Komunikat

Szanowni Państwo
W związku ze zbliżającym się przełomem roku, można już zamawiać roczne prognozy osobiste Ba Zi oraz aktualizacje energii rocznych i miesięcznych do wykresów Feng Shui. Niestety ze wzgledu na dużą ilość wykonywanych prognoz i aktualizacji, nie wykonuję teraz prognoz i aktualizacji dla klientów, którzy wcześniej nie mieli przeze mnie wykonanej pełnej analizy Ba Zi  lub konsultacji Feng Shui. Takie zamówienia będę realizował po wcześniejszym indywidualnym ustaleniu, po 4 lutym 2023 roku.

Włodzimierz Buliński

Prognoza na Luty w roku Wodnego Królika

pig

Luty według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Tygrysa i będzie trwać od 4 lutego do 5 marca.

Luty to pierwszy miesiąc nowego roku (jednocześnie zaczyna się nowy rok Wodnego Królika - prognoza roczna jest dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, i przyniesie nam w przewadze energie jednego żywiołu, zatem nie będzie tu ani cyklu wspierania ani cyklu kontroli. Zobaczymy w akcji silny żywioł Drzewa Yang, który będzie obecny zarówno w tak zwanym Niebiańskim Pniu, oraz w Ziemskim Konarze, posiadającego nazwę konaru Tygrysa, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Z uwagi na wspomniany brak zarówno cyklu wspierania i kontroli, działanie miesiąca będzie w pewnym sensie neutralne i jednorodne, choć z uwagi na charakter i polaryzację energii Drzewa Yang, miesiąc może być dosyć burzliwy, a nawet wybuchowy.

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Drzewo Yang, które możemy porównać do ogromnego drzewa o rozłożystej koronie i grubym pniu. Takie drzewo to symbol silnej woli i uporu w działaniach. Ono nie jest w stanie się ugiąć, chyba, że ktoś lub coś zdoła je nagiąć, ale wtedy ono po prostu może się złamać, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem. 
Drugi składnik energetyki to również Drzewo Yang, a zatem nastąpi niejako podwojenie wcześniej opisywanej energii. Zestawiając te dwa jednakowe składniki energetyki miesiąca, i patrząc tylko i wyłącznie na ich charakter, możemy porównać to do szaleńca, który wpadł w amok, nie móc się pogodzić z rzeczywistością, która go otacza. To jest ten ciemniejszy obraz energetyki lutego, która przyniesie teraz więcej nieustępliwości, gwałtowności i żywiołowości, które to się wiążą z tym dynamicznym żywiołem, co oczywiście może wywołać tego typu zachowania wśród ludzi.
Jak widzimy, wcale nie musimy mieć energii w konflikcie, aby otrzymać sytuacje konfliktowe oraz odwrotnie, czyli energie będące wobec siebie w symbiozie, wcale nie muszą gwarantować spokoju. To wszystko zależy od ich charakteru działania i wzajemnego oddziaływania.

Energia lutego nie będzie jednak taka idealnie jednorodna, ponieważ trzeba dodać, że Ziemski Konar Tygrysa oprócz Drzewa, zawiera jeszcze w sobie żywioł Ognia i Ziemi, co dodatkowo ubarwi efekty działania tej naszej energetycznej mieszanki. Najważniejszym składnikiem w konarze Tygrysa jest żywioł Ognia, który zaczyna się teraz odradzać, a on oznacza miłość, dobroć i dobre intencje. To właśnie te cechy będą w tym miesiącu mogły tłumić wszelkie problemy, więc wysyłajmy w świat dobrą energię. Niestety, ale rola Ognia ma tutaj również tą ciemniejszą bardziej niebezpieczną twarz. Biorąc pod uwagę ogromną ilość żywiołu Drzewa, oraz jego gwałtowny charakter, wynikający z jego polaryzacji Yang, to Ogień może stanowić rolę zapalnika. Taka ilość Drzewa może ten niewielki ogień przeistoczyć w pożar.  Porównałbym to do butelki pozostawionej w lesie, wystawionej na działanie słońca, które może spowodować pożar całego lasu. Drugi składnik konaru Tygrysa, czyli Ziemia, również może być pożyteczna w użyciu, ponieważ ten żywioł oznacza opanowanie i koncentracje na rzeczach ważnych. To oznacza, że w tym miesiącu trzeba będzie używać mocnych i konkretnych argumentów, aby sprowadzić poniektóre osoby na przysłowiową ziemię.

Wybuchowy charakter miesiąca lutego nie będzie tylko zależał od charakteru gwałtowności energii przewodniej, czyli Drzewa Yang, ale również od wspomnianej wcześniej obecności domieszki żywiołu Ognia w ziemskim konarze. Dodatkowo miesięczny konar Tygrysa wejdzie w bardzo silny układ z rocznym konarem Królika, tworząc niepełną, ale silną kombinację kierunkową żywiołu Drzewa, a wiec to Drzewo jeszcze bardziej zyska na sile w tym miesiącu. Aby ta kombinacja się dopełniła, tworząc bardzo silny potencjał żywiołu Ognia, potrzebny jest jeszcze konar Smoka, zatem w dniach z konarem Smoka żywioł Drzewa będzie miał potężną moc. Dniami, w których nastąpi dopełnienie tej kierunkowej kombinacji Drzewa będą:  15 i 27 luty. W tych dniach emocje mogą wziąć górę, ale również mogą się zdarzać pożary, wybuchy, katastrofy komunikacyjne czy problemy ze zdrowiem w zakresie uszkodzeń kręgosłupa, problemów neurologicznych, psychiatrycznych czy gastrycznych. Jeśli ktoś ma problemy z ciśnieniem tętniczym i jest dodatkowo chodzącym kłębkiem nerwów, to powinien uważać szczególnie w te dni.

To będzie miesiąc, w którym powinniśmy zadbać właśnie o nasze zdrowie, a dokładnie nasza odporność, ponieważ energie pokazują możliwość rozprzestrzeniania się jakiegoś agresywnego wirusa. Problem mogą też zacząć odczuwać osoby mające problemy z wrzodami żołądka, ponieważ dzięki silnej i skumulowanej energii Drzewa, ucierpi żywioł Ziemi, który odpowiada za układ pokarmowy i żołądek.

Skutki działania energii lutego mogą mieć też znaczenie dla pogody i zjawisk w przyrodzie. Aura może nas teraz zaskoczyć przebłyskami wiosennej pogody, a nawet możemy obserwować pierwsze burze. Na terenach sejsmicznych mogą się pojawiać trzęsienia ziemi, ponieważ żaden żywioł tak skutecznie nie potrafi naruszać twardej struktury naszej planety, jak Drzewo Yang. Bardzo możliwe, że będziemy również obserwować erupcje wulkanów. Mogą się tez zdarzać jakieś wypadki w kopalniach, czyli wybuchy metanu i zawalenia szybów.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz wiele gorących emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny i nieprzewidywalny sposób. W potyczkach między ludźmi będzie teraz przeważać nerwowy ton, skierowany na to, aby nie tyle przekonać, co zrobić komuś na złość.  Możemy też obserwować wysyp wszelkiego rodzaju szaleńców, którzy owładnięci bądź to chorobą psychiczną, bądź rządzą pieniądza, sławy czy nienawiści, będą się uaktywniać w życiu publicznym i siać zamieszanie.
Najbardziej zagrożeni energetyką lutego będą osoby z silnymi wykresami Drzewa Yang i Ognia Yang. U takich ludzi psychika może być teraz wręcz nie do okiełznania, a efektem tego może być uaktywnienie się lub zaostrzenie choroby psychicznej.  Jeśli dojdzie do w/w ekscesów i incydentów z udziałem szaleńców, to bardzo prawdopodobne, że będą to osoby z taką charakterystyką wykresu osobistego. Za sprawą energii Drzewa Yang niektórzy z nich będą działać bardzo nerwowo a nawet wręcz desperacko i agresywnie. Możemy obserwować liczne sytuacje z ludźmi, mającymi ogromne problemy życiowe, którzy w desperacji mogą nawet poświecić własne życie. Niektóre zachowania mogą być niewytłumaczalne a zarazem szokujące. Energie miesiąca mogą nawet powodować sytuacje z udziałem osób, które będą brać zakładników, dla spełnienia swoich żądań.
Żywioł Drzewa może przynieść i dobre efekty, a mianowicie determinację i kreatywność w działaniu, dobre wyniki w sporcie, szczególnie wymagającym sprawności ruchowej i takiego, który promuje siłę mięśni. Jeśli dla kogoś ten żywioł jest korzystny, to w tym miesiącu będzie miał okazje do rozwiązania bardzo trudnych spraw za sprawą kreatywności i wyjątkowo wybitnych pomysłów. To będzie dobry miesiąc na przysłowiowe burze mózgów oraz dobry czas dla pisarzy i publicystów.

Efekty działania tych dynamicznych energii będą też widoczne w świecie polityki, co może przynieść prowokacje przyjmujące wymiar bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Podchwyci ten trend społeczeństwo i mogą się uformować bardzo zdecydowane ruchy w postaci demonstracji i protestów. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentów i konieczności użycia nawet środków przymusu bezpośredniego.  Na światło dzienne wyjdą też jakieś materiały czy dokumenty, które mogą wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi w polskiej polityce. Energia Drzewa Yin może przynieść wiele kontrowersyjnych wypowiedzi a także zachowań, które mogą pogrzebać przyszłość polityczną osób lub partii, które ulegną tym emocjom.  W dziedzinie ustawodawczej możemy teraz obserwować pewne nagłe zmiany, których wcześniej nikt się nie spodziewał.

W świecie polityki światowej możemy również obserwować niespokojne wydarzenia związane z możliwościami zamachów terrorystycznych. Odnosząc się do wcześniej wspomnianych zagrożeń wybuchami, mogą się zdarzać zamachy bombowe, szczególnie w centrach większych miast. Zagrożone mogą być też lotniska, samoloty i wieżowce. Biorąc pod uwagę nieobliczalność Drzewa Yang, zamachy mogą mieć charakter nawet samobójczy. Niewykluczone, że może dojść do prób zamachu na rafinerie, rurociągi i magazyny gazu. W światowej polityce możemy również obserwować jakieś nerwowe i agresywne decyzje głów państw, oraz trudności dochodzenia do kompromisów.
W temacie wojny na Ukrainie strona rosyjska może się zdecydować na jakąś szaleńczą ofensywę, tym bardziej, że na wschodzie w tym roku znajdzie się energia, która będzie zaostrzać konflikty.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to będziemy obserwować chwilowe i nagłe polepszenie nastrojów na giełdach, ze względu na gwałtowne działanie Drzewa Yang, które oznacza możliwość szybkich zysków, ale również i możliwość szybkich strat. Na wykresach giełdowych może pojawić się kolor zielony, czyli dominujące zwyżki, ale może to być efekt manipulacji, dlatego uważajcie na swoje zasoby inwestycyjne.  Niewykluczone, ze dojdzie do manipulacji wirtualną walutą Bitcoin, której zmiany kursowe przypominają właśnie działanie Drzewa Yang, zatem będzie można zarobić krocie, ale również wiele stracić. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł drzewny, paszowy, papierniczy, biznes związany z rynkiem prasowym, elektrownie wiatrowe, przemysł lotniczy i pewna grupa sektora związanego z pracą sezonową.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, luty może przynieść wydarzenia związane z trygramem Gen, czyli wydarzenia, w których główne role będą odgrywać dzieci, a najczęściej możemy słyszeć o małych chłopcach. Mogą się pojawić szczęśliwe wydarzenia dotyczące uzdolnionych dzieci, a nawet takich, które swoimi działaniami uratowały komuś życie. Niestety mogą być też i niezbyt miłe wydarzenia, które spowodują, że to właśnie dzieci będą ofiarami nieszczęśliwych wypadków, dlatego pilnujcie teraz swoje pociechy jak oka w głowie. Możemy teraz częściej słyszeć o molestowaniu dzieci, szczególnie młodych chłopców. Mogą też wyjść tego typu sprawy z przeszłości za sprawą ujawnienia pewnych informacji przez media lub samych ofiar.  Możemy też teraz usłyszeć o jakimś wypadku  związanym z dziećmi pozostawionymi w domu. Możemy też obserwować sprawy związane z zabieraniem dzieci od swoich rodziców. Może to dotyczyć zarówno spraw pod kątem egzystencjalnym (brak warunków), ale również możemy słyszeć o porwaniach dzieci dla okupu lub dla potrzeb zastraszenia. Dużo będzie się teraz mówić o dzieciach przywódców i generalnie znanych ludzi. W centrum wydarzeń mogą się też pojawić jakieś sprawy związane z awarią wielkich serwerów lub stron internetowych. Użytkownicy banków, którzy korzystają z bankowości internetowej również mogą nie spać spokojnie, ponieważ pojawią się jakieś utrudnienia w centralach. Generalnie w tym miesiącu zwróćcie uwagę na zabezpieczenia swoich komputerów i smartfonów, oraz ostrożnie podchodźcie do operacji finansowych za pośrednictwem Internetu.
 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lutego w roku Wodnego Królika, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy zachód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka” . Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym, zatrucia pokarmowe i kontuzje związane z plecami i pośladkami.  Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Jeśli mamy drzwi naszej firmy w tym sektorze, mogą się przydarzyć problemy z płynnością finansową a nawet rozboje na punkcie finansowym. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą też piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek południowy, ponieważ pojawi się tam agresywna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. W naszych domach, gdy znajdzie się w drzwiach głównych lub sypialni, może spowodować choroby serca, oczu oraz pogryzienia zwierząt. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub firmy, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie zastosować tam dodatki wystroju wnętrza w kolorze czerwieni. Jeśli pozwala nam na to nasz wykres Feng Shui, dobrze będzie palić tam również teraz świece. Na szczęście ta energia może nie być w tym miesiącu zbyt silna w działaniu, ale warto mieć na uwadze powyższe sugestie.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z lokalizowane w brzuchu, oraz stany zapalne związane z rękoma i pacami rąk. Jeśli ktoś, kto choruje na zaawansowaną cukrzycę i ma problemy z miażdżycą, nie powinien w tym miesiącu spać w tym sektorze.  Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z brakiem płynności finansowej oraz blokadą ze spływaniem należności.  Oprócz kalabasza, przyda się tu też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, które mogą im dać ogrom pomysłów i dużą kreatywność, dzięki czemu będzie można rozpocząć wiele ciekawych projektów. Realizacja wszystkich planów może nie być możliwa bez nowoczesnego a nawet nietypowego stylu działania, ponieważ standardowe metody mogą teraz zawieść. Dobry czas na zadbanie o swój image.

 

ren.gif Wody Yang mogą mieć teraz trudniejszy czas, ponieważ będzie się piętrzyć ich lista zobowiązań, a w międzyczasie będą wymyślać coraz to nowsze projekty . Kluczem do sukcesu będzie odpowiedni plan działania, skupienie się tylko na rzeczach ważnych oraz praca nad asertywnością. Może być potrzeba zainwestowania w reklamę, ale bez zbędnych szaleństw i wydziwiań.

 

Yi.gif Drzewa Yin mogą mieć teraz czas wytężonej pracy oraz konieczności stawienia czoła konkurencji, która będzie wyjątkowo wymagająca. Trzeba się będzie wznieść na wyżyny kunsztu zawodowego, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy. Jeśli coś się nie uda, nie traćcie zapału i próbujcie dalej. Będzie okazja do zrobienia sobie reklamy dzięki znajomościom.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami. W sprawach zawodowych wszystko powinno się układać po waszej myśli, jeśli podejdziecie do tematu w sposób profesjonalny. W sytuacja stresowych trzymajcie nerwy na wodzy, ponieważ możecie wiele stracić.

 

ding.gif Ognie Yin uzyskają od okoliczności wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu i możliwość załatwienia zaległych spraw, których wcześniej nie udało się zrealizować. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Będzie też potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy rodzinne, które dodadzą wam pewności.

 

Bing.gifOgnie Yang będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomyślnych okoliczności, dzięki którym sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez ich udziału. Warto poświęcić ten czas na odpoczynek i wyruszyć na zimowe wakacje. Jakieś sprawy z przeszłości mogą teraz szczególnie zaprocentować, dlatego sprawdźcie stan zapomnianych lokat i inwestycji.

 

Ji.gif Ziemie Yin mogą teraz posiadać moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Samotne panie mogą teraz liczyć na względy adoratorów.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem okoliczności przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Silne osobowości mogą teraz zapoczątkować jakąś spektakularną karierę zawodową. Uważajcie na drodze i noga z gazu.

 

Xin.gif  Metale Yin będą teraz obłożone pracą i obowiązkami, jednak to nie będzie problemem, ponieważ zapłata za trud będzie smakowała wybornie. Warto teraz działać w zespole, albo ze wspólnikiem, aby podołać wszystkim obowiązkom i zgarnąć całą pulę. Samotni panowie będą mieć świetną okazję na poznanie atrakcyjnej kobiety, która być może zawróci im głowie.

 

geng.gif  Metale Yang mogą mieć teraz niezwykle pomyślny czas w aspektach zawodowo finansowych, który może ich wywindować do przysłowiowej pierwszej ligi. W pracy będzie okazja dostać zarówno awans oraz premię. Będzie też okazja coś wygrać, dlatego warto również spróbować szczęścia w kasynie lub jakichś konkursach, ewentualnie załatwić jakieś dofinansowanie na rozwój firmy.


Buliński Włodzimierz

 

 

 

 

 

1327