencjami pewnych osób. Będzie teraz tendencja do wbijania sobie szpilek, ale nie bezpośrednio, lecz poprzez jakieś skryte obgadywania czy działania. Ludzie będą mieć teraz tendencję do psucia innym opinii, ale to będzie działanie na krótką metę. Jeśli komuś przyjdzie do głowy taki pomysł, to niech pamięta, że zła energia wróci z podwójną siłą do tego, kto ją wysłał.
Trzeba będzie pamiętać, aby w tym miesiącu nie lekceważyć żadnych, nawet najmniejszych ostrzeżeń czy sygnałów, o tym, że wokół nas coś zaczyna się dziać źle. Naszą nieuwagę mogą wykorzystać teraz ludzie nieuczciwi, dlatego jeśli ktoś zaproponuje nam zbyt korzystną umowę, powinniśmy ją sprawdzić bardzo dokładnie, ponieważ coś może zostać ukryte między paragrafami lub w dodatkowych załącznikach.  Szczególnie uważajcie na paragrafy dotyczące kruczków prawnych.

Efekty działania energii miesiąca będą też widoczne w świecie polityki, gdzie zaobserwujemy skryte działania w wykonaniu zarówno obozu rządzącego oraz opozycji. Wiele działań może być teraz prowadzonych nieoficjalnie, co może przynieść bardzo zaskakujące efekty. Mogą się pojawiać liczne kontrole oraz prowokacje służb. Służby skarbowe będą miały teraz mnóstwo pracy, poprzez zmasowane kontrole krzyżowe.  Opozycja może dalej kontynuować swój plan zainteresowania struktur europejskich sprawami kraju, zatem niewykluczone, że znów wróci niekończąca się sprawa reformy sądownictwa. Mogą być również prowadzone akcje mające zdyskredytowanie w oczach opinii publicznej jakiegoś ważnego polityka. Niewykluczone, że dojdzie w tym czasie do zaskakującej zmiany barw partyjnych przez polityka lub polityków, ewentualnie utworzy się jakaś nowa formacja polityczna. 

W polityce światowej możemy również obserwować pozorne wyciszenie pewnych konfliktów, w tym może być to widoczne w temacie wojny na Ukrainie, jednak w nieoficjalnym obiegu informacji może wręcz wrzeć od składanych deklaracji i gróźb. Możemy obserwować wydarzenia związane z działaniami szpiegowskimi i informacyjną wojną hybrydową. Niewykluczone, że dojdzie do planowanego ujawnienia jakiegoś skandalu związanego z jakimś ważnym światowym politykiem, co będzie miało na celu wyeliminowanie go z gry. Może również dojść do zamachu na jakąś ważną osobę, ewentualnie zostaną ujawnione fakty związane z pogróżkami.  Energie miesiąca mogą również przynieść realne możliwość porozumienia i kompromisu między państwami w jakiejś ważnej kwestii politycznej, choć będzie to miało raczej wymiar chwilowy.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to możemy obserwować chwilowe polepszenie nastrojów na giełdach, ponieważ Drzewo może wzmocnić chwilowo pojawiający się  żywiołu Ognia. Ten żywioł jest bardzo ważny dla sytuacji na giełdach, ponieważ nastraja do inwestowania, choć należy pamiętać, że w tym miesiącu może raczej dochodzić do manipulacji, dlatego trzeba się będzie trzymać wcześniej wspomnianego klucza w postaci głębszego zastanowienia, przed podejmowaniem kluczowych decyzji. Niewykluczone, że dojdzie do manipulacji na bazie jakiejś wirtualnej waluty typu Bitcoin, dlatego niech Was teraz nie zwiedzie pokusa szybkiego zarobku.
Na wzrost obrotów i zysków będą mogły liczyć (tak jak w zeszłym miesiącu) następujące sektory biznesu: przemysł drzewny, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, przemysł lotniczy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową.

Marzec i jego energetyka może też nie przejść obojętnie wokół naszego zdrowia, ponieważ na sile może przybrać jakaś epidemia wirusowa, ale od lat w tym sezonie takowe występują, zatem nie będzie to jakaś niespodzianka. To będzie tez dobry czas na rozpoczęcie oczyszczania organizmu lub na ćwiczenia odchudzające, wszak żywioł Drzewa związany jest z mięśniami, oraz w powolny, ale skuteczny sposób sprzyja zrzucaniu wagi. Warto więc teraz wykupić karnet do siłowni lub na pływalnię.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, marzec przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać młode kobiety, które poprzez czasami kontrowersyjne słowa lub czyny, znajdą się na przysłowiowych językach. To może być również dobry czas do wypromowania młodych wokalistek i aktorek. Zaobserwujemy teraz ogromną moc słowa a świetne wyniki zanotują teraz aktorzy  prezentujący swoje stand-upy, oraz telemarketerzy i yotuberzy. To będzie tez świetny czas dla wokalistów i śpiewaków operowych oraz raperów. 
Bardzo często ludzkie osądy będą teraz bazować na plotkach i pomówieniach, które później trzeba będzie prostować, aby wyjść z problemów obronną ręką.  Siła plotki może być teraz na tyle niebezpieczna w skutkach, że konsekwencją tego mogą być sytuacje określane mianem życia i śmierci. W wyniku tego możemy słyszeć o zaszczuwaniu ludzi, z których ci bardziej słabi psychicznie mogą się targnąć na swoje życie. Będą również ataki w pełni fizyczne, które mogą się wiązać z użyciem noża lub innego ostrego narzędzia. Tego typu zdarzenia mogą się też zdarzać ważnym ludziom i przywódcom państw.
W centrum wydarzeń mogą się pojawić jakieś sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości, gdzie mogą się dokonać poważne zmiany w zasadach funkcjonowania sądów, prokuratur i policji. Pojawią się też jakieś kłótnie z udziałem autorytetów ze środowiska prawniczego i politycznego. Wiele spraw w zakresie przepisów może zostać teraz całkowicie przewróconych do góry nogami, gdzie stare zasady zostaną zastąpione zupełnie nowymi. Niestety będzie tez dużo takich gwałtownych zmian, które nie wygenerują dobrych efektów. Częściej może teraz też dochodzić do dewastacji mienia zarówno celowo jak i w wyniku niegospodarności. Możemy też usłyszeć o jakichś makabrycznych sytuacjach z udziałem wojska.
Mogą się pojawić schorzenia związane z jamą ustną oraz uszkodzenia ciała w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Ostrożnie podczas uprawiania sportów i podczas majsterkowania z użyciem narzędzi tnących.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie wschód, gdzie pojawi się energia, która może powodować wypadki, zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy kontuzje związane z nogami i stopami.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie wschodu, mogą się zdarzyć problemy w obrębie naszego działu księgowości, który poprzez nieroztropność może wywołać poważne zamieszanie.  Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północ, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież oraz awantury a nawet możemy zostać uwikłani w proces sądowy. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, możemy doświadczyć tych wydarzeń w dużym stopniu . Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu i naszego komputera w tym rejonie, ponieważ możliwe włamanie. W tematach firmowych, możemy paść ofiarą nieuczciwej konkurencji lub stracić sporo pieniędzy w wyniku roztargnienia. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, która będzie tam wyjątkowo silna. Może ona najczęściej powodować problemy z sercem i oczami, dlatego osoby mające w/w problemy nie powinny tam spać i na wszelki wypadek odwiedzić stosownego lekarza. Niebezpieczeństwo może dotyczyć głównie kobiet. Koniecznie postawmy w naszych domach na południu na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się chwilowego zastoju.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

 

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin mogą mieć teraz dosyć trudny czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, dlatego najlepszym wyjściem będzie wzięcie przysłowiowego byka za rogi i jak najszybsze załatwienie zaległości. Działajcie w zespole lub ze wspólnikiem, ponieważ tylko tak podołacie wszystkim wyzwaniom.  Kreatywność i upór będą teraz w cenie, ponieważ na efekty pracy trzeba będzie trochę poczekać. Wybierajcie teraz rozwiązania sprawdzone i zbytnio nie ryzykujcie.

 

ren.gif Wody Yang będą zmuszone zmienić nieco warsztat pracy i działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na okiełznanie wszystkich obowiązków i osiągnięcie dobrych efektów. Dobrze będzie się teraz zająć wszelkimi zaległymi sprawami, oraz takimi, które pozwolą w przyszłości zadziałać z podwójną mocą. Warto popracować nad wizerunkiem i odpowiednią reklamą, ponieważ niedługo będzie okazja na podreperowanie finansów i odjechanie konkurencji.

 

Yi.gifDrzewa Yin będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, dzięki cennym znajomościom, które dadzą nowe możliwości. Znajdziecie się wśród wielu przychylnych wam ludzi, którzy mogą oferować pomoc w rozwiązaniu wielu spraw, ale nie wszyscy będą mieć szczere i bezinteresowne zamiary.

 

ija.gifDrzewa Yang mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Osoby, które jeszcze niedawno wam pomagały, mogą teraz nagle nie mieć dla was czasu, dlatego zostaniecie rzuceni na głęboką wodę. Pilnujcie się wtedy, aby teraz nie popełnić błędów, ponieważ niektóre z nich mogą mieć teraz dla was katastrofalne skutki. Strzeżcie się zbytniej pewności siebie i braku koncentracji.

 

ding.gif Ognie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez ich udziału. Warto, więc poświęcić ten czas na odpoczynek i wziąć kilka dni urlopu. Jakieś sprawy z przeszłości mogą teraz szczególnie zaprocentować, dlatego warto zrobić przegląd notesu i być może wyłowicie coś, co poprawi wam humor, a o czym kiedyś zapomnieliście.

 

Bing.gif Ognie Yang będą mieć teraz więcej czasu dla siebie i bliskich, co wzmocni ich mentalnie i pozwoli ruszyć do obowiązków z podwójną mocą. Może być potrzeba załatwienia jakichś spraw z przeszłości, ale mogą wam one przynieść wiele dobrego. To będzie też dobry czas na wszelkie formy kształcenia i odbycie szkoleń, na które nie możecie się zdecydować od dawna. W waszym otoczeniu pojawi się jakaś dobra dusza, która pomoże wam załatwić jakieś bardzo ważne sprawy.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Niestety energetyka może wam też przynieść jakieś problemy, dlatego nie ryzykujcie zanadto i ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat, a nawet poważny wypadek oraz poważny uraz.

 

Wu.gif  Ziemie Yang mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ale poparcie odpowiednich ludzi powinno być najlepszym lekiem na ewentualne problemy. W pracy możliwy awans lub premia uznaniowa, ale trzeba będzie na to solidnie zapracować. Generalnie passa finansowa powinna wam dopisywać, jednak będziecie mogli to okupić problemami zdrowotnymi. Samotne panie Ziemie Yang mogą teraz spotkać bardzo interesującego mężczyznę, który nie na żarty zawróci im w głowie.   

 

Xin.gif Metale Yin mogą w tym miesiącu osiągać duże sukcesy w pracy zawodowej lub biznesie. Okoliczności stworzą im świetne warunki do działania, a wszystko, czego się dotkną, może się zamieniać w pieniądze. Będzie świetny okres na pozyskanie dotacji, dofinansowań, ewentualnie szansa na wygraną, dlatego też spróbujcie szczęścia w grach losowych. Warto będzie zagrać na giełdzie, ale tylko, jeśli posiadacie niezbędną wiedzę, lub macie w odwodzie dobrego maklera.

 

geng.gif  Metale Yang będą teraz najbardziej zapracowanymi osobami, ponieważ okazji do podreperowania finansów będzie więcej niż się spodziewają. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakiegoś zespołu lub wspólnika, aby podołać wszystkim wyzwaniom. Warto będzie się nawet podzielić zyskami, ponieważ to przyniesie większe efekty, niż byśmy działali w pojedynkę. Samotni panowie Metale Yang mogą teraz liczyć na pojawienie się atrakcyjnej kobiety w ich otoczeniu. 


Buliński Włodzimierz

 

 

 

1140