Prognoza na Maj w roku Wodnego Królika

wąż

 

Maj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 5 maja do 5 czerwca.

Maj będzie specyficznym miesiącem, ponieważ jego energetyka będzie raczej jednolita, zatem nie doświadczymy teraz ani cyklu kontroli ani cyklu wspierania, choć ze względu na kumulację żywiołu Ognia, czas ten nie każdemu będzie służył i nie dla każdego będzie spokojny. Ta jednolitość energii oznacza też czas, kiedy trzeba będzie liczyć przede wszystkim na siebie, a nie na wsparcie od losu, choć będzie mała grupa osób, która takie wsparcie otrzyma i będzie to silne wsparcie.

Wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Ognia na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia i będzie to jego polaryzacja Yin, czyli delikatniejsza postać Ognia, który można porównać do kaganka lub płomienia świecy. Taki Ogień to też symbol prawdziwej miłości, czyli takiej, która nie szuka poklasku i jest wrażliwa oraz delikatna. To może być znak, że w trudnych sytuacjach warto będzie po prostu zaoferować trochę dobrej woli, a sprawy nabiorą dobrego obrotu.
Drugi rodzaj energetyki miesiąca to również żywioł Ognia, ale o polaryzacji Yang, który to można porównać do największej naszej gwiazdy, czyli Słońca. To bardziej ekspansywny Ogień, którego nie sposób nie zauważyć. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. One jednak nie będą mieć większego znaczenia, ponieważ będą stanowić coś na rodzaj odrobiny przypraw w dużym garnku gotującej się zupy. Wszystkie te trzy powyższe energie są związane z ziemskim konarem Węża, od którego nazwę bierze obecny miesiąc. Trzeba również wspomnieć, że Wąż jest miesiącem, gdzie rodzi się żywioł Metalu, dlatego ten żywioł, stanowiący domieszkę tego konaru, może pożytecznie zaznaczyć swoją obecność w pewnych wydarzeniach, przynosząc więcej zdrowego rozsądku, logiki i zasad, podczas gdy nadmiar Ognia może być trochę nieprzewidywalny w działaniu.

Patrząc całościowo na cały filar obecnego miesiąca, czyli Niebiański Pień i Ziemski Konar, widzimy, że dominującą energią będzie nie kto inny, tylko żywioł Ognia, i można śmiało powiedzieć, że maj będzie miesiącem energetycznym, w sensie ludzkich zachowań, który przyniesie ze sobą wiele emocji, wybuchowości, ale również ekspresji i miłości.
To również może być dość wyraźnie zaznaczone w pogodzie i przynieść bardzo ciepłe dni, ale również wraz z burzami, a co za tym idzie, więcej pożarów, które mogą być szczególnie niebezpieczne na terenach leśnych powiązanych z kierunkiem południowym. Mogą się również budzić nieczynne lub mało aktywne wulkany, ponieważ ogólny zarys energetyki maja przypomina właśnie mało aktywny wulkan, gdzie na górze mamy niewielki ogień (Ogień Yin), a pod spodem ukrytą rozgrzaną ognistą lawę (Ogień Yang).

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Węża przyniesie przede wszystkim dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Niestety, ale będzie miało tu również zastosowanie nasze wcześniejsze porównanie do wulkanu, ponieważ ludzie będą teraz tak mocno wewnętrznie naładowani emocjami, a będą pokazywać jedynie ich niewielką część. Oczywiście nie każdy umie ukrywać emocje i panować nad nimi, zatem będzie też dużo emocji okazywanych, które mogą wywołać wiele nieporozumień a nawet nieszczęść.  Na szczęście będzie też więcej serdeczności i spontaniczności w zachowaniu ludzi, co otworzy wiele zamkniętych drzwi i zburzy wiele barykad. Ludzie będą teraz przykładać dużą wagę do rozgłosu, bycia na przysłowiowym świeczniku i będzie ich nachodzić pokusa na upublicznianie plotek. Ten miesiąc będzie również kluczowy dla wielu skłóconych stron, które mogą teraz wykorzystać moc żywiołu Ognia, albo do wykrzyczenia wszystkich swoich pretensji i tym samym do zaognienia sytuacji, albo do posłuchania głosu serca i pojednania. Dla skłóconych par dobrym kierunkiem do pojednania będzie południowy wschód, dlatego jeśli chcecie zacząć coś od nowa, wyjeździe w tym kierunku, aby wcisnąć przysłowiowy reset. To będzie też dobry czas i kierunek dla poznania nowego partnera i być może miłości waszego życia. Ten miesiąc będzie dobry, aby coś rozpocząć, na przykład jakiś projekt, działalność gospodarczą, czy kampanię reklamową. Szczególnie ta ostatnia może mieć w tym miesiącu ogromną moc, dlatego ogłaszajmy i reklamujmy ile się da, ponieważ takiego miesiąca już nie doświadczymy w tym roku.

To będzie miesiąc, w którym niektóre osoby powinny zadbać o zdrowie, ponieważ wypadkowa energia pokazuje możliwość wystąpienia problemów w obrębie układu krążenia. To może nie być dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów krwi do mózgu. Problemy mogą również występować w obrębie żylaków nóg oraz narządu wzroku.

Efekty działania wypadkowej energii miesiąca, czyli Ognia, będą też widoczne w świecie polityki i pojawią się różnego rodzaju demonstracje, protesty czy happeningi, które będą przesycone ogromnymi emocjami, i niestety będą też często przeszkadzać w rzeczowym załatwieniu problemów. W modzie będzie teraz nagłaśnianie i robienie pewnych rzeczy na pokaz. To może stanowić obosieczny miecz, który może trafić zarówno w atakowanego i atakującego, dlatego trzeba będzie użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu, czyli chłodnej kalkulacji, zanim się ktoś na coś takiego zdecyduje. Ten miesiąc będzie też istnym festiwalem wystąpień, a raczej wygłupów politycznych, a wypowiedzianych słów cofnąć się nie da, dlatego dla niektórych polityków może to oznaczać nawet koniec ich kariery.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z wyciekiem i nagłośnieniem jakichś nielegalnych interesów osób związanych z najwyższymi państwowymi stanowiskami. W tle tych doniesień mogą być jakieś tajne konta bankowe. Mogą to być również sprawy jakichś skandali obyczajowych w powiązaniu do ludzi z pierwszych stron gazet. W jakimś kraju może dojść nawet do puczu i przewrotu politycznego. Możliwe, że będziemy też obserwować jakieś działania militarne lub ich imitację, aby wprowadzić w błąd opinię publiczną. Może się też zdarzyć jakiś wypadek w konwoju ciężkiego sprzętu militarnego.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się bardzo silny żywioł Ognia może spowodować ożywienie nastrojów na giełdach, ponieważ ten żywioł oznacza zaufanie, zatem będzie zachęcał do inwestowania. Na wykresach giełdowych może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa.
W maju tego Ognia może być nadmiar, zatem obroty na giełdach mogą być tak intensywne, że może dochodzić do nadużyć i manipulacji, dlatego uważajcie na inwestycje i róbcie to z zimną głową.
Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł paliwowy, hutniczy, gazowy, oraz sektor rozrywkowy i wszelkiego rodzaju usługi.
To będzie miesiąc bardzo ważny dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe firm. Warto zatem teraz zainwestować w reklamę swojego biznesu, ponieważ wszystko co teraz nagłośnimy, może zyskać miano hitu. Jeśli już mowa o hitach, to może być to bardzo dobry miesiąc dla show biznesu i wszelkich artystycznych zajęć. Wypromowanie utworu lub artysty, może być teraz bardzo opłacalnym posunięciem, które przyniesie dalekosiężne efekty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, maj przyniesie wydarzenia związane z władzą centralną, rządami i głowami państw. Przywódcy państw lub osoby na wpływowych stanowiskach będą miały tendencje do wyolbrzymiania problemów oraz do atakowania innych w bardzo agresywny sposób, ale również oni sami zostaną poddani pod ataki innych. Mogą się też takim osobom przytrafiać medialne wpadki.  Najbardziej dynamicznie działającym w tym stylu będzie prawdopodobnie Władymir Putin. Najprawdopodobniej media doniosą nam też o politykach czy wpływowych osobach uwikłanych w seks skandale powiązane ze zdradami małżeńskimi.  Dużo się będzie teraz działo w stolicach państw i niestety nie będą to pomyślne wydarzenia. Może dojść do jakiegoś spektakularnego wypadku lub zamachu terrorystycznego. Może mieć to związek z obiektami rangi państwowej, czyli chodzi o pałace prezydenckie, siedziby parlamentów czy ambasady.
W centrum uwagi będą teraz prezydenci i premierzy państw, którzy będą uczestniczyć w zmianie prawa, które nie spodoba się ich obywatelom lub innym państwom. Niewykluczone, że między głowami państw dojdzie do ogromnych napięć a nawet do zerwania kontaktów. Może też dojść do zaskakujących zmian w dziedzinie prawa medialnego, energetycznego lub prawa własności. Być może w centrum uwagi pojawi się również temat związany z jakąś stacją telewizyjną i jakimś przekazem medialnym. Ktoś może teraz próbować wywołać skandal, grając na ludzkich emocjach. Niestety mogą też zostać pogwałcone prawa osobiste, pod pretekstem dobra zbiorowego lub wyolbrzymionego zagrożenia.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie dużej mocy nabierze energia, która może powodować zranienia metalowymi przedmiotami lub narzędziami oraz powodować problemy prawne. Ta energia może też powodować zagrożenia ataków ze strony agresywnych osób, dlatego omijajcie zachodnie części miast po zmroku. Uważajcie również na problemy związane z zębami, gardłem i klatką piersiową, jeśli macie sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu. Jako remedium umieście tam coś granatowego, ewentualnie umieście tam roślinę, która rośnie bezpośrednio w wodzie, czyli rodzaj bambusa, co może przekierować działanie tej energii.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, gdzie znajdzie się energia, która może powodować włamania i kradzieże, również w połączeniu z rozbojem i uszkodzeniem ciała. Mogą się też zdarzać pogryzienia zwierząt oraz owadów, za sprawą tej energii. Generalnie ten kierunek może powodować awantury i procesy sądowe. Jeżeli drzwi waszej firmy lub waszego domu znajdują się w tym sektorze Waszego wykresu, dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i waszego komputera przed włamaniem. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południowy zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby. Może ona najczęściej powodować problemy z układem pokarmowym i narządami zlokalizowanymi w brzuchu. Bądźmy rozważni w podróżowaniu w tym kierunku, ponieważ możemy doświadczyć awarii pojazdów oraz utknąć w korku. Koniecznie postawmy w naszych domach na południowym zachodzie na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię.  Oprócz kalabasza, obowiązkowo przyda się tam też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin znajdą się teraz wśród ludzi, którzy będą stanowić dla nich pewną formę biznesowych inspiracji, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. To może być czas obfitujący w wiele ciekawych propozycji zawodowych, które pomogą wyjść na finansową prostą, a będzie możliwość do osiągnięcia dobrych efektów.  Samotni panowie będą mogli liczyć na poznanie wyjątkowej kobiety, a nawet potencjalnej przyszłej żony.

renWody Yang będą mogły wreszcie włączyć maksymalne obroty w sprawach zawodowo finansowych, a będzie to możliwe tylko dzięki odpowiedniej organizacji pracy, ponieważ przysłowiowe pójście na całość nie będzie teraz wróżyło nic dobrego. Będzie można teraz odzyskać dług, dostać jakiś prezent, nagrodę, dlatego warto również spróbować sił na przykład w lotto. To jest też dobry czas na uzyskanie dofinansowań i grantów, dlatego analizujcie i działajcie!


yiDrzewa Yin będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz okazje do lansowania siebie i swoich osiągnięć, ale uważajcie, aby nie popaść w samozachwyt, bo możecie zapomnieć o ważnych obowiązkach i przejdzie wam koło nosa bardzo ciekawa zawodowa okazja. W tym miesiącu trzeba będzie wyczuć, kiedy działać standardowo, a kiedy nietypowo, ponieważ od tego będzie zależeć powodzenie wielu spraw. Trzymajcie nerwy na wodzy i nie ulegajcie błahym prowokacjom.

jiaDrzewa Yang mogą mieć teraz czas wytężonej pracy, dlatego w sprawach zawodowych starajcie się działać w sposób standardowy i nie ryzykujcie. Jeśli popełnicie teraz błąd, konkurencja będzie dla was bezlitosna, a klienci wam tego długo nie zapomną. To będzie dobry czas, aby pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ będziecie obserwowani przez wpływowe osoby, dlatego warto teraz zainwestować w profesjonalną reklamę. Uwaga na możliwość załamania nerwowego.

dingOgnie Yin będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków. Warto poświecić ten czas również na załatwianie spraw, które dotąd spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz zrobicie to w oka mgnieniu za sprawą pożytecznych znajomości. Korzystajcie z dobrej koniunktury, ale nie przesadzajcie z pracą ponad własne siły, bo może zastrajkować zdrowie.

bingOgnie Yang mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Trzeba będzie teraz postawić na pracę zespołową, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy, choć ten nie przyjdzie od razu. W sprawach zdrowotnych kontrolujcie ciśnienie krwi i sprawy hormonalne, ponieważ będzie łatwo o zasłabnięcie lub nadmierne przybieranie na wadze. Unikajcie upałów i mocnego alkoholu.


jiZiemie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto poświęcić ten czas na załatwianie trudnych i zaległych spraw, ponieważ teraz będzie znacznie łatwiej. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody. W sprawach finansowych, ale i osobistych, bądźcie ostrożni i nie ryzykujcie.

wuZiemie Yang uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. Będzie można nawet poimprowizować, co może przynieść zaskakująco dobre efekty. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. To może być bardzo towarzyski czas i możliwość poznania ciekawych i pożytecznych ludzi. To dobry czas, aby od problemów odpocząć w klimacie wakacyjnym, więc pakujcie swoich bliskich i w drogę!


xin Metale Yin będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności i ludzi przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was, a uda wam się bezkonfliktowo przejść przez ten niezbyt korzystny dla was miesiąc. Uwaga za kierownicą, ponieważ istnieje zagrożenie wypadkiem.


gengMetale Yang mogą mieć teraz moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie, ale uważajcie też na oszustów obiecujących złote góry. Samotnym paniom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspaniałego mężczyzny.

 

 

Buliński Włodzimierz

 

1070